Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Поразгледах и видях, че може би ще се възползваме от техните дневни турове - по около 6 часа, т. нар. - touristanbul. Или няма да можем, заради това, че има полети и с по-малко от 6 часа между двата?

преди 12 часа, chandni каза:

Това е само при условие, че нямат полет с по-кратък престой. Ако имат такъв, но ти си избрал полет с по-дълъг (дори и да е 18-20 часа), нямаш право на безплатен stopover (т.е, на хотел за тяхна сметка). Иначе можеш да си излезеш и да се разхождаш за собствена сметка.

Идеята да летим с първия сутрешен полет е не само, заради разходката, а и заради евентуално канселиране на полетите през деня, та и вечерния.

Обмислям да проверя и вариантите с автобус, като резерва - все от сутринта до вечерта ще стигнем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Евентуално канселиране , когато полетите са на един билет никога не трябва да ви притеснява . А/К от различните алианси винаги ще ви премаршрутират при възможност или настанят в хотел за тяхна сметка. Винаги избирайте удобството за вас. Супер дългите престои в удобно време също си имат своето очарование , главно когато се ползват за разходка из града.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Защо не може да се използват наличните мили, когато са недостатъчни за редукция при закупуването на самолетен билет?

Изтичат в края на годината и исках да ги ползвам сега...

Ако се ползват за билети за 2-ма души всеки поотделно ли трябва да си влезе в профила и да ползва милите? Няма ли начин на една резервация да се добавят, посредством клубния номер?

Има ли някаква екстра, която си струва да ползваш при класик + и билетите за 2-ма члена поотделно ли да ги купя?

Простете, ако вече е обяснявано...

Връзка към коментар

Не се ползва остъпка с мили, може да ги ползвате за ъпгрейд или закупуване на билет, но изцяло с мили +такси в кеш , но се прави от друго място и трябва да имате достатъчно мили. Нека започнем с това колко мили имате и за къде искате да купите билет. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Jorro каза:

....... Нека започнем с това колко мили имате и за къде искате да купите билет. 

Много не ми достигат - имам около 5000, а ми трябват 30000 :-)))

Но вероятно след този полет, за който се изискват 30000 ще понатрупам повечко - до Щатите ще е полета.

После дали ще ми стигнат поне за един полет до Истанбул?

Изобщо как работят милите, или са в помощ само на много често пътуващите?

Връзка към коментар
преди 3 часа, kremy_ang каза:

Ако се ползват за билети за 2-ма души всеки поотделно ли трябва да си влезе в профила и да ползва милите? Няма ли начин на една резервация да се добавят, посредством клубния номер?

Има ли някаква екстра, която си струва да ползваш при класик + и билетите за 2-ма члена поотделно ли да ги купя?

Простете, ако вече е обяснявано...

не разбрах съвсем въпроса, ама ако имате милите в два акаунта, трябва всеки поотделно да си влезе и да ги харчи, ако са в един акаунт, но искате да купите билети за двама души само от акаунта с милите се харчат.

Ако сте на ниво по-високо от началното (май класик +) има начин да се обединят и да се ползват заедно, вижте там семайни акаунти...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой би ли могъл да даде съвет как най-ефикасно се търсят award tickets в една зона (без Европа). Аз се опитвам да намеря в Южна Америка, но не успявам с различни комбинации. Някой да знае линии по които изобщо има шанс да намеря такива билети? 

Връзка към коментар
преди 26 минути , Aureliano каза:

Някой би ли могъл да даде съвет как най-ефикасно се търсят award tickets в една зона (без Европа). Аз се опитвам да намеря в Южна Америка, но не успявам с различни комбинации. Някой да знае линии по които изобщо има шанс да намеря такива билети? 

Аз имам някакви спомени отпреди години, че ако award билетите не са с Търкиш не може онлайн да се издават, и това беше една от причините да не се интересувам повече от тази програма. Не знам дали се е променило положението...

Аз сега опитах да видя кои са им партньорите и не можах. Имам предвид, че с Азулл и Латам (май) мога да взимам билети изпълнявани от Търкиш, тоест трябва да може и обратното, само че не можах да го видя написано...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 28 минути , Aureliano каза:

Някой би ли могъл да даде съвет как най-ефикасно се търсят award tickets в една зона (без Европа). Аз се опитвам да намеря в Южна Америка, но не успявам с различни комбинации. Някой да знае линии по които изобщо има шанс да намеря такива билети? 

 

Вътре в Южна Америка се търсят билети само на Star Alliance партньорите, което е отделна търсачка от Award ticket на основния сайт. Ето тук - https://www.turkishairlines.com/en-gb/miles-and-smiles/account/book-star-award-tickets/index.html. Пак трябва да се упорит. Виж кои са авиокомпаниите в Южна Америка, което са членики на Star Alliance и търси по техните маршрути.

