Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Здравейте :) бях планувала пътуване до Рим на 16 март купила съм самолетни билети и съм платила нощувки в Airbnb. За съжаление обаче трябва да го отложа :( има ли някакъв шанс да си върна парите. За самолетните билети силно се съмнявам но поне за апартамента??? 

Връзка към мнение

Здравейте :) бях планувала пътуване до Рим на 16 март купила съм самолетни билети и съм платила нощувки в Airbnb. За съжаление обаче трябва да го отложа :( има ли някакъв шанс да си върна парите. За самолетните билети силно се съмнявам но поне за апартамента??? 

За Airbnb - можеш да си върнеш част от сумата, в зависимост от това хазяинът ти каква "cancelation policy" е възприел.

За подробности може да прочетеш тук и тук

 

За самолетните билети - пак зависи - от авиокомпанията и типа билет, който си закупила. 

Ако случайно става дума за Wizzair - авиокомпанията не връща пари за закупени билети, освен при по-специални случаи като заболяване, които се решават конкретно в разговори с центъра за обслужване. 

Иначе има т.нар. "такса за смяна на име", която е в размер на 44eвро на полет на пътник, което в повечето случаи обезсмисля предоставянето/продаването на билета на някой друг, желаещ да го ползва.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Така отмених резервацията като ще ми върнат сумата без таксата на Airbnb с което съм ок. Следва още един леко глупав въпрос. Парите по картата ли ще се възстановят и ако да горе долу какъв е срока или ще останат по сметка в акаунта?

 

писаха ми на пощата ще ги възстановят по картата до 5 работни дни :)

Редактирано от lov3rka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ще ти ги възстановят до пет работни дни и ще ти ги върнат в картата, с която си платила. Поне при мен така са били възстановяванията :) при анулирани резервации.

Връзка към мнение

Здравейте  :), в случай на плащане на резервация с Дебитна MasterCard, дали системата няма да удържи секюрити депозита предварително (да я включи в цената на резервацията)? И още, ако тази карта е със сметка в лева, по-голяма ли е комисионната за превалутиране?

Връзка към мнение

Здравейте  :), в случай на плащане на резервация с Дебитна MasterCard, дали системата няма да удържи секюрити депозита предварително (да я включи в цената на резервацията)? И още, ако тази карта е със сметка в лева, по-голяма ли е комисионната за превалутиране?

 

Не, плащания, ауторизации и т.н. по seciruty deposit-а се правят чак след като хоста е направил заявка, че има нещо счупено, изцяпано и т.н.

 

Гледай да платиш във валутата на хоста, да избегнеш онзи издайнически надпис (the rate includes 3% conversion fee или нещо подобно), от там нататък ще платиш по междубанков международен курс на банката, който обикновено е изгоден. Стига картата ти да не включва допълнително такса превалутиране, но това е вече друг въпрос и зависи от банката ти :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговора, но:

1. Как ще докажем, че не сме счупили, откраднали и т.н. нещо, след като оплакването се подава до два дни след заминаването ни? Къде остава нашето участие в спора?

2. "Да платя във валутата на хоста" означаваше, настройка на плащането във airbnb, нали?

Редактирано от Ilain
Връзка към мнение

Благодаря за отговора, но:

1. Как ще докажем, че не сме счупили, откраднали и т.н. нещо, след като оплакването се подава до два дни след заминаването ни? Къде остава нашето участие в спора?

2. "Да платя във валутата на хоста" означаваше, настройка на плащането във airbnb, нали?

 

1. Ами влизате в някакъв спор с хоста, той трябва да предостави доказателства, ти ще предоставиш твоята версия, airbnb ще са посредник и така. Не съм бил част от такава процедура, не знам как се действа подробно. Ей тук има детайли: https://www.airbnb.com/help/article/352/what-happens-if-a-host-makes-a-claim-on-my-security-deposit

 

2. Да, трябва да си настроиш валутата такава каквато е на хоста. Попрехвърли пак тази част от инсутркциите: http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-пълни-инструкции-за-резервация-много-подробн/?p=62431 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да разбера, защо като пратя на някой покана , за да ползва  отстъпка , цената на апартамента веднага се вдига с толкова, колкото е отстъпката ? 

Редактирано от nino
Връзка към мнение

Не мога да разбера, защо като пратя на някой покана , за да ползва  отстъпка , цената на апартамента веднага се вдига с толкова, колкото е отстъпката ? 

 

Я дай повече подробности, за кой се вдига цената, за него или за теб? Не съм забелязал такова нещо по принцип. 

Връзка към мнение

За него, при мен цената си стои същата. Просто исках да ползвам профила на жена ми ,за да ползвам отстъпката.

Имам чувството, че както при Уиз и Блу еър като цъкаш много върху дадена дата и те вдигат цената. 

Преди две седмици , като резервирах апартамент в Гранада от моя профил също ми вдигнаха цената.

Тогава писах на хоста, че цената е променена и тя ми каза,че не я е вдигала. После ми коригира цената и така резервирах.

