Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

@AlexandraKo публикува интересна загадка в темата "Познай от къде е тази снимка" и се сетих за това:

Скритите детайли в известните картини

%D0%A1%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%81%D1%82%D0%

%D0%9C%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%

%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%

%D0%9D%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%

%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%%D0%AF%D0%BD-%D0%92%D0%B0%D0%BD-%D0%95%D

%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%

%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%

%D0%99%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%

 

https://www.webmiastoto.com/скритите-детайли-в-известните-картин/


 
Редактирано от Таньо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
53 minutes ago, Topfly said:

В момента има извънредна активност на слънцето и тази нощ в Свалбард северното сияние е било необичайно силно

От известно време го следя "на живо" в един youtube канал:

Сутрин към 5-6-7 ч. (наше си време) има невероятни картини.

 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, aleksandrina каза:

От известно време го следя "на живо" в един youtube канал:

Сутрин към 5-6-7 ч. (наше си време) има невероятни картини.

 

Страхотен канал, много благодаря, че ме открехна за него. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Още малко ще има- до края на март, началото на април. После чак септември.

Още линкове тук: http://auroranotify.com/aurora-links/

И подробности и активност (от Алта): http://norway-lights.com/#alta

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , aleksandrina каза:

Дано и снимки има!

Като му знам камерата, малко се притеснявам че няма да са за гледане, но дано сиянието е било силно и ни изненада приятно :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На ‎15‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 14:04, Георги каза:

чакаме @ven62 да докладва от Исландия :)

 

На ‎15‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 14:06, aleksandrina каза:

Дано и снимки има!

 

На ‎15‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 14:13, Георги каза:

Като му знам камерата, малко се притеснявам че няма да са за гледане, но дано сиянието е било силно и ни изненада приятно :)

Няма да са за гледане ли !?;)

Според мен и камерата и снимките са си супер:

 

P1090318.jpg.ccc9597b8231c38aaa17cddb547acece.jpg

 

Тази е топла, топла, от преди 30 мин.:)

 

Ето една от водопада Sveinsstekksfoss. Ако не се лъжа, баш този не съм го срещал в темите за Исландия.

 

P1090292.JPG.c232ffd7a65bf78fba750d537c91bda9.JPG

 

И една последна (за сега). Специално за теб.:)

 

P1090251.jpg.2f21bd2c3b6e863f511bf28e1f1f5956.jpg

 

Какво ли щеше да се вижда без 10х оптичния зум на ... подценявата ми камерка.;):lol:

 

 

----------

Знам, че това не е най-подходящата тема, но също така знам, че щом става въпрос за Исландия всяка тема в този форум е подходяща.;):):lol:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 17
  • Шок 2
  • Браво 6
Връзка към коментар

Малко злато се е разпиляло.

https://gospodari.com/mobile/самолет-разпиля-тонове-злато-над-писта-в-русия-(снимки)-videom145184.html

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

5 полезни съвета при пътуване със самолет

https://www.edna.bg/svobodno-vreme/5-polezni-syveta-pri-pytuvane-sys-samolet-4652609

Първоначално очаквах някакви тъпи съвети, но се оказа, че има 2 любопитни за мен точки, за които не се бях замислял:

4. При полет вкусовите ви рецептори се притъпяват

Повечето хора не харесват храната в самолетите, тя им се струва блудкава. Това не се дължи на това, че храната е безвкусна, а на това, че вкусовите рецептори на повечето хора се притъпяват поради налягането .

Това, ако е вярно обяснява нещата

 

3. Спасителен изход над пилотската кабина

Преди полет стюардесите винаги съобщават къде се намират аварийните изходи на самолета. Но този, за който не съобщават, се намира над пилотската кабина.

И това любопитно дали  евярно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Oshko каза:

 

4. При полет вкусовите ви рецептори се притъпяват

Повечето хора не харесват храната в самолетите, тя им се струва блудкава. Това не се дължи на това, че храната е безвкусна, а на това, че вкусовите рецептори на повечето хора се притъпяват поради налягането .

 

Ама разбира се , че се притъпяват - последния път като ядох сандвича багета на Wizz почти не усетих бучките лед в него.:lol::lol::lol:

 

 

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Не само в речите на българските президенти се появяват кадри от сбъркани места...

Ровя си се аз из нета да търся инфо по повод празничната магеланска инвазия в Азия и, не щеш ли, както си чета за Бруней, попадам на това...

 

https://www.bookmundi.com/brunei/travel-guide/best-time-to-visit-brunei-713

 

Що не си взема едни евтини билети до Бруней да си посрещна нова година в заслона на Тевното езеро. :lol: :blackeye:

И без това неведнъж и във форума съм споделял, че гледката, когато първите слънчеви лъчи се покажат иззад Момин Двор и огреят връх Каменица, нищо не може да я надмине :) 

 

Значи, следващия път, като отида в Пирин, ако не ми сложат брунейски печат в паспорта, не знам, как ще го преживея :rtfm:

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, master_of_germs каза:

Значи, следващия път, като отида в Пирин, ако не ми сложат брунейски печат в паспорта, не знам, как ще го преживея

Ела, аз у дома имам печати, какъв искаш такъв ще ти сложа от Пирин, от Рила.....:yahoo:ама Брунейски печат нямам!.:yahoo: 

Ще го преживеш.!:)

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Първият редовен директен полет между Австралия и Европа!

7627755-2a4a56ec-3006-11e8-9f82-6d2cbbec

17 часа и 20 минути: това е времето, необходимо за полета на австралийската авиокомпания Qantas, за транспортиране на 200 пътници от Пърт до Лондон тази събота. Той е първият директен полет за пътници, без прекъсване между Австралия и Европа, осигурен от Boeing 787 Dreamliner!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Авиокомпанията Блу Еър съобщи, че екипажът на самолет, пътуващ по маршрута Бирмингам-Букурещ снощи, е бил принуден да вземе мерки срещу пътник, който имал неадекватно поведение.

27-годишен българин, станал от мястото си по време на полета и се насочил към пилотската кабина, като се опитал да влезе със сила и след това попитал стюардесата за кода за достъп. След като не получил отговор, мъжът се ядосал и започнал да се държи агресивно, в резултат на което екипажът бил принуден да го обездвижи до края на полета, където бил предаден на властите.

 


https://dariknews.bg/novini/sviat/bylgarin-bujstval-po-vreme-na-polet-prinudili-se-da-go-vyrzhat-2087572

Редактирано от Емика
  • Шок 4
Връзка към коментар

В Оостенде очевидно гларуси и чайки са им дошли в повече: Белгийски град обяви война на чайките

 

Очаквам да обявят война на папагалите, на египетските патици, на бамбука... И без това от няколко години се говори, че са екологичен invader и проблемът е сериозен.

Редактирано от Lyubina
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.