Прескочи до съдържание

Рано ли е да купуваме билет за Тайланд през януари?


Препоръчани мнения

Здравейте,

Желаем да пътуваме до Тайланд през януари 2015. Най-добрата цена за билети до Бангкок, които намирам е в порядъка на 630-650 евро двупосочния. Вече търся от два месеца. Това нормална цена ли е или да продължавам да търся?

Връзка към мнение

Януари далеч, октомври има вероятност на промото на катарците да вземеш около 400. Ако ти се чака до тогава де. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Януари далеч, октомври има вероятност на промото на катарците да вземеш около 400. Ако ти се чака до тогава де. :)

През октомври да се пътува или тогава да се купят билетите?

Връзка към мнение

Септември-октомври се купуват .

 

Най-общо казано наближи ли септември почвай да мяташ око към сайта на Qatar .

 

Ако не , просто влизай редовно във форума на магеланците , защото много  хора тук следят точно катарските промоции и неминуемо новината ще се появи до няколко часа  ;)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Септември-октомври се купуват .

 

Най-общо казано наближи ли септември почвай да мяташ око към сайта на Qatar .

 

Ако не , просто влизай редовно във форума на магеланците , защото много  хора тук следят точно катарските промоции и неминуемо новината ще се появи до няколко часа  ;)

 

Извинявам се за оф-топика-а, но все в някоя тема трябва да те питам - това на снимката но новият ти аватар японски макак ли е и ако да, ти ли си го снимал?

Връзка към мнение

Японски снежен макак от Хокайдо , но за съжаление не съм аз го снимал.

 

Ruwenzogy обаче беше снимал такива в маймунския парк над Киото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Септември-октомври се купуват .

 

Най-общо казано наближи ли септември почвай да мяташ око към сайта на Qatar .

 

Ако не , просто влизай редовно във форума на магеланците , защото много  хора тук следят точно катарските промоции и неминуемо новината ще се появи до няколко часа  ;)

Така и ще направя. Мерси за съвета!

Връзка към мнение

За полети от Истанбул, проверявай Малайзиските авиолинии в сайта им. Стигнат ли до 540-560 евро, купувай. По-ниска цена трудно ще откриеш. Има с Тюркменистанските за около 460-480 евро, ама ще пътуваш в малки самолети, не е работа

Връзка към мнение

Не ми е проблем на отиване , но на връщане обикновенно съм размазан и аз поне нямам сили да бъхтя още десетина часа в автобус колкото е и самият полет.

Много зависи и кой откъде е , защото за една немалка част от България Истанбул си е много добра отправна точка.

 

Аз примерно пътувам от Ловеч и най-удобна ми е София . Само разлика от поне 150 евро би оправдала разходите и неудобството на пътуване до Истанбул.

Ако обаче съм от Хасково или дори Пловдив Истанбул би ме устройвал прекрасно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Pasarela,

 

Дали си намерила вече подходящи билети за Тайланд? За сега най-евтините, които аз намирам са с Aeroflot, но пък и аз гледам за края на ноември. Не знам какво означава точно да "дебна" офертите на Qatar Airlines, но сега е дошъл периода, в който теб са те посъветвали да следиш.

Ще ми е интересно и полезно докъде сте стигнали с търсенето.

 

Мерси предварително!

Връзка към мнение

Не знам какво означава точно да "дебна" офертите на Qatar Airlines

 

Oткакто Qatar стъпиха на пазара в България традиционно през септември/октомври имат промоция при която цените София-Банкок се движат между 400-500 евро.

 

П.С. Тези на Аерофлот както писах и в другата тема съвсем не са лоши за 519 евро и минимален престой на летището в Москва. При офертите на Qatar почти сигурно изгодните цени ще са с нощен престой от 6-8 часа на летище  Доха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До тук и аз го докарат с Аерофлот, като претеглих престой и цена, като гледам за еднопосочен (вярвам, че цените които ми посочваш и ти с Катарците са за еднопосочен :) Също така ти или някой друг (нямам спомен вече) беше похвалил руските авиолинии, така че...до 2 седмици ще видим какво ще излезе и кой печели :) 

Връзка към мнение

Цените които визирам са за двупосочен . Забравих , че на теб ти трябваха еднопосочни. Често цената е една и съща , като се случва еднопосочен да е дори по-скъп от двупосочен , но това е друга тема  :)

Връзка към мнение

Мога да приема в този случай,че еднопосочни за двама за 519 евро си е повече от добре, нали?

 

Да, всеки еднопосочен, който е на 50% от цената на приличен двупосочен е добре :) Все пак провери как вървят и в обратната посока да няма неприятни изненади. Може да е добра идея да си вземеш някой билет с фиксирано връщане с малко по-гъвкави условия, който може да презавериш за 50 евро например, но трябва да имаш поне груба яснота кога ще се връщаш.

