Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

За любителите на природните науки горещо препоръчвам този музей:

http://w110.bcn.cat/portal/site/MuseuDeCiencies?lang=en_GB

При това безплатно всеки неделен следобед

Free admission on special days
Every Sunday from 15 h and the first Sunday of every month
February 12nd, May 18th, September 24th

Ако някой ви досажда с непрекъснато подканянане "Айде, айде да тръгваме! Кво толкова ги гледаш тия камъни и животни?" в съседната сграда е мола Диагонал мар. ;) Там разглеждането също е безплатно и можете да заточите досадника в него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз пък препоръчвам горещо CosmoSaixa - http://obrasocial.lacaixa.es/laCaixaFoundation/home_en.html великолепен музей! великолепен! особено ако сте с деца :)
входът за деца до 16 е безплатен, а билетът за възрастните е 4Е. ако сте с деца, отделете си поне 3 часа, защото те там ще полудеят от щастие! всеки експеримент има бутон, така че детето само' го задейства и само' наблюдава резултата. в единия край на музея има тропическа гора като стволовете на дърветата и корените им са потопени във вода - огромен аквариум, и из нея плуват всякакви риби. ако почакате мъничко ще видите и тропически дъжд - в едната част на гората/аквариума вали, като вие си седите на метър разстояние от дъжда. супер е! моите деца бяха ужасно щастливи този ден :)
аквариумът също много има хареса, но КосмоКаиша (така чух, че се произнася името на музея) е номер 1 в тяхната класация;
 

освен това искам да похваля нашия апартамент - ето този: https://www.airbnb.com/rooms/3540767
цената за 5 нощувки за 7 човека ( 5 възрастни и 2 деца, но и само възрастни да бяхме, пространството пак щеше да е ок) беше общо 320Е, което дава цена на човек на нощ 9Е; апартаментът е ТОЧНО до Саградата, на ул. Марина, която всъщност свързва Саградата с плажа Барселонита - на малко повече от 2 км. разстояние от плажа, пеша с деца и 2ма синиъри = около 45 минути.
мацката предлага още 2 апартамента в същата сграда (много е свястна жената и леко тече с нея комуникацията. или пък просто ние се харесахме.) - единият го видяхме, защото ни предложи да си оставим там багажа, когато напуснахме нашия в 1 по обед, а полетът ни беше вечерта - оказа се, че е точно над този, който наехме. ето го: https://www.airbnb.com/rooms/2472349
съвсем си е като на снимките, пак за 7 човека, даже мааалко по-модерен и по-барнат от нашия, но пък леееко по-тесен. има огромна тераса, което за летния сезон би било огромен плюс. 
кухните и на 2та бяха леко базисни (т.е. имаше точно 7 чаши за кафе, колкото би следвало да са човеците и нито една повече, нямаше купички, нямаше белачки, нямаше кафе-машина, но имаше кубинка), но за престой до седмица време са си ок;
магазин за храна има точно до входа на сградата, сувенири също, ресторанти също - до Саградата и по пътя към плажа няма как да е другояче :)
толкоз от мен;

edit:
добавям малко цени:
1.5. л. сангрия в магазин - 1.75 Е

0.5 л. в центъра - 6Е, 1 л. - 10Е,

не така в центъра - 1 л. = 6Е

бира не знам - не пихме, че не е време сега за бира;
тортила с лук, картофи и яйца в магазин - 1.30-1.70Е (стига за 2ма);
портокали - 2 кг = 1Е
банани - 1 кг = 1.60Е
чери домати (децата ми много ги кльопат) - четвърт за 1 Е; 
паеля за 2ма - 9-14 Е, като 14 е до Саградата, а не в не така централни места е ок. 9;
меню за 2ма - паеля + 1 л. сангрия - 20 Е на ул. Марина, почти до плажа;