 

 

преди 40 минути , kremy_ang каза:

Много не ми достигат - имам около 5000, а ми трябват 30000 :-)))

Но вероятно след този полет, за който се изискват 30000 ще понатрупам повечко - до Щатите ще е полета.

После дали ще ми стигнат поне за един полет до Истанбул?

Изобщо как работят милите, или са в помощ само на много често пътуващите?

Събирането на мили много зависи в коя класа се пътува (или по-точно, така начереченото RBD или booking code). Най-евтините билети дават едва 25% от акумулираните мили. Ето я и табличката отдолу. Това означава, че дори и двупосочен билет до САЩ и обратно може да ви донесе не повече от 5000 мили.

Отделна тема е, че преди за Елит статус (което се равнява на Star Alliance Gold), трябваше да се съберат 40000 мили в рамките на 2 години. Сега ми прави впечатление, че са го намалили на 1 година.

image.png.846ee94b084bd2c3bf1de4b8debbd1fd.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , feel_the_rush каза:

Събирането на мили много зависи в коя класа се пътува (или по-точно, така начереченото RBD или booking code). Най-евтините билети дават едва 25% от акумулираните мили. Ето я и табличката отдолу. Това означава, че дори и двупосочен билет до САЩ и обратно може да ви донесе не повече от 5000 мили.

Отделна тема е, че преди за Елит статус (което се равнява на Star Alliance Gold), трябваше да се съберат 40000 мили в рамките на 2 години. Сега ми прави впечатление, че са го намалили на 1 година.

image.png.846ee94b084bd2c3bf1de4b8debbd1fd.png

Благодаря за изчерпателната информация!

Очевидно нямам почти никакви шансове...

Мислех, че поне някакви покупки на борда, или нещо подобно може да се използват. Сега просто ще ги загубя, като им изтече срока.

Знаете ли колко по-рано трябва да се купи билета, за да е по-добра цената? Аз изчаквах доста и сега вече е очаквано висока 😄

Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Имам предвид, че с Азулл и Латам (май) мога да взимам билети изпълнявани от Търкиш, тоест трябва да може и обратното, само че не можах да го видя написано..

Не, ЛАТАМ са в Скай Тийм , Азул са на път да се присъединят към OneWorld - вече имат партньорство с АА, нямам представа дали предишното таково с Юнайтед и ТАП е все още актуално.

 

От Стар Алианса, единствените две опции за ЮА са Копа и Авианка. Първите се съмнявам дълбоко да са партньори на турците, остава само Авианка.

 

преди 4 часа, Aureliano каза:

Някой би ли могъл да даде съвет как най-ефикасно се търсят award tickets в една зона (без Европа). Аз се опитвам да намеря в Южна Америка, но не успявам с различни комбинации. Някой да знае линии по които изобщо има шанс да намеря такива билети? 

Само маршрути на Авианка, но е лишено от смисъл - техните кеш цени са много ниски. Какъв маршрут гледаш, ще се опитам да помогна с мили от друг алианс.

 

 

Ако някой има изтичащи мили и няма да ползва , да ги прати насам - покривам разходите по трансфера ,които са 10$ на 1000мили + бонус 🙃

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, stanislavpp каза:

От Стар Алианса, единствените две опции за ЮА са Копа и Авианка. Първите се съмнявам дълбоко да са партньори на турците, остава само Авианка.

 

Само маршрути на Авианка, но е лишено от смисъл - техните кеш цени са много ниски. Какъв маршрут гледаш, ще се опитам да помогна с мили от друг алианс.

Благодаря, както и на @feel_the_rush за линка. Разгледах ги и всъщност могат и на Copa да се взимат билети, което е супер, защото техните цени са си височки, а ги предпочитам доста пред Avianca. На пръв поглед по-трудно се намират билети за икономи класа и колкото по-напред във времето, толкова по-голям шанс има. Еднопосочни в икономи намерих за 20 000 мили, в бизнес за 35 000.

Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Не, ЛАТАМ са в Скай Тийм , Азул са на път да се присъединят към OneWorld - вече имат партньорство с АА, нямам представа дали предишното таково с Юнайтед и ТАП е все още актуално.

 

От Стар Алианса, единствените две опции за ЮА са Копа и Авианка. Първите се съмнявам дълбоко да са партньори на турците, остава само Авианка.

Ами не става въпрос за алианса, те са партньори извън алианса и може да се печелят и харчат мили, поне от Азул, в сайта на турците нищо не пише.

А Латам не са в скайтийм, никъде не са, но си запазиха повечето партньорства със компаниите от oneworld, освен АА. А преди това като напуснаха Star Alliance, направиха същото, само дето с годините партньорствата поокапаха и затова се обърках с Търкиш.

Връзка към коментар
преди 6 часа, kremy_ang каза:

Благодаря за изчерпателната информация!

Очевидно нямам почти никакви шансове...

Мислех, че поне някакви покупки на борда, или нещо подобно може да се използват. Сега просто ще ги загубя, като им изтече срока.

