Прескочи до съдържание

До Френската ривиера догодина напролет - май/юни


Bliss

Препоръчани мнения

Търся нещо за 2+2 деца до около 150евро на вечер, не мисля, че е толкова малко, че да не намеря, но вчера се фрапирах от някои цени по 3000евро на вечер...

 

Ти сигурно директно си отворил сайта на 'Негреско"   :P

Изгодни цени имат хотелите на Accor например , но август е топ-сезона , а дестинацията се пръска по шевовете.

Всеки руснак видял се в пари трябва да почива на Ривиерата ... мисля това вече им го преподават в първите седем години  :mad:

Натсина надуват цените до небето.

 

Надявам се Kaлоян да препоръча нещо от първа ръка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз да се включа, проучвам идеята за 4-5 дни някъде по ривиерата между Монацо и Сен Тропе през Август, обаче нещо цените не ме радват.

Търся нещо за 2+2 деца до около 150евро на вечер, не мисля, че е толкова малко, че да не намеря, но вчера се фрапирах от някои цени по 3000евро на вечер...

Давайте идеи.

Мога да предложа апартамент, приличен с две спални в Ница. Не е в центъра, но е на 4-5 спирки с трамвая до центъра. Трамваят върви до около 1 след полунощ. По спомен - около 500 евро за седмица. Ако проявиш интерес, ще го изровя.

Сега видях, август е зает.

Не мога да си изтрия мнението!?

Редактирано от lesy
Връзка към мнение

Lesy , благодаря !може би тогава съм видяла точно комбинирания билет , само дето не съм запомнила какво точно комбинира :) . във всеки случай вече съм калкулирала в проектобюджета 2 билета по 19 евро + 2 по 7 евро - общо 52 . пък ако на място все- пак се окаже ,че има някакво семейно намаление - ще е супер .

взех предвид писаното от теб и отново проверих http://www.lignesdazur.com/tarif/?rub_code=7&thm_id=1032&tar_id=251

трябва да важи и за междуградските линии в областта .поне така пише.

 

 

stenk , даже май билетите в Монако бяха 2 евро , но до там и с единични билети и с карта все една и съща е цената - 3 евро .

добре ,че се включваш . теб те броя експерт по темата .

 

Oshko , резервирахме от airbnb в Ница . около месец по-рано най-изгодната цена , която намерих излезе (заедно с таксата) - 47 евро на нощ .и ние сме 2 възрастни и 2 деца . а по-рано можех да резервирам дори на 39-40 евро , просто накрая за нашите дати  тези предложения вече бяха изчерпани .

избягвам да давам мнения по темата обаче . това което нас ни устройва , за други вероятно е неприемливо . пример - ще сме с наши приятели от Белгия , които държаха да имат красива гледка към морето , отделни спални за деца и възрастни и т.н. , та офертите , които за тях бяха изгодни, надхвърляха поне двойно по цена нашите .

Редактирано от АнтонияАн
Връзка към мнение

Със 100%-ва сигурност седмичната карта и дневната карта не важат за автобуси 100 и 200 с които се ходи до Кан/Антиб и Монако/Ментон. Проверено тази година. :)  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

в такъв случай информацията в сайта е некоректна .

The Lignes d'Azur network has a single price policy across the whole Nice Côte d'Azur Metropolis, which includes 49 different towns and villages: Aspremont - Bairols - Beaulieu-sur-Mer - Belvédère - Bonson - Cagnes-sur-Mer - Cap d'Ail - Carros - Castagniers - Clans - Colomars - Duranus - Eze - Falicon - Gattières - Gilette - Ilonse - Isola - La Bollène-Vésubie - La Gaude - La Roquette-sur-Var - La Tour-sur-Tinée - La Trinité - Lantosque - Le Broc - Levens - Marie - Nice - Rimplas - Roquebillière - Roubion - Roure - Saint-André-de-la-Roche - Saint-Blaise - Saint-Dalmas-le-Selvage - Saint-Etienne-de-Tinée - Saint-Jean-Cap-Ferrat - Saint-Jeannet - Saint-Laurent-du-Var - Saint-Martin-du-Var - Saint-Martin-Vésubie - Saint-Sauveur-sur-Tinée - Tournefort - Tourrette-Levens - Utelle - Valdeblore - Venanson - Vence - Villefranche-sur-Mer

This pricing also applies on the TAM intercity network - 100, 200, 400, 500, 112, 116, 217, 510, 701A, 701B, 730 - for journeys within NCA.
 Tickets must be validated every time the passenger gets onto a bus, regardless of the type of ticket
 Changes are authorized, within a maximum time period of 74 minutes. However, return trips or a second onward journey on the same line are not permitted.

