Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, DimitarYanakiev каза:

Здравейте!

Някой има ли някакво логично обяснение за цените на полетите на Турските до Истанбул? Полет София-Истанбул-София се движи около 350 лв, което ми се струва прекалено много. Нямам някакви специфични дати на пътуване, затова разцъквах различни периоди и месеци и излизаха все едни и същи цени около 350 лв. 

Правят ли по някое време през годината промоции и имате ли наблюдения дали падат цените по тая отсечка, или са си все в този диапазон...?

 

ПС: При директен полет за 1 час не виждам смисъл от 6-7 часа с автобус до Истанбул😀

Най - евтиният билет, който съм купувала, е бил, около 100 евро, на някаква промоция. 99-109 ,  за по- малко не съм случвала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Adventurer каза:

Изобщо не съм убеден, че и това е вярно, освен ако не сравняваш несравними неща като например това, че другите функционират на нискотарифен принцип и някои даже може да са задминали НТА по обща мизерия. Но няма да седна да правя сравнения сега де, който иска да си ги прави...

Кога за последно си ги избирал в рамките на Европа заради по-добра цена от тази на  конкурент? Наистина, единствени предлагат в икономична класа храна с прибори+30кг. багаж, ама друг въпрос е дали са нужни за полет в рамките на Европа.

Връзка към мнение
преди 59 минути , logist13 каза:

Турците държат по-високи цени по отсечки, където нямат конкуренция, което е и логично. Но иначе имат и доста добри оферти за по-далечни дестинации.

Абсолютно вярно. Например, сега погледнах  двупосочен, София-Ист-Лондон,  който е доста по- евтин, от само Ист-Лондон и обратно.

Като ще летим надалеч, предпочитам с тях, полетът София-Ист-София, излиза без пари, когато  е отсечка от общия билет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , tch каза:

Кога за последно си ги избирал в рамките на Европа заради по-добра цена от тази на  конкурент? Наистина, единствени предлагат в икономична класа храна с прибори+30кг. багаж, ама друг въпрос е дали са нужни за полет в рамките на Европа.

Не е там въпроса обаче, Търкиш са премиум компания и в цената им са включени определени услуги, които си имат цена без значение дали са ти нужни или не. Другите предлагат по-ниски цени, но за сметка на тези услуги, които до преди време бяха стандартни, а да не говорим, че при повечето вече дори и да платиш цена подобна на тази на Търкиш, пак няма да получиш същото (по-малко багаж, смешен кетъринг - подигравка, няма IFE...). За това казах да сравняваме съпоставими неща, иначе е ясно... 

 

Не те интересуват тези услуги, не летиш с Търкиш, алтернативи колкото искаш, освен ако не летиш за Истанбул, разбира се. :wink3:
 

преди 31 минути , AlexandraKo каза:

Най - евтиният билет, който съм купувала, е бил, около 100 евро, на някаква промоция. 99-109 ,  за по- малко не съм случвала.

Трай си бе, че бая са те минали, те тогава вървяха по 75 евро на "черния пазар". :grin:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , Adventurer каза:

Не е там въпроса обаче, Търкиш са премиум компания и в цената им са включени определени услуги, които си имат цена без значение дали са ти нужни или не. Другите предлагат по-ниски цени, но за сметка на тези услуги, които до преди време бяха стандартни, а да не говорим, че при повечето вече дори и да платиш цена подобна на тази на Търкиш, пак няма да получиш същото (по-малко багаж, смешен кетъринг - подигравка, няма IFE...). За това казах да сравняваме съпоставими неща, иначе е ясно... 

 

Не те интересуват тези услуги, не летиш с Търкиш, алтернативи колкото искаш, освен ако не летиш за Истанбул, разбира се. :wink3:
 

Трай си бе, че бая са те минали, те тогава вървяха по 75 евро на "черния пазар". :grin:

Еее, аз не съм еталон, нито на спестовност, нито на умение, да намирам евтини билети.

То, не че се и опитвам, де:)))))))Ако ми пратят някоя депеша за прИмоция....

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Еее, аз не съм еталон, нито на спестовност, нито на умение, да намирам евтини билети.

То, не че се и опитвам, де:)))))))Ако ми пратят някоя депеша за прИмоция....

То и не е нужно, ти за (много) други неща си еталон... даже по някое време, официално ще те помоля да се завърнеш в онази тема, която напусна и да не се впечатляваш много от (много) дребни коментарчета, че без тебе не е същото, а ни беше единствената игра във форума и на всичкото отгоре беше много смислена и полезна. :yes:

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Adventurer каза:

За това казах да сравняваме съпоставими неща, иначе е ясно... 

 

Така е, просто исках да подчертая, че не е особена изненада тази цена, особено по линии без конкуренция

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Adventurer каза:

То и не е нужно, ти за (много) други неща си еталон... даже по някое време, официално ще те помоля да се завърнеш в онази тема, която напусна и да не се впечатляваш много от (много) дребни коментарчета, че без тебе не е същото, а ни беше единствената игра във форума и на всичкото отгоре беше много смислена и полезна. :yes:

Много ти благодаря!Ако знаеш само, колко ми е важно, точно, твоето мнение:))))):give_rose:

Дребните никога няма да станат нито по- възпитани, нито по- интелигентни, нито по- учени...

