Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Преди години, като бях за седмица, ползвах този сайт за апартамент https://www. only-apartments.com/ . Останах доволна и от апартамента и от цената.

За съжаление цените са ми доста високи. За периода най-евтиният апартамент е около 1800€

 

bojih1978

Благодаря за отговора, но не търся хотели

Travelodge Fira ми даде като опция само хотелски стаи. Двойна за около 1090€ за една седмица. За тази цена и в този район не си заслужава

Връзка към коментар

Има много серизно повишение на цените в Барселона!

От седмица гледам и чак не ми се вярва на очите. Всеки втори е пуснал по една стая-лофтис понякога без нормално легло и иска пари...малко от малко, които стават са по 100евро на вечер и нагоре.

Връзка към коментар

Здравейте, изчетох всичките ви коментари и постове за величествената Барселона, имам един уточняващ въпрос относно използването на карти за градския транспорт Т10, за кое влакче важи т10 от летището, тъй като ние кацаме на т2 и искам да се придвижим до плаза Cataluna или до плаза Espana?

Връзка към коментар

Здравейте, изчетох всичките ви коментари и постове за величествената Барселона, имам един уточняващ въпрос относно използването на карти за градския транспорт Т10, за кое влакче важи т10 от летището, тъй като ние кацаме на т2 и искам да се придвижим до плаза Cataluna или до плаза Espana?

Т10 важи за автобус №46 от летището до площад Испания.

 

https://www.tmb.cat/en/barcelona/buses/-/lineabus/46

 

По-назад в темата беше коментирано, че важи за комбинация с влак и метро, но не зная към днешна дата дали е това е валидно.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

И аз гледам за един повод Барселона и се изненадах от цените толкова, че че вчера гледах календара на събитията за някое голямо по същото време. Ами няма. Обаче поводът си е сериозен, така че ще ги прежаля.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

И аз гледам за един повод Барселона и се изненадах от цените толкова, че че вчера гледах календара на събитията за някое голямо по същото време. Ами няма.

Може и да има ...  Дали това не причината?! :)

 

"Отвори първият публичен дом без истински жени. В Барселона вече работи публичен дом, който предлага ласки с кукли - всяка струва по около 250-300 евро."

 

https://vesti.bg/lyubopitno/otvori-pyrviiat-publichen-dom-bez-istinski-zheni-6066166

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тази е причината за по-високите цени. А ще стават още по-високи. Статията е от 02 март 2017 г.

Барселона ограничава броя на туристите

"Туристите, избрали Барселона за своя дестинация, вече не са толкова добре дошли в града, колкото в миналото.

Два дни, след като забрани всички нови хотели в центъра си, Барселона въведе нов план, предназначен да ограничи туризма до 2020 г.

Миналата година градът, който е една от емблемите на Стария континент, е посетен от 32 млн. души. И въпреки че туризмът е много важна част от икономиката му (14 на сто от годишния приход), той също така повишава цените на имотите, изтласква местните жители и магазини в полза на хотели и туристически капани.

Кметът на Барселона Ада Колау представи "Стратегически план за туризъм 2020", като той има за цел не само да управлява сектора, но и да осветли и прекрати практики, които влияят отрицателно на местните жители, като покачването на цените и задръстванията по улиците.

За борба с покачващите се цени на имотите Барселона ще облага с най-високи данъци ваканционните апартаменти и няма да предоставя нови лицензи.

Градът също така търси начин за регулиране на отдаваните от частни собственици стаи, което ще позволи на местните власти да контролира колко от тях се предоставят на туристи през годината.

Войната на Барселона с прекомерния туризъм ще се води и срещу еднодневните туристи. Градът планира повишаване на цените за паркиране на туристически автобуси, което, от своя страна, неизбежно ще доведе до повишаване на цената на билетите.

Властите планират да ограничат трафика на превозни средства в натоварените части на града в определени дни, както и да махнат масите на ресторантите от тротоарите, за да направят път на пешеходците.

Усилията на Барселона да се бори с прекомерния туризъм идват след нарастващ натиск от страна на местните жители. През януари хиляди протестираха на една от главните атракции на града – булеварда Лас Рамблас, срещу нарастващия брой на туристите, припомня T+L.

