Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Все по-трудно започно да им става.  Спокойно могат да минат на един полет седмично :lol:  с тези промоционални цени.

 

Sofia - Burgas

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Миналата година два пъти пътувах на по 59 лв, при това беше май-юни, тия 88 не са ми никак промоционални.

При това единия път летях с Ембраер, че БАЕ-то се беше счупило (както ми подшушнаха на гишето - официалното обяснение бече, че са чакат пътници от друг полет естествено)

Полета закъсня с 3ч и 15 минути :blink: и за капак накрая за малко да го изпусна, че се бях завял нанякъде, та ме викаха...

Редактирано от adreno
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много не разчитайте на полетите от София до Бургас и обратно. ТИМер правят каквото си искат. :biggrin:

Сутрешният от Бургас беше обединен през Варна , но и CANCELLED

 

Burgas - Sofia

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

То с тая магистрала полетите до Бургас са само за фън, освен ако нямаш някаква мнооого важна среща близо на летището. Дори аз като фен на летенето трябва да го кажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
04.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
05.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
07.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	
08.12	00:35	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
09.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
11.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
12.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
14.12	00:35	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
15.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
16.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1
19.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1		
20.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1		
21.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1		
22.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1		
23.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1		
24.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
24.12	21:15	Bulgaria Air	FB987	Sofia през Varna	T1	Отменен
26.12	04:40	Bulgaria Air	FB987	Sofia			T1	Отменен
27.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1		
28.12	00:40	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1
29.12	00:35	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен
30.12	00:30	Bulgaria Air	FB985	Sofia през Varna	T1	Отменен	

04.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
05.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
07.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	
08.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
09.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
11.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
12.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
14.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
15.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
16.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1
19.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1		
20.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1		
21.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1		
22.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1		
23.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1		
24.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
24.12	21:35	Bulgaria Air	FB987	Sofia			T1	Отменен
26.12	05:00	Bulgaria Air	FB987	Sofia през Varna	T1	Отменен
27.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1		
28.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1
29.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен
30.12	05:00	Bulgaria Air	FB986	Sofia през Varna	T1	Отменен					

Това е положението. Самолетите правят празнични "чартъри". Порязани са и съботните полети за Варна.

А защо Полети за бгаир не излизат през орбитз и експедиа, а през каяк цената е резачка?

Връзка към мнение

Мдааа, вече са на загуба до Бургас.

За отменените  им полети - сега у нас, а после и до Европа. :biggrin:

 

04.12 06:10 FB405   Брюксел T2   Анулиран

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

 


А защо Полети за бгаир не излизат през орбитз и експедиа, а през каяк цената е резачка?

 

никога не са излизали, и в ITA ги няма и излизат само бизнес тарифите и кодшеърите. Предполагам каяк (чрез някой от сайтовете включени там) показва именно бизнес полетите. 

Връзка към мнение

хайде още един от днес :rofl:

 

04.12 14:20 FB409   Виена T2   Анулиран

 

Ps. Изпълняват чартърите на постещите с риба за Никулден.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

хайде още един от днес :rofl:

 

04.12 14:20 FB409   Виена T2   Анулиран

 

Ps. Изпълняват чартърите на постещите с риба за Никулден.

На мен ми мяза, че някое от самолетчата се е сбъгясало и нямат с какво да го заменят.

Връзка към мнение

Ами странното е, че каяк намира полет през аир.бг и орбитз, но самият орбитз не намира същия полет. :O

post-810-0-74826500-1386162615_thumb.png

 

Отиването - горе-долу добре София-Виена-Варна, обаче връщането ни прекарва Варна-Виена-Лондон-Мюнхен-София на цена колкоto София-Сидни бизнес клас  :lol:

post-810-0-55740700-1386162621_thumb.png

Връзка към мнение

Връщането е само за фенове :) Вътрешен полет пък още по-трудно ще изкараш, никви ги няма по търсачките. Нямам идея как каяка ги изкарва. 

Връзка към мнение

Един малко студентски въпрос, който може да се ползва и за попълване на новооткрития FAQ:

 

Какво се случва, ако България Ер отмени полета си до летище Х? Ще ми бъде ли предложена друга опция за пътуване за сметка на компанията, или ми връщат парите и пия една студена вода?

Връзка към мнение

То както никой друг не лети до Варна и Бургас, в най-добрия случай ще те качат на рейс. Да те пренасочат през Виена или Лондон ще им струва толкова много, че биха предпочели да си изпълнят полета. Но ако отмяната е в последния момент, теоретично би могъл да настояваш да те пренасочат.

Връзка към мнение

Един малко студентски въпрос, който може да се ползва и за попълване на новооткрития FAQ:

 

Какво се случва, ако България Ер отмени полета си до летище Х? Ще ми бъде ли предложена друга опция за пътуване за сметка на компанията, или ми връщат парите и пия една студена вода?

