Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Topfly каза:

@Zaro Ясно ми е, че това с 3 часа е малко изхвърляне, но 3,5-4 часа за които си мечтае @samuraika вероятно ще са напълно постижими около 2020-та година.

А дано, ама .... по проект трасето между Елин Пелин и Септември трябваше да е изцяло ново, защото радиусите на завой не позволяват скорост от 160 км/ч. В България се планира трасе за скорост от 160 км/ч, която, към момента, когато е в налице, ще бъде много ниска на фона на всички останали.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

Магистрала Струма се планираше за олимпиадата в Гърция, пък какво стана, още не е готова

Аз не съм такъв оптимист

А Хемус, скоро ще чукне 50 години от първа копка, а още не е посредата.

160км/ч. като за България не е лоша скорост, ако се вземат влакове с наклящи се кошове може да се достигат скорости до към 200км/ч. 
Иначе новината за 3 часа е пълен фейк, реално ще е над 4 часа. Но пак няма да е зле.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lirea каза:

 

Да пътуваш прав в самолет от София до Варна не е болка за умиране - до час-час и малко стоене наистина се изтрайва.  Но за по-дълги полети ще е доста неприятно.

Разбира се, трябва да се предвиди, че още преди да влезеш в самолета ще си седял прав на опашката на гейта, качването на борда, след полета ще продължиш да стоиш прав на опашката за паспортен контрол и, евентуално, чакането на чекирания багаж. Сумарно отиват едни два часа стоене прав дори за най-кратките полети. Не всеки би ги понесъл добре. Или който не е достатъчно здрав физически, да си плаща за по-скъпи билети и да не се оплаква?

Да не говорим, че най-вероятно преди да отидеш на летището си се бутал в градския транспорт още поне половин час, а и след като пристигнеш отново. Та съвсем спокойно можеш да си отвисиш прав поне 3 часа дори и за кратък полет, което е малко прекалено. А и така като гледам някои от дизайните, които се предлагат, не си съвсем изправен, а си по-скоро полу-седнал, полу-изправен, което изглежда още по-неудобно.  Едно е да си в изправено положение в нормални условия, дори и за повече от 3 часа, друго е да се буташ по опашки и превозни средства.

 

Относно сигурността, дори и да си с колан, позата също има значение.

Редактирано от zhivko7
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Летище Франкфурт в търсене на български служители

Fraport предлага евтин подслон и заплащане, което е доста над минималното за Германия

 

https://www.bloombergtv.bg/novini-ot-sveta/2018-04-19/letishte-frankfurt-v-tarsene-na-balgarski-sluzhiteli

  • Браво 1
Връзка към коментар
На 4/18/2018 в 12:05, Topfly каза:

С влак от София до Бургас за 3 часа

https://www.24chasa.bg/novini/article/6807863

Хайде, да се надяваме най-сетне да се случи нещо адекватно с това БДЖ! Дано тази новина е истина. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Китайската WEY направи електромобил с холограмен асистент

Китайската компания WEY, която е част от концерна Great Wall, ще представи на салона в Пекин концепцията WEY-X.

Най-голямата новост в този автомобил е холограмният виртуален асистент, който може да изпълнява конкретни задачи.

Холограмата е на жена с европеидни черти, облечена в строг костюм, за да прави аналогия с офис сътрудник. Такава е и задачата на виртуалния асистент: да отговаря на въпроси, както и да изпълнява прости задачи, например да включва осветлението или да регулира силата на звука на аудио системата.

655-402-wey-x.jpg

655-402-wey-x.jpg

https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/tozi-kitaec-ima-hologramen-navigator-6081592

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 4/19/2018 в 10:54, Topfly каза:

Норвежките абитуриенти явно не падат по долу от българските си колеги :)

 

Аз не съм виждал да се такова баш на кръговото, така че по-скоро българските им колеги имат много още какво да научат.

Връзка към коментар

12-годишно австралийско момче е откраднало кредитната карта на майка си, измамило баба си, за да му даде паспорта и отлетяло за Бали.

Австралийската полиция разследва как 12-годишно момче от Сидни, Австралия успява да си купи полет до Бали и да лети без придружител.

След неуспешни опити да лети с Qantas и Garuda Indonesia, 12-годишният се качил на полет Jetstar от Сидни до Пърт, преди да предприеме международен полет до летището в Денпасар в Бали.

Той представил само паспорта си и идентификационния номер на училището на персонала на Jetstar.