Exception:
To use routes 98 and 99 serving Nice Côte d'Azur airport, you must hold an Aéro ticket sold 6€ on board buses of routes 98 and 99, at the point of sale located in the airport, and at ticket vending machines located on tram stations. This Aéro ticket gives right to a one-way trip on an airport express route 98 or 99 with connections on the Lignes d'Azur urban network within 74 min, OR to a one-way trip on the Lignes d'Azur urban network with connections within 74 min including one trip on an airport express route 98 or 99.

Връзка към мнение

Мисля, че всички тези автобуси бяха изредени там, където е описано къде можеш да отидеш с един билет(1,5евро), но ги нямаше описани при картите за ден и за 7 дни. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетите за Ница са 1,50 и включват автобус и трамвай, в рамките на Ница. Ако си вземете карта за седмица (15 евро) или билет за 10 пътувания (10 евро), можете да си ги ползвате в рамките на Ница. 

За извънградски пътувания пак е 1,50 но никакви карти и намаления не важат- плащате си ги на шофьора като поп. 

До Монако с рейса може да си струва, но имайте предвид следното - автобусът има ограничен брой места и бързо се пълни по време на сезона. Хванете го възможно най-рано, защото е бавен, а трафикът е ужасен. Също така, ако решите да слезнете и да разгледате Ез или Вилфранш, ще трябва нов билет до Монако. 

До Кан е лудост да се ходи с рейса (повече от 2 часа!) хванете си влак за 45 минути и оползотворете времето си на място. 

Що се отнася до нощувките, не знам какво да ви кажа, вече напуснах Кириад. Мога да попитам какви цени имат, но няма четворна стая, ще трябва две двойни (минимум 85 евро на стая). Кириад на гарата имат четворни, но не знам какви са им цените. 

Air Bnb е добър вариант, но внимавайте, защото наскоро осъдиха наемател, който отдава под наем апартамента си в сайта, без знанието и разрешението на собственика. Беше осъден да плати 2000 е глоба, като съдиите казаха, че това е първо такова дело във Франция и е предупреждение за други наематели. Може хора в подобен случай да са се разубедили и махнали апартаментите си от сайта. 


 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

stenk , даже май билетите в Монако бяха 2 евро , но до там и с единични билети и с карта все една и съща е цената - 3 евро .

добре ,че се включваш . теб те броя експерт по темата .

Не 1.50 евро са си. Дотам също е 1.50 евро на посока.

 

AнтонияАн , инфото в сайта е съвсем  коректно и картата важи за изброените градчета . Както виждаш сред тях не са Монако , Ментон или Кан ...

 

Предполагам този пасаж те обърква :

This pricing also applies on the TAM intercity network - 100, 200, 400, 500, 112, 116, 217, 510, 701A, 701B, 730 - for journeys within NCA.

Ключовата фраза е   within NCA. 

 

Монако и Кан са извън NCA ( Nice city authority) . В посока Монако например границата е Cap d'Ail и ако пътувате с автобус 100 само дотам може да си ползвате картата. Когато си купите седмичната карта ще получите и карта на Ница с границите на региона и всичкото необходимо инфо за транспорта.

Билетчето важи за 74 минути и може да прикачвате при положение , че се движите в една посока . Не може да го ползвате в противоположни линии. Така например може да слезеш от трамвая , да си напазаруваш нещо и да продължиш със същото билетче ако се вместваш в тия 74 минути.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 При купуване на билети чрез http://www.trenitalia.com/ за Милано-Вентимиля същите се издават за конкретен час или са отворени за целия избран ден.

Притеснява ме дали няма да изпръхтят билетите за железния кон, ако крилатия пегас нещо закъснее или се забавим с трансфера от аеродрума до гарата? Варианти за презаверяване и преиздаване?

Връзка към мнение

Тези билети, които аз съм купувала са били за точно определен ден, час и влак /Interciti , Freccia rossa/ и доколкото помня не можеше да се презаверяват. Билети за регионалните влакове не съм купувала по интернет, но за тях и няма смисъл да се купуват билети предварително - Цената е еднаква.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Как ви се струва качване до Ез с автобус 112 от Монако, а от там надолу пеша до жп гарата за влакчето към Вентимиля? На картите гледам, че криволичат път и пътеки надолу. Разстоянието е 2-3 км и предполагам, че за 35-40 минути може да се слезе по най-дългия маршрут. Дали има преки пътеки и стълби с панорамни площадки?

post-1495-0-95904500-1409639126_thumb.jpg

Връзка към мнение

Слизането е по пътеката на Ницше и правилно си преценил , че отнема около 40 минути. Пътеката е досами входа на крепоста и е обозначена. Аз съм слизал оттам.

