Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Точно за лифта нямаше отстъпки в тези брошури.

http://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/19916/montjuic-cable-car.html ето карта.

Гледките са прекрасни, но е много кратко -4-5 мин в посока. Горе има кръчмета, кафета, тераса, хотел.

Аз съм доволна от Побле еспаньол - обиколихме, хапнахме в една кръчмичка, накупихме си автентични сувенири, а не Мade in China.

Връзка към коментар

Точно за лифта нямаше отстъпки в тези брошури.

http://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/19916/montjuic-cable-car.html ето карта.

Гледките са прекрасни, но е много кратко -4-5 мин в посока. Горе има кръчмета, кафета, тераса, хотел.

Аз съм доволна от Побле еспаньол - обиколихме, хапнахме в една кръчмичка, накупихме си автентични сувенири, а не Мade in China.

На брошурите, за които говоря е написана отстъпка точно и единствено за кабинковия лифт. Дават се на касата и цената става по-ниска с толкова, колкото е написано. Ползвах такива в края на юни м.г. Бяха ми останали и дадох на познати, даже и на една дама от този сайт. Има много рекламни брошури за лифта и съм убеден, че визираме различни.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Билетните каси на кабинковия лифт от страната на пристанището се намират на около 500 метра от  метростанция 'Parallel' (L3 и L2). Ако сте около статуята на Колумб може да походите около километър.

В хотелите и туристическите центрове се намират рекламни брошури, с които може да се ползва отстъпка 3 или 4 евро от цената на билета за лифта. 

 

Благодаря! А колко време е изкачването до горе? Намерих сайта им, където пише, че има три спирки, но например не ми е ясно ако сляза на първата, която се пада Побле Еспанъол, после мога ли пак да си го хвана без да си купувам билет и да се кача горе до крепостта? Или ако се кача горе до крепостта, мога ли да сляза пеш до Испанското село и от там отново да си го хвана за навръщане. Малко повече информация ако може, също така и колко време да отделя за този просволут Монтжуик?

Връзка към коментар

Изкачването до горе е около 5 минути. Ние се качихме до крепостта и ѝ отделихме най-много време. Според мене си струва. Испанското село е въпрос на личен избор. Същото се отнася и за музея на националното изкуство на Каталуния. Преценете на място. Понякога плановете се менят и заради времето. На връщане ползвахме лифта за една спирка и се разходихме повече от два часа, като разходката ни свърши на фонтаните и на площад Испания. Не зная дали сега има вечерно шоу на фонтаните, но може да бъде проверено в сайта им. /Назад в темата е писано много/.

Мисля, че 4-5 часа отделено време на района е добре, но това са субективни усещания за времето, мястото и момента. На мене Барселона никога не ми е достатъчна. :)

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Ако слезете горе, мисля че за около 30-40мин. пешком можете да стигнете до Олимпийския стадион/комплекс, от там сте на 10 мин. пешком до Испанското село или Museu Nacional d'Art de Catalunya съответно и до фонтаните на пл. Испания.

Редактирано от Georgi_G
Връзка към коментар

Някой би ли споделил дали статуята на Колумб си заслужава входа? Бива ли я гледката от върха или да си спестя чакането и качването и да я видя само отвън?

 

 

Една от малкото туристически забележителности, които ми харесаха в Барселона (обиколила съм сигурно 90  и повече процента от музеи и т.н...). Градът ми харесва много, но музеите, с малки изключения - не... ( не че статуята на Колумб е музей)

Ето снимки отгоре - на мен лично много ми хареса, въпреки клаустрофобичния асансьор...

post-2611-0-83624900-1487091574_thumb.jpg

 

post-2611-0-49698500-1487091584_thumb.jpg

 

post-2611-0-25968300-1487091590_thumb.jpg

 

post-2611-0-83491100-1487091657_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Благодаря за информацията. Надявам се при едно стегнато ходене за 1 ден да видя порка Гюел, за който съм купил билети за в 9.30, след това с градски транспорт до лифта и с него до крепостта Монтжуик, после пеша надолу през Испанското село към площад Испания и всичко това до 16:30. Според вас възможно ли е?

Връзка към коментар

Ех, Барселона, очаквай ме с моята тайфа. На 29-ти март летим (днес издебнахме по-евтини билети) , до 2 април. Три дни ( и половина) за разглеждане. 29-ти ще кацнем късно. Сега вече спокойно можем да правим планове. Ще трябва да сметнем дали ще ни е по-изгодно с Барселона кард или не. Искаме да видим възможно повече неща, но без да ги претупваме. Дъщеря ми (13 г.) иска да види аквариума и зоологическата градина. За колко време горе-долу се разглеждат? 

Връзка към коментар

Много относително, но все пак - аквариум 2-3 часа в т.ч. 30 мин хранене на риби. Жестоко препоръчвам за деца - кеф голям !

