Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Suunto каза:

Благодаря много! А според вашите лични наблюдения кое си струва повече посещението: Ла Педрера или Каса Батийо?

 

П.С. А за парка Гюел трябва ли да взема предварително билети?

На мен лично по интересно ми беше в Каса Батийо, но пък за любителите на междузвездни войни по-интересно ще бъде в Ла Педрера. Различни са и сравнението е трудно. В Ла Педрера интересно ми беше само на покрива, докато в Батийо имаше интересни неща на различни места. Вижте по снимки от нета и така го решете.

 

За тази част от парка Гюел, заради която ще биете път до там е необходимо закупуването на билети.

Връзка към коментар
На 14.05.2017 г. в 22:50, Ilian359 каза:

Важна информация от тази седмица: билети T1, T10, и Bonotren вече не важат за транспорт до летището. Пътуването от/до там струва EUR 4.10 с всички превозни средства. Не купувайте билет за 10 пътувания с влак (Bonotren) от автоматите на летището - ще бъдете таксувани около EUR 27 вместо обичайните EUR 8.95/14.35 за първа/втора зона.

С влак R2 до гара Passeig de Gracia - тя е точно на 300 метра от площад Каталуния, изходът е пред Casa Batllo.

@Ilian359Веднъж те попитах, но ти явно не видя. Кажи ми, къде го пише това, откакто го прочетох прерових нета на езиците, които ползвам, помолих една близа с испански и тя да провери, не намираме такава информация изобщо!!!

Връзка към коментар

Никъде. Дори на сайта на община Барселона стои старата информация.

На автоматите на летището директно ти дава по-висока цена, а на тези в центъра на основния екран са нарисувани "билети, които не важат за пътуване до летището".

Връзка към коментар
On 5/16/2017 at 9:42 AM, Suunto said:

П.С. А за парка Гюел трябва ли да взема предварително билети?

Монументалната зона на парка е платена. Ако отидете без билети и искате да купите на място от касите, може да се окаже, че има билети не за в момента, а за след 2-3 часа. Имат някакви ограничения колко хора се допускат в платената зона едновременно, затова билетите са с конкретен час. 

Връзка към коментар
На 14.05.2017 г. в 22:50, Ilian359 каза:

 

С влак R2 до гара Passeig de Gracia - тя е точно на 300 метра от площад Каталуния, изходът е пред Casa Batllo.

Картата Т10 важи ли за този влак? И ако да, каква точно да купя на летището? Само за зона 1 ли?

Редактирано от Suunto
Връзка към коментар

Здравейте,

Понеже и на мен ми предстои пътуване до Барселона на 22.06, искам да хвана TMB 46 от летището до площад Испания.

От къде може да се купи билет за въпросния бус? Преди 6-7г. като бях в Барселона, се продаваха от шофьорите на буса?

Сега има ли промяна? И някой може ли да потвърди че Т10 не важи за пътуване с този бус?

Има ли по-изгоден транспорт от летището до площад Испания?

 

Връзка към коментар

Т10 важи за този автобус. За потвърждение не мога да кажа, защото не съм пътувал в близките 4-5 месеца. Пиши когато пътуваш дали все още е така, или някой преди теб ако пътува ако може да сподели.

Връзка към коментар

Със сигурност ще пиша, като пътувам, как стоят нещата.

Ако някой знае приятен ресторант в района на El Molino Theater ( и не само), който да не е турист трап, моля да сподели.

 

Връзка към коментар

Била съм в Can Pepe. Адрес от Google maps: Carrer de Vila i Vilà, 86, 08004 Barcelona, Испания.

Не е нещо невероятно, но хапнахме прилично и спокойно. Без туристи.

Района около театрите като цяло е ок, в заведенията са повече местни, поне по мои впечатления. Въобще атмосферата в квартала ми се струва по-автентична.

Иначе и друг път съм писала, по Career de Blai е пълно със снек барове за пинчоси. Там вече има доста туристи, но лично на мен ми беше голяма емоция да вечерям там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте магеланци,

предстои ни пътуване до Барселона за 7 нощувки - 4 възрастни + 4 деца. Колко материал изчетох и нещо не мога да се ориентирам за Саграда Фамилия... в крайна сметка каква е цената на билетите и от къде да ги купя? В някакъв руски сайт бяха 11 евро, на официалния са 15,00 ?!?! Някъде гледах комбинация с къщата музей на Гауди 14,00 евро...
Моля помогнете.....

 

Благодаря предварително :)
П.С. ако има някъде подробно описание по форумите, моля да ме извините - явно не съм го видяла...

