Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 часа, adreno каза:

България Ер  минава към платени места.

Много интересна новина, но още няма информация за нея на интернет страницата им. Беше ми чудно как при скорошен полет с тях, отварям чекирането и не ми позволява да си избера място, все едно самолетът е пълен до козирката, но и нямаше възможност след заплащане да го променя.

Връзка към коментар

И аз скоро чекирах познат и не можах да сменя местата, но помислих, че самолетът е пълен. Нямаше никаква индикация, че ако искам да сменя мястото, трябва да се плати. Сигурно ще искат, както и при добавянето на багаж, да им пишеш мейл, да ти изпратят линк, да платиш и тогава да ти сменят мястото. 😏 

А пък шанса да си платиш за седалка с изкъртен отпред джоб, или такава с колан, обърнат наобратно, е доста голям. 😄

 

Също не съм сигурен, но преди като че ли нямаше (голяма) разлика в това дали ще купиш еднопосочен или двупосочен билет с БГ Еър. Сега еднопосочните излизат повече, примерно София-Варна илиза 20лв в посока по-скъпо, ако се вземе като еднопосочен. Може и да бъркам за това, но не съм забелязал да има разлика или е била в рамките на няколко лева.

 

Иначе нещо друго, което аз лично съм пропуснал - да не би да са поръчали/наели А220? https://aibfamily.flights/A220/55226

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , yordanov каза:

И аз скоро чекирах познат и не можах да сменя местата, но помислих, че самолетът е пълен. Нямаше никаква индикация, че ако искам да сменя мястото, трябва да се плати. Сигурно ще искат, както и при добавянето на багаж, да им пишеш мейл, да ти изпратят линк, да платиш и тогава да ти сменят мястото. 😏 

А пък шанса да си платиш за седалка с изкъртен отпред джоб, или такава с колан, обърнат наобратно, е доста голям. 😄

 

Също не съм сигурен, но преди като че ли нямаше (голяма) разлика в това дали ще купиш еднопосочен или двупосочен билет с БГ Еър. Сега еднопосочните излизат повече, примерно София-Варна илиза 20лв в посока по-скъпо, ако се вземе като еднопосочен. Може и да бъркам за това, но не съм забелязал да има разлика или е била в рамките на няколко лева.

 

Иначе нещо друго, което аз лично съм пропуснал - да не би да са поръчали А220? https://aibfamily.flights/A220/55226

Аз преди около 2 месеца се чекирах и нямаше проблем да си сменя местата. Обикновено избирам ред, два след тези на аварийния изход и непосредствено след бординга, докато стюардесите духат в спасителните пояси,  се преместваме на по-широко (в 80% от случаите).

Моите впечатления са, че винаги еднопосочните билети са поне с 40-50 лв. по-скъпи.

Връзка към коментар
преди 13 минути , ven62 каза:

Аз преди около 2 месеца се чекирах и нямаше проблем да си сменя местата. Обикновено избирам ред, два след тези на аварийния изход и непосредствено след бординга, докато стюардесите духат в спасителните пояси,  се преместваме на по-вироко (в 80% от случаите).

Моите впечатления са, че винаги еднопосочните билети са поне с 40-50 лв. по-скъпи.

Може би бъркам това за еднопосочни/двупосочните билети, но съм останал с впечатление, че БГ Еър не бяха като другите авиокомпании в това отношение. 😄

 

Иначе тук има инфо за цената на избор на място: https://www.air.bg/bg/uslugi/pytuvaj-po-komfortno

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, yordanov каза:

И аз скоро чекирах познат и не можах да сменя местата, но помислих, че самолетът е пълен. Нямаше никаква индикация, че ако искам да сменя мястото, трябва да се плати. Сигурно ще искат, както и при добавянето на багаж, да им пишеш мейл, да ти изпратят линк, да платиш и тогава да ти сменят мястото. 😏 

А пък шанса да си платиш за седалка с изкъртен отпред джоб, или такава с колан, обърнат наобратно, е доста голям. 😄

 

Също не съм сигурен, но преди като че ли нямаше (голяма) разлика в това дали ще купиш еднопосочен или двупосочен билет с БГ Еър. 

 И аз помислих, че самолетът е пълен, като чекирах преди 2 седмици за полет София -Париж и системата не ми позволи да избера места. Даже мъжът ми тогава реагира "Видя ли, казах ти, че полетът до Париж винаги е пълен" 😀 За протокола, полетът беше почти пълен, имаше не повече от 4-5 свободни седалки.

Относно разликата в цената на еднопосочен и двупосочен,  нямаше такава за билетите до Париж. Но за София-Варна ми се струва, че еднопосочния винаги е бил малко по-скъп. 

Сега с тази нова политика за заплащане на места съвсем се доближава до лоу-кост авиокомпания.

Понеже утре ще летим с Уиз еър от Барселона за София, разгледах кои АК използват Терминал 2 на летище Барселона Ел Прат и установих, че България Ер също е там в списъка на лоу-кост компаниите 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Low cost превозвачи в традиционният смисъл от миналите две десетилетия вече няма.

 

преди 4 часа, neuromancer каза:

остава и да свалят цените, че иначе няма да са съвсем лоу-кост...

 

Има ultra low cost (ULC - Ryan , Wizz air ) и традиционни ( legacy) с широк спектър от тарифи - Qatar имат например бизнес лайт тарифа без право на лаундж и избор на място. 

