Прескочи до съдържание

Манчестър


Препоръчани мнения

Олд Трафорд, то е ясно(на мен ми е ясно де  :) ).

Какво да се посети? Предложения?!

Престой ~48 часа.

Георги, гледам летището там се фука с някакъв Конкорд. Истински ли е?! Заслужава ли си или по-добре да обърна внимание на Nimrod-a?! Или и двете машини?! Или нито една от тях?  :lol:

 

Връзка към мнение

Здрасти, градски, кацал и излитал съм от Манчестер. Направи ми впечатление, че Конкордът е разположен в зоната на пистите, където едва ли имаме достъп. Наживо е висок и елегантен, изключителна гледка.

Що се отнася до "Олд Трафорд", направи ми впечатление, че има директна железопътна линия от гарата до стадиона. Много практично.

Някои от нас помнят рева на Ботев Враца...

А нашите набори ходеха задължително и на плуване. Поздрави!

Връзка към мнение

Истински е :) Не знам обаче в какво състояние, дали може да го обиколиш, да го пипнеш, да влезеш вътре...

 

 

Здрасти, градски, кацал и излитал съм от Манчестер. Направи ми впечатление, че Конкордът е разположен в зоната на пистите, където едва ли имаме достъп. Наживо е висок и елегантен, изключителна гледка.

Ами срещу пари май всичко е възможно :)

Ама нещо май не мога да схвана, ако си закупя най-евтиния тур, ще мога да седна на пилотското място, но няма да мога да се снимам?!

 

 

 

Някои от нас помнят рева на Ботев Враца...

А нашите набори ходеха задължително и на плуване. Поздрави!

 

Няма как да не кажа нещо по темата за рева.....

Мисля, че бях 5-ти или 6-ти клас средата на 80-те и с група момчетии си играехме в двора на училище св.св."Кирил и Методий" - "Кирилото"- както му викахме. Висяхме по лостовете, успоредките или се гонихме по релсите на 6-7 метра над земята. В един момент чуваме някакъв страшен тътен, ама тътен чак въздуха трепери. Къде от страх, къде от любопитство тръгнахме по звука да видиме, какво става и от къде идва(бабите ни са разправяли за такъв тътен при наводнението от хвостохранилището). По звука, по звука и хоп та на стадиона. Стадиона Кънтеше. А училището е на около 3 км по права линия от стадиона....

Беше второто полувреме на мач Ботев-Враца : Левски-Спартак. Чичко милиционер ни пусна всичките. Стадиона беше пълен целия, имаше хора и по оградите, и по стълбите между секторите. Ботев мисля че би Левски с 2:1.....Незабравим момент!

Редактирано от Light
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

48 часа са напълно достатъчни в Манчестър. Има не лоши хотели "Ибис", на разумна цена.

За съжаление не съм бил на Конкорд туровете. Дано да имаш късмет.

Къщата ми във Враца е близо до стадиона и като че вулкана Еяфятлайокутл изригваше през 80-те.

Аз се радвам, че всички деца от 1 до 3 клас задължително ходеха на плуване в комплекса до стадиона. Чудесна държавна политика!

Не случайно Таня Богомилова стигна до златен олимпийски медал на бруст ....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами имаше си два вечни фаворита на партията ,които обираха всичко най-добро по линия на армията и МВР , а в провинцията имаше интрига -:) Играеше се за идеали там...

Връзка към мнение

Ако кацаш на летището в Манчестър и мислиш да стигнеш до града с влак, хвърли едно око на картите предварително, защото може да ти се наложи да се поразходиш из терминалите, за да стигнеш до гарата - аз кацнах на Т3 и от него има 10-15 минути разходка нагоре-надолу (буквално)...

Връзка към мнение

Ако си падаш по такива неща и ти доскучее в "тъкачницата" можеш да отскочиш до Алтън Тауърс.Един час път с кола е. 

http://www.altontowers.com/

Връзка към мнение

Ако си падаш по такива неща и ти доскучее в "тъкачницата" можеш да отскочиш до Алтън Тауърс.Един час път с кола е. 

http://www.altontowers.com/

Благодаря за предложението! Падам си! Много! :)

Бил съм в Gardaland в Италия.

