Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 13.09.2021 г. в 2:09, neuromancer каза:

Примерно като избереш Manage my booking и смениш полета (не датата, а класата). Ама цената няма да ти хареса. Или пък се обади по телефона.

Точно оттам опитвам, но няма опция. Имам време, дано се появи в някакъв момент. Ако не- ще се обаждам. 

Връзка към коментар

Няма ли "change flight" после да си избереш дата и класа? Излизаше ми на мен, въпреки, че не съм пробвал да сменя класата, си имаше възможност. Вече не мога да проверя, нямам билет.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Един въпрос относно условията за гъвкавост на Turkish, за Qatar Airways знам че ако полетът е закупен до 31 Декември и полетите са до 31.05.2022, може да се правят неограничени промени, да се вземат парите обратно или пък да се вземе ваучер +10% от стойността на билетите.

При Търкиш обаче пише следното:

 

Цитат

For tickets purchased between 21 March 2020 - 31 December 2021 (inclusive), passengers can make unlimited changes until 31 May 2022 (inclusive) as the last flight date.

Това вие как го разбирате? Значи ли, че променения полет също може да е максимум до 31 Май? Т.е. ако имам полети   София - Банкок - София за Март 2022, може ли да ги сменя за  София - Банкок - София  през Юни ? (Примерно) 

Връзка към коментар

Точно така - до 31 май могат да се правят безплатни промени за полети до 31 май. Без наказателна такса , но с доплащане при евентуална разлика в тарифата.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 25 минути , kali каза:

Утре ми изтичат 5 975 мили. Пише, че може да се прехвърлят на друг, така че ако на някой ще му свършат работа да каже.

За 5300 мили може да си вземете в момента еднопосочен билет от София до Истанбул, или пък София до Анталия (както и други по-близки дестинации), например, до средата на месец май. Вижте дали не можете да ги използвате за билет за вас, особено ако имате още мили за билет за навръщане. 🙂

 

Иначе прехвърлянето струва 10 долара за всеки 1000 мили. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

В тази връзка да напомня , че ако използвате сайтове генериращи мили, при нова регистрация обикновено ще получите достатъчно мили за билет София - Анталия / Бодрум, вместо мижавите 10% от Букинг. Rocketmiles при нова регистрация дава 5000 мили + милите за нощувката, вариращи в диапазона 500-3000мили, тоест с три нощувки в София  и две регистрации ще имате мили за два двупосочни билети София - Бодрум/Истанбул/Анталия-София.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , stanislavpp каза:

В тази връзка да напомня , че ако използвате сайтове генериращи мили, при нова регистрация обикновено ще получите достатъчно мили за билет София - Анталия / Бодрум, вместо мижавите 10% от Букинг. Rocketmiles при нова регистрация дава 5000 мили + милите за нощувката, вариращи в диапазона 500-3000мили, тоест с три нощувки в София  и две регистрации ще имате мили за два двупосочни билети София - Бодрум/Истанбул/Анталия.

Може ли малко повече информация? Направих регистрация в този сайт, но не виждам да съм получил бонус мили... Или това се случва след като минат нощувките? Имам 4710 мили от един полет до Бали, които изтичат след година и все си мислех, че ще са ми безполезни, но ако мога някак си да ги нагодя за полети до Истанбул би било супер.

Връзка към коментар

През линка на Търкиш ли направи регистрацията ? Милите за престои се дават след приключването на резервацията, както и за първоначалният бонус .

 

https://www.rocketmiles.com/rm/turkish-bonus/en/

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, kali каза:

Утре ми изтичат 5 975 мили. Пише, че може да се прехвърлят на друг, така че ако на някой ще му свършат работа да каже.

Ако няма да ги ползваш аз не бих ги отказал. Все пак виж в момента има и промо за - 30% на билети с мили. Има обаче доплащане на такси. 

Връзка към коментар

Така безпроблемно ли се прехвърлят мили на всеки, който пожелаем? Няма ли някакви ограничения? Безплатно ли става прехвърлянето към друг "независим" човек?

Връзка към коментар
преди 46 минути , iliana_t каза:

Така безпроблемно ли се прехвърлят мили на всеки, който пожелаем? Няма ли някакви ограничения? Безплатно ли става прехвърлянето към друг "независим" човек?

10$ за всеки 1000 мили струва

Връзка към коментар

И аз имам изтичащи утре мили. Днес гледах, четох на сайта им и не намерих как да си ги спася/удължа безплатно. Моля обяснете как точно се прави това прехвърляне в сайта, кой на кого какво трябва да плати. И мъжа ми, и детето имат изтичащи мили, какво може да се измисли за прехвърлянето им между нас семейно?

