Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Ние търсим цял апартамент :)

 

Тъкмо реших да ти препоръчам апартамента, в който бяхме отседнали преди две години, но видях, че цената е нараснала близо два пъти. 

 

Все пак за твоя инфо:

https://www.airbnb.com/rooms/945007?check_in=2016-09-22&guests=4&check_out=2016-09-27

Връзка към коментар

Аз имам проблеми с намирането на апартамент през airbnb за нашето пътуване до Барселона . Билетите са ни от 22-27 септември и хващаме един от празниците на града и ест апартаментите свършват мега бързо вече два , за които попитах и бяха свободни явно в същия момент е имало и запитване от друг и ми ги взимат под носа :( Може ли малко помощ дали да изчакам още или да търся настоятелно . 4 човека сме и за 5-те дена гледаме да се вместим с таксите в около 1000 лв общо за престоя

 

Ако е за Merce мисля, че чакане няма да те оправи, освен ако е съчетано с луд късмет.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Само при първото ми пътуване до Барселона ползвах хотел в центъра. При следващите отсядах в хотел Олимп в Калея. От летището в Барселона се взема регионално влакче за около 4 евро. Полупансион на блок маса - около 20 евро. Перфектно се съчетава почивка с разглеждане на Барселона. За 2 дни препоръчвам билет хоп он - хоп оф, тъй като забележителностите са доста пръснати. От летище Жирона съм ползвала трансферен автобус за 8 евро до хотела. Вероятно има промени в цените от преди 3-4 години, но едва ли са сериозни.

Връзка към коментар

От летище Жирона съм ползвала трансферен автобус за 8 евро до хотела. Вероятно има промени в цените от преди 3-4 години, но едва ли са сериозни.

 

помниш ли дали бяха тези? http://www.sagales.com в момента цената е 16 евро на посока, 25 двупосочен

Връзка към коментар
Дани Магелани

За съжаление не си спомням испанската фирма за трансфери, но със сигурност съм го резервирала през някоя от трите  авиокомпании - wizzair, easyjet , ryanair.  Провери ги и ще излезе, ако не са я сменили, разбира се. До Барселона беше 12, а до Калея - 8 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

След поредното посещение на Барселона ми остана карта Т10 с пътувания. Имам също и талони за отстъпки от по 4 евро на билет за зоопарка и от по 3 евро на билет за кабинковия лифт на Монжуик. Може да са от полза на някого. /Пишете на лични./ 

Благодаря на всички писали в този форум - винаги откривам нещо ново и полезно.

 

Испания е прекрасна!   :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Изненадах се, че вече има вход за Парк Гюел

И аз.Не помня с кого говорихме наскоро и като спомена дори се опитах да споря.

Реших , че се е объркал :)

То навремето и за Римските форуми нямаше вход , но нещата навсякъде вървят само в една посока ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здавейте ,имам една питанка  - ако някой знае и може да ми отговори  : Имаме резервация в Дестинация  Sitges .Бихте ли ми написали,ако си закупя  Барселона карта ,тя може ли да се използва за транспорт до това място или трябва да си закупя отделна карта за всеки ден до тази дестинация и обратно?Благодаря предварително! :)

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,предстои ми пътуване до Барселона и се чудя дали си заслужава и как най-лесно се стига до манастира "Монтсерат"? Колко време трябва да отдели човек за тази дестинация?

Редактирано от Ivan Ivanich
Връзка към коментар

Предстои ми пътуване до Барселона март месец. Някой ако може да ми даде примерна програма. Кацам на 05.03 в 21:30ч. и заминавам на 09.03 в 21:30ч. Хотела, който съм набелязал е Hotel Acta Splendit

 

https://www.google.bg/maps/dir/''/hotel+acta+splendid+barcelona/@41.3839837,2.0930723,12z/data=!3m1!4b1!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x12a4a28b19f35d45:0xc9be185170bbb2f2!2m2!1d2.1631122!2d41.3840049

 

(изборът ми на място е породен от препоръка на приятел, но все пак ако някой има по-добри и финансово изгодни предложения подлежи на коментар). Също така ме интересуват и интересни предложения и съвети, за които няма да се сетя като човек отиващ там за първи път. Много искам да посетя аквариума, но гледам, че са два, та на кой да заложа? И някой ако каже какво задължително да се хапва просто няма да има равен.

