Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Брей, какъв е тоя ремонт на Пергамон 5 години?? Те за толкова време 2 нови ще построят :P В интерес на истината не ми хареса особено, може би защото тематиката не ми беше много интересна. Но трябва да се види задължително, най-малкото заради самата сграда, портата на Ищар и главата на Нефертити. На децата им харесаха и мумиите. Аз лично предпочитам по-новата история и техниката :P

Редактирано от Hayasko
Връзка към коментар

Имам един въпрос, ще ми е за първи път Берлин. Има ли градски транспорт или влак до летището Berlin Schoenefeld SXF През нощта или рано сутринта в неделя, защото полета на easyjet излита в 07:00 и колко време преди самия полет да съм там, натоварено ли е много това летище? Благодаря  :)

Връзка към коментар

Имам един въпрос, ще ми е за първи път Берлин. Има ли градски транспорт или влак до летището Berlin Schoenefeld SXF През нощта или рано сутринта в неделя, защото полета на easyjet излита в 07:00 и колко време преди самия полет да съм там, натоварено ли е много това летище? Благодаря  :)

До летището има S-bahn,който работи от 5 до 23 часа.Иначе често на това летище се образуват големи опашки (до сега толкова рано не съм летял от това летище), така че съветът ми е да отидеш поне 90 мин преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пергамон е затворен до 2019 за ремонт на основите на сградата.

 

Музея си работи,основите се ремонтират ,само не се влиза от главния вход.Може и да бъркам за момента ,но от сайта не личи да е затворен,даже се продават билети онлайн.

Връзка към коментар

Нефертити май не беше в Пергамон, а в Neues Museum.

Точно така, преместиха бюста, когато завършиха ремонта.

 

 

Имам един въпрос, ще ми е за първи път Берлин. Има ли градски транспорт или влак до летището Berlin Schoenefeld SXF През нощта или рано сутринта в неделя, защото полета на easyjet излита в 07:00 и колко време преди самия полет да съм там, натоварено ли е много това летище? Благодаря  :)

Точно за хора като теб беше инфото: Ще има стачка на S-Bahn ватманите, която започва от 2:00 сутринта в събота и ще приключи в понеделник сутринта в 4:00. Тъй като точно S-Bahn е транспортът до летището ти препоръчвам да се осведомиш подробно как и с какво да стигнеш. Ако намеря някакво инфо ще пиша в тази тема.

 

 

Jindo, а как върви строежът на двореца?  :P

На височина са го вдигнали, започват фасадите да поставят. Предполагам, че ще е готов заедно с метролинията между алекс и хауптбанхоф - края на 2015.

 

Музея си работи,основите се ремонтират ,само не се влиза от главния вход.Може и да бъркам за момента ,но от сайта не личи да е затворен,даже се продават билети онлайн.

Съжалявам, че не бях достатъчно изчерпателен в инфото - залата с алтара на пергамон е затворена. Срокът е -минимум- 5 години :) Източник: http://www.berlin.de/tourismus/nachrichten/3628713-1721038-pergamonaltar-fuer-mindestens-fuenf-jahr.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тези ватмани колко дълго ще стачкуват? Аз ще бъда там през ноември....Дава ми някакви комбинации с автобуси и S-Bahn с няколко прекачвания. Някои ако може да ми каже най-лесния, бърз и евтин начин от Kreuzberg до Flughafen Shoenefeld с тръгване 5 часа сутринта  :)  ? 

Връзка към коментар

Тези ватмани колко дълго ще стачкуват? Аз ще бъда там през ноември....Дава ми някакви комбинации с автобуси и S-Bahn с няколко прекачвания. Някои ако може да ми каже най-лесния, бърз и евтин начин от Kreuzberg до Flughafen Shoenefeld с тръгване 5 часа сутринта  :)  ? 

Ето тук: http://www.bvg.de/en/ задаваш от спирка до спирка, дата и час (не всичко работи, ако ще тръгваш в 4 сутринта за полета в 7 в неделя) и получаваш подробен маршрут с точни перони за прекачване и време на пристигане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тези ватмани колко дълго ще стачкуват? Аз ще бъда там през ноември....Дава ми някакви комбинации с автобуси и S-Bahn с няколко прекачвания. Някои ако може да ми каже най-лесния, бърз и евтин начин от Kreuzberg до Flughafen Shoenefeld с тръгване 5 часа сутринта  :)  ? 

Хмм от предното ти съобщение се разбира, че си тази неделя в Берлин, до ноември всичко ще е ок. Кройцберг не е голям квартал, но все пак трябва да уточниш до коя спирка се намираш ;) Най-лесно се стигна от там като засечеш чрез U6, U7 или U8 линията на S45, която отива до летището.

