Прескочи до съдържание

Исландия и Гренландия през август


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Скъпичко е, ние бяхме 4 човека и ни излезе по 250 € на човек, без полетите. 6 нощувки, кола и пълна обиколка на острова. Според мен успяхме да постигнем много добра цена, но това беше април, не август, тогава всичко скача почти двойно,

Връзка към коментар
Георги Матеев

Стартирала е съвсем скоро нова авиокомпания

http://greenlandexpress.com/

Има по-прилични цени, но пак са доста високи.

Например от Копенхаген до Гренландия ~500евро.

 

Благодаря, много интересна информация, която може и да ми промени леко плановете. Тези билети са над 2 пъти по-евтини от вариантите с Air Iceland / Air Greenland. Сега ще поразцъкам, ако в крайна сметка самоорганизацията излезне по-изгодна може и да отсвиря агенцията.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Разгледах greenlandexpress. Цената им е наистина добра, но летят само до Narsarsuaq и Kangerlussuaq - ужасно малки селца, в които няма буквално почти нищо. А и датите не ме устройват. Оставам на първоначалния вариант с агенцията с пътуване до Ilulissat, което е третия по големина град в Гренландия и където има десетки интересни туристически дейности.

Връзка към коментар

Георги Матеев най-благородно ти завиждам за това пътуване. Имах намерение това лято да го организирам, но

нещо си промених плановете. Разказвай подробно и пускай снимки за хората, които ще вървят по твоите стъпки.

Връзка към коментар

Едно от любимите ми предаване за пътешественици "Орел и решка" (за поназнайващите руски - горещо го препоръчвам, особено последния сезон) ще излъчват епизода си от Исландия след няколко дни. По традиция ще оставят 100 долара на забутано място, с надеждата някой пътешественик да ги открие :)

Ще пусна връзка с инструкциите и току виж, ако не ги намери някой дотогава, ще имаш да се почерпиш там ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обади ли им се ? По телефона могат да ти свършат работа, или да ти дадат номер на едно трето бюро за езкотични.

 

Едит: Сетих се - Факторин,. Имат: http://factorin.bg/bg_BG/currency/

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Провери какъв курс ще ти дадат, но ако не е изгоден, най-добре на място. В Исландия се плаща свободно с карти, дори хотдога на улицата може да си го платиш с карта, така че не е задължително да тръгваш с налична валута от тук. Можеш да дръпнеш от банкомат там и така. Общо взето съвсем спокойно можехме да изкараме без никакви крони. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние така направихме, бяхме 4 човека, обикаляхме с кола под наем 1 седмица и никой нямаше крони, навсякъде плащахме с кредитна карта. Според мен и ти така направи, не се обвързвай с крони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нахално е да се вмъкна в темата ти, но от седмици загубих сън, мислейки как да стигна до Исландия :)

Един от маршрутите е като твоя, но би ли споделил за кода за намление на какъв принцип е, тъй като твоята цена не мога да я постигна по никакъв начин? Аз планирам пътуването за средата на октомври, надявам се да попадна на нещо привлекателно за тогава. Исках да споделя също този линк

http://www.holidaypirates.com/flights/greenland-from-copenhagen-from-gbp-359

за Гренландия, макар че прочетох, че друга местност е обект на твоето пътешествие.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Нахално е да се вмъкна в темата ти, но от седмици загубих сън, мислейки как да стигна до Исландия :)

Един от маршрутите е като твоя, но би ли споделил за кода за намление на какъв принцип е, тъй като твоята цена не мога да я постигна по никакъв начин? Аз планирам пътуването за средата на октомври, надявам се да попадна на нещо привлекателно за тогава. Исках да споделя също този линк

http://www.holidaypirates.com/flights/greenland-from-copenhagen-from-gbp-359

за Гренландия, макар че прочетох, че друга местност е обект на твоето пътешествие.

 

Кодът за намаление просто се въвежда накрая при чекаут, но междувременно airfasttickets спряха да дават ниски цени като цяло. Ако искаш все пак погледни най-долното мнение в тази тема и се пробвай да поровиш: http://magelanci.com/topic/2334-wwwairfastticketsde-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%BD%D0%BA%D0%B0/page-3

 

Според мен сайта, който е дал macf1an в твоята тема, ще ти свърши най-добра работа за по-ниска цена, въпреки че ще трябва да комбинираш по 2 лоу-кост авиокомпании в посока. Стискам палци да си намериш нещо изгодно.

 

За Гренландия благодаря за линка, цената наистина е супер, но за съжаление офертата не ми върши никаква работа - нито като дати, нито като стартова точка (аз трябва да летя от Рейкявик), нито като конкретна дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Едно от любимите ми предаване за пътешественици "Орел и решка" (за поназнайващите руски - горещо го препоръчвам, особено последния сезон) ще излъчват епизода си от Исландия след няколко дни. По традиция ще оставят 100 долара на забутано място, с надеждата някой пътешественик да ги открие :)

Ще пусна връзка с инструкциите и току виж, ако не ги намери някой дотогава, ще имаш да се почерпиш там ;)

Дано стигнеш пръв :)

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

Благодаря, макар че за мое огромно съжаление от днес се налага да заема изчаквателна позиция за това пътуване и все още не мога да го потвърдя 100% :(

 

Комбинацията от голяма блокирана БГ банка + неяснотата какво ще се случи с издадените от Airfastitickets билети неочаквано ми обърка плановете...

Връзка към коментар
Георги Матеев

Да, летях напълно безгрижно, но проблемът между AFT и IATA е едва от няколко дни и все още е рано да има усложнения (към момента всички издадени от AFT билети са напълно валидни). Сега AFT и IATA са на етап преговори.

 

Но ако AFT не си изчистят задълженията или обявят фалит, то на практика билетите ще останат неплатени към авиокомпаниите и е малко трудно да се прогнозира те как ще реагират. Може и да уважат билетите (по-вероятно), но може и да ги отменят и да оставят клиентите да си връщат парите чрез защитните механизми на кредитната карта.

Искам първо да видя развитието преди да бързам да резервирам турове, хотели и тн - защото после бих изпаднал в доста кофти (и прекалено скъпа) ситуация, ако в последната минута се наложи да купувам нови билети за Рейкявик. Малко предпазливост не вреди.

Отделно, че блокажа на КТБ ми бави едни приходи и това допълнително обърка пейзажа. При всички случаи се налага да поизчакам известно време. С малко повече късмет всичко ще се случи по план, а ако не - здраве да е. Гренландия и Исландия няма да избягат никъде :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.