Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не зная какво се случва с България Еър, обаче явно нещата не вървят на добре, както предполагаше Wilks. Случайно реших да видя цените до София от Лондон и успях да се сдобия със супер изгоден билет за миналата Събота, купен в Четвъртък. Обаче забелязах, че освен анулираните полети, специално Лондонските полети от последните дни, почти през ден имаха час-два закъснение. Моят полет в Събота не направи изключение и излетяхме с час закъснение. Като сравних цените, се оказа, че Тимаджиите продават полетите си, много под цените на конкуренцията, дори полетите на Wizz излизаха по-скъпи, а за основните им конкуренти от BA, да не коментирам, щото те искаха почти четворно от цената на BG Air. Лошото бе, че самолета и не беше затоварен на 100 %, реда пред мен целия беше празен, а до мен имаше свободно място от едната страна. :) Или имат някакви финансови проблеми и се опитват да надцакат конкуренцията с низки цени, или не им достигат пилоти или машини, или всичките неща заедно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така като гледам аз съм извадила голям късмет с тях. Имах два полета за две седмици и всичко беше нормално и нямаше закъснения. Даже на отиване към София се возих на Embraer  :biggrin:

На връщане имаше отменен полет за Ларнака, та ги качиха при нас, за Амстердам.

Никой не им се беше обадил да ги уведоми предварително.

Връзка към коментар

Зависи колко по-рано ги анулират, аз разбрах когато отидох на летището и видях на таблото, не бях уведомена по никакъв начин.

 

И пак трябва да отидете на летището, защото може да Ви предложат алтернативен вариант и да излетите.

Може ли малко повече инфо за вашия случай. На вас предложиха ли ви алтернативен вариант? От другия ти пост разбирам, че сте летяли значително по-късно от предвидения период. Това по ваше желание ли стана? Интересуват ме повече детайли, за да бъда подготвена и евентуално да мога да намаля отрицателните последствия, ако ми се случи. Просто не мога да променя датата на пътуване и ако аз не тръгна провалям почивката и на други.

Връзка към коментар

На връщане имаше отменен полет за Ларнака, та ги качиха при нас, за Амстердам.

Никой не им се беше обадил да ги уведоми предварително.

Чакай, чакай! Тези, на които им бил отменен полета до Ларнака ги качили на полет до... Амстердам? Правилно ли разбирам? :lol::mad:

По подобна логика, ако на нас ни отменят полета до Лондон след две седмици и нещо, може да решат да ни изпратят в Москва, примерно. :unsure::wacko:

Редактирано от djgeorgie
Връзка към коментар

Нашия случай беше с друга компания, но то е аналогично. Ако има вариант да те качат на друг полет за същото място с друга компания, ще те качат, те са в алианси. Ще бъде след няколко часа, може и по-вече часове, но пак ще излетиш. Но може и да няма, както беше при нас, просто ни казаха, че няма алтернативен вариант и ни върнаха и толкова, а после ни върнаха и парите. Звънях къде ли не, на разни институции, нищо, никой не може да ти помогне. После започнах една разправия в офиса на компанията в София за обещетение и това, което получих беше полет по-късно на половин цена, затова излетяхме след 20 дни. Разправията беше ужасна, никога повече не искам да изпадам в подобна ситуация. Аз се разправям с компанията, бях много разочарована да разбера, че институциите ни не стават за нищо, в същото време хотелите си искаха парите, че и кола под наем имахме резервирана... Пак успях да спася голяма част, само единия хотел си взе парите, но обещетението го покри и се спасих без загуби, но с много нерви. Но в твоя случай ти доколкото разбирам ще изтървеш полет до Кабо Верде, така, че нищо няма да ти помогне, но пък и не са ти отменили полета, така, че горе главата, с едно наум, когато навързваш полети така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чакай, чакай! Тези, на които им бил отменен полета до Ларнака ги качили на полет до... Амстердам? Правилно ли разбирам?  :lol:  :mad:

По подобна логика, ако на нас ни отменят полета до Лондон след две седмици и нещо, може да решат да ни изпратят в Москва, примерно.  :unsure:  :wacko:

E, сигурно през Амстердам за Ларнака. Другото е просто абсурдно.