 

П.п 4:00 е прекалено рано :) Гледай да си около 5:45 на летището.

Редактирано от Jindo
Връзка към коментар

П.п 4:00 е прекалено рано :) Гледай да си около 5:45 на летището.

Имам предвид в 4 тръгване - поне аз така си го смятам, тъй като от моя хотел е приблизително час пътуването. 

Не мога да рискувам и да съм много след 5 на летището  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес се прибрах от Берлин, хванах и проклетата стачка, която много ми обърка сметките, но се справихме де. Полета е рано и опашката е много голяма, ако имаш куфар за чекиране, моя съвет е преди 5.00 да отидеш. Ние нямахме и пак ни отне цял час докато влезем. Ние отидохме късно снощи на летището и си дрямахме там до сутринта. Придвижихме се с U бан и с автобус, иначе най-лесно е с S-бан, но като стачкуваха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, признавам си, че не успях да изчета всички 12 страници коментари..но имам един-два въпроса... Някой може ли да ми разясни малко за тези две зоологически градини тъй като не ми стана ясно кои точно са и коя е по-хубавата, също така някой посещавал ли е Sea Life и заслужава ли си? И понеже гледам комбинирани билети Sea Life + Berlin Dungeon+Legoland Discovery centre+Madame Tussauds, според вас струва ли си да се посетят тези забележителности? В Музея на Мадам Тюсо съм била в Лондон, но предполагам и този е интересен или не е много по-различен? :)

Връзка към коментар

била съм в Sea life, ако си била в друг подобен аквариум - не е нищо по-различно :) Мадам Тюсо си е точно като този в Лондон, но по-малък, но според мен си заслужава :) Забравих да кажа, че Sea life си заслужава заради асансьора, който е огромен аквариум и ти се качваш в него :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

след ден-два летим и ние. ще сме голяма тайфа - аз, половинката, 2те деца + мама и татко;
имам следните въпроси:
- децата (на 9 и 7г.) с билети ли пътуват в градския транспорт, разбирайте от/до летището;
- какви карти е добре да купим - дневни, от тези с 4 пътувания или групови (за 5 човека, ама ние сме повече, ако се броят и децата);
- освен зоото, техническия музей и динозавърския, друго нещо можем ли да направим за/с децата и мама и татко (над 70 са)?
ще спим тук: https://www.booking.com/hotel/de/labyrinth.en-gb.html?sid=b2245846e7369c3d17af3bfa09f0f7bb;dcid=2?aid=368032 , което е добра отправна точка, струва ми се за всякакви обиколки. 
каня се да пия глювайн и горещ шоколад, и да хрупам захаросани ябълки и бисквитки. то с деца и синиърси друго няма и какво да се прави според мен.
някой нещо още да ми предложи извън задължителните пешеходни турове и предвид компанията - над 70 и под 10г. :)
 

Връзка към коментар

За децата погледни това:

лего ленд- http://www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/

и този и магазин, и музей, а ако предварително се запишеш и лична фабрика за шоколад

http://www.visitberlin.de/en/spot/ritter-sport-colourful-chocoworld

 

Второто ще е интересно и за над 70, а ако те обичат музеи - препоръчвам Пергамон или каквото там си харесат на острова на музеите според предпочитанията им. Ако не са обикаляли по много замъци може да отидат/ите в Дворецът Шарлотенбург (Schloss Charlottenburg).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

лего ленд не върви за нашите деца - те са по-криейтив като че ли и никога не са си играли нито с конструктори, нито пък пъзели са редили. инак е добра опция за деца :peace:
да, пергамон го бях забравила. ще идем;

а за коледните маркети на открито някой ще каже ли думичка-две? къде, кой? и изобщо, близо ли са до нашата къща? допускам, че да - половинката каза, че сме в центъра, но аз още не съм гледала адреса в гугъл мапс;

Връзка към коментар

след ден-два летим и ние. ще сме голяма тайфа - аз, половинката, 2те деца + мама и татко;

имам следните въпроси:

- децата (на 9 и 7г.) с билети ли пътуват в градския транспорт, разбирайте от/до летището;

- какви карти е добре да купим - дневни, от тези с 4 пътувания или групови (за 5 човека, ама ние сме повече, ако се броят и децата);

- освен зоото, техническия музей и динозавърския, друго нещо можем ли да направим за/с децата и мама и татко (над 70 са)?