Преди време исках Family membership, отказаха ми, защото имаме само най-ниското ниво членство Classic.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Jenbel каза:

И аз имам изтичащи утре мили. Днес гледах, четох на сайта им и не намерих как да си ги спася/удължа безплатно. Моля обяснете как точно се прави това прехвърляне в сайта, кой на кого какво трябва да плати. И мъжа ми, и детето имат изтичащи мили, какво може да се измисли за прехвърлянето им между нас семейно?

Преди време исках Family membership, отказаха ми, защото имаме само най-ниското ниво членство Classic.

В акаунта на майлс транзакшънс имаш протект майлс. Струва 10 долара за 1000 мили за да си ги удължиш. 

Връзка към коментар

Така разбирам аз нещата с изтичащите мили от изчетеното досега:

 

Вариант 1: Купуване на "награден" билет в рамките на утрешния ден. Ако достигат милите, разбира се. Доплащат се такси като гориво и т.н.

Вариант 2: Удължаване за още 3 години - $10 (за всеки започнати предполагам) 1000 мили.

Вариант 3: Ако имате достатъчно мили, може да си купите сувенир от фирмения магазин, просто да не идат зян: https://eu.shopandmiles.com/

Вариант 4: За да ги дадете на някой, пак се плаща по $10 на 1000 мили.

Вариант 5: Upgrade към по-висок клас, ако вече имате закупен билет.

Вариант 6: Оставате ги да изтекат. Надяваме се на по-добри времена, когато ще може да летим по-често и да натруваме нови.

 

Моите близо 14000 също изтичат утре и съм пред дилема дали да ги оставя да си изтекат или да инвестирам в бъдещето. Малко ме притеснява това, че може мястото да не е гарантирано, а да е на база "stand by", което не ми се иска да рискувам за презокеански полети. А и сега сверявайки цената на редовен билет до Щатите, за където се интересувам аз, с милите ще ми излезе по-скъпо, тъй като нямам достатъчно и ще ми се наложи да доплащам. И то си стана дявол на магаре.

 

Дали изтичат в 00:00ч. или в 23:59? :dash1: :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, iliana_t каза:

Малко ме притеснява това, че може мястото да не е гарантирано, а да е на база "stand by", което не ми се иска да рискувам за презокеански полети.

В какъв смисъл да не е гарантирано? Наградния билет си е съвсем истински билет, като купен с пари, не е стенд бай. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, iliana_t каза:

Така разбирам аз нещата с изтичащите мили от изчетеното досега:

 

Вариант 1: Купуване на "награден" билет в рамките на утрешния ден. Ако достигат милите, разбира се. Доплащат се такси като гориво и т.н.

Вариант 2: Удължаване за още 3 години - $10 (за всеки започнати предполагам) 1000 мили.

Вариант 3: Ако имате достатъчно мили, може да си купите сувенир от фирмения магазин, просто да не идат зян: https://eu.shopandmiles.com/

Вариант 4: За да ги дадете на някой, пак се плаща по $10 на 1000 мили.

Вариант 5: Upgrade към по-висок клас, ако вече имате закупен билет.

Вариант 6: Оставате ги да изтекат. Надяваме се на по-добри времена, когато ще може да летим по-често и да натруваме нови.

 

Моите близо 14000 също изтичат утре и съм пред дилема дали да ги оставя да си изтекат или да инвестирам в бъдещето. Малко ме притеснява това, че може мястото да не е гарантирано, а да е на база "stand by", което не ми се иска да рискувам за презокеански полети. А и сега сверявайки цената на редовен билет до Щатите, за където се интересувам аз, с милите ще ми излезе по-скъпо, тъй като нямам достатъчно и ще ми се наложи да доплащам. И то си стана дявол на магаре.

 

Дали изтичат в 00:00ч. или в 23:59? :dash1: :scratch_one-s_head:

10 долара не е за всеки започнати 1000 мили а реално 0.01 долар на миля, т.е 14500 ще ти струват 145 долара. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, iliana_t каза:

Така разбирам аз нещата с изтичащите мили от изчетеното досега:

 

Вариант 1: Купуване на "награден" билет в рамките на утрешния ден. Ако достигат милите, разбира се. Доплащат се такси като гориво и т.н.

Вариант 2: Удължаване за още 3 години - $10 (за всеки започнати предполагам) 1000 мили.

Вариант 3: Ако имате достатъчно мили, може да си купите сувенир от фирмения магазин, просто да не идат зян: https://eu.shopandmiles.com/

Вариант 4: За да ги дадете на някой, пак се плаща по $10 на 1000 мили.

