Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, Alexander каза:

аха значи няма нищо. тогава е безсмислено да давам линкове.

 

Ти си пробвай, но според мен няма логика да дават бонус за това, дано да греша.

Връзка към коментар

Няма проблем и да се клеймне, просто трябва да се начислят някакви мили на новия акаунт, за да ти даде наградата. Просто гол акаунт не става. 500 мили е бонуса на човек с ограничения до 5 човека - общо 2500.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 7.01.2022 г. в 14:19, feel_the_rush каза:

Няма проблем и да се клеймне, просто трябва да се начислят някакви мили на новия акаунт, за да ти даде наградата. Просто гол акаунт не става. 500 мили е бонуса на човек с ограничения до 5 човека - общо 2500.

Е, той вече има и.в двата акаунта някакви мили, не са голи. 

@Alexander пиши им пак, не ги жали, нямат друга работа освен да се занимават с клиентите си! Ако не става, те ще ти обяснят защо. Според мен не би трябвало тази награда да е обвързана с момент на действие или събитие, но не знам със сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на дъщеря ми се появиха.

Имам върпос, при желание да купя билет  с мили се влиза на друго място доколкото виждам. Дава ми за София-Истанбул-София 15000 мили, като няма разлика за съседните дати.

Ако избера такъв полет, освен тези 15000 мили, доплаща ли се още нещо и колко?

Връзка към коментар

Промоцията с милите беше до 31.12 и София-Истанбул двупосочно беше 10600 мили. 
Аз взех еднопосочно София-Анталия за 5300 мили и доплащането беше към 30 евро. Връщане взех от другаде, но милите бяха същите, а доплащането 5-6 евро повече. 
 

Вътрешните полети струват по-малко мили, ако те устройват, но те като цяло и само с кеш са доста евтини. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Яко е така, не виждам особен смисъл от тези мили. Излиза, че ще дам 45-50€ или почти 50% от цената на билета- ако е двупосочен 

Цената на двупосочния до Истанбул в промоция е около 100 евро. Нормалната е два пъти повече.

Връзка към коментар

 

Няма ли начин за купуване на билет само с мили, макар да са повече?

 

При купуване с мили изменя ли се цената която се доплаща? Ако е 100, 150 или 250 евро двупосочния, давам 15000 мили, но таксата за доплащане и тя ли варира?

Връзка към коментар

Доплащат се летищните такси (те варират според летищата,но са малки) и евентуално бившето fuel surcharge, сега е carrier surcharge.

Американските компании нямат тази такса, така че полет с United например ще излезе $6 за доплащане (полети в Щатите или до Ю. Америка, до Европа обикновено се плащат). 

За плащане на таксите с мили не знам, Луфтханза например го правят.

 

Хубаво е човек да си проучи нещата и да избира да купува по-изгодни билети с мили, например ако с пари е скъпо, в последния момент, за добавяне на гъвкавост, бизнес класа, такива неща. Това зависи от особеностите на програмата, едно време за BMI цяла Русия беше в зона Европа, тоест билет до Владивосток излизаше толкова мили, колкото до Италия. Само пример е това, конкретно турците не ги познавам с такива подробности.

Най-приятно е да се ползват милите за полети в бизнес класа или някъде, където обикновено билетите са много скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нито имам толкова мили, нищо ще събера някога.  На мен иделята ми е да ги изпозлвам за стандартни полети, ако може без доплащане или с минимално такова.

 

Ако цента на билета примерно София-Истанбул-София днес е 100евро, а за друга дата 200евро, а за трета 250 евро, винаги ли се доплаща едно и също или не? Или е 15000 мили + 40, 60 или 100евро доплащане?

Връзка към коментар

Винаги таксите са едни и същи, и цената в мили също, но гледам, че има две таблици, промоционална и обикновена, та сигурно се променят ако влязат в промоция. Може въобще да няма места за популярни дати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

Нито имам толкова мили, нищо ще събера някога.  На мен иделята ми е да ги изпозлвам за стандартни полети, ако може без доплащане или с минимално такова.

 

Ако цента на билета примерно София-Истанбул-София днес е 100евро, а за друга дата 200евро, а за трета 250 евро, винаги ли се доплаща едно и също или не? Или е 15000 мили + 40, 60 или 100евро доплащане?

Таксите са фиксирани като за бизнес класа са по-високи. Понякога им а промо бизнес класа на същите мили като икономи напр за 21-23 януари София Истанбул София в икономи и бизнес е 11 300 мили а доплащането е 70 евро в икономи и 100 евро за бизнес. Като влезеш в търсачката на awards tickets и избереш полета с мили на следващата стъпка ти показва и таксата. 

