Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Понеже часовете на дългите полети от Брюксел до Куба и обратно закъсняват много, а в самолета на Бг Еър до и от Брюксел има само 5 места мислите ли, че бих могла да купя билети така: Полет BRU - VAR na 13.03. и връщане CUN - BRU na 30.03. Ако купя отиване от София на 12,03, вечерта и връщане на 31,03, вечерта в 20.00 поемам ли риск, защото според мен в колкото и часа да излети на 30,03, от Канкун до 20,00 часа на 31,03 трябва да пристигне?

Връзка към мнение

Не е ясно в колко точно трябва да пристигне, особено ако сметнем възможността за закъснение (без закъснение си ОК). Просто гледай да има възможност за смяна на датата, дори срещу такса. Евентуално застраховка, но не знам дали важи в този случай.

Връзка към мнение

Понеже часовете на дългите полети от Брюксел до Куба и обратно закъсняват много,

 

Slujitel и аз съм в същата ситуация и честно казано мисля, че този вариант е най-удобен. Пристигане предния ден вечерта ти гарантира, че всичко ще е точно с отиването, а на връщане ако закъснее в границите на нормалното 2-3 часа, би трявало да си в Брюксел до 16-17ч. най-късно, което дава достатъчно време за обратния полет. Ако правиш резервация през сайта на българия еър най-евтините билети имат такса от 50 евро за промяна след това, ако правиш през така популярния напоследък в магеланските среди :) airfasttickets не е ясно. Ако не ти е прекалено да направиш една нощувка в Брюксел на връщане може да пътуваш със сутрешния на Wizz ако лети на тази дата, не съм проверявал.

Връзка към мнение

Ако трябва да платя 50 евро за промяна и 30 евро разлика в цената между двата сайта, по-добре да направя нощувка на връщане за 50 евро. УИЗЗ не ме устройват, имам чекиран куфар и 2 големи ръчни, само от тук се набутвам с тях, все пак периода е почти 20 дена, не мога да тръгна без багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже часовете на дългите полети от Брюксел до Куба и обратно закъсняват много, а в самолета на Бг Еър до и от Брюксел има само 5 места мислите ли, че бих могла да купя билети така: Полет BRU - VAR na 13.03. и връщане CUN - BRU na 30.03. Ако купя отиване от София на 12,03, вечерта и връщане на 31,03, вечерта в 20.00 поемам ли риск, защото според мен в колкото и часа да излети на 30,03, от Канкун до 20,00 часа на 31,03 трябва да пристигне?

 

Не се бъркай, че има само пет места между другото, това са пет места налични по тази тарифа а не пет места в целия самолет. Като се изчерпи тя може цените да скочат, но може и да пуснат по-евтина, доста напред във времето е. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Сега не спя и се блещя срещу компа да търся закъснял полет на Джет еър пак. Аман вече! То хубаво са им по-ниски цените, хубаво си взеха нови самолетчета, ма що са тооолкова неточни. Изпратихме познат тази вечер, уж за 19.30 ч. В Брюксел му бях предвидила почти 3 часа до следващия полет. И сега ни самолет, ни дявол... В 21.30 ч още беше в Пунта Кана, а минава и през Ямайка. Сега никъде го няма. Само едно Delayed стои. Излетял ли е, не е ли, кой знае!? Направо не знам как да го прибирам тоя човек утре до София. И е с отделни билети, тоест гори вторият и трябва нов...

Предвиждайте си повече време между полетите с тази авиокомпания, че е много неприятно.

Връзка към мнение

Дай номер на полета, така по-лесно ще се види къде е и колко ще се бави.

Ако закъснее повече от 3 часа, задължително да си вземе удостоверение на кацане, и после процедурата за компенсация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз приключвам с тази компания, само веднъж да се прибера, че сън вече не мога да спа. Още нямат часове за 30.03. До декември имат, за 30.03 нямат. А аз се прибирам тогава. Още не съм купила до/от Брюксел, че не знам какво да купя. Скоро ги питах във Фейсбук, не били знаели още, до декември знаят, само един там 30.03 седи празен. Един човек ми писа, белгиец, случаен, дори качи снимка, неговия полет от Канкун закъснял с 14 часа, съвсем се обърках, колко време да оставя с тези в Брюксел и с какво да летя? Бг еър, билетите им стигнаха в небесата, WIZZ нямат всеки ден полети, разкатаха ми фамилията. Сега остава да вземат да анулират този полет, дето не му знаят часовете и ще ги призная за компания номер 1.

