Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 17.05.2023 г. в 21:48, Eva eva каза:

Никак, чакаме 😞 

Това получих днес от Аероиск:

 

Здравейте,

Все още няма становище. В непрекъснат контакт сме с регулатора и доколкото ни обясниха, от Турски авиолинии не съдействат и на тях. Ще изчакаме още малко и ще изпратим случая на нашите адвоката, за да преценят шансовете и рисковете за завеждане на съдебно дело.

Хубав ден!

Поздрави,
Екипът на Аероиск

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

След като последните две години нямаше полет на турските линии, на който да съм се качила /  а те са много /  и да не закъснее от 10 минути до 2 часа и нещо тоя път ме изненадахА.. И двата полета / София- Истанбул, Истанбул-Ташкент / излетяха и пристигнаха по разписание. Та даже и бяха празни на около 30%. То и летището в Истанбул като се замисля не беше много пълно. Що ли така?

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте! Изчетох доста, дори се рових в сайта на Turkish Airlinesно, не открих конкретен отговор на въпроса си, за това ако някой е запознат, моля да ми помогне! Купих си двупосочен билет през сайта Turkish Airlines за август 2023 до Бостън, Това ще ми е трето пътуване до там, като за предходните ми пътувания билет  купувах не лично, а чрез мой близък в туроператорска фирма и не се интересувах от подробности, защото той се занимаваше с това. Но си спомням, че като сме коментирали с него цените на билетите, ми е казвал да не се ръководя от сайта им, там цените били по-ниски,  защото имало някакви допълнителни такси, които не са отразени в цената. След като си закупих билета за сегашното ми пътуване през сайта на Turkish Airlines, получих билета на email, sms уведомление, дори през профила ми в сайта им си разпечатих новия билет. Бяха описали подробно всичко, което влиза в цената, като имаше и доста такси. Въпросът ми е на летището в София ще трябва ли да доплащам нещо или съм се справила успешно? Другият ми въпрос е ако реша да сменя датите на пътуването, колко горе-долу са таксите за смяна на датите за пътуване? Също така може ли да сменя дати от август за юли или се сменят след август , септември и т.н.? Благодаря Ви!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 24 минути , Tsolova каза:

Здравейте! Изчетох доста, дори се рових в сайта на Turkish Airlinesно, не открих конкретен отговор на въпроса си, за това ако някой е запознат, моля да ми помогне! Купих си двупосочен билет през сайта Turkish Airlines за август 2023 до Бостън, Това ще ми е трето пътуване до там, като за предходните ми пътувания билет  купувах не лично, а чрез мой близък в туроператорска фирма и не се интересувах от подробности, защото той се занимаваше с това. Но си спомням, че като сме коментирали с него цените на билетите, ми е казвал да не се ръководя от сайта им, там цените били по-ниски,  защото имало някакви допълнителни такси, които не са отразени в цената. След като си закупих билета за сегашното ми пътуване през сайта на Turkish Airlines, получих билета на email, sms уведомление, дори през профила ми в сайта им си разпечатих новия билет. Бяха описали подробно всичко, което влиза в цената, като имаше и доста такси. Въпросът ми е на летището в София ще трябва ли да доплащам нещо или съм се справила успешно? Другият ми въпрос е ако реша да сменя датите на пътуването, колко горе-долу са таксите за смяна на датите за пътуване? Също така може ли да сменя дати от август за юли или се сменят след август , септември и т.н.? Благодаря Ви!

Зависи от категорията на билета. Миналата година правих смяна на датите в двете посоки, без да променям летищата в САЩ, а билетът беше от най-ниската промоционална цена. Промених и доплатих 730 лв. в офиса на Търкиш в София, защото он лайн не стана.

При сегашните си билети проиграх смяна на датата само в едната посока, без да правя реално плащане. Доплащането варираше от 200 до 500 лв., в зависимост от датите и полетите.

Може да опитате с евентуалните си дати, без да стигате до плащане.

На летище София не плащате нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Зависи от категорията на билета. Миналата година правих смяна на датите в двете посоки, без да променям летищата в САЩ, а билетът беше от най-ниската промоционална цена. Промених и доплатих 730 лв. в офиса на Търкиш в София, защото он лайн не стана.

При сегашните си билети проиграх смяна на датата само в едната посока, без да правя реално плащане. Доплащането варираше от 200 до 500 лв., в зависимост от датите и полетите.