Пейки няма , но има открити пространства със спиращи дъха гледки.

И все пак най-добрата гледка е от ботаническата градина на върха на Ез .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Пътуващите от Ветимиля до Ментон с влак да имат предвид, че гарите с "Menton" в наименованиието си са две. Първата е "Menton garavan" и е преди централната "Menton".

Виждам надпис Ментон, слизам от влака и попадам тук:

post-1495-0-68230600-1411196158_thumb.jpg

 

До следващия влак имах половин час да се любувам на скалите

 

 

Редактирано от Биксбит
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тази година (през юни) бях до Генуа и ходих с влак до Сан Ремо, после до Вентимиля и Мантон. Видя ми се много удобно. Билети се купуват или от автомат или от гише 1на големите спирки) и са валидни за часови пояс от няколко часа - става въпрос за обикновените влакове. Разписания има навсякъде по гарите в Италия, а във Франция навсякъде има безплатни брошури/дипляни на ЖП транспорта в региона и човек може да си изброи и да се информира за спирките. Освен това има и уредба, по която достатъчно високо де обявават спирките. Даже с по.неуредените италиянски влакове човек няма как да се обърка, дори и да не говори езика. Цените явно са достъпни, защото масово имаше всякакви туристи с раници, които вероятно се придвижват из ривиерата за да разгледат всичко.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Факти за Монако, които може и да не знаете:

 

http://profit.bg/news/6-fakta-za-Monako,-koito-mozhe-bi-ne-znaete/nid-129897.html

 

Монако е данъчен рай. Жителите не плащат данъци от 1870 година насам и за това много богати хора са избрали княжеството за свой постоянен адрес.

 В момента източник на приходи номер 1 за икономиката не е хазартът, както може да си помислите, а туризмът. Делът на приходите от казината е едва 5%.

 Интересен факт е, че на жителите не е позволено да залагат и дори да посещават казината – те са само за туристи. На входа се проверяват личните карти

Връзка към мнение

Силно се съмнявам основните приходи да са от туризъм , но другото едва ли може да бъде казано на глас. Милиардите парични потоци които минават през княжеството + имотния сектор със сигурност са основен фактор за богатството на княжеството.

Аз се дразня от западното лицемерие щедро поглъщащо всякакви съмнителни капитали в местенца като Монако , Лихтенщайн , Люксембург , защо не и Лондон ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Имам питане относно джаз фестивала в Ница. Интересува ме има ли възможност да се слуша/наблюдава фестивала извън указаните територии(т.е. безплатно) от място около площад Масена. От това,което съм видял на живо би трябвало да е възможно, но е хубаво да се чуе мнение на някой присъствал.Не ме разбирайте погрешно, но резервациите ми са 1 ден по-късно от старта на фестивала, така че отпада варианта за билет за целия фест...Благодаря Ви предварително....

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За този период с Wizz се намират цени с клубната им отстъпка от 100 лв, а през август има и за 70 лв. От Милано може да вземете влак ... но не знам какви са цените. От там сме пътували до Комо и не помня колко струваше и вероятно не е било скъпо.
Колеги, споделете опит... 70 лв ми изглежда доста привлекателно, но не е ли рано за пазаруване? Дали ще падне повече? Може би, ако пуснат едни 20%...

Като цяло до Милано винаги е имало евтини билети.

Редактирано от ivabeleva
Връзка към мнение

За този период с Wizz се намират цени с клубната им отстъпка от 100 лв, а през август има и за 70 лв. От Милано може да вземете влак ... но не знам какви са цените. От там сме пътували до Комо и не помня колко струваше и вероятно не е било скъпо.

Колеги, споделете опит... 70 лв ми изглежда доста привлекателно, но не е ли рано за пазаруване? Дали ще падне повече? Може би, ако пуснат едни 20%...

Като цяло до Милано винаги е имало евтини билети.

За двупосочен ли говорим?

Връзка към мнение

Най-удобният начин ми се струва София-Бергамо с УИЗ ,и евтин.

Бергамо-Милано(centrale) 5евро автобус(terravision)

Милано(centrale)-Ница 15 евро (frecciabianca)директен.

 

Връщането може да се направи ,през Париж.От Ница с TGV 19-20 евро.

Редактирано от palioto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Милано(centrale)-Ница 15 евро (frecciabianca)директен.

Само да допълня, че това е цена при ранно закупуване на билетите, а редовната цена е 45 евро.

Не съм сигурна, че влака е frecciabianca..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.