ще спим тук: https://www.booking.com/hotel/de/labyrinth.en-gb.html?sid=b2245846e7369c3d17af3bfa09f0f7bb;dcid=2?aid=368032 , което е добра отправна точка, струва ми се за всякакви обиколки. 

каня се да пия глювайн и горещ шоколад, и да хрупам захаросани ябълки и бисквитки. то с деца и синиърси друго няма и какво да се прави според мен.

някой нещо още да ми предложи извън задължителните пешеходни турове и предвид компанията - над 70 и под 10г. :)

 

@maik

"- децата (на 9 и 7г.) с билети ли пътуват в градския транспорт, разбирайте от/до летището;"

- да

"- какви карти е добре да купим - дневни, от тези с 4 пътувания или групови (за 5 човека, ама ние сме повече, ако се броят и децата);"

- картата за малка група е уникално добра като цена и е задължителна, допълнителият билет е неизбежен във вашия случай :(

 

- шопинг център -Alexa- на Александърплатц има на по-горните етажи миниатюрен свят. Корабче по Шпрее. Цитаделата в Шпандау. Потсдам. Сан Суси... (местоположението на квартирата е окейш, но ще трябва да вървите до U-bahn станцията и да прекачвате за Западен Берлин)

 

 

лего ленд не върви за нашите деца - те са по-криейтив като че ли и никога не са си играли нито с конструктори, нито пък пъзели са редили. инак е добра опция за деца :peace:

да, пергамон го бях забравила. ще идем;

 

а за коледните маркети на открито някой ще каже ли думичка-две? къде, кой? и изобщо, близо ли са до нашата къща? допускам, че да - половинката каза, че сме в центъра, но аз още не съм гледала адреса в гугъл мапс;

 

post-224-0-65356100-1417604139_thumb.jpg

 

 

Приятно изкарване :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам няколко въпроса:

1. Колко дни са необходими за Берлин? Включва се и Потсдам в сметката.  

2. След спирането на Easy се очаква повишение на цените на другите превозвачи. 200 лева двупосочно за Бг еър добра цена ли е за края на септември? Имат ли някви промоции като на Wizz с 20%?

3. Air Berlin надеждни ли са? Чета, че може да спират Берлин. Като са обявили дати възможно ли е да спрат маршрута въпреки това?

Връзка към коментар

Имам няколко въпроса:

1. Колко дни са необходими за Берлин? Включва се и Потсдам в сметката.  

2. След спирането на Easy се очаква повишение на цените на другите превозвачи. 200 лева двупосочно за Бг еър добра цена ли е за края на септември? Имат ли някви промоции като на Wizz с 20%?

3. Air Berlin надеждни ли са? Чета, че може да спират Берлин. Като са обявили дати възможно ли е да спрат маршрута въпреки това?

 

Хубави въпроси. На част от тях и аз бих искала да чуя мнения, защото купих два билета за края на май с Еър Берлин.

 

А колкото до дните за Берлин - на мен никога не ми стигат. Това ще ми е пето отиване, а до Потсдам не съм успяла да стигна още :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам няколко въпроса:

1. Колко дни са необходими за Берлин? Включва се и Потсдам в сметката.  

2. След спирането на Easy се очаква повишение на цените на другите превозвачи. 200 лева двупосочно за Бг еър добра цена ли е за края на септември? Имат ли някви промоции като на Wizz с 20%?

3. Air Berlin надеждни ли са? Чета, че може да спират Берлин. Като са обявили дати възможно ли е да спрат маршрута въпреки това?

 

1. Според мен минимум 5

2. за мен цената е идеална, аз като пътувах с БГ еър, билета беше 350 лв

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам няколко въпроса:

1. Колко дни са необходими за Берлин? Включва се и Потсдам в сметката.  

2. След спирането на Easy се очаква повишение на цените на другите превозвачи. 200 лева двупосочно за Бг еър добра цена ли е за края на септември? Имат ли някви промоции като на Wizz с 20%?

3. Air Berlin надеждни ли са? Чета, че може да спират Берлин. Като са обявили дати възможно ли е да спрат маршрута въпреки това?

 

2. Супер цена, при положение, че капацитета по линията пада няма как да е по-евтино, според мен взимай. Нямат промоции от по -20% както при Уиз, просто цените си се качват и падат динамично. 

3. Надеждни са, но наистина при тях виси слуха с отказването. Възможно е да си го спрат маршрута като стой та гледай, ако е до 2 седмици преди полета не ти дължат обезщетение, ще си ти върнат парите за билета и така. 

 

С оглед на това, че си с фиксирани дати покрай тоя концерт, според мен взимай смело билета с Бг еър. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.