Прескочи до съдържание

Откъде сте ?


stanimir

Препоръчани мнения

София :)

Силно се надявам темата да не се обърне в посока "София срещу другите градове" ;)

Не не, абсурд :)Ако мога да перефразирам въпроса "Откъде сте и къде живеете , или дори само къде живеете пак е добър отговор" ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Роден съм в един град на около 1800км. от тук, като дете 7 години съм живял в Родопите, а откакто съм тръгнал на училище та до сега живея в София. Половината ми корени са от Габрово и затова все гледам самолетните билети да са евтини  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

От Варна. Преди осем години се преместихме в София. Сега прекарвам средно в годината по около 8 месеца в София, 3 - във Варна и един - по път. Обаче последната година май увеличих пътуванията за сметка на София. И си мечтая да живея на някой гръцки остров на морето.

Връзка към коментар

Пловдив, от около 11 години в Бургас, за съжаление :P

Като гледам другите отговори, моята миграция май е най-странната :unsure:

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

stenk , сега ако се окаже , че си завършил езиковата гимназия в Ловеч , ще сметна че съм срещала има-няма стотина твои съученици .

все на такива екземпляри се натъквам и всички са чешити (това е комплимент, да знаеш :) ) даже вчера пихме с виден техен представител до среднощ .

 

живея в София . по стечение на обстоятелствата , почти цялата ни студентска компания се скупчихме в един квартал , врата до врата , та мога да кажа, така съсредоточихме живота си тук - все едно сме на село, почти в центъра на града :) .

Редактирано от АнтонияАн
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Установен съм в София, иначе живея когато и където пътувам.

Като малък съм живял по за малко в Добрич, Варна, Шумен. По Северното Черноморие и из СИ България доста съм обикалял...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Роден съм в Русе. Учил съм в Русе от началното училище до докторската степен. Живея и работя в Русе. През почивните дни никак не ме свърта в града. За съжаление нямам село, но ще взема мерки.

Редактирано от NikolaiRG
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Пловдив, от около 11 години в Бургас, за съжаление :P

Като гледам другите отговори, моята миграция май е най-странната :unsure:

защо за съжаление, то си е за завиждане
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

защо за съжаление, то си е за завиждане

Ами вече 11 години се опитвам да харесам този град, ама не става :) Едно море, до което много рядко стигам, не помага :P

Връзка към коментар

Ами вече 11 години се опитвам да харесам този град, ама не става  :) Едно море, до което много рядко стигам, не помага  :P

Някакво изкривяване имаш, не знам колко пъти подред става най-добър град за живеене Бургас! :P

 

По темата - от Бургас, от 12-13 години живея в София. В Бургас ми е много приятно да се прибирам, почивам, разхождам, но не бих живяла за постоянно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност темата си има съвсем практическа насоченост, независимо какви сме. Просто следващия път като замръкна в някой град и чакам да ми сменят легендарните накладки няма да купувам списания на National Geographic, а ще отворя тази тема и ще видя дали има човек във въпросния град ако е свободен да пием по нещо :)

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

София Сити! :) А иначе от почти 6 години живея В Лондон, но понякога се замислям за Ню Йорк, Сан Франциско или обратно в градът,който все расте, но не старее. :)

Както някой вече беше казал в темата, няма абсолютно никакво значение от къде си, а къде се чувстваш добре и другото най-важно, да не мразиш града, в който живееш. Това специално за София е голям проблем, но забелязвам, че и в Лондон го има тоя синдром при определени индивиди, на които все им е скъпо, шумно и в общия случай все за нещо мрънкат, все едно някой им е опрял един Heckler & Koch UMP в празните глави. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бях писала вече в друга тема. Родена съм в София, от 25+ години живея в София, но казвам, че съм от Бургас където съм учила 3-11 клас. Държа постоянният ми адрес в документите да е в Бургас, което ми създава известни неудобства. Но и аз не успях да науча 1 пловдивчанин да харесва Бургас преди години. Аз пък не харесвам София, а Пловдив още по-малко...

Редактирано от Childish
Връзка към коментар

Stenk ми зададе "трудният въпрос". 

 

Колко много пъти са ми задавали този въпрос, по време на път, най-вече във влаковете /и не само/, придружавана от баба или дядо.

 

Родена съм в Стара Загора /майка ми е от там/. Живяла съм в Стара Загора, Русе /баща ми е от там/ и София. /доста пътуване имаше в този триъгълник/.

 

Между 7 годишна възраст и 31г. - местоживеене в София.

 

След това се преместих в Белгия.

 

Сега  отговора  e лесен - "от България съм" /когато ме питат в Белгия, ама като ме попитат, когато съм на път.... става сложно/.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Сега  отговора  e лесен - "от България съм" /когато ме питат в Белгия, ама като ме попитат, когато съм на път.... става сложно/.

 

По ЕС щом чуят България и се мръщат. :lol:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.