Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

И аз мисля, че планът ти е напълно изпълним. Дори вторият ден ми се вижда лежерен, ако не влизаш в къщите, а ги гледаш само отвън. Е, аз на Ноу Камп не съм ходила, така че може и да не съм права.

И един съвет: Купи си билети онлайн за Саграда фамилия и за Парка Гуел, ако искаш да ги вмъкнеш в един ден. Аз не бях купила билети за парка и се наложи да изчакаме около 2 ч. да влезем. Външната му част е безплатна и също е интересна за разходки, така че за нас не беше проблем, но ако бързаш, мое и да е.

И не пропускай Ла Бокерия. Уникални фрешове, салати и всякакви вкуснотии.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Онзи ден гледам 2 хотела в Барса за около 260 евра за 5 нощувки, една седмица по-късно са скочили с по 80 евро общо. Тва нормално ли е? За началото на март снава въпрос.

Връзка към коментар

Не знам за кои дати става въпрос, но по традиция в Барселона от няколко години се провежда Mobile World Congres - най-голямото събитие за всички прозводители и мобилни гиганти. Тази година(2017) датите са 27 Февруари - 2 Март.Ако е около тези дати, ще се вдигат и още. По-добре се ориентирай към Airbnb.

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой, който е бил в Зоологическата градина в Барселона, може ли да сподели за колко време става нормалното и разглеждане. И за аквариума също. Благодаря!

Връзка към коментар

Някой, който е бил в Зоологическата градина в Барселона, може ли да сподели за колко време става нормалното и разглеждане. И за аквариума също. Благодаря!

Аквариумът е поостарял и не е нещо кой знае какво. Освен ако не са го обновили през последните години. Мисля, че има доста по-богати на морски обитатели.

Връзка към коментар

Аквариума наистина не е супер впечатляващ. Ние прекарахме около час вътре.

Зоологическата градина е интересна за там поне половин ден, гледахме шоу на тюлени, което само то отнема около 40 мин.

Връзка към коментар

Въпрос за градския транспорт - трябва ли втори билет за голям куфар?

За влак + метро става въпрос, от летището.

Билет за куфара, мисля че няма, но прочети относно Т10 и др. : http://www.publictransport.barcelona/metro_bus_tram/tickets_travelcards/   и  тук: https://www.tmb.cat/en/barcelona/fares-metro-bus

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Предстой ми пътуване до Барселона с приятели след три седмици.В кой мол имаше басейн?

Каква  е цената за посещение.

Благодаря Ви предварително. :)

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Имам един въпрос. С билета от 7 евро за парка Гюел мога ли да се разхождам из платената му част или само ще имам достъп с гледка от някъде? Имам предвид ето тези места, които съм прикачил.

post-5319-0-35968400-1486373060.jpg

post-5319-0-55695900-1486373060.jpg

post-5319-0-74949300-1486373060.jpg

post-5319-0-12825200-1486373061.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така е, билетът е само за платената част. Само да припомня, че билетът има дата и час, които трябва да се спазват. Ако не си купите билет предварително, е възможно да няма за следващия час или повече и да се наложи да изчакате. Което не е съвсем зле, имайки предвид, че можете да се разхождате из неплатената част, където е приятно, но е хубаво да се знае с оглед организация на времето.

Връзка към коментар

Билетите за Саграда Фамилия са на половин цена до края на март след 16:00 в определени дни от седмицата. Аз хващам един такъв ден, но полетът ми е в същия ден от 21:50. Според вас възможно ли е с предварително закупен билет да вляза в 16:00, за един час да гледам вътре квото гледам и в 16:45 да се кача на една от кулите. След което до към 18:00 да съм привършил и махнал от там, за да може до 19:00 най-късно да съм си хванал аеробуса към летището и да съм на терминала 2 часа по-рано? Говорим за март месец в началото.

Връзка към коментар

В Саграда Фамилия можеш да стоиш и един час, и един ден - в зависимост от интересите. Предполагам, че можеш да влезеш и десетина минути по-рано. Мисля, че нас ни пуснаха малко преди часа на билетите ни.

Честно казано, от кулата аз не бях особено възхитена. В смисъл, че очаквах по-добра гледка, а не я получих.

За колко време може да се стигне оттам до летището, не мога да кажа.