"Ние разбираме, че и други хора обичат нашия град. Но ние сме на път да се превърнем в тематичен парк за туристи всеки път, когато затваря магазин за хранителни стоки, за да отвори на негово място магазин за сувенири“, казва Жанет Санс, заместник-кметът, отговарящ за градоустройството.

"Хората живеят и работят тук. Това не е просто място за един забавен уикенд", посочва тя."

 

http://profit.bg/svezho/barselona-ogranichava-broya-na-turistite/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди няколко дни се върнах от Барселона. Цените и при мен бяха много високи, но след няколко месеца дебнене набарах хотел Glories през makemytrip и нощувката ми излезе около 40 евро за двойна стая. Хотела се намира близо до Саграда Фамилия и е на удобно място спрямо повечето забележителности. Чисто, топло и спретнато хотелче, почистват стаите всеки ден, учтиви и отзивчиви рецепционисти, които са на разполжение 24/7. Иначе за самия град няколко думи. Цените ми се видяха доста ниски, не знам за вас. Навсякъде сутринта кроасан с кафе ти е 2 евра, хапването също ми се видя евтино, яли сме само навън и имах възможността да обиколя поне 10на ресторантчета, които затвърдиха впечатлението ми. Изчитайки цялата тема отначало, видях коментари и съвети да не се влиза в Саграда Фамилия. Еми, момчета и момичета, влизайте смело. Явно авторите на мненията са били вътре по време на строителни дейности. Наистина това отвън е само 10 процента от това отвътре. Като имам време ще драсна повече, може да се пробеам и с някой пътепис.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

За да не отварям нова тема с едно питане, го "плясвам" тук.

По време на посещението ни в Барселона няма домакински мач, но е мача от Шампионска лига Юве-Барса.

Може ли да ми препоръчате нещо като спортен бар ли, друго ли, където се събират фенове и има атмосфера, за да гледаме този мач.

Така или иначе ще посетим Камп Ноу, но за съжаление само на тур, а за мач ще трябва да се ходи пак!

Връзка към коментар
преди 22 часа, The rider каза:

Здравейте,

За да не отварям нова тема с едно питане, го "плясвам" тук.

По време на посещението ни в Барселона няма домакински мач, но е мача от Шампионска лига Юве-Барса.

Може ли да ми препоръчате нещо като спортен бар ли, друго ли, където се събират фенове и има атмосфера, за да гледаме този мач.

Така или иначе ще посетим Камп Ноу, но за съжаление само на тур, а за мач ще трябва да се ходи пак!

Тагвам @edbloom, почти съм сигурен, че той е твоя човек :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хммм, интересен въпрос :) Но лично аз, винаги когато ходя е без да правя "празен курс" или иначе казано - съм на стадиона, така че не мога да бъда много полезен. Във всеки божи бар ще дават мача това е повече от ясно, а такива има хиляди, но конкретно място не мога да препоръчам. Ако ме ориентираш къде горе долу ще ви е удобно като район, може да помисля за някое . Около стадиона има десетки барчета на които преди и след мач се ходи за бира и там дават, но той не е точно в центъра, така че може и да не ви е удобно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега, а и винаги като пътуваме семейно сме вързани стриктно с ваканции, официални почивни дни и т.н. За наш късмет няма мач. Стискахме палци на жребия да са домакини в първия мач, независимо с кого играят, ама нъц! Ще сме настанени в Ешампле, на две преки от Пасеч де Грасия. И аз си мисля, че във много заведения ще пуснат мача, но питах за някое по фенско, ако знаете. Ще го мислим на място.

Още стягаме багажа в София, а аз съм вече на вълна за мача!:laugh:

 

Връзка към коментар

Весело прекарване, където и да изберете :) Не знам за първи път ли сте в града, колко дни имате и т.н., но може да пробвате в района на Gracia да гледате мача, но където и да изберете гледайте да сте по-рано или си запазете места, защото повечето заведения са малки и е много вероятно да няма места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря!

За първи път сме и така се случи че не уцелихме мач, но тъкмо да има повод и за следващи посещения. Иначе сме до събота. За каквото ни стигне времето, стигне.

