Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Тръгнах на бууквам на уж промоционалната им цена... местата в тази авиокомпания са платени?! Близо 300лв излиза да запазя седалки за двама човека с едно прекачване. В Qatar Airways например са free...

Връзка към коментар
преди 58 минути , digitalpr каза:

Qatar Airways например са free.

Не, не са free в базовата икономи класа , освен при чекин в последните 48 часа. Сравнение между TK и QR не е възможно , компаниите от Залива са в отделен премиум клас ( заедно с Qantas, JAL, Cathay , Singapore и ANA), докато турците са от средният калибър на европейски и американски а/к.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , digitalpr каза:

Хм free са, никога не съм плащал за места в Qatar. Сега пробвах аналогични билети като дата/цена/дестинация и също са free.

Зависи от тарифата е при катар, още преди година и нещо го въведоха. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имам следния въпрос - при попълване на имената презимето излиза в системата с малка вместо с главна буква, въпреки че съм го въвела с главна. Т.е. при избора на места и трите имена са изписани правилно с главни букви, но на следващия етап при плащането, когато трябва да си прегледаш данните, презимето вече се появява с малка буква. Аз ли правя нещо погрешно или е някакъв бъг в тяхната система (за пръв път запазвам с турските)? И съответно може ли това да бъде проблем в смисъл, че имената са различни от тези в паспорта? Благодаря предварително 🙂

Връзка към коментар
преди 4 минути , stanimir каза:

За да избегнеш всякакви главоболия най-добре попълни само име и  фамилия. Това важи за всички авиокомпании.

А не трябва ли винаги да се въвеждат всички имена както са в паспорта? По принцип не ми се е случвало до сега с други компании да има проблем 😞 

Връзка към коментар
11 minutes ago, DenitsaS said:

А не трябва ли винаги да се въвеждат всички имена както са в паспорта?😞 

Не.Име и фамилия са достатъчни.Важно е те да са както са в паспорта.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В момента имам следният казус. При полети на един билет от град в Турция, който закъснява много и вероятно ще се изпусне полета Истанбул - София тази вечер, пътникът, български гражданин има ли право на безплатно настаняване в  хотел, за качване на следващ полет е ясно. Ще съм благодарна за информация.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 31.12.2021 г. в 11:14, stanislavpp каза:

Не оставяйте милите да изтекат, ако не смятате да купувате билети с тях , аз ще ги купя всичките ( ще платя таксата по прехвърлянето ).

 

С револют ще е лесен превода , за тези без револют - да предложат начин за разплащане.

 

TK234468483 ,Stanislav Pavlov . 

@stanislavpp благодаря. Ако ти или някой друг има интерес, имам за едни "пресни" (от последната половин година) общо 23912 мили с Търкиш.

Връзка към коментар
преди 8 часа, settler каза:

@stanislavpp благодаря. Ако ти или някой друг има интерес, имам за едни "пресни" (от последната половин година) общо 23912 мили с Търкиш.

И аз имам интерес да ги взема🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Jorro каза:

И аз имам интерес да ги взема🙂

С удоволствие, но @stanislavpp реагира първи и затова към него се опитвам да ги трансферирам. Но има някакъв проблем, за пръв път прехвърлям мили и уж би трябвало да е лесно, но не става и сега им писах на съпорта, но ако някой може да помогне, ако се е сблъсквал с тази грешка, освен очевидното съобщение, което не би трябвало да е вярно.  

Miles   Smiles   Account.png

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В момента дали важи безплатна промяна на датата за Promotional class билетите или трябва поне Semi-Flexible class да е билета?

 

Иначе информация от агент:

Тurkish Airlines Inc., считано от 11 май 2022 г., ще промени международна тарифна структура и ще премине към нова структура на тарифите. За всички билети закупени до 11 май 2022 ще се прилага настоящата тарифна структура - 2х23кг багаж и безплатна смяна на дата.
Сравнителна таблица на новата пакетна структура на Turkish Airlines:
May be an image of text that says 'услуги EcoFly ExtraFly кабинен багаж PrimeFly чекиран багаж x кетъринг BusinessFly BusinessPrime 23KG броя ✓ избор HA място 30KG броя ✓ ✓ x ΠрΑΒΟ на промяна X ✓ KG ✓ ✓ промяна заплащане ✓ срещу безплатна промяна ΠΡΑΒΟ на връщане X x промяна срещу безплатна промяна заплащане допълнителни мили възстановяване на сумата приспадане x %25 допълнителни мили FAST TRACK* възстановяване на сумата без приспадане X %50 допълнителни мили x x на по- промяна ранен полет ден %50 допълнителни мили същия x x BUSINESS LOUNGE x X x PRIORITY CHECK-IN* X ✓ x x PRIORITY BOARDING* x X'
  • Харесвам 4
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
Цитат