Това успях да намеря в общите условия :

 

В случай, че полетът за който пътникът притежава билет бъде отменен или има закъснение или на пътника бъде отказано качване на борда поради дублиране на места или други разумни причини той има право на обезщетение и съдействие съгласно Регламент (Е

С) No 261/2004 на Европейския парламент и на Съвета за определяне на общи правила за обезщетяване и оказване съдействие на пътници при отказано качване на борда и при отменяне или продължително забавяне на полет и за отмяна на Регламент (ЕИО) No  295/91

 

По лични спомени е същото - преди няколко години щях да летя за Бургас, но ми отмениха полета и ми предложиха да летя на друга дата или да ми върнат парите. Но тогава избрах първото. 

В това отношение е тегаво летенето с България Еър - нито имат много полети по дестинациите, че да те качат на следващия, нито участват в някои от alliance-ите, че да пробват да те уредят с някой партньор.

Връзка към мнение

'има право на обезщетение и съдействие съгласно Регламент (ЕС)'

Идея на какво обезщетение имаме право?

Защото да ти върнат парите не звучи като нормално обезщетение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с обезщетението важи само ако до полета остават по-малко от 2 седмици. Да започнем от там. Ако полета е от вътрешните - 125 евро, това е минимума.

Връзка към мнение

Като гледам от примерите, става дума за отмяна в последният момент.

И така, звънят и казват, полетът ви утре/вдругиден е отменен, елате да си вземете парите или отложете пътуването си за другата седмица.

Какви права имаме в такъв случай?

Връзка към мнение

Като гледам от примерите, става дума за отмяна в последният момент.

И така, звънят и казват, полетът ви утре/вдругиден е отменен, елате да си вземете парите или отложете пътуването си за другата седмица.

Какви права имаме в такъв случай?

 

Ако ти отменят полета имаш право или да ти върнат парите или да те пренасочат за друг полет. Това е независимо от момента на отмяна на полета. 

 

А ако остават по-малко от 2 седмици, допълнително на това дължат и обезщетение. 

 

Т.е. ако ти отменят полета за утре, може да си поискаш парите обратно + обезщетение или да те пренасочат за друг полет+обезщетение. 

Връзка към мнение

Ошко, намерих и някаква страница за права на пътниците:

 

http://www.air.bg/bg/rights

Последната част е за отмяна на полета, като в частта за компенсация пише следното :

 

Освен това, компенсации на пътниците не се изплащат, когато те са били информирани за анулацията:

  • поне 14 дена преди датата на полета;
  • между 14 и 7 дена преди полета и им е предложено премаршрутиране, при което алтернативният полет заминава до 2 часа преди първоначалното разписание и пристига по-малко от 4 часа след първоначалния час на кацане;
  • по-малко от 7 дена преди полета и когато алтернативният полет заминава до 1 час преди първаначалното разписание и пристига по-малко от 2 часа след първоначалния час на кацане.
Връзка към мнение

Пътувах миналата година от Бургас до София с БГ Еър с полета в 5 часа сутринта, щях да се явявам на един тест в София, който започваше в 9.00. Излетяхме, стигнахме до София, там обаче имаше страшна мъгла, покръжихме половин час над София и се върнахме в Бургас :lol:, защото и в Пловдив имало мъгла. След кацането в Бургас ни съобщиха, че самолетът ще зареди и след около час пак ще излети за София. Това не ме устройваше, защото тестът няма мен да чака. Съобщих на представителя на БГ Еър, че няма да ползвам полета и след това ми върнаха парите.

С две думи, полетях малко без пари :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В това отношение е тегаво летенето с България Еър - нито имат много полети по дестинациите, че да те качат на следващия, нито участват в някои от alliance-ите, че да пробват да те уредят с някой партньор.

 

Тук дали са член на алианси не играе, трябва да те пренасочат от където има места. Както отменят един куп полети до Варна в последния момент, доколкото разбирам би трябвало да предложат алтернативен маршрут, примерно през Лондон, ако не ме устройва да пътувам другата седмица. 

Връзка към мнение

Абе като стана дума, още един въпрос за FAQ-а: Как точно се трупат тия пусти мили? =) В смисъл ясно е как в най-общи линии, ама винаги съм се чудил мога ли примерно да се регистрирам в програмата днес, пък да ми трупне милите от някой полет преди няколко месеца примерно? И как точно се начисляват натрупаните мили? Примерно, ако купя RedTicket до Виена на цена 100 евро и същият клас билет на цена 200 евро, ще има ли разлика в натрупаните мили?

Връзка към мнение

ама винаги съм се чудил мога ли примерно да се регистрирам в програмата днес, пък да ми трупне милите от някой полет преди няколко месеца примерно? И как точно се начисляват натрупаните мили? Примерно, ако купя RedTicket до Виена на цена 100 евро и същият клас билет на цена 200 евро, ще има ли разлика в натрупаните мили?

За Бг Ер ли питаш или по принцип? Щото отговора е "зависи от програмата"  :). Обаче обикновено се позволява само за малък период от време, примерно 3 месеца, и само за полети от същата компания, не за партньори.

А по втория въпрос, зависи от класа билет (буквата, примерно V, не само бизнес/економи). Но за една и съща буква цените са едни и същи, освен ако няма много време между тях.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.