Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Hakkâri Spor каза:

AJet са пуснали полети Истанбул С.Гьокчен - Скопие. Да видим дали ще се излъжат за София.

 

(пиша го тук, защото няма отделна тема за AJet, но нали е дъщерна на THY...)

От октомври пускат и Истанбул С.Гьокчен - Тузла

Връзка към коментар
преди 13 часа, Ерика каза:

Нямам опит все още, предстои ми пътуването с тази застраховка. Провери детайлите на покритието тук: www.allianz-assistance.bg или потърси във форума. 

преди 4 часа, neuromancer каза:

Преди време във форума доста се дискутираше тази застраховка, потърси.

В някоя тема за застраховка ще е, не в тема за Търкиш еърлайнс.

@Ерика, @neuromancer - благодарности отново. Заел съм се да проверя всичко изписано по темата преди да букна полетите!

Огромно благодаря за всички съвети и помощ! Ще споделям, ако нещо интересно изникне!

Връзка към коментар

Надявам се да не прекалявам вече, но имам още едно-две въпросчета по темата с Turkish Airlines. Дали някой може да сподели опит от първа ръка относно авиокомпанията и доста дългите полети, които обсулжва (плануваме пътуване до Нова Зеландия) - колко е удобно, как са с прикачванията и прехвърлянето на багажа, престой от около 7-10 часа между полетите достатъчен ли е и т.н. Също така ще се радвам за малко повече информация дали най-накрая се стабилизира положението при тях, тъй като до края на миналата година имаше постоянни отменени или разместени полети. 

Благодаря ви изключително много отново!

Връзка към коментар
преди 8 минути , Zdravko Nestorov каза:

Надявам се да не прекалявам вече, но имам още едно-две въпросчета по темата с Turkish Airlines. Дали някой може да сподели опит от първа ръка относно авиокомпанията и доста дългите полети, които обсулжва (плануваме пътуване до Нова Зеландия) - колко е удобно, как са с прикачванията и прехвърлянето на багажа, престой от около 7-10 часа между полетите достатъчен ли е и т.н. Също така ще се радвам за малко повече информация дали най-накрая се стабилизира положението при тях, тъй като до края на миналата година имаше постоянни отменени или разместени полети. 

Благодаря ви изключително много отново!

Аз съм пътувала доста с тях и почти винаги ми е било удобно.

Толкова дълги престои не мисля, че са нужни, ако са на един билет. Всъщност през къде летят до Нова Зеландия?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Цвете каза:

Аз съм пътувала доста с тях и почти винаги ми е било удобно.

Толкова дълги престои не мисля, че са нужни, ако са на един билет. Всъщност през къде летят до Нова Зеландия?

@Цвете - много ти благодаря за толкова бързия отговор. За жалост това са възможно най-изгодните билети и като цени и като пътуване от Истанбул до Нова Зеландия. Ето и полетите (със сигурност отиването не е най-добрият възможен избор, защото се тръгва на 23-ти вечерта и се пристига на 25-ти сутринта, но по-добри не можахме да намерим за тези дати):

image.png.12d19c55246afa5235a1ec1d804d10d3.png

 

Какво мислиш?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Zdravko Nestorov каза:

Надявам се да не прекалявам вече, но имам още едно-две въпросчета по темата с Turkish Airlines. Дали някой може да сподели опит от първа ръка относно авиокомпанията и доста дългите полети, които обсулжва (плануваме пътуване до Нова Зеландия) - колко е удобно, как са с прикачванията и прехвърлянето на багажа, престой от около 7-10 часа между полетите достатъчен ли е и т.н. Също така ще се радвам за малко повече информация дали най-накрая се стабилизира положението при тях, тъй като до края на миналата година имаше постоянни отменени или разместени полети. 

Благодаря ви изключително много отново!

Туркиш не летят до Нова Зеландия директно, а са в кодшеър с други компании. За какво ти е толкова дълъг престой по време на стопоувър освен, ако не искаш да разгледате града не виждам смисъл .

