Прескочи до съдържание

Откъде сте ?


stanimir

Препоръчани мнения

По ЕС щом чуят България и се мръщат. :lol:

 

офтопик

Аз когато се изложа някъде или трябва да се направя на ударен за да избегна оставяне на бакшиш  казвам  , че съм от Румъния  ;)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

По ЕС щом чуят България и се мръщат. :lol:

Аз пък никога не съм попадала на такива. Щом кажа, че съм от България хората или имат много хубави спомени от някоя ваканция тук или само са слушали, но хубави неща и искат да дойдат. Когато съм извън България винаги съм много горда, че съм българка и то само поради отношението на другите хора към мен.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Всъщност темата си има съвсем практическа насоченост, независимо какви сме.

Всъщност - има и още една практична насоченост и даже по едно време мислех да питам не може ли да има опция (за който иска разбира се) под ника освен "посетени държави" да има и поле за това от кой град е потребителят.

 

И веднага обяснявам защо - периодично попадам на мнения, в които се споменава нещо от сорта "на мен от тук ми е по-удобно да ползвам летището в Букурещ" или "на мен ще ми е далеч там за сбирка", или "при нас в магазина се намират такива раници/куфари", или "днес тук вали сняг/грее слънце .."  и пр. и почвам де се питам от къде всъщност беше съответният форумец, дали някъде е споменавал по темите, дали аз си спомням и т.н.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Всъщност - има и още една практична насоченост и даже по едно време мислех да питам не може ли да има опция (за който иска разбира се) под ника освен "посетени държави" да има и поле за това от кой град е потребителят.

 

И веднага обяснявам защо - периодично попадам на мнения, в които се споменава нещо от сорта "на мен от тук ми е по-удобно да ползвам летището в Букурещ" или "на мен ще ми е далеч там за сбирка", или "при нас в магазина се намират такива раници/куфари", или "днес тук вали сняг/грее слънце/ .."  и почвам де се питам от къде всъщност беше съответният форумец, дали някъде е споменавал по темите, дали аз си спомням и т.н.

 

Всеки може да си редактира профила, където има поленце за местоположение. Не е проблем да се добави в менюто вляво, но си мисля дали не е излишно претрупване.

Връзка към коментар

 Не е проблем да се добави в менюто вляво, но си мисля дали не е излишно претрупване.

Ами на мен не ми се струва излишно, а по-скоро полезно, но е въпрос на гледна точка, де. ;) Нека и други да изкажат мнение. :)

Връзка към коментар

Човек не може да избере къде да се роди, но може да избере къде да живее! 

София е родният ми град, аз съм от групата на харесващите града и с удоволствие живея в него. Иначе 50% съм от Видин по родова линия и го чувствам като втори роден град.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Всъщност темата си има съвсем практическа насоченост, независимо какви сме. Просто следващия път като замръкна в някой град и чакам да ми сменят легендарните накладки няма да купувам списания на National Geographic, а ще отворя тази тема и ще видя дали има човек във въпросния град ако е свободен да пием по нещо :)

Тъй като ясно се вижда накъде е миграцията, едва ли имаш кой знае какъв шанс, ако замръкнеш някъде из страната. Все пак в Бургас има останал един мохикан, при който винаги си добре дошъл :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По ЕС щом чуят България и се мръщат. :lol:

Доста не знаят /тук във Фландрия/, че България е в ЕС. Доста бъркат Булхарейя /Bulgarije/ с Хонхарейя /Hongerije/. Ама няма някакво общо негативно отношение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доста не знаят /тук във Фландрия/, че България е в ЕС. Доста бъркат Булхарейя /Bulgarije/ с Хонхарейя /Hongerije/. Ама няма някакво общо негативно отношение.

 

Няма страшно, че "не сме в ЕС". В Италия знаят, че сме на черно-бяла телевизия. :biggrin: Казах им, че скоро минаваме на PAL :lol: .