 

Тъй, тъй... През Амстердам за Ларнака. 

Дано са се оправили хората, че май бяха сезонни работници, доста от тях по-мургави.

Мисля, че причината беше повреда в самолета, затова са отменили полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Подобни маршрутки са често срещан приом в България Ер. Хората за Ларнака са платили за директен полет, хората на връщане от Амстердам също, ма де късмет де. 

 

mililia, като цяло нали имаш ден между полетите, сигурен съм, че може да се реагира адекватно, така че да не изпуснеш връзката. Уиз са стабилни, дори може автобуси в краен случай, стига да ти презаверят билета да започне от Милано, а да не го нулират. Пък после ще се разправяш за обезщетения. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тъй, тъй... През Амстердам за Ларнака. 

Дано са се оправили хората, че май бяха сезонни работници, доста от тях по-мургави.

Мисля, че причината беше повреда в самолета, затова са отменили полета.

Ясно, просто исках да съм сигурен, че правилно интерпретирам инфото. Мерси.

Подобни маршрутки са често срещан приом в България Ер. Хората за Ларнака са платили за директен полет, хората на връщане от Амстердам също, ма де късмет де. 

Страшна пародия на национален превозвач. Честно казано, ако тихо и кротко си фалират, ще направят голяма услуга на всички май. Да, в началото ще има големи сътресения, защото по някои линии, те са монополисти, но както се видя след фалита на Малев, винаги ще се намерят авиопревозвачи, които да запълнят нишата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно и аз съм голям късметлия. Или не точно аз. Тъй като ми се наложи в рамките на два месеца да посрещна или изпратя около 5-6 пъти и всичките полети бяха с БГ еър, но нито един не беше със закъснение или отменен. Явно Барселона е приоритетна дестинация на компанията. 

Връзка към коментар

Абе повечето полети си вървят по разписание без проблеми, процента на закъснения все още е малък, но все пак е несравнимо по-голямо със стандартното за авиокомпания. Начина, по който се комуникират отменените/закъснелите полети също не е много ок. 

Връзка към коментар

Аз почвам да си мисля, че те просто нямат капацитет (пилоти или самолети) и отменят в последния момент там, където ще им излезе по-евтино

Връзка към коментар

Аз почвам да си мисля, че те просто нямат капацитет (пилоти или самолети) и отменят в последния момент там, където ще им излезе по-евтино

Ми като нямат капацитет - логичното, съвременно и цивилизовано решение е да си купят. И пилоти се купуват (срещу съответно адекватно месечно възнаграждение), и самолети се купуват/вземат на лизинг постоянно и навсякъде по света. А вече ако не разполагат с необходимия за целта финансов ресурс за тези очевидно наложителни покупки, пак е лесно - "Ciao bambino, sorry!" както се пееше в една стара песен.

 

Ако случайно не съм прав в нещо от горе казаното, вие кажете кой е другият начин за да функлционира нормално, и да предлага услугите, за които е създадена една авиокомпания. И то окичена с национален флаг! (друг е въпросът дали го е заслужила, и най-вече с какво и как)?

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

процента на закъснения все още е малък, но все пак е несравнимо по-голямо със стандартното за авиокомпания.

Имаше ли някъде общодостъпна и достатъчно достоверна статистическа информация по този въпрос, за различните А/К

Връзка към коментар

Не знам до колко това може да е отговор, но миналия месец в джобса имаше обява, че си търсят пилоти

Аз почвам да си мисля, че те просто нямат капацитет (пилоти или самолети)....

Връзка към коментар

Не знам до колко това може да е отговор, но миналия месец в джобса имаше обява, че си търсят пилоти

 

Търсиха се втори пилоти за Е190 и А320. Общо взето виждат накъде отиват и гледат да се спасяват.

