Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Такааа, не знам дали отговорът на въпроса ми не се съдържа в горните постове, но да попитам.. След предварително одобрение от хоста, вляво от неговия отговор ми излиза една по-ниска калкулация, а при опит отново да задам същите дати и месец за същия апартамент, ми калкулират друга цена, с 22 еuro повече. Колко всъщност ще е цената при евентуално плащане? Прилагам снимка с двете таблички.

post-4713-0-97217700-1456830708_thumb.png

Връзка към мнение

Това сигурно ли е :) ?

Ти си получила одобреное от хоста за 50 евро на вечер - толкова и ще платиш. Сега вече цената явно е 55, да му мислят тези след теб...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Логнат, нелогнат сайтът си предлага, каквито цени е решил, естествено по-високи. Като отидеш на календар и стъпиш с мишката на датите се вижда, какво си е заложил хостът като цена.

Връзка към мнение

Ти си получила одобреное от хоста за 50 евро на вечер - толкова и ще платиш. Сега вече цената явно е 55, да му мислят тези след теб...

при това положение, вече е невъзможно да искам отстъпка с премахване на такса почистване, нали? Не съобразих, че анулирането е flexible

Връзка към мнение

Логнат, нелогнат сайтът си предлага, каквито цени е решил, естествено по-високи. Като отидеш на календар и стъпиш с мишката на датите се вижда, какво си е заложил хостът като цена.

Това не го разбрах...Ако имаш предвид случая на temporary - в двата случая цента на вечер е еднаква, само таксите се различават. Докато не се логнеш няма как да ти ги изчисли точно.

 

Ilain, уви мисля че е малко късно за преговори - дет се вика стиснали сте си ръцете. Но ако смяташ, че имаш и други алтернативи - пробвай. Лично мое мнение - недей. Рискуваш за 20 евро да оставиш лошо впечатление. По-добре следващия път като контактуваш хоста изначално сложи и едно изречение от сорта на : само двама сме, много внимателни и коректни, ако обещам да изчистим, бихте ли били склонни да махнете такса почисване? ;)

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам предвид ето това, хващам един примерен апартамент в София, на календара е зададена цена 61 Е, сайтът иска 62, има и по-драстични разлики, но не ми се рови да търся, видях и 10 Е разлика на нощ. Според мен променят цените на суперхостове с незабавно резервиране. 

https://www.airbnb.com/rooms/6363340?guests=2&s=_nUwnA8Y&check_in=2016-04-03&check_out=2016-04-07

 

Намерих с 15 Е разлика.

https://www.airbnb.com/rooms/885159?guests=2&s=_nUwnA8Y&check_in=2016-04-07&check_out=2016-04-11

Редактирано от Звелина
Връзка към мнение

Имам предвид ето това, хващам един примерен апартамент в София, на календара е зададена цена 61 Е, сайтът иска 62, има и по-драстични разлики, но не ми се рови да търся, видях и 10 Е разлика на нощ. Според мен променят цените на суперхостове с незабавно резервиране. 

https://www.airbnb.com/rooms/6363340?guests=2&s=_nUwnA8Y&check_in=2016-04-03&check_out=2016-04-07

 

Намерих с 15 Е разлика.

https://www.airbnb.com/rooms/885159?guests=2&s=_nUwnA8Y&check_in=2016-04-07&check_out=2016-04-11

 

 

Първият пример и аз не разбирам как се получава, но при втория разликата в цената идва от броя на гостите. Много хостове го правят този номер.

Връзка към мнение

И в двата апартамента разликата в цената идва от service fee - всичко друго им е еднакво. Трябва да се кликне на въпросителното знакче до въпросните такси, да видим какво ще излезе. Предполагам, че "без регистрация" значи да не си се логнал и тогава няма как да ти изчисли точно таксите. Ако двама потребители - нов и стар - гледат едно и също нещо и им излизат различни такси - тогава работат е шмекерия отвсякъде. Но иначе може просто да не се калкулират точните такси докато не се логнеш - за различните страни е различна, влизат разни ДДСта и т.н.

Мисълта ми е, че тотук не можем да ги уличим еднозначно. ;)

 

Но че почват да стават жертва на собствения си успех - спор няма!

 

Ми аз не съм много сигурна дали това може да се обясни с ДДС.

1. Първо не съм запозната кое ДДС трябва да се начисли - унгарското (понеже апартаментите са там и това може да се брои като място на сделката) или българското (от гледна точка на това че ние сме български граждани и IP адресите са ни български (дори е един и същ)). Има и трети вариант за ДДС - там където е регистриран airbnb. Но не зависимо кое ДДС се начислява - данните са пак еднакви. IP адрес се получава и без регистрация. Струва ми се несериозно сайта да допуска грешно изчисление на цена, само защото не си се логнал - не е трудно да се изведе надпис - "таксата ще бъде изчислена след като влезете с потребителското си име и бля бля" На иконката с въпросчето не излиза нищо интересно - ако трябва пак ще снимам - помага им да подържат платформата и да подържат 24 часов съпорт.

