Прескочи до съдържание

Откъде сте ?


stanimir

Препоръчани мнения

Колкото и да е скучно : София :P опитах се да избягам от града като купих вила в близост до София с прекрасен язовир на 10 минути пеша, ноооооо не ми се получи с пътуването всеки ден на работа, та родителите ми (пенсионери) "намазаха" и се спасиха на село.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В последно време кой отгде иде ми се струва риторичен въпрос. Глупав даже. Показен. Нелогичен. Още повече с тези средства за общуване и пътуване.

 

Преди 1989 г. това беше много важен въпрос, код на принадлежност, гаранция за успех. Много сладки бяха студентките от "прованса", дето към завършването на лелеяното "вишУ" почваха да се оглеждат на любовния пазар за софиянци със съответните материални атрибути (жителство, къщи, вили, роднини).

 

А ето, иде и времето на един прочут софианец да се пенсионира и да отстъпи път на новите пластмаси - легендарният Икарус: http://www.dnes.bg/sofia/2015/04/14/posledniiat-ikarus-ot-spirka-mladost-kym-muzeia.260442

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 5 години по-късно ...

Аз не знам какво да казвам когато ме попитат.

 

Роден в Русе, на 1,5 год сме се измесили във Варна. Русе за мен е непознат град, била съм 1 път само по центъра.

Във Варна  до 25 години, учене, казарми, университет.

Веднага след това Испания 16 години.

Сега от 3 години в София.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 17.07.2014 г. в 9:45, mu_ry каза:

като гледам няма никой от моя роден край ;) . От Самоков съм, живееща от 18 години в София. Напоследък, обаче, много сериозно се замислям за кратка емиграция в Лондон, че града вече се превърна в Мека за моята работа :)

Има има и аз съм от Самоков но от 16 години съм в Испания Мадрид

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 22.04.2014 г. в 20:21, Spqr каза:

Човек не може да избере къде да се роди, но може да избере къде да живее! 

Според мен,това е много вярно.

Аз съм родена в София,но веднага казвам,че предците ми са от китното навремето селце Бояна.С изключение на баба ми по майчина линия,която е от град Трън,но на 7 годинки е дошла в София и след това се е омъжила в Бояна.

Винаги съм живяла в София и нямам никакво намерение да я напускам,камо ли да емигрирам в чужбина.В Бояна ми е екстра.Разбира се,човек никога не знае какво ще му дойде до главата.Но винаги има право на избор къде да е за постоянно или да се премести,ако не му харесва или му е писнало.Да се чувства по-добре и  да бъде сред любимите си  хора.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде.🙂

Предпочитам да казвам,че съм от Бояна.Да пътувам и да се връщам у дома.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Търговище съм, студентство във Варна- не ми харесва обаче там (не я харесвах още преди да отида да уча) и от 2001-ва живея в София, в която си прекарвах летата от дете и много обичам. Чувствам се комфортно тук. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Родена и израснала в София, тук си живея от край време, но вече е дошло време за промяна и се издирва приятно крайбрежно градче, където да прекарвам поне половината от времето. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.