Прескочи до съдържание

До Френската ривиера догодина напролет - май/юни


Bliss

Препоръчани мнения

Александра, довечера ще погледна дали запазих графика на влаковете, който ни дадоха заедно с еднодневния билет (за Чинкуе терре става въпрос). Но лично смятам, че не би следвало да има проблем да стигнете до Монтеросо с по-бърз влак и от там да продължите с другите. Имайте предвид, че до Портовенере няма влак, а автобус или корабче. И на мен лично от всички селца именно Портовенере най ме впечатли. Просто съжалявам, че му отделихме твърде малко време и то привечер на стъмване.

 

Нагоре Портофино, Санта Маргерита и Рапало също не са за пренебрегване. И имай предвид, че градчетата освен за снимане и блъскане в японски и американски туристи   :)  за друго не стават. Т.е. нямат кой знае какви други забележителности. Чудесно е но има опасност след второто-третото да ви омръзне. 

 

И лично аз ако бях с кола бих стигнала с нея до някоя изходна точка като Монтеросо(там има шанс да намерите паркинг) или Ла Специя, а защо не и Портовенере (има платени места) от където ще продължите за каратко с корабче, а после можете да се качите за следващите селца на влака. 

 

И се пригответе за туристи, страшно много туристи. Ние бяхме през октомври и във влаковете беше як фраш.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, ще бъдем с кола и за това първо проучвам местата с паркинги. Ще се придвижваме с колата където може, а където е по-добре, ще ползваме градските транспорти.

 

Тактиката за това, която аз прилагах е спане в Сан Ремо (цена и паркинг) и целодневни екскурзии (с колата) до Монако, Ница и близките по-малки поселения :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пък спяхме в Кан, Кирияд ни беше хотела, имаше си паркинг / безплатен тогава, сега не знам как е/ и си правихме чудесни разходки из района, та чак до Сен Тропе!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе друго си е вечер променадата да е на прага ти :)

Кан също става за целта.

Аз поне не пропускам вечерната разходка.

Връзка към мнение

Подкрепям за вечерната разходка по променадата. На много места се събират младежи, пеят, танцуват... Много свежа атмосфера. В Ница, естествено.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Купих билети за влака от Вентимиля(границата на Италия и Франция) до  Монако по интернет и вместо да ми ги пратят на и мейла ,ги пратиха безплатно по пощата до вкъщи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В края на Март ще пътувам до Кан с кола,маршрута ми е първа нощувка в Загреб,втора нощувка във Венеция и после 3 нощувки в Кан,бих се радвал на актуална информация, ако някой от вас е пътувал наскоро с кола по маршрута. И ме интересува какви са цените на билетите в marineland,че нещо нищо не мога да открия за тях :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И ме интересува какви са цените на билетите в marineland,че нещо нищо не мога да открия за тях :)

 

Ако питаш за Marineland в Антиб - 39.90 евро възрастен

Връзка към мнение

Ако питаш за Marineland в Антиб - 39.90 евро възрастен

 

Благодаря,аз вече си ги купих онлайн за 25.90(има промоция в момента) и сега ги чакам да пристигнат по пощата

Връзка към мнение

Сега загледах билетите на Райън до Пиза и започна да ми се оформя идейка  - да се лети до там, да се мине на път за Генуа през Чинкуе Терре нататък по Френската Ривиера.

Някой кацал ли е на летището в Пиза, как седи въпросът с офисите на ренталните фирми? Има ли избор?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Сега загледах билетите на Райън до Пиза и започна да ми се оформя идейка  - да се лети до там, да се мине на път за Генуа през Чинкуе Терре нататък по Френската Ривиера.

Някой кацал ли е на летището в Пиза, как седи въпросът с офисите на ренталните фирми? Има ли избор?

 

 

Някой може ли да ми препоръча, моля, апартамент или хотел в Антиб? С Интернет и паркинг.

Щом питаш за апартамент или хотел,значи си решила въпроса с наемането на кола?!? Как?

Връзка към мнение

Щом питаш за апартамент или хотел,значи си решила въпроса с наемането на кола?!? Как?

От Голд Кар ще е колата, изпратиха на мъжа ми подарък - намаление за рождения ден.За 12 дни с всякакви застраховки, пълно - пълно и втори шофьор ще излезе около 580. Но не съм я букнала още, като наближи, установила съм, че цените близо до датата са по-ниски.Кацаме в Пиза с Раян.И почти съм решила базата да е Антиб /но аз съм пристрастна към това място/.:)Та гледам за вила или апартамент за седмица там.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой може ли да ми препоръча, моля, апартамент или хотел в Антиб? С Интернет и паркинг.