Може да опитате с евентуалните си дати, без да стигате до плащане.

 

Благодаря! А дали ще мога да сменя за дати преди вече платения ми билет или може за дати след това, пример: билета е за август, да сменя за юли с доплащане ( и моите са най-ниска цена и клас)?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 минути , Tsolova каза:

Благодаря! А дали ще мога да сменя за дати преди вече платения ми билет или може за дати след това, пример: билета е за август, да сменя за юли с доплащане ( и моите са най-ниска цена и клас)?

При мен отиването беше изтеглено 20 дни по-рано, а връщането - 5 дни по-рано.

Ако се страхувате да го правите лично, отидете в офиса. Ще ви проиграят няколко варианта за различни дати и ще препоръчат най-ниското доплащане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Дани Магелани каза:

При мен отиването беше изтеглено 20 дни по-рано, а връщането - 5 дни по-рано.

Ако се страхувате да го правите лично, отидете в офиса. Ще ви проиграят няколко варианта за различни дати и ще препоръчат най-ниското доплащане.

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 1 час, Tsolova каза:

Другият ми въпрос е ако реша да сменя датите на пътуването, колко горе-долу са таксите за смяна на датите за пътуване? Също така може ли да сменя дати от август за юли или се сменят след август , септември и т.н.? Благодаря Ви!

Съвсем пресен случай по този въпрос: смених дати за полет Варна-Сингапур преди два дни, във варненският им офис. Много са любезни и услугата я направиха за пет минути. Предварително си бях избрала нови полети. Цената беше по 50 евро на билет. Дали тази цена е твърда за всеки полет, не знам. Попитайте по телефона, ще ви отговорят на момента. Доплаща се и ако има разлика в цената новият полет. При мен нямаше, бях избрала новите полета, така че да са на същата цена. Може да се сменят и преди и след датата на оригиналният полет. В сайта има възможност и вие сами да си промените датите, менажирате полета. Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По принцип като се купува през агенция има допълнителна такса за труда на агенцията, естествено. Но ако вземете от сайта не се доплаща нищо после, защото я няма тази агенция.

 

Колко се доплаща при смяна зависи от това какъв точно ви е билета и има ли разлика в цената между новия и стария. Обикновено се доплаща една фиксирана такса + разликата в цената.

 

Ако влезеш в сайта в управление на резервацията можеш да разцъкаш и да видиш евентуално цените, ако не кликаш на финалния бутон няма да има промени.

 

Ако от Търкиш сменят часовете на полетите, ще можете да правите промени безплатно, но само веднъж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпросният тур агент познат ли ви е или приятел ? Защото ако е приятел нещата хич не звучат много хубаво.Ако си купите сама билет от сайта на авиокомпанията ще платите точно сумата която  виждате на екрана.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря Ви много за отговорите, много ми помогнахте! Страхотни сте, магеланци! Желая Ви много безпроблемни пътувания на прекрасни места!

 

преди 2 часа, stanimir каза:

Въпросният тур агент познат ли ви е или приятел ? Защото ако е приятел нещата хич не звучат много хубаво.Ако си купите сама билет от сайта на авиокомпанията ще платите точно сумата която  виждате на екрана.

 

По принцип с агента се водим близки по сватство, не ми е приятел! Уговорката с него беше за по-евтини билети, имали отстъпки, но преди да си купя билета за август се допитах пак до него и ми дадоха оферта с над 100 лв.  разлика, за това реших сама да пробвам и го купих през сайта на Turkish. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да попитам - ако купя билети с Търкиш през trip.bg и след това ми се наложи смяна на полет или запазване на места, през сайта на Търкиш може ли или трябва да е през trip.bg и имат ли последните някаква такса за обслужване?

 

П.П. Извинявам се, ако е коментирано в някоя от предните страници, нямам достатъчно нет в момента.

Връзка към коментар

@Sun4o, ако се наложи да смениш полета или да запазиш места  trip.bg няма и да разберат, че искаш това.

Колкото пъти и да им писах, че са сменили датите на полетите ни и искам нови дати нямаше никаква реакция.

Обаждаш се директно до офиса на Търкиш в София и те ще ти сменят полета.

trip.bg единственото, което направиха бе да ми пишат, че ми наближава НЕСЪЩЕСТВУВАЩИЯ ВЕЧЕ полет.