Вариант 5: Upgrade към по-висок клас, ако вече имате закупен билет.

Вариант 6: Оставате ги да изтекат. Надяваме се на по-добри времена, когато ще може да летим по-често и да натруваме нови.

 

Моите близо 14000 също изтичат утре и съм пред дилема дали да ги оставя да си изтекат или да инвестирам в бъдещето. Малко ме притеснява това, че може мястото да не е гарантирано, а да е на база "stand by", което не ми се иска да рискувам за презокеански полети. А и сега сверявайки цената на редовен билет до Щатите, за където се интересувам аз, с милите ще ми излезе по-скъпо, тъй като нямам достатъчно и ще ми се наложи да доплащам. И то си стана дявол на магаре.

 

Дали изтичат в 00:00ч. или в 23:59? :dash1: :scratch_one-s_head:

14000 са крайно недостатъчни за презокеански полет, но ако ви допада идеята за почивка при съседите, знайте, че ще ви стигнат дори да покриете едната посока в бизнес класа.
Например, ако вземете София-Анталия (през Истанбул) еднопосочно в икономична класа, това ще струва в момента 5300 мили + 30-32 евро. Обратната отсечка Анталия-София (през Истанбул) можете да я вземете в бизнес класа, като това струва в момента 7900 мили + около 55-60 евро кеш.

 

Може да замените Анталия с коя да е друга дестинация в Турция, разбира се.

 

Само давам идеи, за да не изтекат ей така милите. 🙂

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, iliana_t каза:

Така разбирам аз нещата с изтичащите мили от изчетеното досега:

 

Вариант 1: Купуване на "награден" билет в рамките на утрешния ден. Ако достигат милите, разбира се. Доплащат се такси като гориво и т.н.

Вариант 2: Удължаване за още 3 години - $10 (за всеки започнати предполагам) 1000 мили.

Вариант 3: Ако имате достатъчно мили, може да си купите сувенир от фирмения магазин, просто да не идат зян: https://eu.shopandmiles.com/

Вариант 4: За да ги дадете на някой, пак се плаща по $10 на 1000 мили.

Вариант 5: Upgrade към по-висок клас, ако вече имате закупен билет.

Вариант 6: Оставате ги да изтекат. Надяваме се на по-добри времена, когато ще може да летим по-често и да натруваме нови.

 

Моите близо 14000 също изтичат утре и съм пред дилема дали да ги оставя да си изтекат или да инвестирам в бъдещето. Малко ме притеснява това, че може мястото да не е гарантирано, а да е на база "stand by", което не ми се иска да рискувам за презокеански полети. А и сега сверявайки цената на редовен билет до Щатите, за където се интересувам аз, с милите ще ми излезе по-скъпо, тъй като нямам достатъчно и ще ми се наложи да доплащам. И то си стана дявол на магаре.

 

Дали изтичат в 00:00ч. или в 23:59? :dash1: :scratch_one-s_head:

Добре си обобщила, благодаря! Всичко това днес го прочетох и както писах не открих безплатен вариант. Моите изтичащи мили са над 7000, но по толкова имат и мъжа ми, и детето. Но няма как да ги събера на едно място. Не ми стигат за награден билет, при всяка комбинация трябва да доплащам, нито за сувенири в техния магазин (боклуци предимно, но най-евтините видях към 14000 мили). 

Вариант 4 в този вид ми звучи абсурдно, няма логика и нямам мотивация да плащам на някой, за да му ги дам...

Явно оставаме на вариант 6 и чакаме по-добри времена да пътуваме по-често. 

Връзка към коментар

Може да платите, за да обедините милите на семейството на едно място и после - харчене.

Не знам турските дали се гледа последната активност, която валидира всички мили или кога са спечелени милите и без значение кога е последната активност, най-старите изтичат. Аз винаги избягвам да ползвам програми от втория вид.

 

ПП Ако някой има планове, може да му купите билет без да прехвърляте милите, така както са си.

Връзка към коментар

Я и аз да попитам като един лаик, който никога не си е купувал самолетен билет с мили. 🙂 

Както обикновено, ми изтичат някакви мили на Miles&Smiles програмата, по-точно 13, 175. От това, което прочетох по-горе, не стигат за някой "хубав" билет, но примерно за забежка в Турция би трябвало да стават. 