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , tch каза:

особено по линии без конкуренция

Твърде вярно, особено пък от Варна. Току що си букнах полет до Кайсери, няма по-удобен полет от техния. Пък и качеството на услугата е повече от прилично. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

През лятото на 2018 г. намерих с тях полет София - Марсилия, който беше най-евтин (около 400 лева). Уиз до Ница беше по-скъп, без да броя превоза Ница-Марсилия. Те са се позиционирали като трансферна компания от/до София или Варна.

Много съученици, които живеят в САЩ, ги ползват до София, защото са евтини и обслужването е добро. За Истанбул има автобуси и влак, които са доста по-евтини от самолета.

Връзка към мнение
Преди 1 час, pr284 каза:

като трансферна компания от/до София или Варна

Те са трансферна компания от/до  много градове, намиращи се на пет континента!  Най- евтития промоционален билет, който съм купувал е Истанбул-Порто-Истанбул за 150 евро. Имах късмет и купих на тази цена 11 билета, а ми бяха необходими 15.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, кацам на новото летище в Истанбул 12:40. Гледам, че туровете тръгват в 8:00, 8:30 и 12:30 часа а другият тур е в 16:00 но завършва в 21:30 а следващият полет ми е в 21:40. Дали има и други такива турове, който организират Турските авиолинии и започват между 13:00 и 15:30 часа например?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, Myraya каза:

А Turkish от къде летят за Азия, че ни предстои пътуване скоро?

Можете да погледнете във Flightradar24 за полета, който ви интересува.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, вчера купих билети София-Маями за април. Получих мейл с номер на резервацията, имена, дати на раждане на всички пътници и номер на билет за всеки пътник. Това което ме притеснява е, че не ми поискаха паспорт, виза... никакви данни. Преди сме пътували до САЩ с Луфтханза и Аустриан, имам спомен, че ми искаха и данни от паспорта и данни от визата. Пробвах да се свърза по телефон с Туркиш, но никой не отговаря. Чудя се дали  при чекиране не става въвеждането на данни от паспорта и визата? 

Връзка към мнение
преди 26 минути , Alexander каза:

Никой не иска виза при купуване на билет.

Благодаря. 
Преди минути, ми се появи резервацията в профила и въведох паспортните данни за цялото семейство. Данни за визите със сигурнос са ми искали, но е било при чекиране сигурно. 

Връзка към мнение

Имам един казус с Turkish и съм почти сигурен, че нямам полезен ход, но за всеки случай да пипитам.

Анулиран полет с тях от Истанбул до Варна на 10-ти февруари. Имам съобщение по мейл от 19 януари, което видях днес и се обадих в офиса им във Варна. 
 

На същия ден пристигам пак с техен полет от Н'Джамена, Чад и понеже не ми се чакаше до вечерта за автобус или влак, впоследствие си взех този полет на отделен билет.

Предлагат ми или да пътувам на следващия ден 11-ти февруари или да ме закарат до София на 10-ти. Не искат да ми дадат хотел в Истанбул, нито да ме закарат до Варна през някъде другаде. Мога и да си взема парите обратно, но понеже съм купил билета през посредник, ще трябва да се разправям с тях.

Предполагам, че не мога и да изискам нещо друго... Някой сеща ли се за евтин хотел до летището в Истанбул?

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Един малко тъп въпрос: Избирам място на полет IST - HAN  2-4-2 конфигурация. Има свободни от 15 назад. Къде се падат крилата? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 10 минути , Цвете каза:

Един малко тъп въпрос: Избирам място на полет IST - HAN  2-4-2 конфигурация. Има свободни от 15 назад. Къде се падат крилата? Благодаря!

Най-лесно вижте в seatguru.com според номера на полета или според модела на самолета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Цвете каза:

Един малко тъп въпрос: Избирам място на полет IST - HAN  2-4-2 конфигурация. Има свободни от 15 назад. Къде се падат крилата? Благодаря!

Гледам по системите, че IST-HAN e със самолет Airbus330-200. Той има и 2-4-2 салон.

В seatguru картите на 330-200 са много грозни и крилата там категорично са нарисувани грешно.

Turkish Airlines имат 4 различни разпределения на салоните на този модел самолет и е малко трудно да се даде по-точен отговор, но крилата би трябвало да са между редове 10 и 20.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Цвете каза:

Един малко тъп въпрос: Избирам място на полет IST - HAN  2-4-2 конфигурация. Има свободни от 15 назад. Къде се падат крилата? Благодаря!

Аз обикновено избирам двойка на един от последните три реда и нямам проблем с видимостта и крилата. А и водата и соковете са ми наблизо. Като загасят трудно се поръчва, а трябва да се пият много течности.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.