порция пържола (2 бр.), пържени картофи + салата - 7Е
пица (стига за 2 деца) - 7Е
сок, ама тип шейк - с истински замразени ягоди/манго + мляко = 3 Е
тапас - 1Е на клечка, на входа на маркета на ла рамбла, където впрочем има и магазин карфур; 

в заведение тапас в купичка (в нашия случай шкембе с нахут) + чаш(к)а вино - 3-5 Е;
чаша ягоди от пазара- 1 Е
чаша кафе (сервираха ни го с мляко без да питат) + кроасан - 1.75 до 2 и малко Е
чаша горещ шоколад (сервира се с нещо като голяма извита толумба, но не сиропирана + топла - традиционно било, не му помня името) - 2 Е

чай - 1.5-2Е
магнити - основно х 2-3 Е, но има опции 3 за 5Е, а в магазина до нас + в един друг китайски 1 бр. = 1Е;

1 бут 4.7 кг = 35 Е в карфур; другаде - между 49 и 200Е. е, навярно има разлика и във вкуса, при такава разлика в цената, но какъвто и да е вкусът 35Е за почти 5 кила бут е супер сделка. купихме, но не е срязан още, така че не мога да кажа нищо за вкуса на тоя етап;

противно на общия фон, на мен лично градът не ми се видя твърде скъп. ядохме и пихме богато, не пестихме от метро и входове, а бяхме голяма компания и нито един от нас не плува в басейн с пари :peace:

a! И още нещо добавям и то специално за майките, които джиткат по пътищата! 
такива намаления до сега не съм виждала в живота си, а доста се движим насам-натам. върнах се буквално с един салонен куфар багаж за децата - туй т-шъртки за 2-2.99, сакове за спорт за 1.99, колани х евро, полички, клинове, панталони и джинси за х 2-3-4-5Е - на кило и навсякъде. аз лично не знаех, че манго (впрочем има и на летището) и пул енд беър са испански марки и следователно драстичните намаления в тях ме изненадаха. за зара е ясно, че е местна и че там е евтино по намаления. само майките с 2-3 деца знаят какъв разход е това на сезон и ще оценят високо инфото ;)

малко бг-мамски стана постът ми, но нали идеята е да сме полезни на максимално много фронтове :peace: 

Редактирано от maik
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

аз пък препоръчвам горещо CosmoSaixa - http://obrasocial.lacaixa.es/laCaixaFoundation/home_en.html великолепен музей! великолепен! особено ако сте с деца :)

входът за деца до 16 е безплатен, а билетът за възрастните е 4Е. ако сте с деца, отделете си поне 3 часа, защото те там ще полудеят от щастие! всеки експеримент има бутон, така че детето само' го задейства и само' наблюдава резултата. в единия край на музея има тропическа гора като стволовете на дърветата и корените им са потопени във вода - огромен аквариум, и из нея плуват всякакви риби. ако почакате мъничко ще видите и тропически дъжд - в едната част на гората/аквариума вали, като вие си седите на метър разстояние от дъжда. супер е! моите деца бяха ужасно щастливи този ден :)

аквариумът също много има хареса, но КосмоКаиша (така чух, че се произнася името на музея) е номер 1 в тяхната класация;

 

И на мен ми е любимия музей. Винаги ходя когато мога е така за кеф! 

Връзка към коментар

Всеки ден пътувам и.................................... 

В такъв случай, да попитам - от къде може да се купи Т10 на летището - терминал 1 в 22.30!? Имаме идея да пътуваме с night автобус 17 - някъде около спирката!? За варианта да се купи от Ренфе-то знам, но ми се вижда далече да ходя от Терминал 1 до там специално - така ли е!? :unsure:

Връзка към коментар

В такъв случай, да попитам - от къде може да се купи Т10 на летището - терминал 1 в 22.30!? Имаме идея да пътуваме с night автобус 17 - някъде около спирката!? За варианта да се купи от Ренфе-то знам, но ми се вижда далече да ходя от Терминал 1 до там специално - така ли е!? :unsure:

За съжаление за Т10 може да се купи само от гишетата или машините на Ренфе на гарата на летището. Това е малко неприятно, и то в такъв час, но така печелят повече. ;)  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Хмм за пръв път съм на Терминал 1 - мнооого лъскав и модерен. Странно що новият терминал се води под номер 1 или просто са сринали предишен и са построили нов ?

