Прескочи до съдържание

Акция: да си обновим посетените държави


Препоръчани мнения

На 2017-5-18 в 16:10, Георги каза:

Ще видя, но май няма лесен начин. Атласа със сигурност не, исках да го вкарам в попъп прозореца в отделен таб, но единствения начин да проработи тъпия скрипт се оказа в самостоятелна страница.

 

Това е просто заглавието на полето в профила. Ако махна "Посетени в", тогава при редакция на профила ще пише само Европа, Азия и т.н. и може някой да не се сети, че става въпрос за попълване на посетени държави...

Явно няма начин да се видят посетените държави на някой, който не е писал мнение?

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

Явно няма начин да се видят посетените държави на някой, който не е писал мнение?

 

Да, няма друг начин освен от написано мнение. Но има трик, ако му знаеш memberid-то, тогава може да отвориш и без да имаш връзка от мнение. Така например твоето е 92 (вижда се в адреса на профила ти) и така връзката до посетените държави е https://magelanci.com/atlaspersonal/info?memberid=92

Връзка към коментар

И на мен ми харесва бутончето за посетени държави.

Единствено не ми допада, че се отваря на цял екран, а не както преди в малко прозорче, но не е болка за умиране. За сметка на това пък има персонален атлас, който преди липсваше :)

Връзка към коментар

И аз да похваля Георги - супер е станало с бутончето.:thankyou:

А и това петно - Русия. Който е ходил там (като мен) половината свят (по площ) му се оцветява като посетен. Идеално. :lol:^_^

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:


:thankyou:

А и това петно - Русия. Който е ходил там (като мен) половината свят (по площ) му се оцветява като посетен. Идеално. :lol:^_^

И ако се разходиш и до Гренландия и Канада - глей к'во става :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Доста от доскоро непосетените краища на света са паднали в неравната битка с напора магелански..

Похвално, но пък така започнаха да лъсват разни странности на атласа и списъка с победите :)

Първата забелязана е, че Кокосовите острови излизат под шапката на Северна Америка, а те са бая далеч оттам ..

 

Връзка към коментар
преди 10 часа, macf1an каза:

Доста от доскоро непосетените краища на света са паднали в неравната битка с напора магелански..

Похвално, но пък така започнаха да лъсват разни странности на атласа и списъка с победите :)

Първата забелязана е, че Кокосовите острови излизат под шапката на Северна Америка, а те са бая далеч оттам ..

 

Преместих ги в Азия, сигурно първоначално съм се объркал с Cocos Island, който изглежда е до Коста Рика. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Георги каза:

Преместих ги в Азия, сигурно първоначално съм се объркал с Cocos Island, който изглежда е до Коста Рика. 

Апропо забелязах някакво объркване и с Гренландия. Отбелязано е като посетено място от няколко магеланеца, които не са ходили там и не са цъкали на гренландската отметка.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Апропо забелязах някакво объркване и с Гренландия. Отбелязано е като посетено място от няколко магеланеца, които не са ходили там и не са цъкали на гренландската отметка.

Всички маркирани като посетили Гренландия я имат цъкната в профила си. Т.е., няма проблем при който нашият скрипт, който тегли информация от профилите и прави атласа да се е объркал. А как се е появило цъкнато в профила няма как да контролирам, може да е искал да цъкне друга държава и т.н. Ако някак може да се репликира проблема, може да опитам да направя нещо, но за момента няма как. 