Зоологическата  ok. 4 - 5 часа, без делфините.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Препоръчайте местенца за хапване в Барселона на някакви нормални цени, имам предвид места, които са лично проверени от съфорумците. Може и само имена, аз сам ще си ги проверя на картата. Например в Барселонета, Бари Готик, около площад Испания и площад Каталуния, около Саграда Фамилия. Знам, че ресторантите, които са точно до забележителности по принцип са за избягване, затова уточнявам, че давам гореизброените като пример за райони, може и да са в някакви по забити улички, стига да мога да ги намеря. Просто тези места свъпадат със евентуалните спирки за обяд и вечеря според програмата ми. Благодаря!

Връзка към коментар

Bar Piranya, Carrer de Larrard, 46,Телефон:+34 606 59 58 54

Близо е до Парк Гюел. Отзивите му в трипадвайзър не са цветущи, но на нас не хареса.

Ядохме паея с морски дарове, паея с месо, калмари , пържени картофи, салати. Около 14-14.30 беше фраш и се кефих, че сме до прозореца.

За 2+2 ок. 40-45 евро с бира, вино и безалкохолно.
Ще допълвам.
 
Връзка към коментар

Ресторант Portonovo , до Барселонета, пристанището .

 

  Телефон+34 932 21 19 38

ФБ страница :https://www.facebook.com/pages/Portonovo/811578038970656

 

Има и по-скъпи ястия и дневно меню 3 -степенно за 10-14 евра. Хем е на улицата, хем е закътано и това ми хареса. Имаше един дядка старши сервитьор, който прибираше хората от улицата. само, докато бяхме там, този човек проговори на 5 езика, като на 3 си водеше бая сносни разговори. Много ме зарадва ! Храната е добра в т.ч. и бургерите, защотот моите деца това ядоха след 3 дни испански манджи. :)  

Връзка към коментар

По принцип избягвам да давам подобни съвети, защото на всеки се харесват различни неща, но все пак две от мен - Made in Sicily - вадят тави със страхотни пици през 5-10 мин и са едни от любимите ми - >  Carrer Dels Escudellers, 35 - на 1 мин пеша от Placa Reial и една от любимите ми вериги в Испания,

въпреки че в последните години малко спадна качеството - 100 Montaditos , има няколко в града, виж ги на картата.

Редактирано от edbloom
Връзка към коментар

http://www.sport.es/es/noticias/barca/congreso-telefonia-movil-deja-sporting-sin-hotel-barcelona-5864155

 

Не знам за кои дати става въпрос, но по традиция в Барселона от няколко години се провежда Mobile World Congres - най-голямото събитие за всички прозводители и мобилни гиганти. Тази година(2017) датите са 27 Февруари - 2 Март.Ако е около тези дати, ще се вдигат и още. По-добре се ориентирай към Airbnb.

По повод на конгреса, за който писах преди няколко месеца, една интересна статия от днес :) Спортинг Хихон, който гостува на 1 Март в Барселона, е останал без хотел в града и ще се базират на 40 км от Барселона. С други думи, внимавайте когато правите планове за Барселона, да не е около конгреса или не използвайте хотели, а airbnb :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Препоръчайте местенца за хапване в Барселона на някакви нормални цени, имам предвид места, които са лично проверени от съфорумците. Може и само имена, аз сам ще си ги проверя на картата. Например в Барселонета, Бари Готик, около площад Испания и площад Каталуния, около Саграда Фамилия. Знам, че ресторантите, които са точно до забележителности по принцип са за избягване, затова уточнявам, че давам гореизброените като пример за райони, може и да са в някакви по забити улички, стига да мога да ги намеря. Просто тези места свъпадат със евентуалните спирки за обяд и вечеря според програмата ми. Благодаря!

 

Горещо ти препоръчвам този ресторант-казва се Can Mano и се намира в Барселонета. Това не е типичният ресторант за туристи. Семеен ресторант, предназначен за местните. Обстановката не е луксозна, но винаги има опашки отпред /имай предвид това-може да се наложи да чакате/. Храната е просто уникална-основно морска. Цените ме е срам да ти ги кажа-ще ги видиш в снимките от линка. Скоро ще пътуваме отново до Барселона и отсега нямам търпение да го посетя няколко пъти докато сме там.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой да помага. Затруднявам се с намирането на апартамент в Барселона. Някой може ли да препоръча сайт с изгодни апартаменти. Периодът е от 25.05 за 7 дни за 6-7 човека /2 са деца/. Прерових къде ли не-Airbnb, Flipkey, Housetrip, Homeaway, Homelidays и много други, но все ми излизат баснословни цени. Предишният път преди около 3 години през Airbnb бяхме резервирали апартамент за четирима точно на Рамбла на цена около 500 евро за седмица. Долу горе сега търся на цена около 1000 евро за целия престой. Не държа да е на централно място. Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.