Flexible Travel opportunities are offered until July 31, 2022 (inclusive) as the last flight date, for tickets purchased until May 31, 2022 (inclusive)*

Важи още малко.

И те вече ще цакат за багаж, това е най-интересното от новите тарифи.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много рядко промо за закупуване на мили тече в момента до 02 май:

 

All Miles&Smiles members can benefit from the Purchasing Miles Campaign.

The campaign is valid for purchasing Miles transactions between 18/04/2022 and 02/05/2022.

Within the scope of the campaign for all Miles&Smiles members;

Buy 5.000 – 24.999 Miles, get 25% extra Miles

Buy 25.000 – 49.999 Miles, get 50% extra Miles

Buy 50.000 – 99.999 Miles, get 75% extra Miles

In accordance with the Miles&Smiles terms and conditions, the members can purchase Miles for themselves or other members. During the campaign period, the members can purchase up to 100.000 Miles in a calendar year.

The minimum amount of Miles that can be purchased is 1.000.

The mileage value is applied TAX included as 30 USD for 1.000 Miles.

Miles purchased as Miles and the fees paid for this cannot be refunded under the campaign.

Extra Miles earned will be added collectively to member accounts until 30/05/2022.

Extra Miles earned within the scope of the offer will be expired on 31/12/2023.

Purchased Miles are not Status Miles.

Purchased Miles is subject to the Miles&Smiles program terms and conditions.


 

С големият бонус една миля излиза 1.71 цента, добра цена се получава за бизнес класата -980$ с таксите за еднопосочен билет  :

София - САЩ , KUL, CGK, HAN и т.н. са 45 000 мили.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз не разбирам каква е тая далавера, честно. 85000 мили излизат 1500 долара. Като се има в предвид, че за двепосочен бизнес класа трябват 90000 (говорим за по-далечни дестинации, където да има смисъл да летиш така), а и се заплащат допълнитирно гориво и такси (около 350 евро), цената си излиза колкото един стандартен билет бизнес класа от 1900 евро и то без цялата разправия и дебнене на I класа за award билет. 

Връзка към коментар
преди 48 минути , feel_the_rush каза:

Аз не разбирам каква е тая далавера, честно. 85000 мили излизат 1500 долара. Като се има в предвид, че за двепосочен бизнес класа трябват 90000 (говорим за по-далечни дестинации, където да има смисъл да летиш така), а и се заплащат допълнитирно гориво и такси (около 350 евро), цената си излиза колкото един стандартен билет бизнес класа от 1900 евро и то без цялата разправия и дебнене на I класа за award билет. 

Нормално е да не разбираш , когато търсиш далаверата в цялата работа. За теб може да е “цяла разправия “ , но за други хиляди хора е всъщност само удоволствие . 

Удобно си споменала най-ниската цена по някои маршрути, но по редица други цената всъщност надхвърля 5000$ …

За много хора , удобството от еднопосочен бизнес билет на цена от 1000$ е доста по-голямо , а ти би трябвало да знаеш добре , че цената при еднопосочните бизнес билети често е равна или дори надхвърля цената на двупосочният .

За други хора,  удобството да имаш билет с максимална гъвкавост ( безплатна анулация ) е водещо . 

Освен това , главната идея на подобни разпродажби е да се докупят недостигащи мили за закупуването на билети , а по-малка част от хай-енд потребителите  всъщност купуват пълният лимит , без да имат конкретна идея по кой маршрут да ги ползват .

 


 

Връзка към коментар

Като цяло, идеята на милите е да ги получаваш безплатно, а не да ги купуваш. Затова и аз лично предпочитам Miles&Smiles салона в Истанбул, вместо Бизнес класа салонът. Разликата в хората е доста осезаема. Все пак статус мили не се купуват.