Връзка към коментар

Имаше ли някъде общодостъпна и достатъчно достоверна статистическа информация по този въпрос, за различните А/К

 

Някой авиокомпании доброволно пускат тази информация, например Ryanair, Pegasus. Но никой не ги задължава. Другото е информация по летища: http://www.flightontime.info/ ей това е за английските. 

 

flightstats.com също разполагат с информация, но мисля че детайлно по авиокомпания за всички е само платено, не знам, може да разръчкаш в сайта. Ей това са най-точните авиокомпании според тях за 2013.

http://cms.flightstats.com/wp-content/uploads/2014/02/FlightStats-2013-On-time-Performance-Service-Awards-2-1.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Търсиха се втори пилоти за Е190 и А320. Общо взето виждат накъде отиват и гледат да се спасяват.

Остана и за А350 да търсят пилоти xaxa

FB вече няма други модели, а скоро може и за Е190 да не търси като им изтече договора за лизинг, и ако не го подновят (за което лично аз много силно се надявам - непоносими машинки).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Остана и за А350 да търсят пилоти xaxa

FB вече няма други модели, а скоро може и за Е190 да не търси като им изтече договора за лизинг, и ако не го подновят (за което лично аз много силно се надявам - непоносими машинки).

 

Гледам и един заблуден А320 се рее....    И без това дават много дефекти  прехвалените Е190.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност ето я информацията от flightstats за България Ер: http://www.flightstats.com/go/Airline/airlineDetails.do?airlineCode=FB

 

С уточнението, че май тракват доста малка част от полетите им. За днес от 18 излитания дава 3 със закъснение 15-30 мин и 1 със закъснение 1+ часа. От 9 кацания дава 1 закъснение с 15-30 и 1 със 30-45 мин. Общо 78% точност. Но например не е тракнат отменения полет до Цюрих. 

 

Ето и статистиката от началото на годината: http://www.flightstats.com/go/FlightRating/flightRatingByCarrier.do?airlineCode=FB 73% навреме. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Bulgaria Air най-точният лаф, който трябва да си сложат като мото е Английският: 'Not fit for purpose'. Доказателство.

 

Жалко за момичетата и момчетата от екипажите, които са ОК. Но с такъв management, такива резултати.

Редактирано от djgeorgie
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност ето я информацията от flightstats за България Ер: http://www.flightstats.com/go/Airline/airlineDetails.do?airlineCode=FB

 

С уточнението, че май тракват доста малка част от полетите им. За днес от 18 излитания дава 3 със закъснение 15-30 мин и 1 със закъснение 1+ часа. От 9 кацания дава 1 закъснение с 15-30 и 1 със 30-45 мин. Общо 78% точност. Но например не е тракнат отменения полет до Цюрих. 

 

Ето и статистиката от началото на годината: http://www.flightstats.com/go/FlightRating/flightRatingByCarrier.do?airlineCode=FB 73% навреме. 

 

Ами според тая статистика не е нещо фрапантно като разлика с другите - погледнах на БА - 70% от началото на годината, на ЛХ - 76%, на КЛМ 75%, на АФ -77%. 

Редактирано от Бръмбар
Връзка към коментар

Ами според тая статистика не е нещо фрапантно като разлика с другите - погледнах на БА - 70% от началото на годината, на ЛХ - 76%, на КЛМ 75%, на АФ -77%. 

 

Да, спрямо тази статистика е така. Но просто и нямам доверие. Примерно са проследили 10 полета София - Варна и 10-те се водят отменени. Прага пък е 93% точност, а аз си спомням поне 2 случая на отменени полети в последните седмици. Май от flightradar някой ако ги изкара ще е по-добре. Или ако на някой му се занимава да следи сайта на летище София цяла седмица и да компилира информацията :)

Връзка към коментар

Да, интересно ще е да се види някаква достоверна статистика. На Софийското летище не знам колко ще е меродавно и да се следи, защото другите авиокомпании имат и други летища, т.е. по-добре е да е по-глобална и да обхваща по-голям период от време.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.