Стигам до извода, че Аирбнб като разглеждаш много  някое жилище вдигат цената автоматично, но все пак хоста може да я коригира,ако му пишеш. 

 

Ти не стегна ли вече багажа ? :)

Връзка към мнение

За него, при мен цената си стои същата. Просто исках да ползвам профила на жена ми ,за да ползвам отстъпката.

Имам чувството, че както при Уиз и Блу еър като цъкаш много върху дадена дата и те вдигат цената. 

Преди две седмици , като резервирах апартамент в Гранада от моя профил също ми вдигнаха цената.

Тогава писах на хоста, че цената е променена и тя ми каза,че не я е вдигала. После ми коригира цената и така резервирах.

Стигам до извода, че Аирбнб като разглеждаш много  някое жилище вдигат цената автоматично, но все пак хоста може да я коригира,ако му пишеш. 

 

Ти не стегна ли вече багажа ? :)

 

Просто опиши точно стъпките които правиш, със скрийншот по възможност на по-високата цена от твоя и профила на жена ти. Стана ми любопитно, но съм почти сигурен, че теорията ти не е вярна :)

 

Има време за багажа, след малко :)

Хм, намирам тази статия, май е на пробен период някакъв variable pricing, хоста определя минимум и максимум цена, от там нататък airbnb преценява в зависимост от supply&demand каква цена да определи: http://www.ft.com/intl/cms/s/0/bc875c4c-88ee-11e5-9f8c-a8d619fa707c.html#axzz41J079atH Сега се сещам, че и edbloom по-нагоре имаше проблеми с променена цена.

 

 

 

The new pricing system will adjust room prices based on changes in demand in real time. Hosts who elect to use the service will be able to set maximum and minimum prices, and state how frequently they would like guests. An algorithm does the rest, monitoring demand trends and automatically changing prices that might drop during weekdays, for example, or surge during a conference.

 

Интересно :) Ще стане, че е добре да се резервира доста по-рано, стига хоста да се съгласи...

Връзка към мнение

Това дали ще ползваш ваучер влияе на цената, хващал съм го и аз преди време. Различен случай e от това, което бях писал наскоро, че не може да направиш плащане на нова цена ако поетинее и си с pre-approval .

Връзка към мнение

Това дали ще ползваш ваучер влияе на цената, хващал съм го и аз преди време. Различен случай e от това, което бях писал наскоро, че не може да направиш плащане на нова цена ако поетинее и си с pre-approval .

 

Ама той ваучера се появява чак накрая като стигнеш до плащането с карта, как ще повлияе на цената преди това?

 

Малко по-подробно за алгоритъма, на който му е любопитно... http://spectrum.ieee.org/computing/software/the-secret-of-airbnbs-pricing-algorithm

Връзка към мнение

Стигам до извода, че Аирбнб като разглеждаш много  някое жилище вдигат цената автоматично, но все пак хоста може да я коригира,ако му пишеш. 

 

 

Точно така е. Отскоро имат договор с някви фирми за оптимизации и докато преди на хостовете показваха графика с търсенето в района за ориентация, сега предлагат цена за всеки ден според кликове, резервации и знам ли и аз още какво.

 

Както и Георги е казал, хоста може да фиксира мин. и макс. цена и да включи на автоматичен ъпдейт. И като имаш 5 апартамента в даден район икато погледнете ти и жена ти два пъти и ...айде, качи се интереса, вдигаме цената. Самия хост няма общо.

 

Според мен тази система не работи, аз не съм включвала автоматичен ъпдейт, но имах абсолютно идентичен случай (наопаки) с този на edbloom - удобрих запитване на гост, но не съм видяла, че сайта си ъпдейтнал цената за целия месец. Коригирах я , но после докат успее госта да букне на новата цена - зор. Накрая пратих специална оферта.

 

И аз не мисля, че ваучера сам по себе си качва цвната, но явно прегледите - да. А би трябвало да е на база на реални резервации в района, не само вю-та, ама...

Връзка към мнение

Ще пробвам от друг IP адрес дали няма да ми даде старата цена. 

 

Не мисля, че има значение. Принципа е като на много лоу кост компании - като се получат определен брой резервации за даден полет и определен брой кликове с тези дати - цената на билета се качва с една стъпка.

За airbnb интересното е, че най-много резервации се правят 3 месеца преди пътуване и цените тогава са най-високи. Залежалата стока :)  или не резервираните места падат два месеца преди тръгване и две седмици преди настаняването са най-ниски. Остава да си прецените дали ще рискувате да остане нещо читаво за по-късно. Другото е, че за много популярни периоди не само че нищо не остава, ами и останалите боклуци са на тройни цени, защото се броят на пръсти.

