Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Искам да направя резервация и при първоначален преглед Service fee е една сума - 71 долара, а когато натисна INSTANT BOOK Service fee се увеличава на 90 долара. Каква може да е причината?

 

Дай конкретните дати и апартамент да видим, ако не е нещо тайно? :) 

Връзка към мнение

https://www.airbnb.com/rooms/7858297

23-27.09.

и друго да попитам: гледам че за тази стая няма отзиви, но хоста има други стаи и за тях има такива. 

Редактирано от Силвия
Връзка към мнение

https://www.airbnb.com/rooms/7858297

23-27.09.

и друго да попитам: гледам че за тази стая няма отзиви, но хоста има други стаи и за тях има такива. 

 

Нямам представа да ти кажа. Единственото, което намирам е заради ДДС-то, което почнаха да взимат напоследък, но то със сигурност не оправдава разликата от 30ина процента. Между другото, за твоите дати при мен излиза $56 на първият екран и 70 на втория...

 

Airbnb твърдят, че вярното service fee се смята на екрана, на който може да резервираш, но мълчат откъде биха дошли разликите, макар че по начина по който е формулирано подсказва, че разлики са възможни. Пишат че таксите се калкулират като търсиш апартамент, а точната такса излиза преди резервация. https://www.airbnb.com/help/article/104

 

Та каква може да е причината?

 

Малко търпение, не сме 24/7 на повикване тук :)

Връзка към мнение

Искам да направя резервация и при първоначален преглед Service fee е една сума - 71 долара, а когато натисна INSTANT BOOK Service fee се увеличава на 90 долара. Каква може да е причината?

Силвия, първата ти Service fee е без ДДС, а при INSTANT BOOK Service fee вече е с начислено ДДС, като кликнеш върху въпросителната след Service fee е посочено, че това е сумата, за такса към Аирбнб и тя включва ДДС.

Колкото до втория ти въпрос аз поне така и не разбрах какво точно питаш- цитирам :" и друго да попитам: гледам че за тази стая няма отзиви, но хоста има други стаи и за тях има такива." :)

Предполагам, че въпроса ти е може ли да му се довериш. Според мен е добре да резервираш стая или апартамент, за които има отзиви, защото никой не може да бъде сигурен, че описанието отговаря на действителността.

А пък има толкова много стаи и апартаменти в Лондон с отзиви за тях.

Казвам го, защото и аз вчера направих резервация на апартамент в Лондон. :) 

Връзка към мнение

Доста доволен останах от тоя сайт. Интерфейсът е много лесен за използване и дава подробна информация за квартирата, която ще наемате. Свърши добра работа за последното пътуване и престой в Гърция. :)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имах едни 18-19евро в акаунта, защото съм поканил приятел, който е спал вече през airbnb, обаче сега, минало е малко повече от година и не ги виждам. Изтекли ли са? Някакви идеи?

Връзка към мнение

Имах едни 18-19евро в акаунта, защото съм поканил приятел, който е спал вече през airbnb, обаче сега, минало е малко повече от година и не ги виждам. Изтекли ли са? Някакви идеи?

Мисля, че важат една година.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам два въпроса, може ли да се резервира с дебитна карта? Изписва ми само кредитна и пейпал като избор.

Втория въпрос е, може ли с чужда карта да се резервира стая? Aз плащал през букинг за друг човек, но тук може ли да стане по този начин?

Връзка към мнение

Изглежда са намалили бонуса при препоръка на приятел, от $25 на $20. Не знам дали е станало скоро, сега го забелязах. 

Връзка към мнение

Изглежда са намалили бонуса при препоръка на приятел, от $25 на $20. Не знам дали е станало скоро, сега го забелязах. 

При мен продължава да е по 25 долара или по 22 евро /ако си отбелязал еврото като валута/. Вчера получих два, бяха си по толкова.

Връзка към мнение

При мен продължава да е по 25 долара или по 22 евро /ако си отбелязал еврото като валута/. Вчера получих два, бяха си по толкова.

 

Ами те завареното положение май са си по 25, провери какво ти излиза в профила в момента. При мен е ей така:

 

2015-10-03_16-22-32.png

Връзка към мнение

Да, прав си :) . Завареното положение е по 25долара или 22 евро. Затова и последните два, които получих са по 22 евро. Но преди малко приятел, който се регистрира през моя профил днес ми каза, че отстъпката, която му дават е 18 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да добавя нещо, което може би ще е полезно, в опциите за превалутиране. Става дума за следното: Резервирах апартамент в Лондон. Когато исках цената да ми се покаже в евро (имам кредитна карта в евро и гледам да я ползвам в EU предимно, че тази в лева ми е малко куца и ми взимат такса за превалутиране), ми извади съобщението за 3% такса за превалутиране. Обаче не исках да плащам във валутата на хоста. Така че избрах лева като валута и - хоп, цената ми паднa с 5 евро. Имах съобщение  - цената е еди-колко си лева, вие плащате в евро,курсът към паунда е еди-колко си, но нямах 3% такса. 