Весели празници на всички!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Точно след месец ми предстои пътуване до Барселона и имам два въпроса от различно естество:

1. С какво да се придвижа от летището до площад Каталуния? Разбрах, че то е извън зона 1, затова мисля да взема Аеробус и след това една карта Т10 само за зона едно, която да ползваме с още един човек за придвижване из града. Добра идея ли е това? Другият ми въпрос е как се действа с тая карта, че нещо не ми е ясно?

2. Мисля да купя предварително билети за Ла Саграда Фамилия и Ла Педрера. Много време ли ще спестя така? Как точно се процедира с билетите? Принтирам ги и там на място пререждам всички ли? :D

На първо време това са въпросите. :)

Връзка към коментар

Миналата година пътувах с автобус 46 https://www.tmb.cat/en/barcelona/buses/-/lineabus/46 , цената на пътуването е колкото и в града

Ако не се лъжа и влакчето може да се ползва на същата тарифа без доплащане.

Иначе Аеробуса е 5 или 6 евро.

 

В Саграда Фамилия съм влизал сутрин (10-11 часа) и нямаше опашка за влизане (края на юни).

Връзка към коментар

Важна информация от тази седмица: билети T1, T10, и Bonotren вече не важат за транспорт до летището. Пътуването от/до там струва EUR 4.10 с всички превозни средства. Не купувайте билет за 10 пътувания с влак (Bonotren) от автоматите на летището - ще бъдете таксувани около EUR 27 вместо обичайните EUR 8.95/14.35 за първа/втора зона.

On 5/8/2017 at 11:01 AM, Suunto said:

1. С какво да се придвижа от летището до площад Каталуния? :)

С влак R2 до гара Passeig de Gracia - тя е точно на 300 метра от площад Каталуния, изходът е пред Casa Batllo.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Според мен е желателно да си купите билети за Саграда Фамилия онлайн. В 10 ч. сутринта може и да няма много хора, но си е въпрос на късмет. Ние бяхме по обяд и опашката беше сериозна.

Купуваш билетите, принтираш ги и отиваш на мястото за хора с предварително закупени билети. Неудобството е, че имат точно определен час и ако закъснееш с повече от 15 минути, няма да те пуснат. Поне така пишеше.

Което създава неудобство, че трябва да предвидиш поне половин час да си по-рано там, но пък можеш да си обиколиш на спокойствие сградата и да й се любуваш от всички страни.

Връзка към коментар

Да, силно препоръчително е да се купят онлайн. По-голямата част се пускат в продажба точно по този начин. Ако разчитате да купите на място, може да се окаже, че няма места за целия, а понякога и за следващия ден. :( 

Връзка към коментар
On 8.05.2017 г. at 11:01 AM, Suunto said:

2. Мисля да купя предварително билети за Ла Саграда Фамилия и Ла Педрера. Много време ли ще спестя така?:)

За Ла Саграда задължително си купете билети онлайн или се приготви за поне 2 часа чакане (защото ще сте в пиков сезон) с 99% възможност да не ви огрее за кулите (т.е. има основен билет за църквата и катакомбите и комбобилет за църква, катакомби и кулите, но в последните има доста лимитиран дневен достъп) и малка възможност да не ви огрее за вход за същия ден. Като платиш онлайн ти пращат ваучер на мейла, който разпечатваш и го показваш на входа. На практика не пререждаш: просто казват да влизат хората за 12 часа и вие влизате независимо кой как си е купил билета. Имай предвид, че може да закъснееш само с 15 минути - иначе поне на хартия не те пускат.

 

За Ла Педрета: за това нямаш грижи и на място да си вземеш билети.

Връзка към коментар

Благодаря много! А според вашите лични наблюдения кое си струва повече посещението: Ла Педрера или Каса Батийо?

 

П.С. А за парка Гюел трябва ли да взема предварително билети?

Редактирано от Suunto
Връзка към коментар

Имам една неделя и то не проста неделя, ами и първата от месеца. Много ли е зле положението с тълпи за безплатните музеи? Мисля сутринта Парк Гюел и после после Музея за национално изкуство, по-скоро ще ми е интересна самата сграда, да вляза вътре.

Къде мога да прочета официално информацията за новите цени от/до летището? Интересува ме, важи ли за L99, който тръгва от Т1.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.