 

Пс. Сега ти видях цената. Виж не е ли по-евтино да летиш на две резервации, но с ден-два в мястото за прекачване за да ви е по-сигурно и да го разгледате. Големи такива хъбове са Куала Лумпур, Банкок, Сингапур, Хонг Конг... 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Jorro каза:

Туркиш не летят до Нова Зеландия директно, а са в кодшеър с други компании. За какво ти е толкова дълъг престой по време на стопоувър освен, ако не искаш да разгледате града не виждам смисъл .

 

Пс. Сега ти видях цената. Виж не е ли по-евтино да летиш на две резервации, но с ден-два в мястото за прекачване за да ви е по-сигурно и да го разгледате. Големи такива хъбове са Куала Лумпур, Банкок, Сингапур, Хонг Конг... 

@Jorro - абсолютно. Turkish Airlines летят в кооперация с Air New Zaeland, които се обслужват отново от Turkish Airlines (или поне така е описано). Хубавото е, че поне всичко се води към една авиокомпания и не се занимаваме с различни условия и т.н., както и багажа няма да го мислим (доколкото е възможно).

За жалост обаче дори и с престой от 1-2 дена няма кой знае колко варианти и то за по-нормални цени, дори и през по-големите хъбове. И особено, ако се сложи цената на престоя на тези места, цената скача още. Продължавам да проверявам какво ще излезе, тъй като все още има време, но ще е хубаво да се задействам в близко бъдеще, защото и цените се променят доста бързо.

 

преди 1 минута , Цвете каза:

Пътят до НЗ си е дълъг, в Сингапур можете да поразгледате, а и в Хонг Конг, въпреки късното пристигане. Тъкмо ще починете. 

@Цвете - това донякъде е и идеята. Тъкмо време за почивка между полетите и възможност поне за малко обикаляне. Все още обаче издирвам дали ще е нужна виза за тези страни, ако решим да сме само транзит или ако решим да излезем от летището и да пообикаляме. Хем ми се струва много времето от 7-10 часа, хем и доста малко...

Връзка към коментар

Вече са ти казали - виза не ти трябва нито за Хонконг, нито за Сингапур.100% сигурно , спри да четеш повече.Хонконг е Китай , ама не е баш Китай. 

 

Като смяташ layover-те извади грубо по час и половина път към града и обратно с градски транспорт + 2 часа преди полета да си вече обратно на летището. Тоест от 10 часа престой реално имаш 5, 5 и половина за разглеждане на града. 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

Вече са ти казали - виза не ти трябва нито за Хонконг, нито за Сингапур.100% сигурно , спри да четеш повече.Хонконг е Китай , ама не е баш Китай. 

 

Като смяташ layover-те извади грубо по час и половина път към града и обратно с градски транспорт + 2 часа преди полета да си вече обратно на летището. Тоест от 10 часа престой реално имаш 5, 5 и половина за разглеждане на града. 

@stanimir - благодаря ти за отговора! И май ще е добре да поспра с четенето 😄 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Zdravko Nestorov каза:

Надявам се да не прекалявам вече, но имам още едно-две въпросчета по темата с Turkish Airlines. Дали някой може да сподели опит от първа ръка относно авиокомпанията и доста дългите полети, които обсулжва (плануваме пътуване до Нова Зеландия) - колко е удобно, как са с прикачванията и прехвърлянето на багажа, престой от около 7-10 часа между полетите достатъчен ли е и т.н. Също така ще се радвам за малко повече информация дали най-накрая се стабилизира положението при тях, тъй като до края на миналата година имаше постоянни отменени или разместени полети. 

Благодаря ви изключително много отново!

Миналата година летяхме с тях София - Мексико Сити и сумарно прекарахме 15 часа във въздуха. Усещането не е приятно като цяло. За прехвърлянето на багажа нямаш грижа, само можеш да се молиш да не го изгубят или забавят 😁 Не съм се сблъсквала с отменени полети, но размествания правят често. Последните ни полети претърпяха няколкочасови промени, които наложиха изменения и в програмата ни след кацане. Дълги престои избягваме, когато е  възможно.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Като вземеш на един билет, те ще се погрижат при закъснение да ви дадат хотел и сменят другия полет безплатно. То това е божа работа, и да питаш и да не питаш никой не знае дали ще се случи.

