Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

 

-25% на билети закупени с мили с начална дестинация от Близкият Изток (без ОАЕ и СА).
 

  • The offer is valid for tickets issued between 28/04/2022 – 20/05/2022, with travel dates between 10/05/2022 – 10/06/2022.
  • The offer will provide %25 Miles discount on promotional award tickets for one-way or round trip Business Class or Economy Class flights from Iraq, Iran, Israel, Jordan, Lebanon, Oman, Qatar, Turkish Republic of Northern Cyprus, Kuwait, Bahrain to all our network.
  • Flights from Saudi Arabia and United Arab Emirates are excluded from the campaign.
  • Changes in reservation for award tickets issued within the scope of the promotion are allowed, taking into account the ticketing 28/04/2022 – 20/05/2022 and the travel date of 10/05/2022 – 10/06/2022.
  • Ticket changes made until 31/05/2022 (included) are free of charge. Click for details.
  • Miles can be refunded within 1 year of the date on which the ticket is issued.
  • Miles&Smiles Award Ticket rules apply within the scope of the special offer.
  • All taxes will be charged.
  • Promotional award tickets are subject to availability due to limited seat capacity.
  • This offer is only valid to Miles&Smiles members. To benefit from the offer, non-members must first register to Miles&Smiles Program.
  • Tickets subject to this special offer can be issued through our call center, online channels and sales offices.
  • The related promotion is only valid on scheduled flights operated by Turkish Airlines. It is not valid on Turkish Airlines codeshare flights, Star Alliance partner airline flights and AnadoluJet flights.
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Имате ли представа дали Търкиш имат някаква опция за промяна на дати или вземане на ваучер за пътуване? Притеснява ме, че ако сега купя билети за зимата, може пак да има ковид вълна и да наложат тестове и карантини в държави, в които в момента няма.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По-големият проблем са частичните рестрикции, хем ти прецакват почивката, хем не е пълен локдаун и не ти връщат парите.

 

Аз съм оптимист,че сме го минали това, ама да видим.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

при полет с прекачване в Истанбул, бордните карти за втория полет в София ли се издават или на гишетата в Истанбул? има ли някаква теоритична вероятност/възможност на гишетата /съответно в София или Истанбул/ две случайно разпределени места при уеб-чекина (т.е. от безплатните) да бъдат събрани заедно?

Връзка към коментар
преди 54 минути , antea каза:

при полет с прекачване в Истанбул, бордните карти за втория полет в София ли се издават или на гишетата в Истанбул? има ли някаква теоритична вероятност/възможност на гишетата /съответно в София или Истанбул/ две случайно разпределени места при уеб-чекина (т.е. от безплатните) да бъдат събрани заедно?

Да, тук се издават и да безплатно ще те разместят, ако помолиш при чек ин още в София и има места разбира се 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Kamen каза:

И аз с билети Варна - Буенос Айрес - Варна, 398е през kayak.dк

Говорих с Търкиш по телефона - последния полет Истанбул - Варна има 15ч престой и ме увериха, че след повече от 12ч настаняват в хотел/по думите на оператора ползвали 5 звездни/, тъй че имайте го на предвид при престои над 12ч, но и да няма други полети в тоя интервал по тая отсечка. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , Kamen каза:

Говорих с Търкиш по телефона - последния полет Истанбул - Варна има 15ч престой и ме увериха, че след повече от 12ч настаняват в хотел/по думите на оператора ползвали 5 звездни/, тъй че имайте го на предвид при престои над 12ч, но и да няма други полети в тоя интервал по тая отсечка. 

Дано да е така, че на сайта на Търкиш полети от и за България не фигурират в тази програма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Marisha каза:

Дано да е така, че на сайта на Търкиш полети от и за България не фигурират в тази програма.