2. Ако изходим от позицията че различната такса се дължи на някакво ДДС, то тогава увеличението и в двата случая трябва да е с един и същ процент - въпросното ДДС - а при двата апартамента процентът на увеличение е различен.

3. На мен си ми прилича на рекламен похват - ти се зариби, избери си, като се регистрираш и се логнеш - ще те "одерем" още малко.

Връзка към мнение

Гледам, че на някой апартаменти до цената има оранжев знак като светкавица. 

Знаете ли какво означава ?

 

Че можеш да резервираш моментално, без да чакаш първоначално одобрение от хоста, т.е. един вид като в букинг и други сайтове. Въпреки светкавичката, аз винаги гледам да пращам по един въпрос за всеки случай, най-малкото да видя колко бързо ще получа отговор. 

Връзка към мнение

Оранжевият знак значи, че можеш да резервираш моментално, без да чакаш хоста да те приеме.

 

temporary - това с ДДС, такси и превалутиране го има нвсякъде из нетЯ - блузка да си купиш докато не си въведеш всичките детайли не знаеш точно колко ще ти излезе - зависи от типа карта, таксите до определената страна и т.н. Като се логнеш всички тези детайли вече са въведени, като не си се логнал - само примерни такси ти смята. За да кажем категорично, че има измам от тяхна страна трябва двама потребители с еднакви параметри да се логнат и на новия да му изкара по-висока цена.

 

Звелина - не гледай само колко си е сложил хоста на ден - гледай и за колко човека ги иска тези пари. Обикновенно са за двама души, като при всеки следващ има малко покачване. Този хост от твоя "драстичен" пример иска още пари за втори човек и от там идва разликата, не от сайта. А в първия случай - от превалутирането - ти задаваш евро, хоста си иска парите в лева или долари (или виетнамски донги - каквото си реши) и сайта превалутира автоматично и затова ти излизат накрая дребни разлики.

 

Май вече взехме под вола телета да търсим...

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Възможно ли е след изтичане на 24-часовия срок за резервиране след предварително одобрение, да направим плащането, т.е. важи ли още отговора на хоста и офертата му, въпреки че е просрочено времето?

Връзка към мнение

Илияна, ако са свободни датите, за които искаш и ако хоста не е отбелязал, че те са недостъпни можеш и една седмица след изтичане на 24 часовия срок да платиш. Поне аз така съм плащал :) защото винаги може да има нещо още по :lol: :lol: :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Възможно ли е след изтичане на 24-часовия срок за резервиране след предварително одобрение, да направим плащането, т.е. важи ли още отговора на хоста и офертата му, въпреки че е просрочено времето?

Може.

 

Роже - хитро ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблемът ми е прост: хостът не отговаря на допълнителните ми въпроси за квартирата преди да я платя. Това ми се струва, меко казано, несериозно. Преди това имах друг фаворит с директна резервация, но не отговаря на запитване за предварително одобрение. Най- накрая ще се насоча към евтин хотелски вариант в Букинг-а.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам един ваучер от регистрация през чешкия сайт, обаче нещо не ми го приема.

На какъв мейл трябва да им пиша за проблема?

На мейла от който пращат - express@airbnb.com не мога, а в самият сайт от центъра за помощ дават някви варианти за връзка с хоста и т.н.

А може би аз не мога да вдена!

Връзка към мнение

Някои градове като Венеция и Рим имат туристическа такса (за последния е 3,50 Евро/човек/нощувка), която не се включва в цената на AirBnB (а и на Booking.com). Т.е. тя се дължи на място.

 

Въпросът е каква е практиката с тази такса? Кога се плаща - на края или в началото на престоя? Как - на ръка или през карта? Документ за това плащане може да ни издаде хостът и съответно да си го търсим?

Връзка към мнение

във Венеция плащахме туристическа такса при пристигането си в апартамента :) .

Хостът прие плащането на ръка и ни даде разписка за него.

Освен за туристическата такса ни издаде документ и за сумата, която сме платили на Аирбнб без да е включена таксата към сайта. Това ни се случи за пръв и последен път, независимо, че сме ползвали около 20 апартамента от Аирбнб.

На всичко отгоре от сайта все още не бяха му превели парите, а той ни даде разписка. Беше много готин хост. И досега сме приятели с него. А и апартамента му беше на страхотно място. Точно на Сан Марко :)

Връзка към мнение

 Здравейте,

 

преди няколко дни изпратих покана на съпругата ми за регистрация . Получи съобщение,че при първата резервация ще има отстъпка.

Вчера тя направи резервация за над 100 евро ,но не получи дискаунт от 18 евро като нов член. 

След това аз също резервирах апартамент, но също нямам отстъпка, която доколкото разбрах ми се полага ,като канещ нов член.Искам да се свържа със тях,но не знам как. През  съпорта и хелп центъра им не може да се задават въпроси ,а само да се четат FAQ. Гледах и Фейсбук страницата им,но там също няма начин да се правят запитвания.

Някой може ли да ми помогне как да се свържа с тях и знае ли защо няма отстъпка?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.