Free интернета е 30 мин.

В София на Терминал 1 нямаше никакъв :(

Връзка към коментар

Хмм за пръв път съм на Терминал 1 - мнооого лъскав и модерен. Странно що новият терминал се води под номер 1 или просто са сринали предишен и са построили нов ?

Free интернета е 30 мин.

В София на Терминал 1 нямаше никакъв :(

Стенк, предполагам че летиш за Буенос Айрес. Лек и безопасен полет. Пускай информация от там, когато можеш. И много да се забавляваш в града на портеньосите.

Връзка към коментар

Хмм за пръв път съм на Терминал 1 - мнооого лъскав и модерен. Странно що новият терминал се води под номер 1 или просто са сринали предишен и са построили нов ?

Free интернета е 30 мин.

В София на Терминал 1 нямаше никакъв :(

Преди да открият терминал 1, терминал 2 се делил на Терминал А,В и С. След като го откриват от АЕНА решават да сложат цифри на терминалите, но и да си оставят на Т2 и буквите. 

Така днес имаме Терминал 1, Терминал 2А(България Ер /кацащи/ и руските полети /кацащи/), 2В(всички лоу кост и чартъри) и 2С(Изи джет). 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Питанка: Барселона карт и Hola- едно и също ли е?

 

Ние ще сме с дечко (на 7) и за седмица мислим да включим Port Aventura+ плаж (4-5 дни) и за Барселона ще останат 3 пълни дни. С тези карти, предполагам има и допълнителна отстъпка за увеселителният парк, та се чудя, може ли да се използва предварително (Барселона ще е след Salou) ;)

 

maik , драсни още няколко реда за дЕцата :P  (то и големите могат да се възползват, де)

Редактирано от vesi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Питанка: Барселона карт и Hola- едно и също ли е?

 

Ние ще сме с дечко (на 7) и за седмица мислим да включим Port Aventura+ плаж (4-5 дни) и за Барселона ще останат 3 пълни дни. С тези карти, предполагам има и допълнителна отстъпка за увеселителният парк, та се чудя, може ли да се използва предварително (Барселона ще е след Salou) ;)

 

maik , драсни още няколко реда за дЕцата :P  (то и големите могат да се възползват, де)

 

Да Барселона Карт и Оля са едно също но е желателно да я вземеш от информационно гише не от машина. Мисля, че има отстъпка за Порт Авентура.   

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако греша, моля да ме поправете. Но картите са различни.

 

Hola BCN 2,3,4,5- индивидуална карта за неограничен брой пътувания на всички видове транспорт, съответно за 2,3,4 и 5 дена. 

Barcelona Card - туристическа карта, предлагаща безплатен обществен транспорт,безплатен достъп до 23 различни атракции, намаления за музеи, магазини, заведения и др,  пътеводител на 6 езика и карта на Барселона. Валидна за 3, 4 или 5 календарни дни като цената започва от 45€. Може да я закупите от тук с 10% намаление.

 

Също карта Т-10 от летището се купува, не от машините от Ренфе ( те ще ви продадат карта за 4 зона т.е по-скъпа), а от машините на АТМ (Autoritat del Transport Metropolità de Barcelona) за 9.95 евро

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако греша, моля да ме поправете. Но картите са различни.

 

Hola BCN 2,3,4,5- индивидуална карта за неограничен брой пътувания на всички видове транспорт, съответно за 2,3,4 и 5 дена. 