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Нещо се позагледах в списъка си с посетени държави и прилежащия му атлас и се замислих върху две интересни неща. Първото е, че една кратка транзитна екскурзия до Санкт Петербург преди години оцветява половината ми атлас в синьо, което само по себе си е доста внушително и гъделичка приятно пътешественическото ми его, но в същото време е и някак неправдоподобно. :) Второто е, че по някакви съображения Турция е сложена в Азия и по този начин Азия ми се е водила посетена много преди пътуванията до ОАЕ и Китай, пък аз в Турция съм ходил няколко пъти, но нито веднъж не съм стъпвал в азиатската част, какъвто, предполагам, е случаят с още много други хора. :)

 

Решения? По първия въпрос се сещам, че преди години, в един друг пътешественически сайт (ако не се лъжа, беше в стария каучсърфинг преди опропастяването му от човешката алчност) посетените места (!) се визуализираха в атласа с едни знаменца - нещо подобно на сегашната карта на знамето около света. Отделно си имаше и списък с посетените държави, какъвто е тукашният. Мисля си, че ако има техническа възможност нещо подобно да се направи и тук, ще е много по-правдоподобно и практично от сегашния двуцветен атлас. Това донякъде ще намали тежестта и важността на списъка с посетени държави и ще обезсмисли всякакви спорове за нуждата да се вкарват знайни и незнайни острови и територии. И ще е много по-полезен инструмент в духа на взаимопомощта. Защото, както бях писал по-горе в темата, това че някой е бил в Рим за два дни, не го прави спец по въпросите на Италия, но като видиш някой магеланец, посетил места А, Б, В, Г, Д и Е, вече знаеш, че този човек е обиколил доста в съответната държава и можеш да се обърнеш към него с по-конкретни въпроси.

 

По втория въпрос - мисля, че пак на същото място този проблем беше решен, като Турция присъстваше и в списъка на Европа, и в списъка на Азия и всеки си я отбелязваше в зависимост от това коя част е посетил.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Мислиш ли, че един списък си заслужава чак толкова задълбаване? Аз - не. Който го влече - да се тагва, да твори статистика и да си гъделичка егото, както казваш. Другите си пътуваме за кеф и от любопитство да откриваме нови култури и това е. А за въпросите си има теми. :)

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Meidj каза:

Решения? По първия въпрос се сещам, че преди години, в един друг пътешественически сайт (ако не се лъжа, беше в стария каучсърфинг преди опропастяването му от човешката алчност) посетените места (!) се визуализираха в атласа с едни знаменца - нещо подобно на сегашната карта на знамето около света. Отделно си имаше и списък с посетените държави, какъвто е тукашният. Мисля си, че ако има техническа възможност нещо подобно да се направи и тук, ще е много по-правдоподобно и практично от сегашния двуцветен атлас.

Meidj, имай милост. Знаеш ли какво цъкане ще настане.

Мъжът ми си отбелязва местата, които е посетил в google maps, даже с линк с по 5 снимки. Но той има регистрация в google+. Миналата година ми беше експортирал неговата карта и импортирал данните в моя (аз нямам регистрация в google+) за да си попълня моите места и изтрия неговите. Моите са повече от неговите. Домързя ме да го направя.

Иначе ако си вкараш данните в google maps можеш да си сложиш линк в профила/подписа и който се интересува да гледа и пита.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Tedy каза:

А за въпросите си има теми. :)

Има, затова си отговарям сам на повечето въпроси... 

 

Мисля, че изключителен брой неща - не говоря за този форум, а въобще за живота около нас - заслужават много повече задълбаване от широко възприетия сега принцип "да има там нещо", или пък чисто егоистичното отношение "аз нали си се кефя, другите са ми през..."

 

 

 

 

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , Meidj каза:

Има, затова си отговарям сам на повечето въпроси... 

 

Мисля, че изключителен брой неща - не говоря за този форум, а въобще за живота около нас - заслужават много повече задълбаване от широко възприетия сега принцип "да има там нещо", или пък чисто егоистичното отношение "аз нали си се кефя, другите са ми през..."

 

Днес си настроен философски... :) За задълбаването си прав, не съм съгласна, че точно статистиката е важния елемент от едно пътуване.

И аз пускам теми основно, за да давам, а не да получавам информация, но какво от това. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Tedy каза:

Днес си настроен философски... :) За задълбаването си прав, не съм съгласна, че точно статистиката е важния елемент от едно пътуване.