Връзка към коментар
преди 2 часа, Jenny каза:

Здравейте магеланци,

предстои ни пътуване до Барселона за 7 нощувки - 4 възрастни + 4 деца. Колко материал изчетох и нещо не мога да се ориентирам за Саграда Фамилия...

На място също се продават,но опашките сааааа....аз на два пъти се отказвам да влизам и си я гледам от далеко :shout: Кога сте там?

Връзка към коментар
преди 39 минути , Ivko каза:

На място също се продават,но опашките сааааа....аз на два пъти се отказвам да влизам и си я гледам от далеко :shout: Кога сте там?

Да, видях че е така за опашките... миналият път като ходих не влезнахме, сега се чудя... много противоречиви мнения. В началото на август сме там и ще трябва да планирам кога точно да отидем, че е с дата и час...., а сме с двама малчугана на по 9, един пуберитет на 14 и една аха, аха 18-годишна....

 

Редактирано от Jenny
Връзка към коментар

Посещението на Саграда Фамилия е едно от нещата, които ще останат в съзнанието ми след престоя ми в Барселона. Прочетете поста на Duke по-нагоре из темата, за да придобиете представа, много добре го е описал и се радвам, че го послушах.

 

Иначе малко реклама да си направя, качих малко снимки от юни, надявам се да ви харесат:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ради каза:

Можеш ли дадеш повече информация , от първа ръка , за билетите Т10 . Важи ли за  автобуса от / до летището и наистина ли са по- скъпи от машината на самота летище ?

За съжаление не мога, тъй като не се наложи да използвам Т10. Мястото ми за настаняване беше на 100м от площад Каталуния и почти не съм използвал градски транспорт, тъй като градът е доста компактен. Има доста хора във форума, които могат да ти помогнат, дано видят темата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снимах го този надпис, че Т10 не важи за от/до летището на един автомат в центъра, ще потърся снимката, но повярвайте ми, че го видях с очите си. Не ми се наложи да го проверя, обаче, че с такси се придвижвахме от/до летището.

Връзка към коментар

Важи за автобуса. Пътувахме в края на юни. Качихме се на 46 на летището и шофьорът поиска да ни види билета, показахме Т10, което си бяхме купили току-що, той каза "добре" и ни посочи да го валидираме на автомата. Всичко точно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ради каза:

Можеш ли дадеш повече информация , от първа ръка , за билетите Т10 . Важи ли за  автобуса от / до летището и наистина ли са по- скъпи от машината на самота летище ?

 T10 важи за автобус от летището, но не и за метро, цената си е същата, просто се избира зона 1 от автомата за билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От както отвориха L9 линията на метрото на летището ( Някъде около Февруари-Март 2016) - Т10 не важеше и не е важала за нея. Въпроса е дали все още важи за влакчето до града Rodalies (местните каталунски влакове) - http://rodalies.gencat.cat/en/horaris който спира на Barcelona Sants , Passeig de Gracia и Estacio de França (където карастрофира влак онзи ден) с който всички местни и аз съм ползвал над 20 пъти до града и обратно, (последно през Януари 2017-та). Моля някой да сподели ако е пътувал скоро и знае.

Capture+_2017-07-31-20-26-36-1.png

Редактирано от edbloom
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ради каза:

Можеш ли дадеш повече информация , от първа ръка , за билетите Т10 . Важи ли за  автобуса от / до летището и наистина ли са по- скъпи от машината на самота летище ?

Т10 се води зона 1 т.с. целия център и е за 10 валидирания аз до сега друга карта не съм ползвал и ходя навсякъде с нея важи и за нощните автобуси.Важи за грацкия автобус до летището,но не трябва да се бърка с аеробуса.Иначе влак до летището е мисля 4 евро а този аеробус е директен и по-бърз и е 5.90 в едната посока като онлаин излиза 10.20 двупосочен

 

преди 3 минути , edbloom каза:

От както отвориха L9 линията на метрото на летището ( Някъде около Февруари-Март 2016) - Т10 не важеше и не е важала за нея. Въпроса е дали все още важи за влакчето до града Rodalies (местните каталунски влакове) - http://rodalies.gencat.cat/en/horaris който спира на Barcelona Sants и Passeig de Gracia и с който всички местни и аз съм ползвал над 20 пъти до града и обратно, (последно през Януари 2017-та). Моля някой да сподели ако е пътувал скоро и знае.

Не не важи.За влаковете до/от летището се купува отделен билет

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

 

 

Не не важи.За влаковете до/от летището се купува отделен билет

Тази информация от кога ти е и лично ли е проверена ? За последно Януари 2017-та все още важеше.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.