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

:offtopic:

 

Аз пък никога не съм попадала на такива. Щом кажа, че съм от България хората или имат много хубави спомени от някоя ваканция тук или само са слушали, но хубави неща и искат да дойдат. Когато съм извън България винаги съм много горда, че съм българка и то само поради отношението на другите хора към мен.

Абсолютно същият извод и от моите пътувания. Без значение дали американци, австралийци, или от някъде от Европа. Навсякъде всички са казвали само добри неща за нас. Последно в Мадейра с една германка си говорихме, и тя каза, че е останала възхитена от природата и хората - била биатлонистка, и на времето идвала в нашата база в Белмекен. За азиатците няма нужда да уточнявам, те в общия случай харесват всичко и всеки.

До момента имам само един случай, и то в Сингапур с...холандец (какъв друг да е). Пристигам рано сутринта и гледам един такъв странен човек на около 50 години се мотае, оглежда, и подбутва това-онова из фоайето като инспектор. Отивам да си взема сок, а тоя си пуска кафе на машината, и нещо се заприказвахме. По едно време ме пита от къде съм, и аз си казвам невъзмутимо от България. Оня придоби някакво особено изражение, притихна за момент, и след минута колебание отдалече почна хъката-мъката, такова-онакова в Холандия българите и румънците мамят социалната система, работят нелегално, просят и т.н. нещата, които слушаме всяка вечер по ТВ. Стоях, стоях, изслушах го, И като го почнах, ама наред - от това, че сънародниците му масово идват да почиват по българското Черноморие, и съм ги виждал що за стока са след втората бира, до това, че от цяла Европа в Холандия е бил единствения опит някой да ме джоби (спестих му подробността, че и в Белгия съм имал подобно преживяване). И за мароканците му говорих някой неща. След това му обясних много бавно и спокойно, че не е прав от няколко случая да си прави изводи за цялата нация, така както аз не смятам, че всички холандци са пияници и джебчии от случаите и случките, които съм имал там. Добавих и за циганите, които крадат, просят, мамят, обират из цяла Европа, но които само по паспорт са българи, а в действителност са си отделен етнос, и е неправилно да ни слага под общ знаменател. Накрая му казах, че Холандия ми е една от любимите държави в Европа, защото е дала не един и двама DJ-и, и то все най-добрите.

Човека стоя, стоя, видимо се сконфузи, и накрая тихо каза "да, прав си, но аз нямам нищо против българите, само казвах как съм чувал да се говори в Холандия за вас". Оттегли се, и след това колкото пъти се засичахме, му се усмихвах, а той забиваше поглед в земята.

 

офтопик

Аз когато се изложа някъде или трябва да се направя на ударен за да избегна оставяне на бакшиш  казвам  , че съм от Румъния  ;)

В Лондон масово румънските джебчии като ги приберат в ареста, или проверяват просяци за документи, казват че са българи, и дават фалшиви български лични карти. Има и клипове из нета, как някви мърляви черни румънци повтарят само "булгарие, булгарие", и нито дума на български. Даже в единия клип на една групичка им бяха извикали български преводач, човека стоя, слуша, накрая вдигна рамене и каза, "Тези са всякакви други, но не и българи! Нищо не им разбирам"

Та в този смисъл ти им го връщаш, само че според мен така прекалено много им вдигаш самочувствието с твоя интелект и спретнат вид ;)

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Е , аз рядко се излагам  :P

Още не мога да вдяна защо полицията от Виена  през Барселона до Лондон още търпи албанци и румънци да мамят наивните местни с " тука има  , тука нема - къде е топчето?"

Като имаш нагласата за толкова уредени държави е доста смешно да гледаш как балканскте тарикати им разиграват безнаказано номера на които тук отдавна вече никой не би се вързал.

Чета и в американския форум , как балканския тарикатлък си вирее чудесно и на  местна почва.

