Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дъщеря ми летя на 27.04. с ФБ до Франкфурт.Като се качи на самолета ми звънна,че на борда има пътник пиян до козирката,който вика и псува по телефона.Това беше няколко дена след като приземиха самолета на малаазийските линии,заради пиян сбъркал пилотската кабина с тоалетната.

Звъннах веднага на дежурен телефон на ФБ и им обясних за ситуацията.Казаха ми,че това било работа на гранична полиция и Секюрити на летище София и те не могат нищо да направят.Дъщеря ми,ако искала да кажела на стюардесите,те ако преценили ще кажели на капитана и той имал право да го свали.

Слава богу,че пристигнаха без проблем.Т.е. пияният заспал и до Германия поотаврезил.

Връзка към коментар

Казаха ми,че това било работа на гранична полиция и Секюрити на летище София и те не могат нищо да направят.Дъщеря ми,ако искала да кажела на стюардесите,те ако преценили ще кажели на капитана и той имал право да го свали.

Слава богу,че пристигнаха без проблем.Т.е. пияният заспал и до Германия поотаврезил.

М да , това е пример за непрофесионално отношение. Нищо не им е струвало да кажат, че ще уведомят  незабавно Гранична полиция и охраната на летището и наистина да го направят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Едно време имаше капитан/и . при ФБ :lol:

http://dnes.dir.bg/temite/news/sofia-varna-3741951?tag_id=34375

 

Дреме му на онзи зад рогатката на Е190 дали има пиян и залян.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Георги да ме поправи ако греша, но наистина след като пътникът вече е на борда, капитанът решава какво да се направи.

 

Мисля, че няма за какво да те поправям :) Капитана е този, който трябва да прецени дали пътника притеснява достатъчно другите, че да се свали или може да остане и да бъде "вразумен". По време на полета има и други методи за "вразумяване", ако буйства като оня исландец, дето го бяха опаковали с тиксо... 

 

Но си мисля, че и за капитана не е лека задачата да прецени колко точно е пиян човека, защото после може да последват дела, има нужда от свидетели. Предполагам 1-2 груби думи на висок тон не са достатъчни. 

Връзка към коментар

Bulgaria air раздадоха талоните за храна. Сега сме на панини и вода.

 

Закъснението е още с полета от София. Излетял е в 16:18 часа, вместо в 13:20 часа. Не мога да установя обаче дали машината е имала предишен полет. По-скоро изглежда като да не е имала, което означава или технически проблем, или нещо свързано с графиците на пилотите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Закъснението е още с полета от София. Излетял е в 16:18 часа, вместо в 13:20 часа. Не мога да установя обаче дали машината е имала предишен полет. По-скоро изглежда като да не е имала, което означава или технически проблем, или нещо свързано с графиците на пилотите...

Казват технически проблем. Предполагам, че ще намалят закъснението, но едва ли ще стане по малко от 2.30 минути. Обявеният час за излитане е 18 ч. вместо 15.15 ч. Ще имам ли право на обезщетение? освен сандвича и водата де? Вече пъхнах в касичката за пътувания спестена сума и ще е хубаво да вкарам още пари :-).

Връзка към коментар

Казват технически проблем. Предполагам, че ще намалят закъснението, но едва ли ще стане по малко от 2.30 минути. Обявеният час за излитане е 18 ч. вместо 15.15 ч. Ще имам ли право на обезщетение? освен сандвича и водата де? Вече пъхнах в касичката за пътувания спестена сума и ще е хубаво да вкарам още пари :-).

 

Ще видим, зависи какъв е точно проблема на самолета.

Връзка към коментар

Аз точно се зарадвах, и учудих, че моят полет днес с FB е по разписание, отивам на гейта, гледам самолета вече даже е пристигнал. И изведнъж +30 мин. от първоначалния график. Излетяхме общо 45 мин по-късно.

