Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Във втората част американци пляскат при кацане, жив да не бях :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение


30 дни условно за руснак, увредил Акропола

Атинският съд даде 30 дни условно на руски гражданин, хванат да руши стените на Акропола.


Произшествието е станало в 10 часа в събота, като руснаците били двама. Те дошли да разгледат Акропола, като започнали да изпълняват акробатически упражнения и да се снимат. Охраната им наредила да прекратят физзарядката, но те не се подчинили и дори повредили архитектурния паметник, като извадили десетина камъка от стените му.


Охраната извикала полиция и вандалите били арестувани. На руснаците били предявени обвинения по закона за защита на археологическите и историческите паметници. Съдът призна единия руснак за невинен, но другия осъди на 30 дни затвор с отсрочка 3 години, което означава, че ако в този срок има рецидив, осъденият ще излежи ефективно наложеното му наказание.


Първоначално имената на вандалите не бяха съобщени. По-късно обаче стана ясно, че това са Константин Шамшура и Дмитрий Колцо, известни екстремални спортисти от Челябинск. /БГНЕС


Връзка към мнение

Аз си мислех, че мога да карам колело  :unsure:  :blink:  :swoon:

 

 

Мрън май е живяла у Единбург. Мрън, верно ли тоя бате Дани прави такъви работи из града? :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

не знам дали е тук темата, но има и предимства да работиш до летището :) току-що бяхме свидетели на тренировка за авио-шоуто в събота. Преживяването беше невероятно, само си представям какво ще е тогава ... видеото не е мноо добро, но това успях набързо :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=4buBTB88Wt0&feature=youtu.be

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Американски пътник бе изхвърлен от полет на US Airways, след като се пошегувал, че бил заразен с Ебола и казал на останалите пътници че са били „прецакани”.

По време на полет от Филаделфия до Домениканската република, 54-годишният американец, който остава неидентифициран, крещял „Имам Ебола, всички сте прецакани”, според доминиканския новинарски портал Diario Libre.

Той извикал: „Бил съм в Африка!”, според Fox News.

След предполагаемата шега имало забележима паника и безпокойство в самолета, който превозвал 290 пътника. Самолетът бил изолиран, веднага след като се приземил в Пунта Кана, където медицински екипи със специални костюми се качили на самолета и отстранили пътника.

След провеждане на медицински преглед, било установено, че пътникът не бил заразен с вируса. Въпреки че той кашлял по време на полета, не е имал треска, когато бил инспектиран. Също станало ясно, че той никога не е бил в Африка.

Във видео, заснето от пътник, може да се види как медицинските служители извеждат афро-американец от самолета.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дочух, че Перник също се готви да обяви създаването на собствена авиокомпания "ВинкелО Еър", въпрос на време било... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доживях, братя и сестри, роден туристически автобус бурно да освирква италиански ролс-ройс (той си знае защо!) в центъра на Болоня, а на другата снимка - родната избирателна секция в Сиена, където гласоподавах онзи ден. За чест на избирателната комисия тя бе съставена от доста "натокани" българки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Края на 60-те Икономична класа на Боинг 747 на Pan-Am.

Концепция за такава :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хей, чухте ли за скока на Alan Eustace от стратосферата - подобрява рекорда на Felix Baumgartner:

 

http://www.nytimes.com/2014/10/25/science/alan-eustace-jumps-from-stratosphere-breaking-felix-baumgartners-world-record.html?_r=2

 

google-space-jump-videoSixteenByNine1050

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не знам дали някъде в други теми е обсъждано. Какво мислите за бъдещите самолети без прозорци? Ето две интересни клипчета:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jdKDiCEKxd0

Връзка към мнение
Георги Матеев
Метрото трябва да стигне до Летище София до април 2015 г.

 

Следващата година през месец април пускаме метрото до летището. Това каза кметът на Столична община Йорданка Фандъкова при проверка на изграждането на метростанцията до столичния аерпорт. Вече 72% от дейностите са изпълнени по тази линия, добави тя.

 

В момента се извършват дейности по покриване метростанцията и се очаква до края на ноември да бъде изцяло покрита и да продължи в зимните условия да се довършват дейностите. „Тази метростанция ще е лицето, което ще види всеки влизащ в София”, каза Фандъкова. Тя обясни, че в салона на станцията ще се издига статуята на Орфей, също така ще има 4 живи дървета, информира агенция "Фокус".

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не знам дали някъде в други теми е обсъждано. Какво мислите за бъдещите самолети без прозорци? Ето две интересни клипчета:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jdKDiCEKxd0

 

Има си време, докато дисплеите станат толкова реалистични. А до тогава сигурно няма да имаме прозорци и на къщите, една сутрин ще се събуждаме в австралийската пустиня, на другия ден в швейцарските алпи :)

 

Между другото, не съм прогледал клипчетата, но прозорците са един от най-големите кошмари за конструкторите, така че подобна концепция не е съвсем лишена от смисъл. Но има много психология в случая, която трудно ще се преодолее.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.