Прескочи до съдържание

Рано ли е да купуваме билет за Тайланд през януари?


Препоръчани мнения

Благодаря, Георги!

А относно смяната на терминали - идеята ми беше дали ми трябва виза и за Русия, ако трябва да влизам и излизам от един терминал в друг (както е у нас примерно). 

За билетите - съвсем се увъртях в чудене и проверки :) Към този момент, в случай че избера двупосочен за след 2 мес от тръгването ми (съобразено с максималния позволен престой в Тайланд) изкарва само някакви полети от 30 часа и нагоре...Та и това не ми изглежда въобще апетитно :) 

Много благодаря на всички за съветите!

Ще гледам да се съобразя със съветите на всички ви и да видим какво ще излезе :)

 

Приятна неделна почивка!

Връзка към мнение

Благодаря, Георги!

А относно смяната на терминали - идеята ми беше дали ми трябва виза и за Русия, ако трябва да влизам и излизам от един терминал в друг (както е у нас примерно). 

 

Не, като цяло нямаш проблем. Има малко по-различни специфични летища, но когато купуваш полети на един билет, независимо къде е прекачването, почти винаги се минава между терминалите без да излизаш и без да е необходима виза. Все пак е добре да се пита, да не се нахендри човек точно на някое от изключенията :)

 

Нашето летище е малко по-различно, те двата ни терминала са доста отдалечени един от друг, няма свързващи полети между двата, с малко по-свбодно тълкуване може да се броят за две отделни летища, които ползват една писта. 

Връзка към мнение

Qatar си пуснаха традиционната промоция.

http://www.anrdoezrs.net/links/7200359/type/dlg/http://www.qatarairways.com/bg/en/special-offers.page?

А на Аерофлот е приключала явно днес - билетите са на съвсем различни и високи цени...

A Qatar са с кофти продължителност на полетитет...

От многото чудене сега ще пада още по-голямо :))) Има ли шанс, ако не се възползвам от Катарците да изкочи друга оферта на друга компания към края на септемви-нач. на октомври или да не разчитам много много?

Връзка към мнение

Ти последно към двупосочен ли реши да минаваш? Защото на катарците еднопосочните никакви ги няма :)

 

Много тъпо за Аерофлот, верно са дръпнали тарифата... но кой знае, може пак да я пуснат, а и до края на ноември има време май. Отворени ли сте за пътуване от Истанбул, ако се наложи компромис или твърдо държите на София? Ако е София, то почти сигурно това на катарците ще е най-доброто, ако сте по-гъвкави май може и да се поизчака малко...

Връзка към мнение

Гъквкави - иска ми се тръгване между 15-30 ноември. Двупосочен вероятно - притесних се да не се налага на връщане да платим много висока цена, но в този случай трябва да "заключим" пътуването без опция да продължим нанякъде другаде.

Вариант, ако не се възползваме от офертата на Катарците да чакам на късмет до октомври по някое време да излязат други оферти на подобни цени, но дали...Вие с опит с пътуванията, билетите и периодите на купуване какво ще посъветвате?

От Истанбул ще е по-голяма разправия с пътуването, но ако остане единствен вариант...Пък може на връщане да се възползваме да поразгледаме и там :)

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Аз бих избрал двупосочен, след като държиш да се връщаш  :)

Първо, нямаш гаранция, че цените ще ти харесат, когато решиш да се връщаш, второ, за Тайланд изрично пише, че искат билет за връщане или излизане от страната. Доколко проверяват не знам, но си е изискване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еднопосочния билет си е винаги риск, защото дори сега да има приличен еднопосочен, не се знае какво ще е с връщането. Ако беше купила билетите на Аерофлот и заминеш, а после няма еднопосочно връщане под 500 евро като се засилиш обратно пак става дебела сметката :)

 

Просто си преценете грубо според мен колко ще отнеме пътуването (и като време, и като пари), пък ако искате да продължите, на катарците правилата по текущата разпродажба са:

 

GLOBAL SALE

Changes Before departure

USD 250

Changes After departure

USD 250

Cancellation Before departure

Not Permitted.