Кратко ревю за FB от днес:

Първо не можах да се чекирам онлайн през сайта им. Може причината да беше, че бях купил билета през expedia.com, и то кодшеъра на Iberia, защото даде по-добра цена, а и както някой знаят, полети на FB не се листват нито в expedia, нито в travelocity. Не помня дали сам бях запазил място още в процеса на купуването, или автоматично ми даде 23А. В българските А319 това значи на последния ред до прозореца. Но не бях сигурен дали и при иберийците ще излезе това запазено място, след като 2 часа и вчера и днес не успях да се чекирам онлайн. Затова се наложи да се регистрирам на гишето на терминала, т.е. трябваше да съм там поне 2.5 часа по-рано, а преди това имах пътуване от Севиля с RENFE до Atocha, Madrid, където пристигах 4 часа преди полета. Успях за 25 минути да стигна от гарата до Барахас с C1, избягвайки натоварения трафик по пътищата в Мадрид. На гишето вече имаше опашка от нетърпеливи българи, но ми дадоха моето място, което сложи още един плюс в колекцията на expedia - значи американците отново, за пореден път си бяха свършили добре работата. Но странно защо не става чекирането през сайтовете нито на Ибериа, нито на ФБ. Иначе в Амадеус си излиза нормално и номера на билета, и PNR кода.

Следва влакчето, Т4S, и моя гейт, където, както споменах самолета беше пристигнал, но необяснимо защо изведнъж на екраните се появи + 30 мин. След това стояхме и в ръкава още 15. Поне да не бяха ни вкарали първите 30 човека там. Викам си айде почна се...

Накрая най-после влязохме, и аз доволен от мястото пренебрегнах неприятното висене в ръкава. Кабинният екипаж млад, усмихнат и все симпатяги. Затоварване 100% в Икономична. До мен двете места бяха празни до последния момент, когато млада двойка се появи и настани. Но след затварянето на вратите, едната стюардеса дойде, и каза на момичето "Ани, елате отпред". В първия момент за секунди ми се прииска и на мен някой да ми каже същото, но в следващия осъзнах късмета си в ситуацията, и че това означава през близо 3 часовия полет да се разполагам сам на 3-те места на последния ред, с цял прозорец от едната страна, и много място за краката от другата (не че при А319 го има проблема с прозорците и мястото за крака, както при онези зле конфигурирани Ембраери).

Капитан Кючуков направи информативно съобщение за маршрута, температура, скорост, и че ще пристигнем по разписание, въпреки закъснялото излитане (през цялото време летяхме с максимума за тези машини от малко под 1000 км/ч).

Дойде ред и за "вечерята", която лично аз чаках с нетърпение и трепет поради две важни причини. Едната е, че изглежда страдам от някакъв синдром, при който може да съм преял преди полет, но още като стъпя на борда на самолет, влак и каквото и да е друго превозно средство, ми пристъргва, и усещам неистов глад. И другата причина беше масирано рекламираната, и дълго очаквана среща с кълцаната наденица. Е, не би! Кълцаната наденица на борда на Bulgaria Air все още е химера. Тази тежка измама силно ме натъжи, но за кратко. Все пак, поради наличието на синдрома ми, харесвам и добре познатите сухи сандвичи с кашкавалец и шунка. Но вече не са с онези смачкани питки, а с чабата, което донякъде компенсира липсата на кълцаната наденица, и почти елиминира единия минус в сметката на FB. А и е значително по-добре от "Апфел, ода Вафел" при австрийците през последните 2 години. Точно се чудих какво да пия, при положение че индикации за бира на борда не присъстваха, когато испанеца пред мен попита за бира, едното какче извади от "дълбоките запаси" 4 кенчета, и аз успях да се включа за едното :)

post-72-0-29503100-1399940967_thumb.jpg

Картонената чашка (минус) обаче, вкарва кофти усещане, затова се наложи да пия направо от кена. Което също не обичам, но изправен пред избора между картона и тенекията, все пак предпочетох второто.