Barcelona Card - туристическа карта, предлагаща безплатен обществен транспорт,безплатен достъп до 23 различни атракции, намаления за музеи, магазини, заведения и др,  пътеводител на 6 езика и карта на Барселона. Валидна за 3, 4 или 5 календарни дни като цената започва от 45€. Може да я закупите от тук с 10% намаление.

 

Също карта Т-10 от летището се купува, не от машините от Ренфе ( те ще ви продадат карта за 4 зона т.е по-скъпа), а от машините на АТМ (Autoritat del Transport Metropolità de Barcelona) за 9.95 евро

 

Точно така, но транспортната картата която ти дават с Барселона карт също е от типа Hola BCN само че с допълнителни услуги. 

За Т-10 грешиш! Тъй като на летището специално има само за сега влак, но не и метро(след няколко месеца ще го отворят) следователно има само машини на ренфе. Но на машината като избереш еднопосочен билет ще ти продаде за 4 зони автоматично. Но ако избереш Т-10 имаш право колко зони да си купиш следователно избираш 1-ва и готово. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли информация, относно паркирането в Барселона? Интересува ме следният казус:) От летище, при всички положения ще наемаме кола, с която да отидем до Салоу, на връщане ще се поразходим и ще сме в Барселона в петък следобед, най- вероятно.

Та, да връщаме ли колата или да я паркираме и да обикаляме в града (събота, неделя и понеделник) с нея? Как седи въпросът за възможността за паркиране и със зоните с платен паркинг почивните дни- плаща ли се? колко? Зоната, в която ще се намираме е около Marina metro station (по- точно- Joan d'Austria 99)?

Връзка към коментар

Някой има ли информация, относно паркирането в Барселона? Интересува ме следният казус :) От летище, при всички положения ще наемаме кола, с която да отидем до Салоу, на връщане ще се поразходим и ще сме в Барселона в петък следобед, най- вероятно.

Та, да връщаме ли колата или да я паркираме и да обикаляме в града (събота, неделя и понеделник) с нея? Как седи въпросът за възможността за паркиране и със зоните с платен паркинг почивните дни- плаща ли се? колко? Зоната, в която ще се намираме е около Marina metro station (по- точно- Joan d'Austria 99)?

 

Здрасти Веси, ако питаш мен по-добре върни колата и използвай обществения транспорт на Барселона (много развит). Така ще спестиш пари и от паркиране и от наем. Не знам зоните и цените им, знам че са няколко по цвят. Ако имаш безплатен паркинг в хотела - ОК, но ако не няма смисъл.  

Редактирано от ilkosem
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На тази тема е посветен сайтът: http://www.areaverda.cat/en/

Има подробни обяснения какво е зелена и синя зона, резидент, почасовото паркиране, цени, карти и апликации за телефони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Моля за съвет.Имаме билети за октомври-време ли е вече да се оглеждам за апартамент/хотел?Гледам,че някои от апартаментите,които харесвам в airbnb вече са заети,други свалиха леко цените.Предложения към кои квартали да се насочим-не искам център и шум,по-скоро нормален квартал достъпен с метро?Харесах няколко апартамента в сайта only-apartments.com.,но с него нямам опит-не мога да разбера имат ли някаква анулационна политика,скрити такси и т.н.,може би защото сравнявам с airbnb,но пък имат изкушаващи бонуси/поне на пръв поглед/.Приемам съвети всякакви! :)

Връзка към коментар

Ако си се насочила към airbnb, може би вече трябва да се оглеждаш. Защото хубавите и на добра цена апартаменти бързо се резервират.
 
Това е моят апартамент, в който ще бъдем след няколко дни. Само с положителни оценки и като виждам за октомври е вече запълнен.

Връзка към коментар

Ами, не е сигурно дали апартаментите, които гледате са заети за октомври. Според мен за собствениците е твърде рано да поемат ангажименти за след повече от три месеца и заради това календарът показва, че имотът е зает. Повечето ангажименти от наемодателите се поемат най-много за два месеца напред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.