Но май трябваше да спомена, че тези 48 часа в Манчестър ще са след седмица прекарана в Исландия и ще се бъдат предимно за разпускане, преди окончателно да се приберем в България.

Връзка към мнение

Нали щеше да загряваш? :)

 

Ееее тоооо .... :) ... колкото и да ми е любим единия от манчестърските футболни отбори, не бих загрял точно с Манчестър... :)

Връзка към мнение

Ееее тоооо .... :) ... колкото и да ми е любим единия от манчестърските футболни отбори, не бих загрял точно с Манчестър... :)

Бе, зачудих се аз, че там ще загряваш, за малко да ти предложа направо да продължиш за Исландия... :)

Връзка към мнение

B)

Повод за радост за мен :)

Дано станем повече!

 

 

Крайно време е да отворим офис на магеланци.ком във Враца: предлагам да е при Вестителя, "Тракийската принцеса" или заведението "Мара Врачанка" по пътя за лозята. Та оттам до края на света да се носи славата й. Имаме такъв местен пътешественик като св.Софроний еп. Врачански...

Поздрави на всички врачани и, разбира се, врачанки! :D

Връзка към мнение

Идеята не е лоша. Предвид това, че все пак ние сме хора с по-алтернативни интереси ми се струва, че не е подходящо клубът да се събира в "Тракийската принцеса", прекалено е мейнстрийм... От друга страна пък, "Мара Врачанка" (по пътя за Оряхово имаш имаш предвид, нали?) не е ли отдавна и завинаги затворено място? Хм...

;)

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Летището в Манчестър много ли е голямо? Двата часа, които се изискват обикновено, достатъчни ли ще са за чекиране на багаж, проверки и намиране на гейта, полет Манчестър-София, следващата седмица? Има ли някой с пресни впечатления? И други подробности, няма да са излишни. Кое е по-добре: тъй като полета е сутринта 6,00 часа, къде да се резервира хотел, в централната част на Манчестър или около летището? Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Моля, ако има запознати с размерите и натовареността на летище Манчестър, да напише нещичко по горния въпрос. Освен това има ли багажни клетки, за оставяне на багаж за около 5-6 часа там?

Връзка към мнение

Големичко е летището. Има три терминала. Зимата го ползвах, но моя полет пристигна късно вечерта и излитах рано за Бг /Изи Джет/. Изкарах няколкото часа в дрямка на летището и не мога да кажа нищо за хотела. Даже тогава имаше антитерористично учение и беше затворена връзката за Терминал 3. Не съм чекирала багаж, не съм ползвала багажни клетки. Ако решиш да преспиш на летището ще кажа само че седалките са кът и има безплатен нет за един час. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, rdd каза:

Летището в Манчестър много ли е голямо? Двата часа, които се изискват обикновено, достатъчни ли ще са за чекиране на багаж, проверки и намиране на гейта, полет Манчестър-София, следващата седмица? Има ли някой с пресни впечатления? И други подробности, няма да са излишни. Кое е по-добре: тъй като полета е сутринта 6,00 часа, къде да се резервира хотел, в централната част на Манчестър или около летището? Предварително благодаря!

Сравнително голямо е летището, а натоварването е според деня, часа и сезона. На и около летището има няколко хотела. Ползвал съм два от тях и мога да препоръчам и двата (Radisson и Hilton), като най-удобен е Radisson, тъй като има директна закрита пешеходна връзка с терминалите и жп гарата на летището и практически се намира на самото летище.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В нета гледам препоръчват тези хотели, които са в близост до летището:

- Radison Blu Hotel  - който има директна връзка с Т1 и Т2

- Clayton Hotel - 5 мин. пешеходстване до летището

- Holiday Inn Express - има шатъл от 4:00 сутринта, през 20 минути.

 

Това е на пръв поглед, със сигурност има и други хотели в близост.  

 

ПС. И да, сутритна в 5ч, ден вторник беше натоварено и се чакаше доста за проверка, работеха всички скенери. 
Има и денонощен минимаркет M&S. 

 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.