Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Фестивал ! Евала, хванахте рецитала :) 

Привет на всички,

И ние пътуваме след 13 дни към Барселона.

Имаме вече програма и дори билети за мач от Шампионска лига :)))

 

Връзка към коментар

Бихте ли казали дете на 4г. как пътува в градския транспорт в Барселона? Има ли начин да е безплатно?

 

Можете ли да ми препоръчате ресторанче с традиционна кухня, че моето другарче има рожден ден и искаме да се почерпим :)

До 3 години е безплатно, след 4 год се плаща нормален билет.

Връзка към коментар

Получих мейл от апартамента, в който ще бъдем в Барселона искане за изпращане на копия на личните карти или паспорти на хората, който ще бъдат настанени в него.

Ще ми каже ли някой това някакво законово изискване ли е, тъй като в мейла цитират някакъв закон и тези данни са необходими на полицията?

Връзка към коментар

На мен ми искаха снимка от картата за плащане ,но не им я дадох и си направих резервация от Букинг. Ако ми приемеха и на мен от хотела директно резервацията сигурно и на мен можеха да ми търсят документи за самоличност на хората,които ще сме там.И аз си мислех за това като тебе,но не знам може да имат такъв закон.☺

Връзка към коментар

Странно.

Ние сме за февруари,но сме в хотел още никой нищо не ни е търсил,а ни е платен.Попитай от booking може би такава им е политиката.☺

Връзка към коментар

Не е от букинг. Ние бяхме в няколко града този април, и един-два от апартаментите поискаха копия на личните карти във връзка с някакъв нов закон. Ако наистина има такъв, не всички места за настаняване го спазват.

Връзка към коментар

Ние бяхме миналата година в Барселона в апартамент под наем чрез atraveo. Не ни искаха никакви документи за самоличност, още по-малко копия от тях . През декември ще бъдем във Валенсия, Скоро резервирах и платих апартамент чрез airbnb, но отново нищо по въпроса. Ако има закон, той трябва да важи за цяла Испания.

Връзка към коментар

Ето че дойде и моя ред за Барцелоната. Ще сме там 5 дни, т.е. 4 пълни дни, тъй като полетите са рано сутрин.

Ще заложа на утъпканите пътеки. Ето набързо какво съм намислил, като приемам и съвети.

1 ден. - пристигаме рано сутрин, хвърляме раниците до апартамента и съм предвидил Камп Ноу и Саграда Фамилия. Тъй като на стадиона ще влизаме само част от групата, може да препоръчате някакво занимание за другите в района?

2 ден - парка Гюел, Мила и Батьо (само отвън), Монджуик, Олимпийския пръстен

3 ден - разходка по Ла Рамбла, пазара и плажа и евентуално музея на Пикасо и квартала!

4 ден (петък) - вечерно шоу на Фонтаните, за през деня може би да отскочим до Монсерат или вие ако препоръчате нещо!

 

Имам следните въпроси:

 

1. Тъй като сме шест човека, петима възрастни и едно дете ( 8), как ще е по-добре с картите за транспорта. Мисля 4дневна HOLA card + една Т10 за трансфера последния ден или да рискувам с Т10 например - първо по 1 на човек и ако не стигне още 1.

2. Ходенето до Гюел, знам че има няколко варианта за придвижването до парка, препоръка за разглеждане отгоре надолу и др., но не е ли най-удобно с автобус 92-спирката е на около 400м.от местоположението, което сме ние (около Саграда Фамилия е апартамента)? и слизaне на del Carmel-Parc?

 

Препоръчайте и някое хубаво и евтино местенце за хапване :)

Редактирано от Дидко
Връзка към коментар

Отзад напред - евтини места, хубави има, но ми е трудно сега да си спомня имена.

 

За транспорта може би е най- добре с Т-10.

За Олимпийското село не знам защо ще си губите времето.... 

В ден 3-ти включете задължително Бари готик, това е стария квартал около Ла рамбла. На пл. Реял има едно хубаво кръчме - ако се влиза от Ла рамбла - в десния горен ъгъл  :)  Ако сте почитатели на Пикасо - вижте музея, аз не съм се поблазнила да го посетя до сега.

Приятно!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих разбъркала програмата малко.

1. В деня в който сте предвидили парка Гюел /правилно си отбелязал, че най-удобно е с автобус- № 24 и № 92 до спирка Ctra del Carmel-Parc Güell - близо е и няма наклон/, освен къщите споменати от теб, бих включила и Рамбла+ Бари Готик, плажа и вечеря в Барселонета. Целия маршрут Пасейдж де Грасия до колоната на Колумб, без спирки е около 30-40 мин.

2. В деня на фонтаните бих включила Монджуик-близо са. Преди шоуто може да се отбиете на Carrer de Blai /15 мин пеша/ -страхотни тапас- барове, пълни с местни. По специално препоръчвам La Tasqueta De BLAI

3.Близо до стадиона са Павилионите Гюел /Pavellons de la Finca Güell/. Адрес: Avinguda de Pedralbes, 7 и Кралският дворец Педралбес /Palau Real de Pedralbes/ , разгледай и виж дали ще ти допаднат. За друго в района не се сещам.

 

Ако има още нещо...

 

п.п. Ние влизахме в музея на Пикасо, но само защото бяхме в безплатен ден. Не че е лош, даже си е супер, но просто не сме почитатели на този вид изкуство

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Акъли приемам от всеки, който би помогнал :)

 

Цвете - под квартала около музея визирам Бари готик, който не е точно там, ама се разбрахме! За музея на Пикасо, ще го решаваме в движение. Аз също не съм му фен, ама дамите в компанията може да искат!

