Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Авиокомпания примамва с полуголи секси стюардеси! 

Пътниците на нискотарифната виетнамска кампания ще се обслужват от момичета по бикини!.

Мале:yahoo: кога ли ще пътувам с тази авиокомпания.

За повече инфо цък.

  • Браво 1
Връзка към коментар
На ‎22‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 10:16, Oshko каза:

Преди полет стюардесите винаги съобщават къде се намират аварийните изходи на самолета. Но този, за който не съобщават, се намира над пилотската кабина

В общи линии това е една голяма глупост. Кабинният състав запознава пътниците с неща, които ги касаят пряко - най-вече безопасност и след това комфорт. Бил съм екипаж, бил съм и пътник. Като екипаж, минал всякакви видове подготовка ( за да съм допуснат до пилотската кабина ), включително и аварийно напускане на самолета след кацане - команди действия на единия, действия на другия и т.н. Пътниците въобще не ги касае кога и как ще се евакуира екипажа, ако ( не дай боже ) се наложи. Като пътник лично за себе си след като се кача и си оставя ръчния багаж със сядането търся да видя къде е най-близкия авариен изход - визуално и по картата от джоба пред мен. С началото на рулирането си  закопчавам колана и оставам така до кацането със закопчан колан. Ако съм със съпругата си ( което е най-често срещаната конфигурация, когато съм пътник) , правя необходимото и тя да е запозната, с нещата, които знам и правя. Ако съм срещнал разбиране на ченкина и имам място до аварийния изход още по-добре. не защото е по-широко, а защото достатъчен брой пъти ми се е случвало да отварям авар. люк. Разбира се с тренировъчна цел.  

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

783380.jpg

 

"Някой колега си прибра една тринога, двама полицаи реват на Ботевградско. Беше останала само кутия. Спряха ме да ме питат дали съм видял някой да бяга с камерата в ръце. Колегата му говореше по радиостанцията със сълзи". Това написа потребител на социалната мрежа Фейсбук от София. От думите му става ясно, че въпросната случка се е разиграла на булевард "Ботевградско шосе" в столицата

 

Източник

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

45 години от първият разговор по мобилен телефон

45 години от представянето за първи път света на технологията за мобилна телефонна връзка и на разговора по мобилен телефон в Ню Йорк, САЩ /1973/.

Прототипът на първия преносим клетъчен телефонен апарат Dyna TAC е произведен от американската телекомуникационна компания "Моторола". На 6 март 1983 г. компанията "Моторола" демонстрира в Ню Йорк, САЩ, и първият в света мобилен телефон DynaTAC 8000X . На 21 септември 1983 г. е получено разрешение за производството му, пуснат е в продажба през 1984 г. Апатарът е с размери 33х4,4х8,9 см, тегло - 794 грама и цена - 3995 долара.

 

Motorola_DynaTac_01.jpg8f49f975-a640-4fc

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Очакват се плодовити магеланци за да подобрят генофонда на японците :) Може да пътувате безплатно до Япония ако докажете, че сте оплодили минимум една японка ;)

 

В Япония започват да издават "визи за разплод" на чужденци

https://www.24chasa.bg/novini/article/6795348

Редактирано от Topfly
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 58 минути , Topfly каза:

Очакват се плодовити магеланци за да подобрят генофонда на японците :) Може да пътувате безплатно до Япония ако докажете, че сте оплодили минимум една японка ;)

В Япония започват да издават "визи за разплод" на чужденци

https://www.24chasa.bg/novini/article/6795348

А аз се чудя каква е тая магеланска инвазия към страната на изгряващото слънце. :O 
Уж сакура-макура, пък то какво било. :biggrin:

Апропо, в 24часа май са закъснели два дни с тая публикация ;)  , щото това много ми прилича на оня фейк за Исландия, според който щели да плащат по 5000€ на всеки чужденец, който се ожени за исландка .  :lol:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
4 minutes ago, Фичо said:

А аз се чудя каква е тая магеланска инвазия към страната на изгряващото слънце. :O 
Уж сакура-макура, пък то какво било. :biggrin:

Апропо, в 24часа май са закъснели два дни с тая публикация ;)  , щото това много ми прилича на оня фейк за Исландия, според който щели да плащат по 5000€ на всеки чужденец, който се ожени за исландка .  :lol:

Стига си рабивал мечтите на хората! Нека си помечтаем малко да оплодим японка и да се оженим за исландка, като дори ни плащат за това :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Очакват се плодовити магеланци за да подобрят генофонда на японците :) Може да пътувате безплатно до Япония ако докажете, че сте оплодили минимум една японка ;)

 

///////

 

