Прескочи до съдържание

Откъде сте ?


stanimir

Препоръчани мнения

От Пловдив съм и там живях до 18тата ми година. После 4 години живях в Лион, 1 в Реюнион (Сен Дени), няколко месеца в Претория, 1 година в Ница и няколко месеца в Банджул, Гамбия, където съм сега.

 

Казвам живях, за Претория и Банджул, защото наистина живея (имам предвид не съм на ваканция) - плащам наем, ходя на работа, занимавам се с ток, сметки и хазяи, ям от супермаркета, не по ресторанти, ползвам местен транспорт и т.н. За момента си пазя апартамента в Ница, но къде ще се озова в близко бъдеще - времето ще покаже. Здрави да сме :-)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Интересна темичка, че и аз да се включа- родом от Плевен, живях във Варна по време на студентските години, за кратко в Обзор, Банско и Свиленград (откъдето е мъжът ми). Но от три години вече сме в Англия в едно граче близо до Лондон, но някак си сърцето ме тегли някъде на далеч и топло, нещо ново и интересно, но къде и как....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Родом от Габрово, 2 години в Москва, по-голямата част от живота ми в Айтос, а последните 10 години в София. Гражданин на света, дето се вика :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Аз съм от Добрич. По- точно от селата около Добрич - родните места на майка ми и баща ми са на 2 км едно от друго. Та с едно Балкан-че сигурно имам изминати повече километри сновейки между въпросните села и из тях отколкото с няколкото ми полета със самолет :)​ Сега там има почти само изоставени полуразрушени къщи на отдавна мъртви хора, включително и родната ми стряха, където спомените са се скрили нейде из треволяците и храсталаците с които е обрасла - асоциация със "Спящата красавица", само дето вече никога никой няма да се събуди там... 

 Често си мисля за родното си място всъщност. Живея във Варна от 15 години и понякога се връщам на село, обикааааалям пеш като селския луд, въртя глава, мисля си разни неща... И така.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Родена съм в София (студентско бебе) :). По-голямата част от живота ми във Велико Търново, а последните почти 10г пак София. Чак сега осъзнавам от колко отдавна живея в София.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пфуу колко тъжна тема. Става ми мъчно като чета за обезлюдяването на много селища и пренаселването на София. Иначе аз съм си от София и макар майка ми и баща ми да не са, имам една баба от София също, така че мога да си кажа по-чист софиянец от почти всички. Приятелката ми е от Русе и сега се прибра и толкова си обича града. Става ми жал как толкова хора са принудени да си напускат родните места по независещи от тях причини. а още по-гадно ми е някой като напуска България, ама какво да се прави-политика. Затова се кефя на хора, които си живеят по родните места и особено в по-малки като Емил в Троян. Между другото тоя Ловеч голяма работа. Преди малко пих с един приятел от там, ама всеки път като съм ходил в града, едвам се вижда някой млад на 100 човека  :(  Как да е де. Всеки да живее там където му харесва. Аз не бих напуснал България, а най-вероятно и София, която страшно много си харесвам, въпреки пренаселването. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И сигурно от тия 100 си видял мен ;)

Прав си тия дни човек вижда какво можеше да бъде България , ако не беше тая сбъркана политика вече четвърт век . Тълпи хиляди млади хора дошли да видят родители или просто родните места. Като и да е връщане назад няма :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И сигурно от тия 100 си видял мен ;)

Прав си тия дни човек вижда какво можеше да бъде България , ако не беше тая сбъркана политика вече четвърт век . Тълпи хиляди млади хора дошли да видят родители или просто родните места. Като и да е връщане назад няма :)

 

Политиката не е сбъркана четвърт век, ами три четвърти век. С национализацията на земята, хората са загубили възможността да работят за себе си, а в последствие и навиците да обработват земя и полагат полски труд, и при първа възможност са бягали от селата. Бомбата за обезлюдяването на селата е заложена още през 1947 г.

 

Това е тенденция в целия развит свят. Наскоро познат в малко селце около Бордо разказваше, че там араби и негри са като нашите цигани - същите побоища, кражби, а местните полицаи нямат право да ги арестуват, щото ги познават и е възможно недобросъвестно изпълнение на задълженията :huh:.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А-у-у, каква хубава тема... :)

 

МакЪр и да живея, с малки изключения, в София от `79 година, си оставам див селянин от врачанските и плевенските села. А да се пасат овце, другари, е по-сложно от организиране на експедиция до Антарктида, смЕтам...

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А да се пасат овце, другари, е по-сложно от организиране на експедиция до Антарктида, смЕтам...

 

По селата два вида хора са били овчари - на едните това им било призвание, а другите - те не ставали за друго...

 

А планинските овчари са друга стока.

Връзка към коментар

Овчарството, драги Заро, е много "тънък" занаят, независимо дали е в равнината, или, идеализирано, по планините. Тъй като съм се занимавал с овцевъдство (методика и теория), продължавам, тъпо и упорито, да твърдя, че то е изкуство и че пътешествие до Гана, Амазония и на майната си островите е по-лесно от овчарлъка. Ама си требе обучение и желание.

 

Министър-председателят на Р.България правилно е уловил "тренда":

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.