Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 56 минути , ven62 каза:

Освен това не могат да станат Superhost за 1 година напред.

Това звучи логично. След като някой отказва малко преди настаняването, значи определено не е супер домакин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съм прочела цялата тема и ако някой вече го е написал се извинявам, но искам да споделя за една екстра, за която не съм знаела. В края на май ползвахме апартамент на Airbnb в Ница и през нощта, преди да  напуснем , стана наводнение. В резултат моя телефон се намокри, в последствие се оказа, че не може да се поправи. Хазяйката беше много благодарна, че сме подсушили апартамента, въпреки че трябваше да тръгнем в 5 сутринта за летището и ме посъветва да си заява намокрения телефон за компенсация за щета. Даже тя се обади на френския клон на Airbnb за да ми обясни каква е процедурата. В резултат ми изплатиха 67 процента от цената на почти 4годишен iphone, останали проценти се смятат за амортизация.   С две думи - клиентът има право на компенсация ако е претърпял някакви щети по време на наем на квартира през Airbnb. 

  • Харесвам 26
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Следния “проблем” снощи пристигнахме в Барселона в апартамент със прекрасна спалня и прекрасни коментари и прекрасен хост и за това и букнах. В два коментара прочетох, че е шумно /проблем мой много голям/ защото е на улица на 4-ти етаж, но само при отворено и писах на хоста преди да букна и той каза, че стаята е реновирана със изцяло сменени прозорци и дограма / така и беше/ и няма проблеми, но пак при затворено цяла нощ не сме спали, а какво остава да отворим. Чудя се да се “оплача” ли на хоста, но той какво да направи. Дава още една стая, но тя е заета. Мисля в краен случай да ходим другаде и чета условията за канселация: “If the guest arrives and decided to leave early 50% of the accommodation fees for the nights not spent 24 hours after the cancellation occurs are refunded”

Да разбирам ли, че ако канселирам до довечера ще се върнат тези 50%? Резервацията е 1-8 август

 

П.с.Аз и майка ми ли сме каръци с чувствителни уши и лек сън, че от всички 82 коментара нито един не се е оплакал, че не може да спи?!

Връзка към коментар

има се предвид, че ще ти върнат 50% от нощувките, които остават след първите 24 часа след канселацията, или ако имаш букнати 10 нощувки, една е минала, днес канселираш, ще ти върнат 50% от 8 нощувки - според мен наличието на такава политика е показателно , че е имало случаи на предсрочно напускане и хостът предпочита да върне някакви пари вместо да получи кофти ревюта

 

какъв шум чувате, от трафик ли? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Следния “проблем” снощи пристигнахме в Барселона в апартамент със прекрасна спалня и прекрасни коментари и прекрасен хост и за това и букнах. В два коментара прочетох, че е шумно /проблем мой много голям/ защото е на улица на 4-ти етаж, но само при отворено и писах на хоста преди да букна и той каза, че стаята е реновирана със изцяло сменени прозорци и дограма / така и беше/ и няма проблеми, но пак при затворено цяла нощ не сме спали, а какво остава да отворим. Чудя се да се “оплача” ли на хоста, но той какво да направи. Дава още една стая, но тя е заета. Мисля в краен случай да ходим другаде и чета условията за канселация: “If the guest arrives and decided to leave early 50% of the accommodation fees for the nights not spent 24 hours after the cancellation occurs are refunded”

Да разбирам ли, че ако канселирам до довечера ще се върнат тези 50%? Резервацията е 1-8 август

 

П.с.Аз и майка ми ли сме каръци с чувствителни уши и лек сън, че от всички 82 коментара нито един не се е оплакал, че не може да спи?!

Купете си тапи за уши. 🙂

Хостът не те е излъгал в нищо.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Да, ако канселираш през Airbnb ще ти върнат парите за неизползваните нощувки ден след това при варианта "moderate". Според мен няма абсолютно никаква връзка между по-свободната политика за анулиране и случаи на предсрочно напускане, обикновено е свързано с това, че по-строгата политика отблъсква хората, защото те винаги си представят най-лошия възможен случай.   

 

Само се чудя, ако проблема е с ушите, с тапи няма ли са стане по-лесно, да не се повтори случката. (EDIT: Добре @Zaro, добре... :grin:)

 

Постни линка да го видим този апартамент къде е...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Няма никаква връзка между политиката за канселации и това колко гости си тръгват предварително.

 

Тапи за уши и маска за очи са задължителен атрибут за леко спящи хора на път. Аз съм чувствителна към светлина и си ходя обурудвана за моите си особенности.

