Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

На 17.07.2018 г. в 13:00, aleksandrina каза:

 И непрекъснато пращат кодове за 25, 40 или 50$.

😮 казвайте ги тия неща ...  😉

 

P.S. Грубо така - каква честота определяш като "непрекъснато" 🤔 

Редактирано от Фичо
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, mu_ry каза:

Бихте ли резервирали апартамент без никакви ревюта в Лондон ? Трябва ми нещо за месец, цената е добра, обаче много се чудя ...

https://www.airbnb.com/rooms/27027035?wl_source=list&wl_id=238970659&role=wishlist_owner&adults=2&check_in=2018-09-19&guests=3&check_out=2018-10-19&children=1

Ами губиш един от факторите за контрол. Аз не бих се притеснявал от ново място и хост ако търсех някъде по-забутано, но в голям град като Лондон със стотици предложения по-скоро не бих се лишил от ориентацията на ревютата. 

 

Колкото до обслужването - може да залитне и в двете посоки. Да получиш човек, който си няма идея с какво се е захванал и да ти липсват очевидни неща от типа на хавлии и т.н., а може и да получиш човек, който започва много ентусиазирано и се старае много. Но без ревюта, няма как да прецениш в коя посока ще е 🙂

 

Провери и квартала как е като обстановка и сигурност. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много зависи и какво търсиш и какви са ти очакванията. В Брюксел взехме точно такава стая, писахме на момчето, той ни изпрати снимки и т.н., каквито нямаше в поста. После излязоха лоши коментари, че било мръсно и подобни. Стаята беше в нещо като къща-общежитие на няколко етажа с обща кухня. Баня и тоалетна на етажа. Кухнята е за 10-тиба човека, ест. Не е като в къщи, но нас ни устройваше напълно, особено за цена 44лв. Квартала бил страшен- нищо подобно. Просто хората св плашат от различното. На нас ни хареса именно тази разнообразност на култури.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Резервирах друг без ревюта, но хоста ми отговори веднага, беше много любезна и много се надявам да нямаме проблеми, че хич не ми се прекарва месец в кочина 🙂 но какъвто ни бил късмета 🙂

ето го и самия апартамент, ако не друго поне е на добро място 🙂

 

https://abnb.me/K1N0mEedJO

Връзка към мнение

 

В моя случай често следя точно за такива предложения седмица две преди пътуването - току що излезели, без ревюта и съответно на добра цена. Месец май в Йерусалим, резервираме апартамент който беше три пъти по евтин от средното за града. Това стана около 10 дни преди пътуването, защото ни бяха отменили резервацията за друг апартамент, който беше с редица компромиси. Оказа се златен апартамент и чист късмет заради отменената резервация. По подобен начин сме спали и на други места, като последното беше преди седмица в Приморско. Винаги има риск, но в повечето случаи хората се стараят като за първи път или пък мястото е чисто ново след ремонт и така липсват обичайните проблеми на често употребяваните апартаменти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , bad kid каза:

Има ли бонус при регистрация в момента?

Ей това са условията в моя профил в момента:

 

image.png

 

Често си играят със сумите, както за препоръчващия, така и за препоръчания. 

Връзка към мнение
преди 8 минути , bad kid каза:

Ми от линковете ти нищо не се отваря, поне не така, както си ги описал ... 🙂🙄

Излиза си като пробвам аз:

 image.png

 

Връзката е от третото мнение в темата. 

Връзка към мнение
преди 26 минути , bad kid каза:

А, сега стана, но само от единия линк, останалите само препращат към сайта

Georgi hat dir 40 CHF geschenkt, um zu verreisen

Виж нещо кукита-мукита да няма. А и 40 франка май е най-сочния бонус 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Винаги ли пишете на хоста преди да плащате и Request to book стъпката?

 Колко време се чака обикновено до потвърждението?