 

Най-големият лоу кост превозвач в последните 20 години - Джет Блу отдавна се трансформира и в момента предлага един от топ 3 от най-добрите продукти ( бизнес и икономи) в трансатлантическите полети . 
 

Още по фрапиращ пример е Big Seats на Спирит ( ултра лоу кост) , седалки с бизнес размери , на които може да завиди всеки европейски превозвач по интраевропейските линии…

 


D303C835-1E20-4741-B0C9-D0003DBF33E5.jpeg.6a6f037dac824b2a31326ae528e95069.jpeg

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Сега забелязвам, че в Economy Saver тарифата на България Ер има следният текст:

Цитат

Кетъринг : Закуска

Та скоро да не ни чака и плащане за прословутия сандвич със шунка и сирене и шоколадчето? 😛

Връзка към коментар

Но пък са намалили (тихомълком) броя на точките необходим за добавяне на чекиран багаж при участие в програмата им Fly More - единственото смислено нещо, според мен, в тая програма.

 

Така за добавяне на чекиран багаж за вътрешен полет вече искат 500 точки на посока (преди бяха 1000), за международен регионален 1500 (преди бяха 3000), а за останалите международни - 2000т (преди бяха 5000!).

 

Иначе да припомня - при първоначална регистрация и след първия полет след като сте член добавят 2000т welcome бонус, който със сегашните нови условия за добавяне на чекиран багаж, може да се оползотвори добре. Освен, разбира се, ако не са намалили и размера на welcome бонуса 😄

 

Сега, ако направят и избора на място безплатно за членовете на по-високото ниво на програмата, ще е екстра. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сандвичът и шоколадчето на БГ Ер са сред най-добрите за които се сещам при традиционни авиокомпании на кратки разстояния 

Това разбира се само говори за качеството им при останалите, ако изобщо ги има.

Тук не броя авикомпаниите от Залива ,които са съвсем друга класа спрямо европейските и северноамериканските превозвачи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Сандвичът и шоколадчето на БГ Ер са сред най-добрите за които се сещам при традиционни авиокомпании на кратки разстояния 

Това разбира се само говори за качеството им при останалите, ако изобщо ги има.

Тук не броя авикомпаниите от Залива ,които са съвсем друга класа спрямо европейските и северноамериканските превозвачи.

Аз също ги харесвам, та за това се надявам да си останат калкулирани в цената, но да видим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Моля за съдействие!

Опитвам се да направя регистрация за полет, но не ми дава възможност да сменя мястото...двама човека в двата края на самолета ни разхвърля.....дори не виждам опция да си го платя, както е при съвсем нискотарифните...

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Dreamm каза:

Моля за съдействие!

Опитвам се да направя регистрация за полет, но не ми дава възможност да сменя мястото...двама човека в двата края на самолета ни разхвърля.....дори не виждам опция да си го платя, както е при съвсем нискотарифните...

 

Явно вече не може, прочети мненията по-нагоре?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, обаче съпругът ми се падна на изхода, а той категорично не желае да пътува там. Защо трябва да бъде принуден....

Edit: продължих регистрацията и отметнах, че не знае английски, което е истина.  Накрая изписа, че не е подходящ да седи до изхода и че мястото му ще бъде преразпределено на летището.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Dreamm каза:

Да, обаче съпругът ми се падна на изхода, а той категорично не желае да пътува там. Защо трябва да бъде принуден....

Свържете с по имейл или по телефона с кол-центъра на България Еър и ги попитайте дали може да направите промяна на неговото място и каква е процедурата и дали може да бъде платено за ново място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не смятам за коректно от страна на БГ Еър случилото се с моята регистрация. Моите билети са купени месеци преди тяхното нововъведение за заплащане на местата. Но дори и в този случай трябваше да има опция за промяна със съответното доплащане, а нямаше. 

В крайна сметка, малко след като ми изписа, че мястото му ще бъде преразпределено на летището отворих резервацията и видях, че мястото му е до мен...Не мога да им схвана глупостите. 

Връзка към коментар

Значи другата седмица като правя чек ин, ще извъртя твоя номер с английския - което си е почти вярно.

Преди 1 час, Dreamm каза:

Не смятам за коректно от страна на БГ Еър случилото се с моята регистрация. Моите билети са купени месеци преди тяхното нововъведение за заплащане на местата. Но дори и в този случай трябваше да има опция за промяна със съответното доплащане, а нямаше. 

В крайна сметка, малко след като ми изписа, че мястото му ще бъде преразпределено на летището отворих резервацията и видях, че мястото му е до мен...Не мога да им схвана глупостите. 

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Не си правят много труда да комуникират подобни промени с хората. И това наистина е безумно, че местата са платени, но не можеш да си платиш - трябва да им пишеш мейли, да им звъниш... дълга и широка.

 

@Dreamm а вие на една резервация ли бяхте двамата?

Връзка към коментар
преди 29 минути , yordanov каза:

Не си правят много труда да комуникират подобни промени с хората. И това наистина е безумно, че местата са платени, но не можеш да си платиш - трябва да им пишеш мейли, да им звъниш... дълга и широка.

 

@Dreamm а вие на една резервация ли бяхте двамата?

На две отделни са в случая. Регистрирайки се добавих и резервацията на мъжа ми. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За пътуващите в бизнес класа до Варна и Бургас, БГ еър осигурява ваучер на стойноност 25 лв за World News Cafe на Терминал 2. Това е заради ограничението за ползване на бизнес салона от пътници по вътрешните линии.

https://www.air.bg/bg/novini/novini-za-pytnicite-pytuvashti-v-biznes-klasa

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.