Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, chandni каза:

Мейл е изпратен, обажданията бяха от 8:00 "до откат", т.е. докато централата прекъсне разговора.

Ако все още нямаш отговор от тях, звънни им на телефоните във Шумен и във Варна на градския офис. Там винаги съм се свързвал и са отзивчиви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отговориха по имейл (не благоволиха да върнат обаждане, че явно минутите са им скъпи, та си разменяхме имейли напред-назад) в рамките на деня. Чекин 24 часа преди полета на сайта на авиокомпанията, изпълняваща полета, багаж наистина не може да се ползва, което си е тъпо, защото колко души, които са си купили чекиран багаж, биха имали нужда и от втори...? С две думи, "привилегиЙ" на книга, но все пак говорим за FB, така че нищо не ме учудва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 23.11.2021 г. в 22:59, ACM каза:

Сега остава и да кажеш кои са хубавите седалки, за да може догодина да ги запазя 😄

Хубавите седалки са в бизнеса 🤪 В икономито- на редове 3 и 4 прозорците са си по местата. После на аварийните изходи 12/14. На 22/23 също са горе-долу ОК. И на последните два реда- 27 и 28 няма нужда да си извиваш шията на 100 градуса, за да гледаш през джама.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, mitkobiker каза:

Хубавите седалки са в бизнеса

Основно правило: Като пътник във витлов самолет - място, максимално възможно назад. Като пътник в реактивен самолет - място, максимално възможно напред. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 11 часа, дядо Пепи каза:

Основно правило: Като пътник във витлов самолет - място, максимално възможно назад. Като пътник в реактивен самолет - място, максимално възможно напред. 

Зависи какво се разбира под хубаво място, но няма универсален отговор дори за реактивните теснофюзелажни самолети

- от гледна точка на комфорт (излитане, кацане, турбуленция) най-добрите места са на крилата (аварийните изходи), където е центъра на тежестта. Те са и с най-голямо разстояние за краката.

- при инцидент е по-вероятно да оцелееш  в опашната част, отколкото опред или по средата.

- ако искаш да слезеш бързо - отпред ако си на ръкав или отпред и отзад на автобусна стояна

- за често ходещите до тоалетна - задната част е по-подходяща - дори да е само икономи салон тоалетните отзад са две

- любителите на кетъринга и бордното пазаруване имат по-голям шанс да не останат с празни ръце/уста  в предната или средната част на салона

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тия пак ме изненадаха.Синът има билет за София-Берлин-София за декември.Вчера получи мейл,че има промяна на часа на тръгване от София и полетът ще е София-Франкфурт-Берлин с 45 минути престой във Франкфурт.И всичкото това пътуване с маршрутката на ФБ само за 280 евро.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Да похваля малко, ама наистина мънинко, Bulgaria Air.

Днес, полет София - Амстердам.

Сервирали ли са сандвич - затоплен, кафе, кола и шоколадчета (тези, малките от 18 ст.) по свидетелски показания на жена ми.

Аз, разбира се, всичко съм проспал.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

FB нямат ли вече бизнес класа ?  Едната отсечка от OJ бизнес билетите , които купих за семейството се изпълнява от тях , сега ми изписва , че вече билета по тази отсечка е икономи , SOF-AMS 7.00 , или може би са сменили заложеният самолет ? 

Допустимият багаж си остава същият обаче - по два чекирани куфара и по два carry-on на човек. Любопитен факт е , че аз не мога да избера места за нас двамата , а на малкият вече са му дали място 5D:

 

 

4066977B-6037-4A61-9501-E0E99DE008C7.jpeg

 

5BA8231C-11C1-4797-835E-088F55223D1F.jpeg

Връзка към коментар
преди 3 часа, Emil Chakalov каза:

Тия пак ме изненадаха.Синът има билет за София-Берлин-София за декември.Вчера получи мейл,че има промяна на часа на тръгване от София и полетът ще е София-Франкфурт-Берлин с 45 минути престой във Франкфурт.И всичкото това пътуване с маршрутката на ФБ само за 280 евро.