Cancellation After departure

Not Permitted

No Show

Not Permitted

 

Скъпичко, но според мен е за предпочитане този вариант. И друго да ти кажа, колкото и да останете ще искате още, така че няма как да го прецените идеално :)

Връзка към мнение

Съвета ти е да действам с Катарците днес-утре и да не чакам още 1 мес да видя дали ще излезе нещо подобно с вариант да се набутам доста отгоре? Иначе да - двупосочен ще да е...

Връзка към мнение

Ще забележиш, че много увъртаме като стане дума за такива въпроси, което предполагам за питащия може да е изнервящо и досадно  :) Проблема, е че никой от нас не иска да се ангажира и твърд 100% съвет трудно може да се даде, защото хората които следят са виждали и 2 и 200. А не са малко пари и става криво, ако сега с блеснал поглед ти кажа да скачаш веднага на покупката, а утре излезе нещо по-добро. 

 

550 евро като цяло не са хипер добра цена, според мен може и да не бързаш. Ето Turkish например имат за 610 евро, с тази разлика, че при тях таксата за смяна на дата е 50 евро, а не 250 долара, т.е. ако тръгнеш да сменяш дата може би ще излезнат по-евтино. 

 

Аз на твое място бих поставил за приоритет по-детайлен план, при който почти сигурно няма да се наложи смяна на полетите. Отдели примерно още седмица, да прецениш в коя държава колко време ще прекараш, къде ти се ходи, къде не ти се ходи. Да не говорим, че и с тръгване ноември сигурно смяташ да изкарате нова година някъде там, това са също допълнителни съображения. Така накрая ще имаш доста по-установен план и дори промоцията да е свършила, ако не трябва да плащаш скъпи такси за промяна на полета, то значи ще спестиш пари :)

 

Фиксираните дати не са чак толкова голямо зло, между другото. Пак можеш да си имаш достатъчно гъвкавост, само че вместо да разтягаш престоя като локум може например да прецениш да останеш още 2 дни във Виетнам, които после да отрежеш от Лаос. 

 

Но...това е лично мнение и не ангажирам :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Към момента имам такъв план - къде и по колко дни горе-долу да отделим, поставен е хронологично и логистично уж добре :) Смятала съм и дните за престой, и времето за предвижване с влакове/автобуси. Накратко:

1. Бангкок - Северен Тайланд

2. Влизане в Лаос- Луанг Прабанг

3. Влизане към Ханой - пускане с влакове/автобуси до Сайгон

4. Влизане в Камбоджа от Сайгон

5. Влизане в Бангкок - Южен Тайланд.

Визата за Тайланд е планирана с 2 влизания.

Иска ми се празничните дни да сме в Камбоджа, но както сам каза - дори и да разтеглим или свием предходните места няма да е проблем спрямо крайната дата. Реално няма да е проблем и да се озовем някъде другаде по празниците.

Ако вземем двупосочен вероятно смяна на дата няма да правим, идеята беше ако не искаме да се прибираме в София, а имаме още възможност да продължим на друго непланирано място без изискуема предварително виза.

Както и да го погледна офертите, които днес са пуснали Катарците (реално идват повече от 550 евро) не ме радват хич като съотношение цена-продължителност на полетите. С приятеля ми решихме нищо да не правим за сега и ще следим още 2-3-4 седмици (до 1 мес преди тръгване да знаем какво правим).