Връзка към мнение

Това с въвеждането на алгоритъм за контролиране на цената на мен лично изобщо не ми допада. Добре е за хостовете (може би), но не и за гостите. AirBnB трябваше да е платформа на която хората предлагат апартаменти (на цени, определени от тях) и гостите ги запазват, като сайтът е просто посредник, за което си прибира комисионната. В момента започват да се бъркат и в ценообразуването.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И за хостовете не е добре, надявам се да го махнат. Сега така е направено, че според това колко често ти се ъпдейтва календара те подреждат в списъка по-напред. Това беше за да се избегнат разни заспали и неактуални блейки, дотук добре. И също даваха графика как върви търсенето в района и примерни цени - пак добре. Но като въведоха опцията за автоматичен ъпдейт на цените и инстант букинг и сега разни фирми, които върят по 15-20 апартамента излизат първи, а хостовете, за които П.Кръстев говори остават на заден план - а именно те са ценното на сайта. Надявам се скоро да им дойде акъла и да го променят. И твърде високата комисионна, която взимат от гостите е добре да посмалят.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хоста няма нищо общо, връзката трябва да е само със сайта. Пиши им пак, ако пак си траят, пробвай да пуснеш диспут в банката. 

Направих го -- и нищо до сега. Как да пусна диспут. Не съм го правила до сега? Нещо започнах да се разочаровам от този сайт!

Връзка към мнение

Ох, мен този сайт, колкото и да се опитвах до сега не ме впечатляваше .... Тия дни търсихме апартамент за по-дълго пребиваване ... и airbnb - беше по-добрият вариант, от гледна точка на възможност за договаряне на по-ниска цена с хоста за по-дългия период ... та направихме най-накрая регистрация в сайта. Гледахме апартаменти през двата компютъра - на моят без регистрация и на другият с регистрация в airbnb. Имаше разлика около 20 евра в Service fee в едни за едни и същи апартаменти. Естествено цените бяха с 20 евра по-високи при регистрирания потребител ... Предполагаме че това са въпросните 20 евра дето се канят да му направят отстъпка. Направихме и скрин шотове, защото беше досадно дразнещо. И нещо изобщо не ме радва този сайт ... та до колкото мога го заобикалям.

Връзка към мнение

Направих го -- и нищо до сега. Как да пусна диспут. Не съм го правила до сега? Нещо започнах да се разочаровам от този сайт!

 

Звънни на банката си, те трябва да ти разяснят процедурата. 

 

Ох, мен този сайт, колкото и да се опитвах до сега не ме впечатляваше .... Тия дни търсихме апартамент за по-дълго пребиваване ... и airbnb - беше по-добрият вариант, от гледна точка на възможност за договаряне на по-ниска цена с хоста за по-дългия период ... та направихме най-накрая регистрация в сайта. Гледахме апартаменти през двата компютъра - на моят без регистрация и на другият с регистрация в airbnb. Имаше разлика около 20 евра в Service fee в едни за едни и същи апартаменти. Естествено цените бяха с 20 евра по-високи при регистрирания потребител ... Предполагаме че това са въпросните 20 евра дето се канят да му направят отстъпка. Направихме и скрин шотове, защото беше досадно дразнещо. И нещо изобщо не ме радва този сайт ... та до колкото мога го заобикалям.

 

Дай скрийншоти, голяма каша става с тяхното ценообразуване? Принципно service fee трябва да е фиксиран процент от общата сума, ако и там са почнали да играят направо не знам...

Връзка към мнение

Дай скрийншоти, голяма каша става с тяхното ценообразуване? Принципно service fee трябва да е фиксиран процент от общата сума, ако и там са почнали да играят направо не знам...

 

Нация техническа - нещо не се оправих с връзки и изображения.

 

Тук съм качила 4 скрин шота - касаят два апартамента, гледани от два различни компютъра, по едно и също време. Както споменах - единят през регистриран потребител, другият без регистрация. Направихме само тези снимки, но тази тенденция я имаше при всичките апартаменти, които гледахме. Мисля че и сега да заредя при тези условия - ще получа аналогични резултати.

Редактирано от temporary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нация техническа - нещо не се оправих с връзки и изображения.

 

Тук съм качила 4 скрин шота - касаят два апартамента, гледани от два различни компютъра, по едно и също време. Както споменах - единят през регистриран потребител, другият без регистрация. Направихме само тези снимки, но тази тенденция я имаше при всичките апартаменти, които гледахме. Мисля че и сега да заредя при тези условия - ще получа аналогични резултати.

 

Да, някаква мизерия изглежда. Еми ако продължават с това темпо, може да почнем да мигрираме към homeaway, но там не съм сигурен дали няма подобни хватки. С wimdu не знам какво е положението в последно време, ама ето конкуренцията най-накрая има възможност да навакса, след като airbnb сами се закопават. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И в двата апартамента разликата в цената идва от service fee - всичко друго им е еднакво. Трябва да се кликне на въпросителното знакче до въпросните такси, да видим какво ще излезе. Предполагам, че "без регистрация" значи да не си се логнал и тогава няма как да ти изчисли точно таксите. Ако двама потребители - нов и стар - гледат едно и също нещо и им излизат различни такси - тогава работат е шмекерия отвсякъде. Но иначе може просто да не се калкулират точните такси докато не се логнеш - за различните страни е различна, влизат разни ДДСта и т.н.

Мисълта ми е, че тотук не можем да ги уличим еднозначно. ;)

 

Но че почват да стават жертва на собствения си успех - спор няма!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.