доколкото разбирам хостът може по всяко време да откаже резервацията без обяснения? което не е много яко

Връзка към мнение
преди 9 минути , bad kid каза:

Винаги ли пишете на хоста преди да плащате и Request to book стъпката?

 Колко време се чака обикновено до потвърждението?

доколкото разбирам хостът може по всяко време да откаже резервацията без обяснения? което не е много яко

Аз винаги пиша по едно две изречения.

Хост има май 24 часа да ти потвърди резервация. Това е за хостове с искане за потвърждаване. При другите директно резервираш.

Отсядам само в апартаменти от 5-6 години, не са ми отменяли резервация, ама чета отзиви и избирам хостове без отмени или с не повече от една.

Връзка към мнение
преди 53 минути , bad kid каза:

Винаги ли пишете на хоста преди да плащате и Request to book стъпката?

 Колко време се чака обикновено до потвърждението?

доколкото разбирам хостът може по всяко време да откаже резервацията без обяснения? което не е много яко

- Да, аз поне. Не е задължително, но по скоростта на отговора можеш да си направиш изводи как ще ви върви комуникацията. 
- За отговор ли колко време се чака? Ако се забави повече от 24 часа почти сигурно бих го премахнал от краткия ми списък. 
- Че може да откаже без да дава обяснения - може. Но Airbnb имат сериозни наказания и опрощават само първия отказ. След това следват сериозни наказания. А на теб ти дават 120% за да намериш друго място. Отказите излизат също така в ревютата с автоматично съобщение и се забелязва лесно кой хост отказва резервации. 

 

Това е на кратко. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

потвърждението  на резервацията ме интересуваше за колко време идва, явно е 24 часа

 

друг казус, искам да платя с баланс в Пейпал, имам достатъчно пари, верифицирах карта, че беше изтекла старата... и пак не става...

Връзка към мнение
На 23.07.2018 г. в 9:29, bad kid каза:

потвърждението  на резервацията ме интересуваше за колко време идва, явно е 24 часа

 

друг казус, искам да платя с баланс в Пейпал, имам достатъчно пари, верифицирах карта, че беше изтекла старата... и пак не става...

А каква грешка ти дава? Мисля, че имаше някаква проверка дали акаунтът в Paypal е от същата държава като профила. И ако си се регистрирал през швейцарския линк може би за това да ти дава проблеми. 

Връзка към мнение

Като влезна в Пейпал при опит за плащане ми дава само опция да попълвам данни на карта

  • Your card has expired. Please update it or add a new card to complete your payment.
 

, а аз вече го направих и е запаметена картата в Пейпал. (Първият път не беше, но вече е верифицирана и излиза в профила).

Връзка към мнение
На 25.07.2018 г. в 7:01, bad kid каза:

Като влезна в Пейпал при опит за плащане ми дава само опция да попълвам данни на карта

  • Your card has expired. Please update it or add a new card to complete your payment.
 

, а аз вече го направих и е запаметена картата в Пейпал. (Първият път не беше, но вече е верифицирана и излиза в профила).

Я виж тази страничка върши ли работа: https://www.airbnb.com/help/article/486/how-do-i-use-paypal-to-pay

 

И в каква валута е резервацията, че Paypal не поддържа всички. Но обикновено airbnb са много щастливи да те конвертират 🙂

Връзка към мнение

Мерси, верифицирах нова карта в Пейпал и тръгнах да резервирам за проба, и без да искам платих с картата, което ме изненада, защото очаквах допълнителен прозорец за потвърждение, иначе имах покана за резервацията....

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 22.07.2018 г. в 19:07, Георги каза:

Излиза си като пробвам аз:

 image.png

 

Връзката е от третото мнение в темата. 

Регистрирах се, но не ми излиза кредита. Нещо пропускам ли?

Връзка към мнение
преди 10 часа, Kamen каза:

Регистрирах се, но не ми излиза кредита. Нещо пропускам ли?

Би трябвало да го видиш чак накрая като стигнеш до плащането на резервация, която е над минималната нужна сума. Там ли го няма?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.