Е по-добре ли ще е ако просто отменят полета поради малко резервации, и ти върнат парите? То така и не ти се губи като възможност.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , stanislavpp каза:

FB нямат ли вече бизнес класа ?  Едната отсечка от OJ бизнес билетите , които купих за семейството се изпълнява от тях , сега ми изписва , че вече билета по тази отсечка е икономи , SOF-AMS 7.00.

Допустимият багаж си остава същият обаче - по два чекирани куфара и по два carry-on на човек. Любопитен факт е , че аз не мога да избера места за нас двамата , а на малкият вече са му дали място 5D:

 

 

4066977B-6037-4A61-9501-E0E99DE008C7.jpeg

F4FF3461-C8D1-4DE6-B0B5-9C541C2E6FA2.jpeg

319-ките имат "истинска" бизнес класа (2х2 седалки), както и част от 320ките. Другите 320 имат бизнес ,но е 3х3 с блокирана средна седалка.

 

На техния сайт обаче за 16 януари излиза 320 като самолет, което трябва да е по-вярно от това, което показва при теб.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересно щом А319 има бизнес класа , тогава , освен ако не е грешка , остава варианта да ни даунгрейдват заради правителствени випове.На първоначалната резервация не изписва  типа на самолета :

 

4157FDE9-CBA7-4AE5-8A0C-EA09E962D2FD.jpeg.f4dc08454cbe506fc56b71fe53be550c.jpeg

Връзка към коментар

Най-вероятно FB са сменили типа на самолета на 320 и при KL не се е отразило. До 16 януари могат да го сменят още 3 пъти, а и информация най-добре да се черпи от опериращия превозвач.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 25.11.2021 г. в 23:01, ven62 каза:

Сервирали ли са сандвич - затоплен, кафе, кола и шоколадчета (тези, малките от 18 ст.) по свидетелски показания на жена ми.

Аз, разбира се, всичко съм проспал

Можеш да ѝ вярваш. Летяхме преди малко с LZ-SOF (E190) на почти 10 години, но със салон в много добро състояние. Стюардесите бяха отзивчиви и любезни. Сервираха затоплени сандвичи, чийто вкус беше такъв, все едно току-що са изпечени. Предлагаха чай, кафе, безалкохолни, бяло и червено българско вино и... специално за @iMari... :girl_crazy:

IMG_20211127_074612.jpg

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Пътуването за сияние е било пълен провал. Пътуващите изобщо не са видяли сияние нито от самолет, нито от земята, а от туристическата агенция са отказали каквито и да е компенсации. Стигнало се е до размяна на любезности. 

  • Шок 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, ACM каза:

Пътуването за сияние е било пълен провал. 

Ами то си е до шанс. Не знам как е било рекламирано. Но е ясно, че гаранции няма. Купуваш самолетен билет, дали ще се види нещо ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , jorocontrola каза:

Ами то си е до шанс. Не знам как е било рекламирано. Но е ясно, че гаранции няма. Купуваш самолетен билет, дали ще се види нещо ...

Няма фиксирана дата при записване, а чакат уведомление кога ще се състои на база изчисления на учени от БАН. Подозирам, че КЗП още утре ще получат доста имейли.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , jorocontrola каза:

Ами то си е до шанс. Не знам как е било рекламирано. Но е ясно, че гаранции няма. Купуваш самолетен билет, дали ще се види нещо ...

Всъщност не можеш да си купиш само билет, това не е редовен полет на Бългатия ер. Купуваш си туристически пакет от тур агенция, но съм сигурен, че някъде в условията им е записано, че няма гаранции за това, че ще се види сияние.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, ACM каза:

Пътуването за сияние е било пълен провал.  