Знам, че шумът е кофти нещо, но често перфектната градска локация върви в комплект с непрестанен шум. Наистина хоста не е виновен - знаели сте предварително, че е шумно и той се е постарал , доколкото може, да подобри условията. Не може да премести сградата или да обърне стаята към вътрешния двор. Виж, може да раздава тапи за уши на гостите в тази стая - имам познати хостове до линията на влака - така правят. Еднократните тапи са стотинки.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, antea каза:

какъв шум чувате, от трафик ли? 

Да а моторите са най-кофти и в плюс на това, че пред блока/спалнята ни има спирка на нощтни автобуси та савсвм 🤣😱

преди 16 часа, Zaro каза:

Купете си тапи за уши. 🙂

Хостът не те е излъгал в нищо.

Ами мислих си да поръчам, но като се прибера и даже харесах едни модерни за 30лв, но днес не намерих аптека, че ме мързеше и ще дам шанс на втора вечер ама ако пак не се спи ще търся утре 🙏

преди 16 часа, Adventurer каза:

Постни линка да го видим този апартамент къде е...

https://abnb.me/ThmeRqxVPY

преди 19 минути , samuraika каза:

 Наистина хоста не е виновен - знаели сте предварително, че е шумно и той се е постарал , доколкото може, да подобри условията.

Ами именно за товя, че прочетох,че е шумно и го питах той каза,че е решил проблема, но на място си е баш като да съм отворил прозореца, а има и външна щора, която спускам и пак се чува всичко. Представям си преди да “реши проблема” какъв е бил шума-сигурно за мен ще е като да спя на спирката 🤣🤣

Връзка към коментар

Значи за друг път си знаеш да търсиш място с по-малко нощен трафик и без градски транспорт в близост дори и да не са се оплаквали много и не разчиташ на изолацията на прозорците, с която едва ли някой ще се престарае чак толкова.

 

Хората са различни, аз например предпочитам супер централните места, за да ми е всичко наоколо и нищо не ми пречи, няма как да се оплача от шум, защото и бомбардировки да има наблизо, аз пак ще си спя прекрасно.

 

Сега по-скоро пробвайте с тапи, ако е чак толкова нетърпимо всяка нощ, че местенето ми изглежда далеч по-досадно по принцип и си е губене на време. Хостът не живее ли в същия апартамент, питай го той как спи и най-малкото се оплачи, след като е твърдял, че проблема е решен и му кажи, че естествено ще го споменеш в отзива си...


 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Adventurer каза:

Хостът не живее ли в същия апартамент, питай го той как спи и най-малкото се оплачи, след като е твърдял, че проблема е решен и му кажи, че естествено ще го споменеш в отзива си...

Ами спи ама неговата стая е от другата страна, която гледа в така наречен вътрешен двор, който предполагам се сещате е едно квадратно място и гледаш отсреща съседите до теб са кухните и общо взето е много кофти и там няма въздух и си миришка на манджа редовно хаха. Значи в Барселона ако не си в хотел имам чувството,че всички сгради/стай са така- или си на шума или в кухнята, снощи бе по-добре успях да спя не знам може би се дължи на недоспиването от предната вечер или умората от ходенето цял ден. Айде още пет нощувки ще устискаме

Връзка към коментар
преди 8 часа, Ivko каза:

другата страна, която гледа в така наречен вътрешен двор

Миналия месец го ядохме в стая гледаща към вътрешния двор. 5 нощувки в които не се спеше повече от 4 часа в денонощието, супер малко прозорче без климатик и брутална жега в стаята. Гледката към самия вътрешен двор беше потресаваща, все едно си в Столипиново или някое друго ромско гето. Чуваш поне 3 работещи перални, поне 4 готвещи семейства и бърборене и купони до 2 сутринта. Аз лично приключих с Airbnb ни само в Барселона, но и в Испания, може да платя 200-300 лева отгоре, но комфорта на хотела е незаменим. Като подчертавам, че ние не сме от претенциозните пътуващи и сме спали във всякакви хостели, хотели, частни апартаменти и т.н., но това във Барселона ни дойде в повече и на нас. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, BlackArt77 каза:

Миналия месец го ядохме в стая гледаща към вътрешния двор. 5 нощувки в които не се спеше повече от 4 часа в денонощието, супер малко прозорче без климатик и брутална жега в стаята. Гледката към самия вътрешен двор беше потресаваща, все едно си в Столипиново или някое друго ромско гето. Чуваш поне 3 работещи перални, поне 4 готвещи семейства и бърборене и купони до 2 сутринта.

