Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Доста интересно място ми се струва.

Ще съм сам и ще имам максимум 3 часа за всичко, предпочитам само една гола разходка по улиците и площадите.

Те германците са доста разкрепостени,ама чак пък да се разхождаш гол по това време - няма да им допадне. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Те германците са доста разкрепостени,ама чак пък да се разхождаш гол по това време - няма да им допадне. :)

Не че друго, ами захладня:))))

Връзка към мнение

Принципно там могат да се видят повече неща, за по-кратко време, така че препоръчвам Фридрихштрасе.

Но аз си оставам пристрастна за Александърплац, защото години наред живеех на 2 минути пеша от него и това ни беше сборен пункт, всеки ден да отиваме към университета ( Хумболт ) от там. За съжаление в последните години се е превърнал в сборен пункт и на бежанците и приятелите ми като разбраха, че съм букнала Парк Ин за мен и детето другия месец - леко настръхнаха, предупредиха ме много да внимавам там, защото вече нищо не било като преди и особено вечерно време не било място за сама жена с дете.

Ако все пак решите да минете покрай кулата, горещо препоръчвам качване на терасата на хотел Парк Ин, срещу 4 евро вход се открива прекрасна гледка над Берлин, почти на нивото на кулата :http://www.parkinn-berlin.de/en/panorama-terrace/

 

Хм, не зная как е бил преди, обаче в момента е кофти. Целия район лъха на соц. И навсякъде ремонти и разбити и мръсни улици. Де да знам де, то всъщност за хората живели и преди 89-та, сигурно си е някаква носталгия, но лично за мен е пълен ужас точно тая част на Берлин. А офисът ми е на 10 минути пеша от там и често обядваме около площада или просто минаваме оттам посока Hackescher Markt. Но при всички положения изглежда по-страшно от колкото е в действителност. Не бих казал, че има по-голяма престъпност от обичайното за всеки друг град с централна гара от такъв мащаб и не мисля, че е опасно за сама жена с дете, поне през деня и уикендите вечер, когато е претъпкано с млади хора навсякъде по улиците.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледам разписанието на влаковете към летището Schönefeld.

Видях, че спирката е до  сградата на летището и няма да се загуби време.

Само с ръчен багаж съм и онлайн чекинг, трябва да мина скенери и контрол за полети извън Шенген, в случая за България.

 

ъпроса е, ако  съм на спирката на летището в 17:43, ще има ли проблеми при хващането на самолет излитащ в 19:10, както разбрах от терминал Д?

Връзка към мнение

Спокойно ще стигне времето. Не се притеснявай грам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като чета мненията, се замислям дали не е по-добре да сляза на друга спирка, примерно Friedrichstrasse station и да се спусна надолу, покрай Brandenburger Tor и Gendarmenmarkt където са явно по-интересните неща.

 

Не пропускай и Райхстага. Вероятно няма да имаш време, но недалеч е Колоната на победата, доста впечатляващ монумент.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След последните размишления и планове, смятам, че най-удачно ще е слизане на Friedrichstrasse, оставане на багажа и ходене по този маршрут, който излиза 1 час според гугъл.

Какво още да допълня наоколо за да стане към 1,5 часа само ходенето?

Ако има още нещо в наоколо и маршрута ми стане 1,5 часа ще е максимума, понеже  ще го приравнявам на 3 часа с почивките, спиранията + една бира.

 

Най-гадното е, че не работи багажното на летището и по този начин, трябва да се върна на същата спирка Friedrichstrasse, където ще оставя багажа при тръгването ми, а това си е загуба..

Връзка към мнение

Може да включиш още този мост над река Шпрее, който е малко по-нагоре от Райхстага.

 

А под Потсдамер плац са Чекпойнт Чарли и Топографията на терора. 

 

Действително най-удачно е разходка по Unter den Linden. До катедралата и част от Острова на музеите.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако си почитател на шоколада, отбий се до този магазин, по маршрута ти е : 

 

https://www.google.bg/maps/place/Ritter+Sport+Colorful+ChocoWorld+Berlin/@52.5145916,13.390509,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x265868c255a560bd!8m2!3d52.5145916!4d13.390509

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако си почитател на шоколада, отбий се до този магазин, по маршрута ти е : https://www.google.bg/maps/place/Ritter+Sport+Colorful+ChocoWorld+Berlin/@52.5145916,13.390509,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x265868c255a560bd!8m2!3d52.5145916!4d13.390509

Голям почитател съм! Малко съм скептично настроен към немски шоколад, но ще се пробва, маршрута ми минава точно покрай магазина.