Дава ми, че изтичат довечера една минута преди полунощ, т. е. ужким ги имам. Влизам си в акаунта, отивам на търсачката за reward flights. Първоначално пробвах Варна - Москва. За летище Внуково ми излезе, че няма полети, за летище Домодедево ми поиска 26, 000 мили (двойно на колкото имам). Реших, че ще трябва да пробвам други дестинации, докато налучкам нещо в обсега ми, но после навсякъде за навсякъде ми излизаше, че няма полети за съответните дати и дестинации, каквото и да не сложех. Варна - Истанбул, София - Истанбул, Варна - Бодрум, София - Бодрум, Варна - Анталия, София - Анталия. Директните полети от Варна ми излизат на други търсачки, значи ще ги пускат отново. Хайде, да кажем, че може и да не е сигурно, но и от София нищо не ми излиза. 

Полетите, които слагам, ги има на други търсачки и то с Turkish, не е да се изпълняват от друга авиолиния. Разбирам, че за всеки полет има само определени седалки, които могат да се купуват с мили, ама съвсем да не са останали такива? Нещо не правя както трябва ли?

Може ли да се потърси полет и с партньор на Miles@Smiles от Star Alliance с тези мили и как става това?

Магазинът им го гледах, не мога просто да намеря нищо, което да ми хареса/ свърши работа. Предполагам, че и отделно се плаща някаква доставка.

Аз по принцип от десетки години съм на принципа да не нагласям дестинациите си според наличните полети, ами да търся най-изгодния полет за мястото, където искам да отида. Не, че ще ми стане мъчно, ако отново ми изгорят мили де, ама ей така за спорта, реших да попитам. 🙂 🙂 

Връзка към коментар
преди 12 минути , FlyTraveler каза:

Я и аз да попитам като един лаик, който никога не си е купувал самолетен билет с мили. 🙂 

Както обикновено, ми изтичат някакви мили на Miles&Smiles програмата, по-точно 13, 175. От това, което прочетох по-горе, не стигат за някой "хубав" билет, но примерно за забежка в Турция би трябвало да стават. 

Дава ми, че изтичат довечера една минута преди полунощ, т. е. ужким ги имам. Влизам си в акаунта, отивам на търсачката за reward flights. Първоначално пробвах Варна - Москва. За летище Внуково ми излезе, че няма полети, за летище Домодедево ми поиска 26, 000 мили (двойно на колкото имам). Реших, че ще трябва да пробвам други дестинации, докато налучкам нещо в обсега ми, но после навсякъде за навсякъде ми излизаше, че няма полети за съответните дати и дестинации, каквото и да не сложех. Варна - Истанбул, София - Истанбул, Варна - Бодрум, София - Бодрум, Варна - Анталия, София - Анталия. Директните полети от Варна ми излизат на други търсачки, значи ще ги пускат отново. Хайде, да кажем, че може и да не е сигурно, но и от София нищо не ми излиза. 

Полетите, които слагам, ги има на други търсачки и то с Turkish, не е да се изпълняват от друга авиолиния. Разбирам, че за всеки полет има само определени седалки, които могат да се купуват с мили, ама съвсем да не са останали такива? Нещо не правя както трябва ли?

Може ли да се потърси полет и с партньор на Miles@Smiles от Star Alliance с тези мили и как става това?

Магазинът им го гледах, не мога просто да намеря нищо, което да ми хареса/ свърши работа. Предполагам, че и отделно се плаща някаква доставка.

Аз по принцип от десетки години съм на принципа да не нагласям дестинациите си според наличните полети, ами да търся най-изгодния полет за мястото, където искам да отида. Не, че ще ми стане мъчно, ако отново ми изгорят мили де, ама ей така за спорта, реших да попитам. 🙂 🙂 

 

Има определени седалки за award ticket, ако датата е близка, е възможно да са изчерпани, но ето например произволно избрани дати: Варна - Анталия на 29.04.2022, както и Варна - Бодрум на 04.03.2022 имат свободни седалки за билет с мили.

 

1696082937_Screenshot2021-12-31at10_41_00.png.3760a919187911bf16bf9ecdb42cba0a.png

 

1171716711_Screenshot2021-12-31at10_44_21.png.1076fdc8a0f3285656f5dc3c08886928.png

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , yordanov каза:

 

Има определени седалки за award ticket, ако датата е близка, е възможно да няма, но ето например произволно избрани дати: Варна - Анталия на 29.04.2022, както и Варна - Бодрум на 04.03.2022 имат свободни седалки за билет с мили.

 

1696082937_Screenshot2021-12-31at10_41_00.png.3760a919187911bf16bf9ecdb42cba0a.png

 

1171716711_Screenshot2021-12-31at10_44_21.png.1076fdc8a0f3285656f5dc3c08886928.png

 

 

Благодарско! Явно системата не е работила по малките часове снощи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.