Когато замине най-ниската бизнес класа за редовна продажба, автоматично се затваря и класата за award билетите. Така че дали купуваш с пари или мили, все едно. При останали места само за 5000 долара, милити вече не играят.

Като човек, работещ с авиокомпании, бих казала, че това е един страхотен трик хората да си дават парите. И компании като нашата им помагат да ги измислят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вчера доста си поиграх и посмятах. Дебна активно няколко конкретни африкански маршрута на Търкиш, по които билетите рядко падат под 800-1000 евро раундтрип дори в икономи клас (Южен Судан, Екваториална Гвинея и подобни). Честно казано, въпреки тази промоция на мили, сметката не се получи, а в крайна сметка тези маршрути с мили излизат дори малко по-скъпо, отколкото при директна покупка с пари. Т.е. ако финансите са водещи, то няма огромен смисъл от 100% купени мили (иначе ако взимаш само малко количество за да си допълниш безплатните мили е напълно ОК). Но тук ключовите моменти са съвсем други, без значение в кой клас летиш:

 

преди 50 минути , stanislavpp каза:

* удобството от еднопосочен билет е доста по-голямо (цената при еднопосочни билети често е равна или дори надхвърля цената на двупосочни)

* удобството да имаш билет с максимална гъвкавост ( безплатна анулация )

В програмата на Qatar Airways, с която играя най-много и най-често, съм правил чудеса с ауордни билети, които са абсолютно невъзможни с нормални билети. Отказвал съм се от пътувания ден-два преди тръгване и не съм губил почти нищо. В единия случай например се отказах поради ласт минит промяна на Ковид изискванията в дадената държава, ако нямах тази свобода щях да изгоря с 4-цифрена сума.

 

Така че всичко е въпрос на гледна точка и от какво имаш нужда.

 

преди 36 минути , feel_the_rush каза:

Като цяло, идеята на милите е да ги получаваш безплатно, а не да ги купуваш. Затова и аз лично предпочитам Miles&Smiles салона в Истанбул, вместо Бизнес класа салонът. Разликата в хората е доста осезаема. Все пак статус мили не се купуват.

Статус мили се купуват без проблем 🙂 Между другото на мен лично ми харесва доста повече IGA салона в Истанбул и като дизайн и като храна, статусният салон нещо не ме грабва. А това с разликата в хората е доста субективно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Точно понеже и аз вчера си поиграх и посмятах, прецених, че промоцията им не е кой знае какво. Докато тази от декември, когато имаше 30% отстъпка за билети, закупени с мили, беше направо супер.

 

Относно хората по салоните, явно не си попадал на количество мис-ки, снимащи се из целия салон. И други случаи имам, когато дори извеждаха хора. Доста по-спокойно е в другия, поне по лично наблюдения. В IGA салонът не съм влизала, защото главно пътувам +1, а за там не мисля, че другарчето е безплатно. Поне по моите условия.

 

Статус мили за Търкиш не съв виждала откъде се купуват. Всички мили, на които попадам, са само award. Знам, че има конверсия от едни в други, но мисля, че пак неизгодно излизаше. Може и да бъркам. Както казах, мили не купувам. Професионално изкривяване 🙂

Връзка към коментар

Съгласен, декемврийската -30% промоция беше ненадмината и тогава напълних кошницата с билети 🙂 Всеки декември я правят.

 

Апропо, преди малко намерих билет, който с мили все пак излиза по-евтино. Трябва ми еднопосочен Душанбе-София. Продават го за €560, но в мили е 17.000 ($290) + $92 такси, тоест €350 крайна цена. Та май сега ще понапазарувам от това промо.

 

Иначе с милите винаги е въпрос на сметка и на конкретни маршрути. Преди няколко години купувах 7-8 вътрешни полета на Авианка из Централна Америка - с мили всички билети излезнаха 3-4 пъти по-евтино. Също и Кито-Галапагос-Кито беше попадение, €450 с пари, €120 чрез мили.

 

Относно салона - ставал съм свидетел на подобни изпълнения и в Miles&Smiles лаунджа, така че явно е въпрос на късмет и навсякъде хората са един дол дренки. До 20.000 статусни мили свободно можеш да купиш от сайта на Turkish (виж скриншота), така че всеки с малко по-дълбок джоб може да дигне статуса, та и това не е гаранция за елитарност.

 

2022-04-20 (2).png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.