Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Аз също резервирах през сайта преди два дни и имаше опция за плащане на половината сума и цялата. Аз избрах да платя половината, останалата ще си я дръпнат автоматично на определената от сайта дата, в случая 2 юли. При резервацията винаги изписва кога е падежа за втората сума, проверете си мейлите от Airbnb в някой от тях трябва да намерите и датата ня падежа за втората сума.

Връзка към коментар

В рамките на 2 дни попаднах на 2 измамни обяви в Барселона. За първия апартамент го подозирах, защото беше твърде хубав, на топ локация, за тази цена. Вторият беше малко по-хубав от подобни наблизо, а и имаше допълнителни изисквания, например молба да си изхвърлим боклука, затова реших, че измамници няма да се занимават с такива неща. А и в Барселона покрай новите регулации има доста нови обяви, без ревюта. 

Веднага след като получих отговор в airbnb, с посочен мейл, на който да пиша, пуснах рипорт и апартаментите бяха премахнати. Ето това получих:

Thank you for your interest in my property. These days I changed the management of my property and the calendar might not updated. So you can be sure you can book the 

place please contact my booking management team and you will receive a fast response, max. 5 min. Here is the email where you can contact them:

(This is the email : 

 

За да има такива измамници, явно има и хора, които се връзват, затова реших да споделя. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

По-просто искаш да кажеш, че тези хостове те насочват да резервираш и платиш директно на тях ли?

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами не знам какво щяха да искат, ако писала на мейла, който посочват. За мен само това, че искат да си общуваме извън airbnb ми е съмнително и е индикация за измама. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз резервирах това за Барселона. Нов апартамент без ревюта, надявам се, че няма да изгорим с парите и без настаняване като стигнем. Хоста отговори много бързо и резервирахме през сайта, но ми направи впечатление, че телефонният номер за връзка е бразилски, не испански. Ако някой му се вижда съмнително да казва, за да го канселирам и намеря нещо друго овреме. 

Screenshot_20190218-003220_Airbnb.jpg

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
18 minutes ago, dechy said:

Надявам се сте видяли, че това не е самостоятелен апартамент, а стая от апартамент.

Да да видяли сме го това, няма проблем.

Връзка към коментар
преди 10 часа, BlackArt77 каза:

Аз резервирах това за Барселона. Нов апартамент без ревюта, надявам се, че няма да изгорим с парите и без настаняване като стигнем. Хоста отговори много бързо и резервирахме през сайта, но ми направи впечатление, че телефонният номер за връзка е бразилски, не испански. Ако някой му се вижда съмнително да казва, за да го канселирам и намеря нещо друго овреме. 

Screenshot_20190218-003220_Airbnb.jpg

Не знам колко време имаш?

Продължавай да водиш кореспонденция с хоста. Как ще се настаните, кога е удобно, кой ще ви посрещне, има ли WIFI, каква е паролата, на кой етаж е, точния адрес, нещо отличително около него, като е една стая, ще има ли други хора в момента в апартамента, ако са местни - искай техните телефони  и т.н. Огледай адреса в google.

Възможно е, и според мен е по-вероятно, човекът да е заминал за Бразилия и сега да се мъчи да изкара някой лев от празната си стая. Все от някъде трябва да започне и затова все още няма ревюта. Опитай да разбереш от него дали наистина е така, но без ти да го тласкаш към подобно обяснение...

Аз в Копенхаген попаднах на нещо такова. Мацката си даваше апартамента в airbnb когато пътуваше (почивки, командировки) извън Копенхаген.  Всичко си беше точно. Само дето някакви нейни приятелки идваха да ми носят ключа и после да го вземат.

 

Сетих се и още нещо - потърси хоста в google. Вече му имаш имената. Понякога се намира доста информация за конкретен човек, особено ако е от новия тип "социални" хора.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Веднъж направена резервация и частично платена има ли опция да се променят/удължават нощувките при налични такива разбира се, че до момента не ми се е налагало да правя и не съм обръщал внимание дали има тази опция, че ако няма за примерно още две нощувки е безмислено  да се прави нова резервация и да се плаща още веднъж таксата към сайта и таска почистване?!

Дилемата е в следното, че искам да букна спане, но се чудя още за 5 или 7 нощувки, като за 7 нощувки има седмична остъпка 15% и ако букна за 5 и после има опция да добавя още две към резервацията тези 15% дали пак ще се начислят или..?!