Накрая "чай или кафе за вас?", аз кафе не пия, още по-малко "самолетно", и си взех нещото, предлагано за чай (силно казано чай). Поисках си и сметана, което предизвика лека суматоха. След 3 совалки между предното и задното сервизно, и 7-8 минути чакане, ме възнаградиха с две пакетчета суха сметана. Която изпита лека трудност да се разтвори във вече изстиналия "чай".

Времето до края на полета прекарах в преглеждане на бордното списание, вестника, който предлагат (Стандарт или Труд), и наблюдение на различните типажи и индивиди, населили салона - от откровени простаци и завършени идиоти, до весели младежи, и странни, зле изглеждащи испанци. Изпаднали и оръфани цигани нямаше, или поне бяха значително по-малко, отколкото на полетите на ФБ до Барселона и Берлин, или на Уиз от Дортмунд или Валенсия.

 

Като претегля плюсовете и минусите общо, сметката излиза почти на кантар заради безупречния полет като техника на българския екипаж, но с лек превес все пак на минусите, най-вече заради липсата на дългоочакваната кълцана наденица :D

 

П.П. Забравих, брандираните марципан и минерална вода все още са актуални и налични.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Каква наденица, wilks...

Сандвичите са си добри. Единствено не ми харесва, че не предлагат портокалов сок, само газирани напитки (освен водата, която си те чака на седалката).

Аз имах 5 мин закъсение при кацане. Излетяхме по-късно от Берлин, издирваха някаква заблудена пътничка. Повечето българи изглеждаха зле. Имаше по анцузи. Е, имаше и нормални - майки с деца, на които никой не даваше предимство, и млади двойки.Този до мен го бях сложила в графата интелигентни (поне четеше списание за хардуер на немски), докато не извади една клечка от джоба на сакото си, почисти си ухото си с нея и след това си я сложи в устата.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Георги Матеев

 изглежда страдам от някакъв синдром, при който може да съм преял преди полет, но още като стъпя на борда на самолет, влак и каквото и да е друго превозно средство, ми пристъргва, и усещам неистов глад.

 

... не си единствен с този синдром  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

М-даааа, в подкрепа на горното, веднъж пътувах с психиатър, който каза, че извън Родината ние ядем доста повече, защото, бидейки на чуждо място, ние не знаем кога и къде ще е следващото ядене. Предварително наваксване, един вид.

 

Онзи ден във Флоренция така се разпищолих с една грамаданска пица "прошуто крудо" и грамаданска бира "Морети", че после ми трябваше да "мецам" и да послушам опера, за да ми мине... Порка мизерия...

 

Крайно време е да отворим нови глави в магеланския сайт: "Психология на пътуването", защо не и "Психиатрия на пътуването"... За някои от нас пътуването е най-приятната лудост... :)

 

Що се отнася до родния превозвач - аз ли съм късметлия, те ли са добри, ама винаги полетите с тях ми харесват и винаги благодаря на стюардите и екипажа. Е, малко е тесничко в новите ембраери, ама след ужасите, преживени от мен с Алиталия, МИ наш`те са ОК. Поне за мен...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

На няколко места във форума срещам-тесните Ембраери,малко е тясно в новите Ембраери и пр.Не съм много в час с авиационната техника.През май 2012 летяхме до Милано с един от двата нови Ембраери,които както пишеше в списанието на ФБ,летят предимно до Брюксел.Самолетът си беше почти нов,по две седалки в колона,а не по три и най-важното-между колената ми и предната седалка имаше десетина сантиметра.За първи път ядох на моята масачка,а не на масичката на жена ми,просто защото успях да я пусна до долу без да ми облегне в корема.Просто беше супер.