 

Накратко - явно, когато избереш лев за валута, плащанията все още автоматично се обръщат в евро, а пък между евро и паунд изглежда, че нямат такса за превалутиране. Може да е полезно и за някой друг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди два дни си харесах апартамент в Кьолн.Вместо бутона Save to wish list съм натиснала Request to book.На мейла си получих писмо да разгледам още веднъж апартамента, дали ме устройва.Като ползвам линка ми дава This listing is not longer available.Но открих същия апартамент, само че с по-свежи снимки, от същия хост с по-различно описание на още по-ниска цена.Ревютата са същите(само две),но пише,че се отнасят за друг имот на хоста.Хоста не е верифицирал ЛК.Цената ,наистина е доста добра.

 

Как смятате,имам ли основание да се съмнявам в надежноста на хоста.?Може просто жената да е решила да направи по-привлекателни снимки и описание,за да има повече успех.

Връзка към мнение

Преди два дни си харесах апартамент в Кьолн.Вместо бутона Save to wish list съм натиснала Request to book.На мейла си получих писмо да разгледам още веднъж апартамента, дали ме устройва.Като ползвам линка ми дава This listing is not longer available.Но открих същия апартамент, само че с по-свежи снимки, от същия хост с по-различно описание на още по-ниска цена.Ревютата са същите(само две),но пише,че се отнасят за друг имот на хоста.Хоста не е верифицирал ЛК.Цената ,наистина е доста добра.

 

Как смятате,имам ли основание да се съмнявам в надежноста на хоста.?Може просто жената да е решила да направи по-привлекателни снимки и описание,за да има повече успех.

 

Най-добре дай линкове директно към мястото да преценим. На сляпо е трудно да се даде коректен съвет. Често се случва да се пуснат два листинга на различни стаи в една къща например и снимките да са много подобни...но нямам представа дали случая тук е такъв. 

Връзка към мнение

Апартаментът е същият, може би е освежаван.

Сградата е тази: https://www.google.bg/maps/place/Albertusstra%C3%9Fe+13,+50667+K%C3%B6ln,+%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/@50.9391538,6.9423829,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47bf25a9d35a1e55:0x5abd5adcd6330ac2!6m1!1e1?hl=bg

 

Твърде са еднакви, за да са два съседни апартамента - даже и врътките на радиаторите са същите, картината на стената е с рамка....

Връзка към мнение

Въпросът е,защо хоста ще трие профил на имот с две положителни ревюта и ще създава нов,като просто може да смени снимките и подобри описанието.Нали целта е да имаш повече положителни ревюта.Затова ми се струва малко съмнително. <_<

Връзка към мнение

Въпросът е,защо хоста ще трие профил на имот с две положителни ревюта и ще създава нов,като просто може да смени снимките и подобри описанието.Нали целта е да имаш повече положителни ревюта.Затова ми се струва малко съмнително. <_<

 

Случаят май си е за връзка със съпорта на airbnb. Може да ги попиташ защо апартамента, който се опитваш да резервираш е изчезнал и да им посочиш новият листинг. Може да се окаже нещо напълно безобидно. Все пак не са изтрили профила на собственичката, нищо чудно тя просто да е решила да обнови целия листинг наново с по-хубави снимки. Почти съм сигурен, че airbnb имат правила против честите редакции на апартаменти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,много благодаря за полезната тема. :)

 

Прегледах доста оферти в airbnb.Но  95% от офертите,на които попаднах  нямаха  "Verified Photo"под снимките от стаите.Преди време,когато разглеждах сайта и търсех добри предложения  попадах по-често на такива снимки.Сега вече сякаш преобладават непроверените ,да не би да има някаква промяна и вече да не се държи на снимки от фотографите на сайта,откакто го обновиха? Отскоро не виждам през какъв период отговарят наемодателите и това ли е променено или аз все попадам на такива обяви?

Връзка към мнение

Здравейте,много благодаря за полезната тема. :)

 

Прегледах доста оферти в airbnb.Но  95% от офертите,на които попаднах  нямаха  "Verified Photo"под снимките от стаите.Преди време,когато разглеждах сайта и търсех добри предложения  попадах по-често на такива снимки.Сега вече сякаш преобладават непроверените ,да не би да има някаква промяна и вече да не се държи на снимки от фотографите на сайта,откакто го обновиха? Отскоро не виждам през какъв период отговарят наемодателите и това ли е променено или аз все попадам на такива обяви?

 

По първия ти въпрос, не мога да потвърдя. Бях чел обаче истории на фотографи, които хич не бяха доволни от политиката на airbnb, така че може услугата да е загубила популярност. При всички положения, аматьорските снимки може да са по-информативни от професионалните. 

 

По втория ти въпрос, проверих сега и наистина и аз не виждам периода на отговор. Тъпо, един от основните показатели беше, по които съм си избирал апартамент. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.