Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Доколкото чух от далечни познати , добри пари се вадели на месец , доста над ако пусне човек под наем мястото 

 

В кой квартал е апартаментът, за да се провери конкуренцията?  :) Така може и грубо да се сметне заетостта.

 

Хм, интересно дали е така наистина на годишна база? И за някой туристически град навярно важи, то за София имам съмнения. Наемателят си плаща разходите, докато в airbnb наемодателят ги плаща.  Една съществена разлика. 

 

Ако за наем би взимал сума x чисто без никакви ангажименти особени, то за airbnb смяташ тази сума x + средна сума на месечни разходи. И то за да се достигне паритет. Да не говорим, че за airbnb се изисква отдаденост, отношение и грижи. За да се създаде добра репутация, се изискват положителни коментари. А това не става ей така просто.

 

Януари, февруари и други слаби месеци каква би била заетостта на апартамента? Ако не е с много добро централно разположение, което е ключово за airbnb и не толкова при наемите, на каква заетост разчиташ? 

 

Пиша ги тези неща, защото съм заинтересован и съм го мислил. Но може и да греша. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте ,

радвам се че стана толкова хубава дискусия.

Колега Фичо , хубавото на този сайт е , че ти поема до 800 000 Евро , ако има липси или повреди. Наематели , които не си плащат сметките (често срещано нещо в родината), също отпадат като вариант. За ангажиментите си абсолютно прав - доста по- голям ангажимент си е , но пейн , но гейн, дет' се вика.

Относно 5 дневния срок , до колкото разбрах , си е задължение на гостите.

Колега Спяр , в центъра е апартамента. Много е важно местоположението , големината и екстрите , както и разходите по самия имот- те тук са за твоя сметка , това е и тънката разлика , да, но с добра заетост не би трябвало да е проблем(данъци и в двата варианта е редно да се плащат). До колкото знам в момента има интерес към Столицата - хотелите -20% , хостелите 40% , а защо не с отношение и отдаденост да имаш и по-голяма заетост - мен ми говореха за 25 дена от 30 :rolleyes:А може и за няколко месеца да го вземат , има и месечни цени на апартаментите. Наистина разработен и поддържан имот би бил успешният вариант. 

Аз за себе си не съм решил още на 100% и не ангажирам никого с мнението си. Ще се радвам да стане хубава и информативна дискусия.

Поздрави!

Редактирано от Bananaman
Връзка към мнение

мен ми говореха за 25 дена от 30 :rolleyes:А може и за няколко месеца да го вземат , има и месечни цени на апартаментите. Наистина разработен и поддържан имот би бил успешният вариант. 

 

25 от 30? Може и ти да видиш в сайта. View calendar на избрания апартамент. При бърз преглед на имоти с между 50 и 100 коментара в центъра до края на годината (няма да пускам линкове), ще видиш каква е ситуацията. Пиша ти го това не за нещо друго, а защото най-рационалният аргумент ще намериш в сайта.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Хм, интересно дали е така наистина на годишна база? И за някой туристически град навярно важи, то за София имам съмнения. Наемателят си плаща разходите, докато в airbnb наемодателят ги плаща.  Една съществена разлика. 

 

 

Така е при едно важно условие. Става дума за апартамент в центъра, предназначен за чужденци. Ремонтиран и обзаведен по западен стандарт. Цената е сходна на хотелско настаняване, но се разчита на местоположение и специално отношение към госта. Говоря за апартамент на мои близки в центъра на София. Не давам линк, за да не се приеме за реклама. Печелят добре от дистанция. Самите те от 1989 г. живеят в чужбина - десет години в Лондон, петнадесет в Лос Анджелис, а от две години в Сингапур. Жената се занимава с имоти още от престоя им в Л.А. и е напълно в час с бизнеса. Досега нито веднъж в апартамента не е отседнал българин, сигурно никога няма и да се случи...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледах точно тези тръстед потребители които са, и пише : This is a rare find. ХХХХ's place is usually booked. Има и пълни до края на годината , има и изненадващо празни :huh: Дуке добре е описал ситуацията - добър дизайн, лично отношение и развиване на бизнеса. А това за Българите не ме учудва изобщо.  B) Не бих имал против , разбира се , но този продукт е ориентиран към хора от чужбина , с интернет грамотност , пей пал и кредитни карти и да не забравяме че и ние им даваме оценка като гости какви са били.