Връзка към мнение

285 евро последно откривам еднопосочен на човек в периода 18-21.11.2014 за Аерофлот през momondo. Не знам да купувам или да чакам още седмица примерно...Относно съвета на Георги за купуване на двупосочен и в случай, че се налага да сменяме дата - на кого гледам условията: на сайта, от който купувам или на авиокомпанията, с която летя? Ако новия полет и дата, който желаем да ползваме на връщане е по-скъп плащаме и такса промяна и разликата, ако той е по-висок от този, в момента на купуване, нали?

Моля и за още нещо - едва сега виждам, че след като уж ми изкарва крайна цена в momondo с всички такси има една иконка, на която излизат някакви допълнителни такси при плащане с различните карти..що е то? (не знам как да прикача файл тук, за да ви го онагледя). В еда таблица пише - "Еstimated additional fees" и там са изброени всякакви видове карти (и дебитни, и кредитни) с посочени такси в размер на 12-26 евро.

Връзка към мнение

Ами точно това си е, допълнителни такси, различни според различните карти. Т.е. виж с твоята карта какви такси ще платиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори Qatar да пуснат промоция не вярвам да бият тия 285 евро на руснаците.

Относно тарифите с възможност за смяна аз бих се обърнал към авиокомпанията (те също имат такси за резервация и имат офиси в София)

Да , при промяна доплащаш и разликата в цената освен разни класове на безумна цена които не те касаят.

Много резервационни сайтове обявяват по-ниски цени , а после те товарят с високи такси за плащане.

 

Провери и на hipmunk.com и kayak.com

Връзка към мнение

Ето за това говорех относно "товаренето" при плащане. И реално за да имам идея наистина от крайна-крайна цена трябва яко сметки и сравнение по сайтовете...очаквах да е по-лесно и бързо това с билетите :) Особено като нямам голям стаж с подобен тип покупки и хич не ми се ще да ме е яд после :)

post-2023-0-12764200-1410632637_thumb.jpg

Връзка към мнение

Аз също бих посъветвал да внимавате с еднопосочните билети. Първо, дали ще има в обратната посока, когато ви потрябва?

Второ, вижте в изискванията за визи и влизане в страната дали се изисква билет за връщане / излизане от страната? Ако се изисква има шанс да не проверяват и да минете, но има и шанс да ви спрат. Даже два шанса, защото авиокомпанията също проверява дали имате право да влезете в страната.

Връзка към мнение

Още един въпрос - при смяна на полетите от един терминал на друг извозва ли ни някой или ние се оправяме? В Москва има около 2:30 часа. от кацането на единия и излитането на другия самолет и са на различни терминали, та не знам дали това време е достатъчно? Има опция и с близо 4 часа между двата...

А относно визата за Тайланд - от тук ми казаха, че ако нямаме за връщане може да опишем, че планираме обиколка и на други страни и няма фиксирана дата. Уж така щели да издадат виза, но доколко властите на място ще са Ок само с визата без билет за връщане не знам...

А таксата за промяна на обстоятелство по билета с Аерофлот е 100 евро!!!

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Ако ще купуваш двупосочен с идеята да сменяш дати, препоръчвам директно от авиокомпанията, за предпочитане от офиса им тук. Такива промени винаги налагат говорене по телефона, за това със сигурност не искаш да общуваш с някой кол център в чужда държава, пък дори сайта да пести 5-10 евро. Да не говорим, че често взимат и допълнителни пари за услугата. И да, плащаш и такса за смяна на билета, плащаш и разлика в цените, ако има такава между момента на купуване и момента на смяна. Само го предложих като вариант, не винаги е оптимален, но е опция, която според мен е добре да се разучи :)

 

Смяната на терминалите става или пеша или си има вътрешно летишни влакчета, ако летището е голямо. Така е в повечето случаи. Конкретно на Шереметиево може да вървиш пеша между терминалите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прегледах сега конкретния билет. Нормалната цена, без допълнителни такси и без отстъпки е 299.40€. Много от тези сайтове, с цел да се класират по-високо в търсачките ще предложат отстъпки, които после ще си наваксат като добавят такси за кредитни карти. Само един тип карта ще предлага безплатно плащане, колкото да е законно, че цената отбелязана от тях наистина е постижима. Тук най-ключово е да имаш точно типа карта, която е безплатна в съответния сайт. 

 

От посочените в скрийншота само не препоръчвам edreams, имат ужасни ревюта по интернет, преди 1-2 месеца и аз си изпатих леко с тях. 

 

Та, ако ти се занимава, поцъкай си всичките отбелязани сайтове и виж каква ще е крайната цена, която ще ти покажат. Ако е по-висока от 299.40 давай директно към официалния сайт на аерофлот, там е толкова и няма никакви такси за плащане с карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.