Връзка към мнение

Дай номер на полета, така по-лесно ще се види къде е и колко ще се бави.

Ако закъснее повече от 3 часа, задължително да си вземе удостоверение на кацане, и после процедурата за компенсация.

JAF 304 , Излезе в Брюксел, че ще кацне в 15.06. Точно часа на излитане на следващия.

Връзка към мнение

Много гадно. Аз го виждам на 3 часа без 10 минути .. Да знае твоят човек, че за час на кацане се брои в колко са отворили поне една врата на самолета. Да си гледа часовника и да засече дали времето на отваряне на врата съвпада с това, което ще пише в бележката от авиокомпанията, която трябва да му дадат на гейта.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

....

Ако закъснее повече от 3 часа, задължително да си вземе удостоверение на кацане, и после процедурата за компенсация.

 

Как и откъде се взима такова удостоверение? :rolleyes:

Връзка към мнение

Принципно трябва да ги чакат на гейта представители на компанията и да им раздадат. Ако не - директно в офиса им на летището.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Как и откъде се взима такова удостоверение? :rolleyes:

 

Принципно трябва да ги чакат на гейта представители на компанията и да им раздадат. Ако не - директно в офиса им на летището.

Ако не ме лъже паметта Георги беше казал, че някъде се съдържа тази информация и човек може да си направи справка и за минали полети. Та за това ми се струва, че няма нужда от такива удостоверения. Ако той се включи мисля, че ще каже точно къде се съдържа информацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това удостовверение е единственият официален документ, и е част от документите, които се прилагат при компенсация. Мен са ми го изисквали изрично.

Връзка към мнение

По идея авиокомпанията трябва да предостави като ги попиташ. Точния формат на документа не съм сигурен, но трябва да си кажат кога е кацнал.

 

Иначе във flightstats излизаше, flightradar24 май също, но разпечатка от там не може да служи като доказателство, може да служи чисто информативно, ако полета ви е на границата и се чудите закъснял ли е или не повече от необходимото :)

Връзка към мнение

И кое се брои за закъснение повече от необходимото :) Над 3 часа ли? Простете за невежеството, ама ме одрусаха с още 200 евро за промяна на следващия билет.

Връзка към мнение

И кое се брои за закъснение повече от необходимото :) Над 3 часа ли? Простете за невежеството, ама ме одрусаха с още 200 евро за промяна на следващия билет.

 

В случая е 4+ часа, тъй като полета е дълъг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем наскоро четох, че (ще) се унифицират закъсненията да са "над 3 часа". Само и да се сетя къде...

 

Едит: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-13-203_en.htm

Глава Long delays and tarmac delays:

Long delays and tarmac delays

Today, passengers enjoy a right to assistance for delays of 2, 3 or 4 hours depending on flight distance. Following a judgement by the European Court of Justice, they may claim compensation at delays from 3 hours (except in extraordinary circumstances).

 

Ама кое беше делото.. май Sturgeon vs незнам си кои си.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

За тези, които ще летят до Куба с тази АК, да знаят, че туристическата карта е включена в цената на билета и се взима от летището в Брюксел преди полета. Защото аз го разбрах едва 13 дена преди полета, когато излязоха билетите и ходих до София да си вадя. И цената за напускане на Куба 25 CUC също е включена. Това прави билетите още по-изгодни.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За тези, които ще летят до Куба с тази АК, да знаят, че туристическата карта е включена в цената на билета и се взима от летището в Брюксел преди полета. Защото аз го разбрах едва 13 дена преди полета, когато излязоха билетите и ходих до София да си вадя. И цената за напускане на Куба 25 CUC също е включена. Това прави билетите още по-изгодни.

Каква е тази туристическа карта ?   Ти нали ще напускаш Куба с Кубана еър, тогава има ли значение, че цената за напускане на Куба е включена ?

И последно - кога заминаваш?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Каква е тази туристическа карта ?

 

Туристическа карта = виза. Просто я наричат с друго име.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.