И аз пускам теми основно, за да давам, а не да получавам информация, но какво от това. :)

Ахааа, ми то в твойте теми кой може да дава информация?

Връзка към коментар
преди 4 минути , slujitel каза:

Ахааа, ми то в твойте теми кой може да дава информация?

Случва се, но за градовете, а те обичайно не са основната ми цел при пътуванията. Може да пусна за Конго. За там има цели 2ма магеланци, които може да помогнат.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

@Meidj:

 

По въпрос номер 1: технически е възможно да се направи, но нямам нито времеви, нито финансов ресурс, нито съответните нужни знания. Дори текущата карта и атлас са голямо геройство за мен, повече от това не мога да направя на този етап. 

 

По въпрос номер 2: Турция гугъл я разпределят в Азия (като разцъкаш атласа по континенти), а ползваме техен скрипт и исо кодировка за основа. Не е проблем да се добави още един път в Европа, но мисля, че това ще доведе само до объркване, а и визуализацията няма как да я направя адекватно в този случай също. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пак да напомня удобството на картата с карфиците на Tripadvisor.

Не е нужно за всичко да изобретяваме велосипеда.

Правиш си профил там, забиваш карфици на картата, а тук даваш линк като под моята профилна снимка

 

image.png.870e2c18aa1b026e04fd7a6e6e72a9fa.png

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 33 минути , домосед каза:

Пак да напомня удобството на картата с карфиците на Tripadvisor.

Не е нужно за всичко да изобретяваме велосипеда.

Правиш си профил там, забиваш карфици на картата, а тук даваш линк като под моята профилна снимка

 

image.png.870e2c18aa1b026e04fd7a6e6e72a9fa.png

Няма спор - решава поставения въпрос.  Ако изобщо има такъв. Аз лично предпочитам да си гледам отметната Русия, а не само карфиците на Москва и Санкт Петербург. :) 

А и самото цъкане на карфиците не е най-приятното занимание. Интерфейса на tripadvisor е ... меко казано дървен.

Един ден се заинатих и цъках като ненормален, но ентусиазма ми се изчерпа и се отказах. 

А как точно ще закарфича  десетките водопади в Исландия - даже не искам и да се замислям.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За един @домосед  това не е ли твърде много:

1,785,398 total miles traveled   99%  of the world traveled   (цитат от профила ти в tripadvisor) :) 
 
1638 карфици - На мен ми трябват три живота ... само за нацъкването ;)
Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , ven62 каза:

1,785,398 total miles traveled   99%  of the world traveled   (цитат от профила ти в tripadvisor) :)

Нямам идея как tripadvisor обръща карфиците в мили. Не ми идва наум никакъв алгоритъм.

За пропътувани мили по въздух има малко по-точна и обоснована цифра на профила ми във flightradar24

Редактирано от домосед
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! 

 

Нещо не мога да се ориентирам - къде тук са персоналните атласи, отразяващи посетените места? Има ли изобщо такива? 

Във фейсбук имах атлас в tripadvisor , но не мога да го открия 🙂  Нещо променено ли е, аз ли не правя нещо както трябва...не знам. 

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Eva eva каза:

Здравейте! 

 

Нещо не мога да се ориентирам - къде тук са персоналните атласи, отразяващи посетените места? Има ли изобщо такива? 

Във фейсбук имах атлас в tripadvisor , но не мога да го открия 🙂  Нещо променено ли е, аз ли не правя нещо както трябва...не знам. 

 

Благодаря предварително.

Като цъкнеш на "Посетени държави", най-отгоре има връзка - "Виж на карта". Цъкаш тази връзка и така 🙂 Това е, което имаме тук като персонален атлас. 

Връзка към коментар

Георги, благодаря за отговора! 

Много приятен атлас 🙂 Лошото е, че много така мижавко ми изглеждат посетените държави 🙂 

Изводът е, че трябва да се пътува още ... и още 😄

Редактирано от Eva eva
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.