След като момчето пристигна в Бали, той отива в хотел "All Seasons" и казва на персонала, че чака по-голямата си сестра да пристигне.

 

http://www.secretflying.com/posts/12-year-old-australian-boy-flies-solo-bali-fight-mother/

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Таньо каза:

12-годишно австралийско момче е откраднало кредитната карта на майка си, измамило баба си, за да му даде паспорта и отлетяло за Бали.

Австралийската полиция разследва как 12-годишно момче от Сидни, Австралия успява да си купи полет до Бали и да лети без придружител.

След неуспешни опити да лети с Qantas и Garuda Indonesia, 12-годишният се качил на полет Jetstar от Сидни до Пърт, преди да предприеме международен полет до летището в Денпасар в Бали.

Той представил само паспорта си и идентификационния номер на училището на персонала на Jetstar.

След като момчето пристигна в Бали, той отива в хотел "All Seasons" и казва на персонала, че чака по-голямата си сестра да пристигне.

 

http://www.secretflying.com/posts/12-year-old-australian-boy-flies-solo-bali-fight-mother/

Това е да имаш хъс за пътуване! Браво на момчето, магеланец!:)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Имигрантът Мартин Граховски показва красивата България на света в 3 минути .

https://www.vesti.bg/lyubopitno/sveji/imigrant-pokazva-bylgariia-na-sveta-v-3-minuti-video-6081577

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Георги Василев

От банката ми дадоха чужда дебитна карта, а моята я дадоха на друг човек да си я ползва със здраве :lol:

 

 

Накртако историята. Загубих си пластиката. Отидох и подадох заявление за нова. Чаках 10 дни и получих смс, че е готова. Отидох и си я получих. Хубава, пластмасова с моето име на нея...заплатата тъкмо беше дошла, абе слънце направо. Казаха ми, че ще е активна след 24 часа. Добрееее. След 24 часа получих смс, че вече е активна. Викам - СУПЕР! Е да де, ама не беше. Звъня на телефона посочен на картата и от там казват, че предвид, че е почивен ден ( 1 май ) е възможно да трябва да поизчакам до другия ден. Добреее. Вчера тръгвам да тегля, йок....да платя в магазин....йок, ама па получих още 2 смс, че картата ми е активна и да си я ползвам със здраве. Айде пак въртя аз на телефона, че беше след 17 и клоновете на банки бяха затворени вече. 20 минути говоря с едно мило девойче което няколко пъти ми казва да и кажа последните 4 цифри и няколко пъти казва, ама господине сигурен ли сте. Смейки се я питам не иска ли целия номер, за да види за какво става въпрос. Казвам и аз целия номер и тя след дълго мълчание казва " Ами вижте сега...станало е малко объркване. Има и друг с вашите имена и вашата карта е в него, а неговата във Вас " :lol::lol: Плеснах се по челото и започнах да се смея и да питам това сериозно ли ми го казва. И тя вика, ами случва се мноооого рядко, ама се случва. Обяснявам и, че ЛК-то ми хвана мухъл в ръцете на служителката докато ми даваше да подписвам 39563 страница от договора. (не се държах грубо в никакъв случай, смеех се даже ) И и казвам " Значи вие ми казвате, че аз имам чужда пластика, а моята е в човек, който се казва като мен и в момента моята карта е активна и той, ако иска може да си купува неща и да си тегли колкото иска " и тя вика...." ми да, така се получава". :lol:

Днес отидох до клон на банката и сядам при една симпатична дама и давам моята карта и викам " Дали сте ми карта на друг човек ".....милата така се обезкърви за секунда, че се притесних да не я убия. Обясних и цялото нещо и тя провери и вика "Да, за съжаление така е станало ".........стана, повъртя се, поразтърси се и вика "Анулираме всичко" и преиздаваме. Викам "страхотно, ама мен ми трябва, че ме изгониха от сумати туристически обекти с тия невалидни карти" :D За 24 часа ще си оправят недоразумението. Оставих ги да се обадят на другия индивид и да му съобщят благата вест. Истината е, че няма движение по моята сметка което е супер, а и по неговата няма реално, защото активната карта е моята, а не неговата, така че дори и да исках неможех да злоупотребя и прочие. Дори и да бях изтеглил....салдото със сигурност нямаше да е еднакво и това щеше да ме озадачи. И те така....... :)

Редактирано от Георги Василев
  • Харесвам 2
  • Шок 9
  • Смея се 2
  • Замислям се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.