Връзка към коментар

Милите на Търкиш се харчат най-добре за полети вътре в една зона. Например, континентален САЩ до Хавай струва скромните 10000 мили еднопосочно (извън промоция). Също вътре в зона Океания. Полети вътре в Южна Америка, където билетите са безбожно скъпи за нашите европейски разбирания. 10000 мили се печелят от двупосочен билет до Малвиди, 20000 са до Хюстън. 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, feel_the_rush каза:

Например, континентален САЩ до Хавай струва скромните 10000 мили еднопосочно (извън промоция).

Всъщност не са 10000 извън промо , а само 7500мили, което е много евтино или 12500мили в бизнес , което е безумно евтино ( Ню Хорк -Хавай/Аляска).Няма по-евтини билети от тези с турски мили, проблемите са от друго естество : слаб съпорт , трудно се намират билети с партньори, остарял и относително слаб собствен продукт . Това , че изтичат след 36 месеца, не е проблем, защото таймера се ресетва с една  покупка на мили или какво и да е.. 
 

Ню Йорк/ЛА - Истанбул в бизнес е само 45 000мили, миналият месец с промото паднаха на 31000, жалко че нямах наличността.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз последно ги гледах по 10000 мили. Може нещо да се е променило. Това ми е стандартната цена на сайта.

 

Относно обслужването обаче не съм съгласна. Търкиш отговорят изключително бързо (до 3 дни) на всички запитвания през Feedback формите, което е с един месец и 2 дни по бързо от Луфтханза и с около век по бързо от Еър Канада. Също звъня директно на Miles&Smiles линията и са ми вършили работа всеки път.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И на мен ми отговориха 3-4 пъти в рамките на 3 дни. Не само, че отговарят ами и свършват работата за която съм им писал.
Нямам забележки към тях.

 

Луфтханса изобщо не ги броя, те са дъното от към всичко за мен-съизмерими с лоу костовете.

Всички пъти когато съм се разправял с тях, са били тежки битки, гневни мейлове и разговори и чакане с месеци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет!

При полет до Маями през Истанбул и 14 часа между полетите Сф-Ист и Ист-Маями мога ли да изляза от зоната за прикачване и да се разхождам свободно из града?

Полетът ми е Сф-Маями, а не два отделни.

Питах ги чрез мейл - отговориха, че няма проблем, но нещо ме притеснява да не се окаже влизането за 2 полет невъзможно...

Някой с опит?

Връзка към коментар
преди 2 минути , kremy_ang каза:

Привет!

При полет до Маями през Истанбул и 14 часа между полетите Сф-Ист и Ист-Маями мога ли да изляза от зоната за прикачване и да се разхождам свободно из града?

Полетът ми е Сф-Маями, а не два отделни.

Питах ги чрез мейл - отговориха, че няма проблем, но нещо ме притеснява да не се окаже влизането за 2 полет невъзможно...

Някой с опит?

При положение, че отговаряш на изискванията за влизане в държавата по отношение на Covid 19 и паспортен режим, няма проблем. Дори при големи прикачвания над 12 часа има безплатен stopover от тях. 

 

П.С. Този въпрос е за друга тема, ако модераторите преценят нека преместят дискусията в правилния раздел.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , kremy_ang каза:

И тук ще питам.

Привет!

При полет до Маями през Истанбул и 14 часа между полетите Сф-Ист и Ист-Маями мога ли да изляза от зоната за прикачване и да се разхождам свободно из града?

Полетът ми е Сф-Маями, а не два отделни.

Питах ги чрез мейл - отговориха, че няма проблем, но нещо ме притеснява да не се окаже влизането за 2 полет невъзможно...

Някой с опит?

Вече са ти отговорили в другата тема. Няма проблем да излезеш. Полета ти е Сф- Маями, но билетите , които ти издават са 2 - Сф-Истанбул и Истанбул-Маями.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, agenta каза:

Дори при големи прикачвания над 12 часа има безплатен stopover от тях. 

Това е само при условие, че нямат полет с по-кратък престой. Ако имат такъв, но ти си избрал полет с по-дълъг (дори и да е 18-20 часа), нямаш право на безплатен stopover (т.е, на хотел за тяхна сметка). Иначе можеш да си излезеш и да се разхождаш за собствена сметка.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 часа, Kalina0109 каза:

Полета ти е Сф- Маями, но билетите , които ти издават са 2 - Сф-Истанбул и Истанбул-Маями.

Всъщност, билетът е само един , а бординг пасовете са два.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.