в смисъл ,че си опрашил японка извън япония ,ли   :wub:

 

преди 2 часа, Topfly каза:

и как точно ша та глобът за не_свършената работа

:vinsent:

 

_______________________________________________

Редактирано от theo
Връзка към коментар
На 3.04.2018 г. в 19:17, Topfly каза:

Очакват се плодовити магеланци за да подобрят генофонда на японците :) Може да пътувате безплатно до Япония ако докажете, че сте оплодили минимум една японка ;)

 

В Япония започват да издават "визи за разплод" на чужденци

https://www.24chasa.bg/novini/article/6795348

Аз се чудя, що жена ми, като чуе, че искам да ходя в Япония, и измисли я някой ремонт, я нещо друго. Пък то било да не опраша някоя японка. :laugh:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
On 30.03.2018 г. at 7:49 AM, Иван Попов said:

Авиокомпания примамва с полуголи секси стюардеси! 

Пътниците на нискотарифната виетнамска кампания ще се обслужват от момичета по бикини!.

Мале:yahoo: кога ли ще пътувам с тази авиокомпания.

За повече инфо цък.

Цитат от горната статия „...бе обявен планът на авиокомпанията да пусне директни полети между столицата на Виетнам Ho Чи Мин и индийската столица Ню Делхи...“.

От кога столицата на Виетнам е Но Чи Мин? :lol:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Самият клип е озаглавен "Airport security officer captured..."

е ,така де ,ако някой се обади и каже да хвърлиш пет лева през прозореца ,ще го направиш ли

наблюдавай клипа  внимателно

иначе се получава като по горе и столицата ХоЧиМин

:)

 

 

Връзка към коментар

Влаковете Евростар вече пътуват и до Амстердам

Композициите от Лондон ще стигат до Ротердам за малко повече от три часа и след още 40 минути ще пристигат в Амстердам. Евростар, който извършва жп превозите през тунела под Ламанша, работи по разширяването на мрежата от 2013 година. Близо 4 милиона души в момента пътуват между Лондон и Амстердам по въздух и Евростар посочва, че си е поставил за цел да завземе голяма част от този пазар.

От днес към холандския град два пъти дневно ще тръгват влакове от лондонската гара "Сейнт Панкрас" - в 08:31 часа и в 17:31 часа. Пътниците по обратния маршрут първоначално ще трябва да спират в Брюксел за паспортен контрол, тъй като холандските гари все още не са оборудвани за тези проверки.

http://trip.dir.bg/news.php?id=27019601

 

 

Изпрати на приятел

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Още един опит на двойка за влизане в 'престижния клуб "Mile High" :biggrin:

Този път на борда на Virgin Atlantic с полет до Канкун.

Резултатът - пожизнена забрана за качване на борда на самолети на компанията :ph34r:

 

(Статията +видео)

Както обикновено под такива статии, някои от коментарите са просто убийствени : ))

 

 

Във връзка с горния случай, The Sun се опитват да намерят отговор на въпроса дали е незаконно, и какви наказания се прилагат при подобни опити и приключения от страна на пасажерите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 4/3/2018 at 2:39 AM, Таньо said:

45 години от първият разговор по мобилен телефон

45 години от представянето за първи път света на технологията за мобилна телефонна връзка и на разговора по мобилен телефон в Ню Йорк, САЩ /1973/.

Прототипът на първия преносим клетъчен телефонен апарат Dyna TAC е произведен от американската телекомуникационна компания "Моторола". На 6 март 1983 г. компанията "Моторола" демонстрира в Ню Йорк, САЩ, и първият в света мобилен телефон DynaTAC 8000X . На 21 септември 1983 г. е получено разрешение за производството му, пуснат е в продажба през 1984 г. Апатарът е с размери 33х4,4х8,9 см, тегло - 794 грама и цена - 3995 долара.

 

Motorola_DynaTac_01.jpg8f49f975-a640-4fc

Прототипът е с по-малко копчета, както се вижда на тази снимка:

image.png.6a8975a2fd250fe64bdb936659b57c6e.png

 

По-интересното е, че това  е първата 2-посочна мобилна телефония. Доста преди това е имало квази-мобилна телефония - полицията в Детройт е разполагала с терминали в колите си, на които са получавали информация от оперативния им център. Имали са и монети в колата - при нужда да врнат информация към центъра, намират най-близкия уличен телефон и се обаждат от него в центъра.

Връзка към коментар
На 4/4/2018 в 1:17, Topfly каза:

В Япония започват да издават "визи за разплод" на чужденци

https://www.24chasa.bg/novini/article/6795348

Тюх, язък...ние сме на безвизов режим с Япония, пак сме прецакани :rofl:

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.