Това и аз го гледах. Даже имаше описано, че по-нататък ще се включват и други държави, България пак липсваше.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Kamen каза:

 

преди 2 минути , Kamen каза:

https://www.turkishairlines.com/en-us/flights/stopover/

погледни таблица долу.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Marisha каза:

Тук пише 20ч, в цитирания от мен линк 12ч, по телефона изрично казаха 12ч и да няма друг полет в тоя интервал. В моята резервация е 15ч, разгледаха я подробно, проверяваха за други полети и казаха, че категорично отговаря и след кацане да се обърна към гишето на Търкиш за настаняване/с безплатни шатъли/. За храна на място според часа на пристигане/в моя случай закуска, за вечеря не бяха сигурни/.

Звънете в софийския офис, това е от варненския.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 минути , Kamen каза:

Тук пише 20ч, в цитирания от мен линк 12ч, по телефона изрично казаха 12ч и да няма друг полет в тоя интервал. В моята резервация е 15ч, разгледаха я подробно, проверяваха за други полети и казаха, че категорично отговаря и след кацане да се обърна към гишето на Търкиш за настаняване/с безплатни шатъли/. За храна на място според часа на пристигане/в моя случай закуска, за вечеря не бяха сигурни/.

Звънете в софийския офис, това е от варненския.

Не говорим за часове, а за това , че България я няма в таблица.

Връзка към коментар

И двамата сте прави, защото говорите за различни неща. 🙂

 

Едното е stopover, където сам избираш да си направиш стоп в Истанбул (следейки дали отговаряш на условията от линка на @Marisha), а другото е принудителният layover, който, както е в случая на @Kamen, ако е повече от 12 часа и няма друг алтернативен свързващ полет с по-малко престой, тогава осигуряват хотел.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 31 минути , yordanov каза:

И двамата сте прави, защото говорите за различни неща. 🙂

 

Едното е stopover, където сам избираш да си направиш стоп в Истанбул (следейки дали отговаряш на условията от линка на @Marisha), а другото е принудителният layover, който, както е в случая на @Kamen, ако е повече от 12 часа и няма друг алтернативен свързващ полет с по-малко престой, тогава осигуряват хотел.

 

Hotel services are provided for passengers on international flights connecting via Istanbul Airport (flight segments cannot originate or end in Istanbul).

 

Отнася се единствено за летище Истанбул, така го разбирам, имам стоп 22ч в Сао Паоло но за там най-вероятно не важи? 

Връзка към коментар

Поредна партенка за линия Пловдив-Йенишехир (на 50 км от Бурса), това от 5 години го въртят и все не се случва. 

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Turciya-prouchva-letishte-Plovdiv-1269554

Сега е съчетано и с мераци за бъдеща концесия на летище Пловдив. 

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Obsuzhdat-otkrivane-na-vuzdushna-liniya-BursaPlovdiv-1269014

Засега само Anadolu Jet (дъщерната на TНY) кацат на летище Бурса/Йенишехир и без да имат база там, извършват полети до 7 града в Турция. Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Muş, Trabzon. От юни оманската нискобюджетна Салам Еър ще лети от/до Мускат.  Живеещите в Бурса масово ползват летище Сабиха Гьокчен, на 1 час път от Бурса.  1 час отнема и до летище Йенишехир, но там явно никой не ще да каца. 

Връзка към коментар

Турците започнаха с промените по линията БА. Отиването е бутнато по едната отсечка с близо час/Сао Паолу - БА/, но връщането с дългия престой в Сао Пауло го няма. Изобщо Сао Пауло го има само в ден петък,.....поне засега де. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Hakkâri Spor каза:

Простете невежеството, но какво е БА?

Буенос Айрес.

 

преди 6 часа, Kamen каза:

Турците започнаха с промените по линията БА. Отиването е бутнато по едната отсечка с близо час/Сао Паолу - БА/, но връщането с дългия престой в Сао Пауло го няма. Изобщо Сао Пауло го има само в ден петък,.....поне засега де. 

Нашите полети до и от Мексико също ги бутат, но с малко. IST - MEX е изтеглен 15 минути по-рано, докато CUN - IST е избутан 20 по-късно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

OK, знам, че съкращението на летището е EZE (от "Есеиса"), та полетът би трябвало да е IST-EZE, щом пишете CUN, IST и т.н. съкращения. Но както и да е. Вече ще знам, че БА е Б.Айрес 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.