За мен са пълни безхаберници.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 23.05.2023 г. в 7:48, Roje каза:

@Sun4o, ако се наложи да смениш полета или да запазиш места  trip.bg няма и да разберат, че искаш това.

Колкото пъти и да им писах, че са сменили датите на полетите ни и искам нови дати нямаше никаква реакция.

Обаждаш се директно до офиса на Търкиш в София и те ще ти сменят полета.

trip.bg единственото, което направиха бе да ми пишат, че ми наближава НЕСЪЩЕСТВУВАЩИЯ ВЕЧЕ полет.

За мен са пълни безхаберници.

Това ме интересува и мен, дали от Търкиш няма да ми кажат при евентуално избиране на място или смяна на полет “купил си го от посредник, бягай при тях”. А разликата на билета ми през трип.бг е 450 лв, не е малка.
Тази година бях купил с Емирейтс билети за Бангкок през посредник, но можех да правя всичко с билетите и през сайта на Емирейтс, включително да си сменя полета БКК-София без такса, на определена дата, естетствено. Някои дати бяха с доплащане, други не.

Връзка към коментар

Преди почти 3 години ми се наложи да изтеглям спешно дата на полет по неприятен личен повод. Билетът ми беше без право на промяна. В офис на турските авиолинии в Ташкент направиха исканата от мен промяна. Попитах колко дължа. Казаха нищо.. Явно гледах доста учудено защото ми дадоха допълнително обяснение.. Била съм редовен пътник според тяхната система, а имали политика да помагат при неприятни случай на клиентите си. Имайте го предвид и дано не ви се налага да правите подобна смяна на полети.

 

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към коментар

Здравейте

Имам промени по  резервация за декември, писах на офис София,но  нямам отговор вече 15 дни.Свързах се с офис Варна,казаха че не могат да направят те промени по резервацията,защото стояла като отворена за промени и от  София работят по нея.

При това положение ако се обяда на кол център в Турция те биха ли могли да променят нещо или само София е вариант?

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, paskaleva каза:

Здравейте

Имам промени по  резервация за декември, писах на офис София,но  нямам отговор вече 15 дни.Свързах се с офис Варна,казаха че не могат да направят те промени по резервацията,защото стояла като отворена за промени и от  София работят по нея.

При това положение ако се обяда на кол център в Турция те биха ли могли да променят нещо или само София е вариант?

 

Да, аз им писах на месинджъра, дадоха ми номер на турски кол център, и по телефона потвърдих промяната или предлагат друга опция.

Връзка към коментар
преди 34 минути , Bella A каза:

Да, аз им писах на месинджъра, дадоха ми номер на турски кол център, и по телефона потвърдих промяната или предлагат друга опция.

Благодаря за отговора ,

Писали сте на месинджър на офиса в София, така ли?

Може ли контакт за да им пиша и аз.Благодаря 

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , paskaleva каза:

Благодаря за отговора ,

Писали сте на месинджър на офиса в София, така ли?

Може ли контакт за да им пиша и аз.Благодаря 

 

Намерих фейсбук профила на Турски авиолинии и има телефон.

Въпроса е имали такова нещо ако един офис вече работи по промяна на дадена резервация ,друг до не може да я завърши както 2 пъти ми казват от офис Варна,които поради тази причина не направиха промяната,а казаха да звъня в София.

Връзка към коментар
Йосиф Милчов
Преди 1 час, boogy83 каза:

Почнаха да наместват разписанията за Март месец догодина, един анулиран и два преместени полета с по 5 минути 🙂

За такива промени, ако си съгласен само на място в офис и по телефона ли може да се извърши и потвърди новата промяна или става и онлайн.

Връзка към коментар
преди 3 часа, boogy83 каза:

Почнаха да наместват разписанията за Март месец догодина, един анулиран и два преместени полета с по 5 минути 🙂

кой ти е анулиран пък?

преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

За такива промени, ако си съгласен само на място в офис и по телефона ли може да се извърши и потвърди новата промяна или става и онлайн.

За 5 мин само те уведомяват, няма нищо повече

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   8 магеланци

    • maiche
    • Граф Вронски
    • lyubo21
    • EliNik
    • Individuala
    • Assya
    • Радослав
    • S.G.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.