Връзка към коментар

Билетите за Саграда Фамилия са на половин цена до края на март след 16:00 в определени дни от седмицата. Аз хващам един такъв ден, но полетът ми е в същия ден от 21:50. Според вас възможно ли е с предварително закупен билет да вляза в 16:00, за един час да гледам вътре квото гледам и в 16:45 да се кача на една от кулите. След което до към 18:00 да съм привършил и махнал от там, за да може до 19:00 най-късно да съм си хванал аеробуса към летището и да съм на терминала 2 часа по-рано? Говорим за март месец в началото.

Септември 2016 г., с предварително купени билети с точен час на влизане, чакахме около 40 минути, за да ни пуснат през пропуска. Докато чакахме, аз я гледах и си мислех "е, това ли е " не дотам в захлас. След като минахме през пропуска и наетата предварително екскурзоводка започна да обяснява всеки един детайл /от външната фасада/, чак тогава започнах да проумявам величието на Саграда Фамилия. На входа, след около 30 минути разкази и показване на всеки елемент, вече бях в захлас. След това вътре, още 30 минути. Нямаше да я усетя, ако не бяха ми разказани и показани елементите. Фасадата на входа "Страстта", фасадата "Рождество", "Вяра", "Милосърдие", "Надежда" и т.н. След това вътре, още 30 минути. Гледаш и се дивиш, но трябва да ти каже някой коя фигура какво е и т.н. Какви кули, какъв асансьор, за там се чака много. Източната фасада "Изкупление на човечеството", западната фасада, посветена на мъченичеството. Когато излезеш от нея има музей, който не трябва да се пропуска. С две думи - Святото семейство, шедьовъра на гения Антони Гауди, иска време. Можеш да минеш като "на пожар" през нея, не че не може, за да кажеш бях, видях, снимах се там, но няма да я усетиш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой би ли споделил дали статуята на Колумб си заслужава входа? Бива ли я гледката от върха или да си спестя чакането и качването и да я видя само отвън?

Връзка към коментар

Аз като се качвах беше нещо от рода на 3евро. Изключително тясно, всичко е с решетки. Според мен , не е особено популярна атракция, ние бяхме сами горе. Понеже не  е особено високо, не е нещо уау, но аз обичам всякакви гледки от високо и всъщност ми хареса. Много бързо се отмята, наистина е много тясно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Поради невъзможност да спътничката ми да си вземе повече почивни дни, в крайна сметка ще трябва да се ограничим само с 3 дни в Барселона. Сега някой може ли да ми каже откъде да го хвана този така известен кабинков лифт за Монтжуик? Чувал съм, че може да се хване и някъде около пристанището, което ме устрова идеално, защото за първия ден съм планирал Минаване през Триумфалната арка (защото там ми се намира хотела)- Парка на Цитаделата-Зоологическата, за която съм купил билети- Готическия квартал-Санта Мария дел Мар и Санта Мария дел Пи-Статуята на Колумб и разходка по Ла Рамбла и Ла Бокерия. Смятал съм, че около 16:00 най-късно трябва да съм готов с цялата тази програма. Ако може да се хваща този кабинков лифт някъде от пристанището-супер, защото само ще врътна един обратен курс по Ла Рамбла  сме там. Горе на този хълм ме интересува само гледката и евентуално Побле Еспанъол, но се колебая като чета отзивите тук за селището. Евентуално програмата търпи разместване, защото билета за Зоологическата няма часове, т.е. мога сутринта да се кача до Монтжуик и Селището и след това вече да ходя към тази Зоологическа градина, но това ми се струва, че ще е удобно само ако лифта наистина спира някъде до пристанището.

Втория ден съм запазил билети за Саграда Фамилия рано сутрин, а след това съм купил и билети за къщите на Гауди (Ла Педрера и Каса Батийо) като за последната входа ми е в 15:00. След това програмата ми е празна, така че съм отворен към предложения. Последният ден съм купил билети за парка Гюел рано сутрин, а след него целия ден ми е свободен. По някое време към 18:00 трябва да се ориентирам към летището, така че и за този ден приемам предложения. Музеите не ме вълнуват особено много. Обещавам бира по еконт на помогналия!

Връзка към коментар

Билетните каси на кабинковия лифт от страната на пристанището се намират на около 500 метра от  метростанция 'Parallel' (L3 и L2). Ако сте около статуята на Колумб може да походите около километър.

В хотелите и туристическите центрове се намират рекламни брошури, с които може да се ползва отстъпка 3 или 4 евро от цената на билета за лифта. 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.