Значи поне климатик да има пак се ядва в случая при нас сега-заради шума спим на затворено,но с климатик на 27 градуса и така влиза поне въздух и е ок, но така е за жалост това ходене сега ми е 8-то в Барселона и в 5 от пътите съм попадал на такова хаха, но тук явно всички сгради са такива и чета коментари в местата където съм бил с такива условия,че хората се оплакват и пак продължават да се дават аз не знам самите хостове как изобщо отдават такива места, а те самите едва ли биха издържали. Да не говорим,че този тук писал в условията и лично пак ми казва да сме солидарни с останалите и да пазим тишина и да си чистим след нас, но той не ги спазва. Първия ден реши в 2 часа да мие терасата и да пере, яде и не си мие чиниите един ден седят, сутринта към 5 реши да яде и почна да трака с едни буркани и като капак ставам и отивам до тоалетна и не си е пуснал водата добре,че беше по малка 🤣. Не мога да разбера при тези неща как има само положителни коментари, които ме подведоха...Иначе и на хотел също са ми давали такава стая когато съм искал тиха 😂  и също без въздух, но поне не се готви. За тези където се чудят за какво говорим:

 

 

A7AE481B-A639-411C-96CB-520898433303.jpeg

 

Като в този “двор” има всякакви стай- кухни, бани, спални 🤣😀 като тук даже горе има стъклен покрив, а както виждаде и удушниците на кухните излизат 

Връзка към коментар

Викаш хостовете да се изнасят и те. 

Добре де,  като търсеше място не видя ли разните там филтри в Airbnb за самостоятелен апартамент без хазяи, facilities, суперхост и т. н.  ? 

Барселона е такава каквато е и твърде вероятно си получил каквото си си избрал. 

 

Иначе жалко, че това пътуване го гласиш тук цяла година и накрая... мармалад. 

 

Нищо,  човек се учи докато е жив и другия път ще си пушка! 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , stanimir каза:

Добре де,  като търсеше място не видя ли разните там филтри в Airbnb за самостоятелен апартамент без хазяи, facilities, суперхост..

Не аз знам как да филтрирам и тук видях,че има три спални в едната спи хоста, другата е със собсвена баня и третата сме ние, които си делим банята само с хоста-да всичко е реновирано, модерно и ново, но...при тези цени август точно и намалено предлагане малко ме удари бюджета, а и при още предстоящи пътувания някак не ми се искаше да си давам парите тука. Иначе 7 нощувки ми излезнаха 800лв за двойната стая, много,малко такова е...като съм избрал топ дестинация в топ сезон и централно място....

Връзка към коментар

Айде отивай да се разхождаш из Барселона, стига се занимава със стаята, а вече и с хоста... скоро ще стигнем и до глобалното затопляне, ще оцелеете явно и недей да снимаш на хората прането, не е прилично без да ги предупредиш поне малко по-нови и шарени парцали да проснат... 

 

После ще се оплакваш като се върнеш и подробно ще ни разкажеш и за бурканите и за другите малки работи, пък ако и на големи се натъкнеш междувременно и за тях. :nea:

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 21 минути , Adventurer каза:

После ще се оплакваш като се върнеш и подробно ще ни разкажеш и за бурканите и за другите малки работи, пък ако и на големи се натъкнеш междувременно и за тях. :nea:

Пак добре че Басрелона е в Европа, та го отнася само тя. Представи си да беше някъде в Азия - то целия континент щеше да е анатемосан, както и няколко националности - поне.

Наистина - в Барселона - като барселончаните - радвай се повече и се вглеждай по-малко! Оставяш се битовизми да ти развалят почивката. Радвай се, че си намерил толкова евтина квартира на хубаво място в топ сезон и стой по-малко в нея и повече купонясвай. Ще спиш като труп после.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Опитвам се да намеря едно местенце за двама в Ница, самостоятелно, в района на гарата, стария град, или близичко. Разглеждам, разглеждам и търся под вола теле, защото до сега не съм ползвала тази платформа, та да не попадна в ситуации като горните, все пак аз водя, ще е почерпка за РД 😀

Какво да гледам, да пише суперхост, звездичките ли? или нещо друго?

Връзка към коментар
22 minutes ago, Mistela said:

Опитвам се да намеря едно местенце за двама в Ница, самостоятелно, в района на гарата, стария град, или близичко. Разглеждам, разглеждам и търся под вола теле, защото до сега не съм ползвала тази платформа, та да не попадна в ситуации като горните, все пак аз водя, ще е почерпка за РД 😀

Какво да гледам, да пише суперхост, звездичките ли? или нещо друго?