Ако не е на един билет, остави поне по един цял ден, ако няма закъснение поне да разгледате града.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, chandni каза:

Миналата година летяхме с тях София - Мексико Сити и сумарно прекарахме 15 часа във въздуха. Усещането не е приятно като цяло. За прехвърлянето на багажа нямаш грижа, само можеш да се молиш да не го изгубят или забавят 😁 Не съм се сблъсквала с отменени полети, но размествания правят често. Последните ни полети претърпяха няколкочасови промени, които наложиха изменения и в програмата ни след кацане. Дълги престои избягваме, когато е  възможно.

@chandni - много ти благодаря за мнението от първа ръка.

  • Понякога дори едни 3-4 часа ти се струват много, а ако говорим за 10+ вече със сигурност е супер различно. Надявам се, че факта, че полетите са разделени на 2 по 10 часа да е донякъде плюс, ама да видим, само да сме живи и здрави!
  • Относно багажа... само може да стискаме палци и да си натоварим някакви неща в раничките 🙂 
  • На няколко места четох, че при един билет, престои в рамките на 3-4 часа са предостатъчни, но за жалост тук малко опира и до какво има и на каква цена. Все още продължавам да следя и да видим дали ще излезе нещо друго.
преди 21 часа, neuromancer каза:

Като вземеш на един билет, те ще се погрижат при закъснение да ви дадат хотел и сменят другия полет безплатно. То това е божа работа, и да питаш и да не питаш никой не знае дали ще се случи.

Ако не е на един билет, остави поне по един цял ден, ако няма закъснение поне да разгледате града.

@neuromancer - може би това е една от основните идеи да търся с един билет, а не с повече. За първи път ще правим толкова голяма пътуване и някак си се опитвам да разбера, колкото се може повече от самото начало (не, че е възможно, но поне за лично спокойствие) и разбира се поне малко да се подготвя по-добре.

 

Благодаря много на всички!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

Имам следната ситуация с търкиш еърлайнс и съжалявам, ако не пиша където би трябвало да направя.

 

През март си закупих билет софия-сидни за 11 септември и връщане на 22. Трансфер в Истанбул и Куала Лумпур, като отсечката от Куала Лумпур - Сидни се покрива от малайзийските авиолинии. 

 

Днес получих имейл, че полета ми от София до истанбул (сутрешния) е отменен. Дават възможност да сменя полета или да ми върнат парите.

Опитах да сменя полета за ден по-рано, но системата отказва поради това, че има и друг участник освен търкиш еърлайнс. Какво бихте ме посъветвали да направя - да отида ли до офиса им в центъра на София или директно на customer support да звъня?

Бих искал да осъществя пътуването, и все пак ще попитам - ако поискам да върнат парите - следва ли да имам нещо предвид с оглед на това, че билетите бяха възможно най-евтините и с невъзможност да се променят условията, макар, че след като канселират първия ми полет и дават възможност за рефънд не следва да има проблем да върнат цялата сума.

 

Благодаря ви предварително.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ами пробваш телефона, или лично до офиса, което ти е по-лесно. И двете трябва да вършат работа.

Щом те отменят полета, ще върнат всички пари без значение дали е refundable, но щом искаш да летиш, го смени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Linderoth каза:

Здравейте, 

 

Имам следната ситуация с търкиш еърлайнс и съжалявам, ако не пиша където би трябвало да направя.

 

През март си закупих билет софия-сидни за 11 септември и връщане на 22. Трансфер в Истанбул и Куала Лумпур, като отсечката от Куала Лумпур - Сидни се покрива от малайзийските авиолинии. 

 

Днес получих имейл, че полета ми от София до истанбул (сутрешния) е отменен. Дават възможност да сменя полета или да ми върнат парите.

Опитах да сменя полета за ден по-рано, но системата отказва поради това, че има и друг участник освен търкиш еърлайнс. Какво бихте ме посъветвали да направя - да отида ли до офиса им в центъра на София или директно на customer support да звъня?

Бих искал да осъществя пътуването, и все пак ще попитам - ако поискам да върнат парите - следва ли да имам нещо предвид с оглед на това, че билетите бяха възможно най-евтините и с невъзможност да се променят условията, макар, че след като канселират първия ми полет и дават възможност за рефънд не следва да има проблем да върнат цялата сума.