Връзка към коментар

Можеш да поискаш промяна на резервация, но от там на татък си е до решение на хоста дали ще я приеме и каква точно ще е цената. 
https://www.airbnb.com/help/article/913/can-i-change-a-reservation-as-a-guest

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Единствения начин да добавиш нощувки е да изпратиш alternation request до домакина си и той трябва да го приеме. Хе съм сигурна дали ще имаш отстъпка, но като тръгнеш да променяш резервацията то ти изписва колко ще струва новата и ще можеш да прецениш дали ти е изгодно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Веднъж направена резервация и частично платена има ли опция да се променят/удължават нощувките при налични такива разбира се, че до момента не ми се е налагало да правя и не съм обръщал внимание дали има тази опция, че ако няма за примерно още две нощувки е безмислено  да се прави нова резервация и да се плаща още веднъж таксата към сайта и таска почистване?!

Дилемата е в следното, че искам да букна спане, но се чудя още за 5 или 7 нощувки, като за 7 нощувки има седмична остъпка 15% и ако букна за 5 и после има опция да добавя още две към резервацията тези 15% дали пак ще се начислят или..?!

Зависи от доста фактори, но не изключвай и възможността да се разбереш с хоста извън Airbnb.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи какви са условията за конкретното място. В повечето случаи таксата за сайта не се подлежи на възстановяване.

Връзка към коментар
На 16.11.2014 г. в 11:49, Георги каза:

Регистрация в Airbnb.com

 

 

Ново: 

Забелязвам, че при използване на покана в различните държави има различен по размер бонус. Едно на ръка, че и самия бонус много шава. За сега най-атрактивното, което съм намерил е през швейцарския домейн, към момента е 40CHF. Иначе:

 

България: https://www.airbnb.com/c/gpenin 50лв (въпреки, че разширението е .com ако отваряте сайта от България сигурно ще ви даде, че бонуса е в лева)

Германия, Италия, Франция и въобще държавите от еврозоната: https://www.airbnb.com/c/gpenin 35€

Великобритания: https://www.airbnb.co.uk/c/gpenin 30 GBP

Швейцария: https://www.airbnb.ch/c/gpenin 40CHF

 

:)

 

Има промени в сумите гледам, от Швейцария е 55 CHF вече

евровите са по 36, като и от първия линк отваря за 36 евро

Връзка към коментар
преди 21 минути , bad kid каза:

 

Има промени в сумите гледам, от Швейцария е 55 CHF вече

евровите са по 36, като и от първия линк отваря за 36 евро

26€ са за първото настаняване над 38€ и 10 € за първи experience над 44 €

Връзка към коментар

 

преди 7 часа, dechy каза:

Зависи какви са условията за конкретното място. В повечето случаи таксата за сайта не се подлежи на възстановяване.

 

Таксата за сайта се възстановява в пълен размер, ако анулирането е направено до 48 часа след резервацията и не си прекалил с анулациите през годината.

 

The Airbnb service fee is refundable, up to 3 times per year, within 48 hours of booking. Separately, if a guest cancels a reservation that overlaps with any part of an existing reservation, we won’t refund the Airbnb service fee if they decide to cancel.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да това е за пълната сума заедно с таксата на сайта и винаги се връща до 48 часа от резервация и на по-късен етап не се връща.Трябва да видиш самия хост какви условия е сложил за канселация.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Кой кредит,  за нови потребители ли?  Показва се накрая преди резервация,  ако тя е над определена сума. В моя случай беше - 35€  при резервация над 68€  ( без таксата service и таксата за почистване). 

Връзка към коментар

Здравейте, нов съм и с интерес прочетох всички мнения. Правя първата резервация, но възникна въпрос. Свързах се с хоста, той одобри заявката. Изпратих му допълнително съобщение да уточним часа на пристигане. Не получих отговор, а когато искам да резервирам обявата вече не е достъпна за избраните от нас дати? 

Редактирано от Явор
Връзка към коментар
преди 3 часа, Явор каза:

Здравейте, нов съм и с интерес прочетох всички мнения. Правя първата резервация, но възникна въпрос. Свързах се с хоста, той одобри заявката. Изпратих му допълнително съобщение да уточним часа на пристигане. Не получих отговор, а когато искам да резервирам обявата вече не е достъпна за избраните от нас дати? 

Линка от неговата покана ли ползваш?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.