Хм, форума се бъгна..

Бях написал, че съм голям почитател на шоколада и ще мина през магазина понеже маршрита минава точно от там.

Да си призная, нямам големи очаквания към немския шоколад.

Редактирано от neuromancer
оправих линка, за да не реже текста
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, форума се бъгна..

Бях написал, че съм голям почитател на шоколада и ще мина през магазина понеже маршрита минава точно от там.

Да си призная, нямам големи очаквания към немския шоколад.

Имаше служебни символи в края на линка - 

%C2%A0

Ако ги има, отрязва текста до там.

Връзка към мнение

Голям почитател съм! Малко съм скептично настроен към немски шоколад, но ще се пробва, маршрута ми минава точно покрай магазина.

Хм, форума се бъгна..

Бях написал, че съм голям почитател на шоколада и ще мина през магазина понеже маршрита минава точно от там.

Да си призная, нямам големи очаквания към немския шоколад.

Ritter Sport е супер шоколад и има страшно много различни видове. На мен лично са ми най-любими Ritter Sport Coconut и Ritter Sport Peppermint. Дори и да не стигнеш до техният магазин, винаги може да си ги купиш от Rewe, а точно на Friedrichstraße има поне два Rewe супермаркета, в различните части на улицата. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм, точно Ritter аз лично не бих нарекла добър шоколад, но си е въпрос на вкус (по принцип масовите шоколади не са кой знае какво). Специално в Германия съм яла най-добрите шоколадови Pralinen изобщо, ръчно правени в малка какмусевика шоколаджийница :-D но беше абсолютно случайно, за Берлин нямам информация, за съжаление. Може би на някой местен маркт...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам нещо бели петна в последно време и мислех, че съм писала, но се върнах към мненията по-нагоре и явно не съм.

Та, който е включил Шарлотенбург в програмата си, да има предвид, че реставрират фасадата и целият е в скелета и кранове. Вътре се влиза, но лично аз като видях фасадата и ми се уби желанието.

Редактирано от Eti*
Връзка към мнение

Хм, точно Ritter аз лично не бих нарекла добър шоколад, но си е въпрос на вкус (по принцип масовите шоколади не са кой знае какво). Специално в Германия съм яла най-добрите шоколадови Pralinen изобщо, ръчно правени в малка какмусевика шоколаджийница :-D но беше абсолютно случайно, за Берлин нямам информация, за съжаление. Може би на някой местен маркт...

Под "супер шоколад" имах предвид масов такъв, естествено. Иначе много ясно, че не може да се сравнява с Швейцарските, Белгийските и т.н. шоколади. Просто идеята ми беше, че може да опита видове Ritter, които май в средностатистическите Billa из България ги няма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да попитам от вече посетилите града магеланци през летище Шонеферд, дали има връзка между терминал А и терминал Д, от където излитат Ryan, питането ми е свързано с идеята се възползвам от посещение в Лондж клуба на Дайнърса, който е след секюрити чека на терминал А....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Останах приятно изненадан от Берлин, не очаквах да ми хареса.

Успях да видя всичко, което бях планувал и уцелих слънчево време.

Благодарности на всички давали съвети.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Днес ми е последен ден в Берлин. Обаче имам полет чак довечера в 19ч. Вчера бях в DDR Museum, чудя се днес с кой да запълня деня - Техническия или Историческия?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Днес ми е последен ден в Берлин. Обаче имам полет чак довечера в 19ч. Вчера бях в DDR Museum, чудя се днес с кой да запълня деня - Техническия или Историческия?

Зависи какво те влече, на мен лично Техническият музей много ми хареса. Но ти трябват поне 3-4 часа, за да се разгледа обстойно.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Коя е най-изгодната карта за обществения транспорт в Берлин.

 

Май Tageskarte  - 7 евро (за зони АБ) - при положение, че едно билетче е 2.7 евро

 

Нямат ли цвайTageskarte или нещо такова?

 

Има ли нещо написано за два дни в Берлин. Сбито - милиционерско издание - да не чета 18 страници.   :)  ;)

 

p.s. Редактирам се - Не се мъчете да предлагате забележителности/програма.

Прочетох първа страница - достатъчно ми е.

А и сме ходили в Берлин - вярно, преди доста време беше.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, моето пътуване е през януари 2017, понеже не е ясно доколко времето ще позволява разходки, искам да попитам можете ли да препоръчатате някой клуб с рок музика или подобен бар. Букирала съм хотел в района на зологическата градина, та ако можете да посочите нещо в близост ще съм благодарна

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.