В Антиб - не, но в Сен Максим (което е на около час) мога да ти препоръчам страхотно хотелче. Миналото лято направихме маршрута с Чинкуе Тере и Френската ривиера, стигнахме до Сен Тропе. Не знам ти до къде си планирала да стигнеш, ако кажеш ще издиря координатите на хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Антиб - не, но в Сен Максим (което е на около час) мога да ти препоръчам страхотно хотелче. Миналото лято направихме маршрута с Чинкуе Тере и Френската ривиера, стигнахме до Сен Тропе. Не знам ти до къде си планирала да стигнеш, ако кажеш ще издиря координатите на хотела.

Да, моля те, ако е възможно ми дай линк.:)

Връзка към мнение

Александра, миналото лято през юли почивахме в Ница :) .

Бяхме наели  апартамент за две седмици. И след това съжалявахме, че не сме го наели за месец. Страхотно местоположение :)

На променадата. Имаш бърз излаз от Ница в посока Антиб и Кан, и е на първа линия. Тоест с невероятна, просто неописуема панорама към цяла Ница от огромната тераса на апартамента.

 

post-662-0-53397500-1458536389_thumb.jpg

 

Има и места за паркиране в района, а може да се пита  и за паркинг. Пред апартамента са и спирките на градския транспорт, ако решите да се разходите в Ница без колата. На 200 метра е огромен Карфур. Апартамента е отлично обзаведен, собственичката е италианка от Генуа. Дава го от миналото лято. Така че все още не е амортизиран...

https://www.airbnb.com/rooms/4271780?locale=en&wl_id=89457420&wl_source=list

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Александра, миналото лято през юли почивахме в Ница :) .

Бяхме наели  апартамент за две седмици. И след това съжалявахме, че не сме го наели за месец. Страхотно местоположение :)

На променадата. Имаш бърз излаз от Ница в посока Антиб и Кан, и е на първа линия. Тоест с невероятна, просто неописуема панорама към цяла Ница от огромната тераса на апартамента.

 

attachicon.gif20150701_063952_Richtone(HDR).jpg

 

Има и места за паркиране в района, а може да се пита  и за паркинг. Пред апартамента са и спирките на градския транспорт, ако решите да се разходите в Ница без колата. На 200 метра е огромен Карфур. Апартамента е отлично обзаведен, собственичката е италианка от Генуа. Дава го от миналото лято. Така че все още не е амортизиран...

https://www.airbnb.com/rooms/4271780?locale=en&wl_id=89457420&wl_source=list

Много ти благодаря, но за целия юли и август няма свободни дати. :blush:

Връзка към мнение

да, за съжаление :( . Сега погледнах календара. Аз бях направил резервацията в началото на ноември още.... И тъй като бях първият направил резервация на жилището за 14 дни ми го даде за 950 евро с включени такси на Аирбнб...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, моля те, ако е възможно ми дай линк. :)

Ето, заповядай, дано ти свърши работа - https://www.booking.com/hotel/fr/auberge-du-chardon-bleu.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=df289fe6492da1354eba83eb0b71eedf;dcid=2

Връзка към мнение

Много ти благодаря! :) Веднага отивам да го разгледам.

Връзка към мнение

Много ти благодаря! :) Веднага отивам да го разгледам.

Много ти благодаря, чудесен е хотелът,но не е възможно паркиране.Това с паркинга ще се окаже биг проблем.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Много ти благодаря, чудесен е хотелът,но не е възможно паркиране.Това с паркинга ще се окаже биг проблем.

Ние миналата година бяхме там с кола. В непосредствена близост до хотела можеш да паркираш безплатно през нощта (не се сещам от колко до колко часа, но за 8 чАса е безплатно). Иначе на 200 м от хотела има обществен безплатен паркинг - неохраняем, но както ни увериха хотелиерите, сигурен. Цялото градче паркира там. При нас за няколкото нощувки всичко си беше ок :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се включа с питания:

Планирам пътуване след 15.09.2016 до Ница за 7 нощувки с идея за обиколка на крайбрежието.

Може ли повече инфо от запознатите как е туристопотока и времето за периода напр. 17-24.09.

Още нямам план дали всички нощувки ще са в Ница или ще се преместим за 2-3 на друго място, както и се чудя дали да наемаме кола предвид писаното за големите задръствания. Ако сме с градския транспорт, коя част е най-удобна за хотел с оглед връзките към съседните градчета?

Връзка към мнение

Туристопотока ще е рязко намалял с края на отпуските и началото на учебната година.

Ами градския транспорт е чудесно уреден , та си избери нещо в близост до площад Масена или Променадата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.