Знаете ли колко по-рано трябва да се купи билета, за да е по-добра цената? Аз изчаквах доста и сега вече е очаквано висока 😄

Не се отчайвай , като ти минат полетите до щатите със сигурност ще си събрала мили или поне ще си много близко до двупосочен в зона 1, което освен до Истанбул може да е и до Дубровник например и околните ни държави, които са в тази зона. Следи промоциите им, отвреме на време пускат намалени билети с мили или ако не ти достигат на някое промо може да си докупиш колкото ти трябват на по-ниска цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , neuromancer каза:

А Латам не са в скайтийм, никъде не са, но си запазиха повечето партньорства със компаниите от oneworld, освен АА

Вярно не са , вероятно причината е Ал Бакер . За потребителите е още по-добре , явно Делта ( с 20% собственост ) и Катар (с 10% собственост ) от два съвсем конкурентни алианса не могат да си я разделят.

Връзка към коментар
преди 18 часа, kremy_ang каза:

Благодаря за изчерпателната информация!

Очевидно нямам почти никакви шансове...

Мислех, че поне някакви покупки на борда, или нещо подобно може да се използват. Сега просто ще ги загубя, като им изтече срока.

Знаете ли колко по-рано трябва да се купи билета, за да е по-добра цената? Аз изчаквах доста и сега вече е очаквано висока 😄

За редовни авиокомпании като Търкиш, правилото е колкото по-рано, толкова по-добре. Или да се изчака промоция, която обаче не се знае кога ще бъде и какъв период на пътуване ще обхваща. Примерно, последната промоция на Търкиш беше януари 2021 и имаха 40% отстъпка. Оттогава не са пускали нищо, освен 30% отстъпка от Award Tickets през декември, от където си накупих разни билети бизнес класа. Така, че би трябвало скоро да има някаква промоция.

Отделно има ниски цени до държави, които в момента са затворени за туристи или поне на общо основание. Може да следиш новините и като се получи някакво известие, че ще се отваря, да си вземеш билети. Аз миналата година следих за Аржентина и когато казаха, че ще отварят от 1 ноември, имаше страхотни цени. След 1 седмица всичко беше изкупено.

 

Като цяло, тези програми за често пътуващи имат смисъл само за наистина често пътуващи хора - по работа или професионални пътешественици. Най-евтините тарифи, които обикновено търсят сезонните пътуващи, не носят достатъчно мили и всяка година битката за статус се занулява.

 

А за всички Elit и нагоре статус в Търкиш - имат нов партньор за хотелско настаняване - HalalBooking. Знам, че звучи странно и нас не си интересува много дали мястото за настаняване е халал или не, но автоматично получаваш Diamond статут, което отключва огромни отстъпки. Разгледах разни хотели на Малдивите, цените са страхотни. Има вили над водата в резорти за под 1000 евро за двама.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Излезе новата им реклама , естествено с Морган Фрийман, посланието е как турците свързват света ( летят до най-много страни) на фона на суперконтинента Пангеа.

 

пълната версия :


 

 

и кратката версия за СуперБоула в неделя :

 

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Enjoy unlimited freedom for travels ticketed between March 21, 2020 and March 31, 2022 (inclusive).

Passengers can enjoy unlimited change right on their new travels until 31 May 2022 (inclusive) as the last flight date.

 

Как разбирате това в Turkish Airlines - мога да сменя полет който е преди 31 Май, или вече сменения полет може да е най-късно до 31 Май?

Връзка към коментар
преди 5 часа, digitalpr каза:

Enjoy unlimited freedom for travels ticketed between March 21, 2020 and March 31, 2022 (inclusive).

Passengers can enjoy unlimited change right on their new travels until 31 May 2022 (inclusive) as the last flight date.

 

Как разбирате това в Turkish Airlines - мога да сменя полет който е преди 31 Май, или вече сменения полет може да е най-късно до 31 Май?

Преместих въпроса в темата за въпроси. За отговора не съм сигурен, но предполагам, че полети, които са до 31 май можеш да ги сменяш безплатно, ако ти е след това или веднъж го смениш за след тази дата няма да в безплатно. Това от опит с друга авиокомпания, другия вариант ми изглежда и много нелогичен...

Връзка към коментар

Не виждам нищо двузначно във въпроса - полет , който е преди 31 май, може да се сменя безплатно безброй пъти за пътуване до 31 май. Естествено , ако има разлика в цената, тя се доплаща , но няма да има такса  смяна .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, може да се сменят датите колкото пъти искаш, като се заплаща разлика в цената, ако няма разлика нищо не се заплаща. Промяна на дестинация не знам дали става.

Връзка към коментар

Нещо уникално ми се случи с турците. Местих едни билети и накрая ми изписа, че ще ми върне 1лв и ги върнаха! Не бях виждал такова нещо с нито една компания при смяна на дати или часове

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.