Има и съвестни хора ,които биха могли да се занимават с всичко - от посрещане , през смяна на чаршафи , до взимане на ключа и изпращане на гостите.

 
Редактирано от Bananaman
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е толкова лесно, колкото звучи.

Локацията е много важна, апартамента как изглежда и как е обзаведен, входа как изглежда, лесен ли е за намиране, удобно ли е (асансьор?), шумно ли е, комуникативно ли е?

Отделно за един имот е трудно да се организира почистване и смяна на чаршафи. Освобождава сев различни дни (и по различно време) и е много трудно да има някой винаги на разпшоложение за да отиде и почисти. Ако са 3-4 имота направо си взимате жена на пълен ден и готово, но за един - кой ще седи и ще чака да го извикате за 2-3 часа може би в понеделник, а може би вторник, а може би някой друг ден....

Чаршафи, кърпи трябва да се перат и гладят (а като гостите си забършат разлятото кафе с бялата хавлиена кърпа често и да се купуват нови), има консумативи, които си вървят в сериозни количества (т. хартия, шампоани, салфетки, кафе и т.н. се зареждат след всеки гост).

Като плаща друг климатика работи нон стоп, топлата вода се лее, режийните са сериозни.

Трябва да се отработи момента с ключовете - хората идват по всяко време и си отиват по всяко време, няма как винаги да има човек на разположение. Трябва си свестен съсед за всеки случай и стигаме до един от основните проблеми - съседите. Един калпав стига за да сътвори маса проблеми.

 

Отделно колкото и мега-централно-уникален да е апартамента си има слаби месеци (тая работа с 25те дена от 30 на практика е доста сложна, разхвърляно на годишна база 20 от 30 е добра запълняемост. 25 от 30 целогодишно е за студио с гледка към Айфеловата кула, нека да не се заблуждаваме).

 

Гостите са обикновенно много свестни, но хората са различни - винаги има инедоволни. Едно кофти ревю може да скапе всичко и си зависим от форсмажорни обстоятелства - достатъчно е да се спука тръба на горния етаж или комшийския келеш да вдигне чалга купон.

 

Разбира се, потенциял има голям и с умен подход и много добър рисърч може да се печели добре. Но не се заблуждавайте, че става пасивно и помежду другото.

 

Горното е написано от позицията на суперхост с пълни 5 звезди и имот на 400 метра от Световно Културно Наследство ЮНЕСКО, не в България.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Трябва си свестен съсед за всеки случай и стигаме до един от основните проблеми - съседите. Един калпав стига за да сътвори маса проблеми.

 

 

Моите хора именно това са направили. Поверили са апартамента на съседка, която се занимава с абсолютно всичко...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите хора именно това са направили. Поверили са апартамента на съседка, която се занимава с абсолютно всичко...

Блазе им, построили са комунизЪма! Без майтап, това е идеален вариант, но няма как да е възможен за всички, уви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам проблем с Airbnb: през октомври отмених резервация. При отмяната ме предупреди, че ще ми спре 50 лв от депозита. До днес, обаче останалата сума не е възстановена по сметката. Писах и на хоста и на адреса на сайта - никаква реакция. Някой имал ли е подобен проблем? Някакви предложения?

Връзка към мнение

Имам проблем с Airbnb: през октомври отмених резервация. При отмяната ме предупреди, че ще ми спре 50 лв от депозита. До днес, обаче останалата сума не е възстановена по сметката. Писах и на хоста и на адреса на сайта - никаква реакция. Някой имал ли е подобен проблем? Някакви предложения?

 

Хоста няма нищо общо, връзката трябва да е само със сайта. Пиши им пак, ако пак си траят, пробвай да пуснеш диспут в банката. 