Има карта- по нея най- лесно. И цени се виждат, и местоположение.

Връзка към коментар
преди 2 минути , aleksandrina каза:

Има карта- по нея най- лесно. И цени се виждат, и местоположение.

Да, това се ориентирам, по скоро ме интересува какви места да търся, такива за които има повече мнения, или такива които имат 5 звездички от 3 мнения? Но все пак са 5!

А пък ако някой може да препоръча неговото си място в Ница?!

Връзка към коментар
преди 25 минути , Mistela каза:

Опитвам се да намеря едно местенце за двама в Ница, самостоятелно, в района на гарата, стария град, или близичко. Разглеждам, разглеждам и търся под вола теле, защото до сега не съм ползвала тази платформа, та да не попадна в ситуации като горните, все пак аз водя, ще е почерпка за РД 😀

Какво да гледам, да пише суперхост, звездичките ли? или нещо друго?

Човек най-добре се ориентира като чете отзиви. И за хотелите е така. Зумваш картата да показва избрания от теб район и четеш подред. Четеш, четеш и виждаш кое е твоето. Колкото повече отзиви, толкова по-надеждно.

В отзивите обикновенно хората казват как е било местоположението и удобството, хоста...

Мисля че @AlexandraKo си имаше любим апартамент в Ница и беше много доволна от него.

Аз също ще ходя в началото на септември, но във вила за повече хора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
3 minutes ago, Mistela said:

Да, това се ориентирам, по скоро ме интересува какви места да търся, такива за които има повече мнения, или такива които имат 5 звездички от 3 мнения? Но все пак са 5!

А пък ако някой може да препоръча неговото си място в Ница?!

Ами аз лично първо гледам по картата местонахождението, после дали ще ми хареса по снимките, после им чета условията задължително- да не би чаршафи и кърпи да са с допълнително заплащане (че и такива има), после чета мненията, ако нещо ми е хванало окото.

За Ница не мога да помогна. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , aleksandrina каза:

Ами аз лично първо гледам по картата местонахождението, после дали ще ми хареса по снимките, после им чета условията задължително- да не би чаршафи и кърпи да са с допълнително заплащане (че и такива има), после чета мненията, ако нещо ми е хванало окото.

За Ница не мога да помогна. 🙂

+ че мненията ги пресявам. То, като прочетеш 10-на 20 и свикваш. Имам предвид, че някои от "старата Европа" (уау) са такива кусурлии. Възглавницата не му била удобна. Еми, човека от къде да знае коя възглавница баш на него ще му е удобна или чакал топлата вода - ама колко, ама защо (да не говорим за англичаните дето още имат отделни чешми за топла и студена вода...) или тоалетната и банята били общи - еми, ти къде си гледал, та не си видял това на снимките или не си питал изрично, предварително, щом държиш да сте в сервизните помещения едновременно и това ти е много важно по време на 2-3 дневна екскурзия.

Понякога гледам на ревюто ревютата т.е. този дето го е писал ревюто, той какви ревюта има … за да преценя дали да му се доверя.

А и принципно - суперхост. За да е суперхост се иска по-голямо усилие от страна на хоста и лично за мен е един от водещите критерии.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Така си е. Подкрепям за капризите! :)

Малко оф-топик- в Гърция преди 4 - 5 години, на втория ден водата спря (в цялото селце). В същото време идват едни румънци и се настаняват, разбират, че водата е спряла и искат да се изнесат и да им върнат парите. Разговора беше много интересен- румънциите говорят английски, аз превеждам на човек от нашата компания на български, той превежда на стопаните на къщата на гръцки. Те отговарят и по обратния ред... Разбрахме се всички накрая. Чудех им се на румънците- ако се изнесат къде с вода ще отидат, като нямаше в цялото село?! И беше въпрос на 2-3 часа в крайна сметка.

Връзка към коментар
преди 18 часа, Mistela каза:

Да, това се ориентирам, по скоро ме интересува какви места да търся, такива за които има повече мнения, или такива които имат 5 звездички от 3 мнения? Но все пак са 5!

А пък ако някой може да препоръча неговото си място в Ница?!

@Mistela, ние бяхме наели през лятото  за две седмици този прекрасен апартамент на Английската променада. А като отзив за него освен написаните в АирБнб ти предлагам и мой по-подробен + снимки във фотописа ми във форума.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.