 

Благодаря ви предварително.

@Linderoth - аз бих отишъл до някой от офисите на Turkish и да ги разпитам подробно относно възможностите. Тъй като е 1 от 3 полета, дори има много, ама много краен вариант просто да отидете до Истанбул с автобус например, за да може все пак да си направите пътуването. Но дали може да се направи частичен рефънд само за 1-я полет... 

Връзка към коментар

Изобщо няма смисъл да се рефъндва единия полет, те имат 2-3 полета дневно.

Винаги си искаш варианта, който най те устройва, като е добре предварително да се информираш какви възможности (полети) има.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , Linderoth каза:

Здравейте, 

 

Имам следната ситуация с търкиш еърлайнс и съжалявам, ако не пиша където би трябвало да направя.

 

През март си закупих билет софия-сидни за 11 септември и връщане на 22. Трансфер в Истанбул и Куала Лумпур, като отсечката от Куала Лумпур - Сидни се покрива от малайзийските авиолинии. 

 

Днес получих имейл, че полета ми от София до истанбул (сутрешния) е отменен. Дават възможност да сменя полета или да ми върнат парите.

Опитах да сменя полета за ден по-рано, но системата отказва поради това, че има и друг участник освен търкиш еърлайнс. Какво бихте ме посъветвали да направя - да отида ли до офиса им в центъра на София или директно на customer support да звъня?

Бих искал да осъществя пътуването, и все пак ще попитам - ако поискам да върнат парите - следва ли да имам нещо предвид с оглед на това, че билетите бяха възможно най-евтините и с невъзможност да се променят условията, макар, че след като канселират първия ми полет и дават възможност за рефънд не следва да има проблем да върнат цялата сума.

 

Благодаря ви предварително.

ако билетът е издаден от ТК, и те променят полета, би трябвало да те премаршрутират (със сигурност има и други варианти освен малайските MH - през сингапур с SQ, или през Банкок с TG). Но ако билетът е издаден от посредник (kiwi?) със self-transfer, нещата могат да са по-сложни.

На 1.08.2024 г. в 23:18, Zdravko Nestorov каза:

@Цвете - много ти благодаря за толкова бързия отговор. За жалост това са възможно най-изгодните билети и като цени и като пътуване от Истанбул до Нова Зеландия. Ето и полетите (със сигурност отиването не е най-добрият възможен избор, защото се тръгва на 23-ти вечерта и се пристига на 25-ти сутринта, но по-добри не можахме да намерим за тези дати):

image.png.12d19c55246afa5235a1ec1d804d10d3.png

 

Какво мислиш?

Нова Зеландия  е 9 часови пояса преди България, така че тръгване на 23 вечерта и пристигане на 25-ти сутринта там е съвсем в реда на нещата. 25-ти сутринта там е вечерта на 24-ти тук.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, pr284 каза:

Нова Зеландия  е 9 часови пояса преди България, така че тръгване на 23 вечерта и пристигане на 25-ти сутринта там е съвсем в реда на нещата. 25-ти сутринта там е вечерта на 24-ти тук.

@pr284 - напълно съм съгласен с това. Като цяло самата идея, че има и повече престой (чисто за наше си спокойствие) прави нещата доста приемливи за мен. Много ти благодаря за отговора, определено ми е много от полза.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Linderoth каза:

да отида ли до офиса им в центъра на София

Бях в подобна ситуация преди няма и месец и отидох до офиса им в центъра. Казаха, че е можело да не се разхождам и да пиша директно мейл на sofcustomer@thy.com

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е наскоро безплатните нощувки при дълъг стоп, повече от 15ч. в Истанбул ? Като чукна на хотели, ми излиза някакво съобщение за предоставен код за намаление при закупуване на билетите, но такъв не намирам. Да не би тази екстра да е отпаднала вече с безплатните нощувки? 

Връзка към коментар

Наскоро…беше месец Май-19 часа престой в Истанбул.Първо на Информация на ТА в транзитна зона, че подлежиш на безплатен хотел и после на Hotel Desk / след customs вдясно/ за да те разпределят къде ще отседнеш.При мен се падна хотел 5 звезди с вечеря и закуска на блок маса .

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.