Колкото повече пътувам толкова по-осъзнавам , че  съвсем не сме чак толкова лоши  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Понеже много се зареди оф топика, погледнете пак заглавието на темата. А другите оф-топици може да се обсъждат в ония теми, дето си бяха он топици, като например оная за Стоичков, киселото мляко и с какво сме известни по света, мисля е подходяща :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бих казал - чудесна тема!

Може и майненска среща да си спретнем някой ден, с покани към останалия свят :).

Георги, ако кажа на един приятел, че си от Велинград и че си и шеф на форума, не мо'а му затворя устата след това. Той смята, че от там е произлезъл света. Естествено, от Велинград е, когато се наложи....

Иначе е от Пловдив. Пак когато се наложи :).

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

При всяко пътуване са ме питали откъде съм.Най-много в Белгия. Всички са чували за България. Последно - преди два дни в Кардиф. Дори и в Абу Даби шофьор на такси от Бангладеш знаеше, че е на Балканите. Но най-приятно ми стана в Брюж, когато продавач ни попита откъде сме. При отговор: От България, влезе в магазина, излезе с пощенска картичка от Варна и пита дали сме били там. С тази негативна кампания в ЕС малко се притеснявам, но явно попадам на любознателни или тактични...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Е , аз рядко се излагам  :P

Още не мога да вдяна защо полицията от Виена  през Барселона до Лондон още търпи албанци и румънци да мамят наивните местни с " тука има  , тука нема - къде е топчето?"

Като имаш нагласата за толкова уредени държави е доста смешно да гледаш как балканскте тарикати им разиграват безнаказано номера на които тук отдавна вече никой не би се вързал.

Чета и в американския форум , как балканския тарикатлък си вирее чудесно и на  местна почва.

Колкото повече пътувам толкова по-осъзнавам , че  съвсем не сме чак толкова лоши  :lol:

Вчера в Лондон на центъра - "тука има, тука нема" и поне 20 човека публика. Ние забравихме за това мошеничество.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже много се зареди оф топика, погледнете пак заглавието на темата. А другите оф-топици може да се обсъждат в ония теми, дето си бяха он топици, като например оная за Стоичков, киселото мляко и с какво сме известни по света, мисля е подходяща :)

 

 

Дето се вика няма кой друг да е ами направо минавай с метлата , че темата наистина съвсем ще се обърка. ;)

Връзка към коментар

Няма страшно, че "не сме в ЕС". В Италия знаят, че сме на черно-бяла телевизия. :biggrin: Казах им, че скоро минаваме на PAL :lol: .

Какво искаш да кажеш сега, че трябва да си сменям " Операта " ли? Ще се огледам за някой Рубин 714 :lol:

Извинявам се за спама ама не се сдържах. Ако трябва трийте го това.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Навсякъде където съм казал, че съм от България, винаги хората са казвали само хубави неща. И ми прави впечатление, че повечето знаят и къде е, да не кажа всички. Иначе тук в Барселона я знаят Б-я заради един друг човек, на който много му се кефят. 

 

За надписа отстрани с града ще кажа на Георги, че е перфектна идея. И няма въобще да излишно! 

 

За Георги(отново): къде живееш? Не си ли в Холандия?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз съм от Калофер. Вярно, почети целия ден ми минава на работа в Пловдив, но се прибирам с радост в малкото градче:) Живях 10 години в София и ме хвана обратната миграция:) за което съм благодарна:)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

stenk , сега ако се окаже , че си завършил езиковата гимназия в Ловеч , ще сметна че съм срещала има-няма стотина твои съученици .

все на такива екземпляри се натъквам и всички са чешити (това е комплимент, да знаеш :) ) даже вчера пихме с виден техен представител до среднощ .

 

живея в София . по стечение на обстоятелствата , почти цялата ни студентска компания се скупчихме в един квартал , врата до врата , та мога да кажа, така съсредоточихме живота си тук - все едно сме на село, почти в центъра на града :) .

 

ЕГ сме мафия и тайно дърпаме конците на държавата :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.