Връзка към мнение

Защо търпят хостове с response rate 10%, това си е излишен пълнеж. Асно, че искат да имат 1000000000+++ предложения, но не виждам защо не задължат хоста да дава 100% response, може спокойно да пише sorry, в момента не ми се занимава...но е тъпо да не отговаря. Също е пълно с хостове, които си имат по няколко обяви за един и същи имот, такива за различни имоти с еднакви снимки, изобщо голяма боза, а не е трудно да се сложи малко ред.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Също е пълно с хостове, които си имат по няколко обяви за един и същи имот ...

Струва ми се, че това е така в някои случаи, когато може да се отдават различни части от имота - например или само една стая в апартамента, или целия апартамент. 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли, когато съм pre-approved, за дадено място, ако след това цената падне и все още не е резервирано, как може да се вземе на новата цена. Например имам за 3 нощувки по 20 евро на вечер и след няколко дни става по 16 и не ми дава възможност на новата, а само да довърша плащането на старите цени. 

Връзка към мнение

Някой знае ли, когато съм pre-approved, за дадено място, ако след това цената падне и все още не е резервирано, как може да се вземе на новата цена. Например имам за 3 нощувки по 20 евро на вечер и след няколко дни става по 16 и не ми дава възможност на новата, а само да довърша плащането на старите цени. 

 

Цените се определят само от хоста. Нищо не пречи той да си реши, че в един момент минава в негов си нисък сезон и от тогава да понижава цените. Друг може да реши за уикенд да е по-скъпо. Така че не съм сигурен дали е грешка.

 

Пиши на хоста, аз не се сещам за друг вариант да стане със същия профил. Просто няма опция да откажеш preapproval и да започнеш отначало. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, точно че не виждам опция да се откаже preapproval и съответно да се резервира на новата по ниска цена. Това, че може да си сменя цените е ясно, но в този случай, когато виждаш новата цена и все още не си резервирал е много идиотско да букнеш на цената на която ти го е дал и е по-висока :)

Връзка към мнение

Или си направи нов профил, прати си покана от първия, ще получиш и в двата профила по 20 долара  и си резервирай от другия, освен, ако в първия нямаш по-сериозен купон за отстъпка :) Извинявам се, ако сте коментирали този вариант вече.

Връзка към мнение

Ами, това ми е запитване от преди 6-7 дни и все още е валидно, явно не е само 24 часа. А когато тръгна да правя ново, ме мята директно към завършване на старото и плащане, където е предната цена. Беше ми интересно, дали се е случвало на някого :)

Връзка към мнение

Хм, или променят нещо правилата или е бъг някакъв. Аз вчера се опитвах отчаяно да откажа запитване - не и не - не ми даваше.

Пиши си на хоста да ти прати special offer с новите цени. Airbnb си има система за преценка и изчисление на оптимални цени за периода и района според търсенето и можеш да си включиш автоматичен ъпдейт - сайта сам си ги променя според динамиката на пазара. Явно твоя хост е с автоматика. Не виждам причина да не се съгласи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не можем да направим букинг, не ни приема дебитните карти. Някаква идея какво друго можем да направим? В предвид че не трябва да се излиза от airbnb?

Връзка към мнение

Не можем да направим букинг, не ни приема дебитните карти. Някаква идея какво друго можем да направим? В предвид че не трябва да се излиза от airbnb?

 

Няма какво друго да се направи, ако не вървят и картите и нямате paypal. Такъв е и моят опит, с някои карти няма проблеми, други не стават, не знам на какъв принцип. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не можем да направим букинг, не ни приема дебитните карти. Някаква идея какво друго можем да направим? В предвид че не трябва да се излиза от airbnb?

Аз години наред ползвах Мастър кард дебитна на Пощенска,която имаше статут на кредитна.Изключително удобен продукт,ползвала съм я навсякъде,никъде не съм имала проблем.Последно резервирах  с нея в  Airbnb преди година.Не знам дали още я издават,но е идеално решение,ако по някаква причина нямаш кредитна под ръка.

Връзка към мнение

Няма какво друго да се направи, ако не вървят и картите и нямате paypal. Такъв е и моят опит, с някои карти няма проблеми, други не стават, не знам на какъв принцип. 

Мина плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.