На връщане си го компенсираха-обединен полет на ФБ и Алиталия с някакъв Боинг.Жена ми до прозореца,аз в средата и до мен един господин,за щастие с по-нормални размери от моите.Подлакятникът между седалките не може да се прибира между тях,та се наложи да стои повдигнат под мишницата ми.За жена ми картината беше следната-от едната страна прозореца,от другата моя милост-то не бе любов не бе чудо.Но екстрите не свършват до тук-климатик пуснаха точно преди да излетим и го спряха веднага след кацане на летище София.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

М-даааа, в подкрепа на горното, веднъж пътувах с психиатър, който каза, че извън Родината ние ядем доста повече, защото, бидейки на чуждо място, ние не знаем кога и къде ще е следващото ядене. Предварително наваксване, един вид.

 Tова важи и за мен, но винаги си го обяснявам с по-вкусната или поне интересна храна. Обаче абсолютно не съм гладна в движение, не знам как ядете в кола, автобус, влак, самолет, сигурно защото не си усещам нормално стомаха и ми се струва загуба на ресурси...

Връзка към коментар

wilks, онлайн чекина работи само от определени летища, Мадрид не е от тях, та не е проблема в експедиата :)

 

И да, наденицата отпадна, имаше едни скрийншотове пуснати в bgspotters тук: http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=7&t=1891&start=5685#p101447 . Вижда се какви са били плановете, но с тях са си останали.

 

oEwJugq.jpg

 

hQhL4pV.jpg

 

Ok5mWJc.jpg

 

iFdscQ2.jpg

Връзка към коментар

Абе и аз не знам какво се оплакват от Ембраерите, пътувах ноември миналата година на връщане от Хийтроу, имаше достатъчно място за краката, за разлика от на отиване с А320, където беше кошмарна теснотия, кой знае от коя нискоразходна са го взели БгЕр. Прияде ми се марципанче! :D

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

wilks, онлайн чекина работи само от определени летища, Мадрид не е от тях, та не е проблема в експедиата :)

 

И да, наденицата отпадна, имаше едни скрийншотове пуснати в bgspotters

еее не е честно така, съсипа ми надеждите, че в поне някой от следващите полети с ФБ ще попадна на благосклонен готвач, и ще пробвам от наденицата. Явно няма да я бъде тая.

 

Как така онлайн чекин е възможен само от определени летища? Нали е онлайн, мислех че мога от компютър и от Африка да се чекирам.

Аха, ясно, имаш предвид, че само за полети на ФБ от/до конкретни летища мога да извърша онлайн check-in.

Описаното тук: http://air.bg/bg/online-check-in

 

Това ме застреля

1. Кога мога да се уеб-чекирам?

Само човек с доста богато въображение, и оскъдни знания, може да роди съчетанието "уеб-чекирам". :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Голям зъб им имаш на тези от Bulgaria Air, само се чудя защо още летиш с тях? Малко досадно стана непрекъснато да се мрънка с безумни доводи срещу тази компания, но ти си знаеш какво те кара да продължаваш да повтаряш едни и същи неща до безкрай...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Голям зъб им имаш на тези от Bulgaria Air, само се чудя защо още летиш с тях? Малко досадно стана непрекъснато да се мрънка с безумни доводи срещу тази компания, но ти си знаеш какво те кара да продължаваш да повтаряш едни и същи неща до безкрай...

 

Не съм съвсем сигурна, но май още не се е сдобил със собствени крила. Може да замести coca cola с Redbull.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съм съвсем сигурна, но май още не се е сдобил със собствени крила. Може да замести coca cola с Redbull.

 

:lol: Скрита лимонка ще излезеш ти... :P

 

Не бе, просто се дразня на упоритостта на Уилкс. Ето сега, последната случка е показателна. Защо не могъл да се чекира онлайн за полет от Мадрид. Баш Уилкс, убеден съм на 100% знае, че уеб-чекин е възможен само от определени летища при Bulgaria Air и някак този коментар стои като поредното заяждане. На второ място, полетът закъснял. Но, о, чудо, на път за София закъснението било наваксано. В крайна сметка какво е оплакването? И т.н., и т.н...

 

EDIT: Упс, пропуснах да спомена разочарованието при липсата на кълцана наденица, но от друга страна пък имало бира... Абе, обърках се вече... :(

Редактирано от Duke
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.