През октомври ние го видяхме в Исландия. Но при 9 нощи само през 1 имаше сияние. През другите вечери - или облаци , или само 2-3 степен активност. Но пък, ако не видиш сияние след като са ти казали, че ще има тур вечерта, може да се записваш безплатно отново. Така че трябва да има поне втора безплатна възможност... Ама като знам нашите агенции - то си е кауза пердута...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 27.11.2021 г. в 10:49, chandni каза:

Можеш да ѝ вярваш. Летяхме преди малко с LZ-SOF (E190) на почти 10 години, но със салон в много добро състояние. Стюардесите бяха отзивчиви и любезни. Сервираха затоплени сандвичи, чийто вкус беше такъв, все едно току-що са изпечени. Предлагаха чай, кафе, безалкохолни, бяло и червено българско вино и... специално за @iMari... :girl_crazy:

IMG_20211127_074612.jpg

Същият опит и при мен от Неделя В СЪЩИЯ САМОЛЕТ E190 (LZ-SOF) ДО Берлин. Доста приятна изненада, всъщност. Преди даваха само кафе и вода и то кафето беше само на хората в Бизнес. Дано не спрат отново кетъринга заради Омикрон, както бяха оправданията до скоро.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, малко хипотетичен въпрос, но всякакви предположения ще ми бъдат полезни, защото ще ми помогнат да взема важно професионално решение:

В момента БГ Еър са обявили 2-3 полета седмично София-Берлин през януари. Райънеър имат само един. Доколко БГ Еър имат навика да обявяват очевидно неизпълними честоти? Ясно, че коронавирусът не помага, но... примерно някой помни ли преди година през зимата в локдауна как беше разписанието? Преди короната предлагането и от двете компании беше огромно и предполагам, че все още има търсене. Мога ли да се надявам, че сумарно двете компании ще имат повече от 2 полета на седмица?

Връзка към коментар
преди 11 минути , Венелин каза:

Здравейте, малко хипотетичен въпрос, но всякакви предположения ще ми бъдат полезни, защото ще ми помогнат да взема важно професионално решение:

В момента БГ Еър са обявили 2-3 полета седмично София-Берлин през януари. Райънеър имат само един. Доколко БГ Еър имат навика да обявяват очевидно неизпълними честоти? Ясно, че коронавирусът не помага, но... примерно някой помни ли преди година през зимата в локдауна как беше разписанието? Преди короната предлагането и от двете компании беше огромно и предполагам, че все още има търсене. Мога ли да се надявам, че сумарно двете компании ще имат повече от 2 полета на седмица?

АКо питаш дали може да разчиташ на тях -правилен отговор няма. Това, което може да ти вдъхне малко надежда е, че често обединяват полети до 2 града, напр. миналата седмица беше София-Франкфурт-Берлин-София така, че с изключение на малко изместване на разписанието запазиха полетите.

Кофтито е, че не всеки път ти дават възможност да те пренасочат на полет на Луфтханза/Оустриян. Ако ти отменят полета хубавото е, че могат да ти оставят билета "отворен" за 1 година и да си избереш кога да го ползваш за която искаш директна дестинация без доплащане, което е ценно, защото цените не са им никак ниски..

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

АКо питаш дали може да разчиташ на тях -правилен отговор няма. Това, което може да ти вдъхне малко надежда е, че често обединяват полети до 2 града, напр. миналата седмица беше София-Франкфурт-Берлин-София така, че с изключение на малко изместване на разписанието запазиха полетите.

Кофтито е, че не всеки път ти дават възможност да те пренасочат на полет на Луфтханза/Оустриян. Ако ти отменят полета хубавото е, че могат да ти оставят билета "отворен" за 1 година и да си избереш кога да го ползваш за която искаш директна дестинация без доплащане, което е ценно, защото цените не са им никак ниски..

При мен без проблем ми смениха билет с Аустриан, да неприятно е тази връзка София-Берлин-Франкфурт-София, както и София-Прага-Цюрих-София.

Така, че купувай смело варианти има, чакането е повечко обаче.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.