Разбирам, че като искам съвет не очаквам това да бъде гаранция за избора ми, така че не се притеснявайте да споделяте :)

 

Поздрави,

Гергана

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Според мен това определено е по-добрия вариант - изчакването. Като нищо може да решите да смените посоката например, и да речем да се върнете от Виетнам, а не от Тайланд. Или пък от Индонезия. Тези 550 евро (дори да ги има на вашите дати) просто не са супер добрата цена, така че да прибързвате и да направите грешка :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново,

 

Бих се допитала отново до вас преди финално да купя билетите. Отново имам изгодни оферти в Аерофлот (на база цена, път, престой и в двете посоки). В сайта на Аерофлот за 2ма двупосочни ми идва цена 1 037 евро, а в Trip.bg - 1 002 евро (дават някаква отстъпка). Ако ги купя от офис на Аерофлот имам по 25 евро на човек (не ми се дават :)

От къде ме съветвате да ги взема? От много четене не разбрах дали Trip.bg имат други такси, които не са посочени в тези (тип такса за карта и т.н).

В случай, че искам да сменя дати таксата на Аерофлот е 100 евро на билет, а trip.bg имат по 10 евро отгоре. Доколкото разбрах трябва в онлайн формата да пиша на trip.bg, но така или иначе таксите за смяна и евентуално доплащане се извършват в офис на Аерофлот (има на летището в Бангкок). Ако имам друг проблем ще си говоря отново с българи в trip.bg, нали така?

Ааа и друго - ако купя през trip.bg трупам ли мили към бонус програмата на Аерофлот?

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

За съжаление виждам, че trip.bg са тръгнали по наклонената плоскост и също таксуват прилично за плащане с кредитна карта. Ей до това стигнах, MasterCard е безплатно, другите се плащат:

 

2014-09-18_19-45-11.png

 

Дано да имаш MC. Ако нямаш, кажи каква имаш и да видим дали в друг сайт ще излезне по-евтино :)

Обикновено можеше да се плаща и с банков превод при тях, без надценка, но незнайно защо за тези билети не ми излиза тази опция. 

 

Между другото виждам и София - Банкок за 450 евро, може би не на тези дати, които ти върши работа, но като цяло е супер според мен, твоята цена от 500 също не е зле :)

 

Нямаш проблеми с точките, само при чекиране си споменете номера на картата. Може да видите и кой клас е билета, да се знае колко мили ще вземете и дали няма да има смисъл да ги запишете в друга програма от алианса, примерно на Air France/KLM.

Връзка към мнение

Имаме дебитни Visa Electron и Debit MasterCard.

В този случай на trip.bg по-добре директно от сайта на Аерофлот. 

Иначе датите са 25.11.14-23.01.15 или други +/- 1 ден, но да има общо 60 дни :)

И друго изкочи като въпрос - в сайта на Аерофлот виждам следното:

https://www.aeroflot.ru/cms/en/before_and_after_fly/service_charge

Това означва ли, че като ми калкулира уж крайна сума, преди да попълвам данни и т.н в последствие ще имам това Online Booking от 3.70 евро на човек и отделно горивна такса?

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Аз го гледам на 519 евро както и преди и явно това е цената с всички такси . Ето ти още възможности за резервация.

Проверих например Priceline докрая и 671 $ са крайна цена с всичко.

Най-добре провери и в сайта на Аерофлот до самото плашане да разбереш тяхната крайна цена :)post-140-0-46198800-1411072623_thumb.jpg

 

post-140-0-40134800-1411072632_thumb.jpg

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Действам през Аерофлот :) Идват на същата цена, поне да не минавам през посредник :)

Много благодаря за потвърждението за таксите, че няма допълнителни!

Това чаках :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да и аз така бих направил. Руснаците имат реални офиси навсякъде в Азия и при проблем лесно ще се оправиш вместо да кмуникираш с посреднически агенции.

Връзка към мнение

Аххх сега пък не виждам никъде Аерофлот да имат отметка за фактура....+ по време на резервацията се оказа, че правят подръжка на сайта :D

Знаете ли дали е възможна тази опция за фактура при онлайн купуване на билети през Аерофлот?

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Благодаря на всички за консултациите, отделеното време и безкрайната информация, която всеки споделя.

Вече имаме билети!! :))))))

После се надявам и аз да мога да споделям полезна информация от опит :)

 

Хубав ден!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.