 

dikrasteva - има резон в разместването, особено Монтжуик и фонтаните. Не знам защо го пропуснах, ама за доста неща се занимавам само аз, другата част са куфари ;)

 

bibi - ти скоро беше там, ако не се лъжа! Мога да включа, но умишлено не включих, защото полета е много рано сутринта, с дете сме, а и искаме да си напазаруваме и нещо за вечеря, тъй като втория ден ще е по тежък!

 
Връзка към коментар

3 ден - разходка по Ла Рамбла, пазара и плажа и евентуално музея на Пикасо и квартала!

 

Музея на Пикасо е с безплатен вход  всяка неделя след 15 ч и всяка първа неделя от месеца.

Редактирано от kalina0109
Връзка към коментар

Дидко, да бяхме през юни.Пристигнахме късно вечерта и на другия ден станахме в 8.00 метро, бус турустик в 9.00. В 9.30 бяхме на Камп ноу, закуска на стадиона, до 13.00 ч. го бяхме изръшкали целия + снимки, албуми, магазин и т.н. Оттам Испанското село с бус туристик, там обяд и разходка, после Аквариум, сладолед, разходка по марината, колоната на Колумб и 20.30 бяхме на вечеря в едно кръчме до Саграда. Всичко беше без напъване и бързане, че ние сме тип гурме лежерни туристи. :) На следващия ден в Саграда прекарахме 1.30 ч. при условие, че с едната щерка сме му луди фенки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С T10 , тук няма две мнения. За местенца за хапване, хиляди са, както и интересни места за обикаляне. Това й е хубавото на Барселона - тръгваш и където и да хванеш не може да сбъркаш :) Направи си я по твой стил и начин, а не следвай този и онзи. Може да обърнеш внимание и на парковете - на детето, а и на вас ще ви харесат. Казвам ти само два любими, иначе аа десетки - Cuitadela до Arc de triumph и Parc de Miro зад Placa Espana и мола. Из Барселонета също е якичко да се разхожда човек, отзад във вътрешните улички има готини площадчета и тапас барове - бягай далеч от главната с викачите. Около Бари готик от другата страна е Равал - култов квартал,има много барчета и арт места. Грация също е много як квартал, но май не е за първо ходене там, няма време просто.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чудел съм се на исканията за съвети за заведения в такива мегаполиси :). Световни градове с огромен избор от всичко за всеки.

То в това е част от чара , както си се моташ да откриеш свое местенце. Е може и да сбъркаш понякога , но това е част от преживяването , а може да попаднеш на нещо дето ще запомниш.

Същото за Рим , Лондон и къде ли не.

Колцина са били в повече от 3-5 или 10 заведения от хилядите , та да се превръщат едва ли не в шаблон ?

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Включвам се с два прозаични въпроса.

1. При покупка на Т10 трябва ли да се валидира отделен билет и за куфар?

2. Има ли непрепоръчителни места за преспиване в централната част на града? Харесала съм хотелче до парка Цитадела, но съвсем наблизо имало жп гара и не знам това притеснително ли е? 

Връзка към коментар

Моят съвет е да включите Parc del Laberint - всяка сряда и неделя входът е свободен. На нас много ни хареса и много се забавлявахме, търсейки пътя да излезем. Parc de la Ciutadella и пазара La Boqueria /до La Rambla/ са задължителни. Вземете удобни обувки и ви пожелавам много приятни емоции.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Барселона имам 4 дни. Хотела ми е в близост до Саграда Фамилия и Триумфалната арка. Искам да посетя следните места, но не знам дали е възможно за това време и в каква последователност.

Триумфалната арка, парк де ла Сиутаделя ( и Зоологическата градина в него) , Аквариума, Санта Мария дел Мар, Готическия квартал, Ла Рамбла с Ла Бокерия, Палас Гуел, Площад Каталуния, Каса Мила, Каса Батийо, Саграда Фамилия, Парк Гуел, Монтжуик и лифта,Камп Ноу, Площад Испания и Фонтаните. В дните, които ще съм там фонтаните няма да работят, но все пак. И евентуално някак си да вкарам вътре Тибидабо или Монсерат. Кажете ако пропускам нещо, което си заслужава и някакво ориентировъчно разпределение на местата по дни. Благодаря!

Връзка към коментар

Айде, бе, хора  :lol:  Няма ли кой да удари едно рамо на човек, който 5 дни стои и си блъска главата? За сега съм нахвърлял нещо, но не знам колко е удачно. Хотелът ми е Serhs Carlit Barcelona в близост до Саграда Фамилия и Триумфалната арка. За първия ден съм предвидил Триумфалната арка- Парк де ла Сиутаделя- Зоологическата- Аквариума- Санта Мария дел Мар- Палау Гуел, минавайки през Готическия квартал и евентуално ако остане време разходка по Ла Рамбла, посещение на Ла Бокерия.

Втори ден. Ако не успея първия, минавам по Ла Рамбла- Площад Каталуния- Каса Батийо- Пасейдж де Грасия- Каса Мила- Камп Ноу.

Трети ден. Саграда Фамилия- Парк Гуел- Музея на Гауди.

Четвърти ден. Плаза Испания-Фонтана- Побле Еспанъол- Ботаническата- Монтжуик.

 

Наистина моля за съвети относно по-удачно разместване на програмата, неща, които мога да пропусна и такива, които трябва да посетя.

Връзка към коментар

Спокойно , Барселона не е толкова огромна.

Ще имаш време за всичко което си набелязал.

Дори съм сигурен ще минеш няколко пъти по Ла Рамбла и из готическия квартал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.