Благодаря предварително за отговорите.

Редактирано от worldwide
опрвяне на форматирането
Връзка към коментар

Привет на всички,

И ние пътуваме след 13 дни към Барселона.

Имаме вече програма и дори билети за мач от Шампионска лига :)))

Можете ли да ме насочите коя карта за транспорт е най-удачна за ползване? Ние сме 4-ма + дете за 7 дни.

С картата T-Dia ползва ли се безплатно метрото от летище El Prat? А с карта Т-70/30?

 

Очаквам някой скоро завърнал се да пише нещо допълнително като съвет, ще бъда благодарна

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да се ползва влакчето от летището с T-10 , излиза 1 евро така - стига се за 25-30 мин. На мача с Манчестър Сити ли сте, колко пари ви бяха билетите за мача ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Т.е. си купуваме карта Т-10 и доплащаме по 1 евро на човек за това влакче? А на терминал 2 спира ли, понеже сме с Ryanair?

Да, мачът е с Манчестър Сити , ние за 91 евро ги взехме билетате. Днес ги пуснаха и за 20 мин. се изграбиха :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,предстои ми пътуване до Барселона и се чудя дали си заслужава и как най-лесно се стига до манастира "Монтсерат"? Колко време трябва да отдели човек за тази дестинация?

Зависи колко време ще сте в Барселона. Аз си отделих цял ден за Монсерат. За мен си заслужаваше , хареса ми много. Ходи се с влак и после се избира или лифт или теснолинейка.

Т.е. си купуваме карта Т-10 и доплащаме по 1 евро на човек за това влакче? А на терминал 2 спира ли, понеже сме с Ryanair?

 

Не се доплаща повече нищо - Т-10 е достатъчно.

Връзка към коментар

Здравейте,предстои ми пътуване до Барселона и се чудя дали си заслужава и как най-лесно се стига до манастира "Монтсерат"? Колко време трябва да отдели човек за тази дестинация?

На около 40 км  от Барселона се намира Планината Монсерат и бенедиктинския манастир .Манастирът Монсерат, посветен на Богородица и наричан "La Moreneta" („Черната дева“),  е патрон-покровител на Каталуния от 19 век . Самият масив на Монсерат е природен резерват , уникално място с невероятни гледки,  неповторима комбинация от природна даденост и архитектурно-историческа стойност. Манастира    вътре е невероятно богат и красив. Чака се  за входа в криптата , защото там е Черната мадона.

Половин ден е достатъчен за да се посети. Ние пътувахме от Барселона с влак  R 5 от площад Испания  до спирка Aeri de Montserrat  и от там с кабинков лифт. Може да се пътува и до спирка Monistrol de Montserrat и от там с фуникуляр.

 цени на билети

http://www.fgc.cat/eng/bitllets_oci_turisme.asp

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, не си доплащате нищо. Просто картата струва 9,95 евро и едно пътуване излиза 1 евро, затова и ми е любима - от летището до центъра за 1 евро :) Може да го ползвате да, няма проблем, само малко пеша до там :) Виж в инет има стотици сайтове с обяснения къде спира и т.н, пиша през телефон и не мога да ти дам линк сега. Браво на вас, ще бъде готин мач, весело :)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бихте ли казали дете на 4г. как пътува в градския транспорт в Барселона? Има ли начин да е безплатно?

 

Можете ли да ми препоръчате ресторанче с традиционна кухня, че моето другарче има рожден ден и искаме да се почерпим :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.