Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

преди 13 часа, Alexander каза:

За кога става дума?

Става дума за 21 или 22 март.

Хотел вече имам, не е никак близо до нищо, просто не го определям аз, беше съобразен да е до конгресния център, тъй като ще пътувам по работа.

Връзка към коментар

Тогава ще е добре,в 7:30 часа ще е светло вече, понеже изгрева е малко преди 7 на тези дати.

Ако беше след 25.03 щеше да е тъмно, понеже влиза лятното часово време и се слънцето изгрява в 07:40 чак.

 

Връзка към коментар

Гледам, че цените на забележителностите в Барселона доста са се повишили от предното ми посещение преди 5-6 години. Не мога да открия някакви семейни билети или някакъв промо билет, освен Барселона пас и Барселона кард, като всеки от тях обаче покрива само някои атракции, а за четирима си става цифра. Същевременно не ни привличат всички включени в Барселона пас атракции.

Някой знае ли нещо друго, което си заслужава .

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
На 2/12/2018 в 19:23, mary_shery каза:

В резервационната система на парк Гюел прочетох нещо, което ме заинтригува:

The regulation schedules of the Monumental Core change over the course of the year, depending on daylight hours (check the 'Opening times and rates' section):
During the low season the access to the Monumental Core is regulated from 08.30am to 07:00pm at most.
During the mid season the regulation schedule is from 8.00am to 8.30pm.
During the high season the regulation schedule is from 8.00am to 9.30pm.

Outside of these hours access is free, although visibility cannot be guaranteed due to the lack of artificial lighting in the Monumental Core.
Това ще рече ли, че извън тези часове от 8:30-19, може да се влезе без предварително купен билет? Много гадно са направили това с часовете на почти всички атракции в Барселона, а аз ще я разглеждам в някакви свободни часове, които не знам точно кога ще бъдат и не мога да рискувам да си купя билет за определен часови диапазон.

Ще ми е интересно като се върнеш да споделиш как се е получило. През май и ние ще ходим в Барселона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

какво означава този символ 10+ при покупката на онлайн-билети за Саградата? и часът, който е означен, стриктно ли трябва да се спазва -  т.е. в точния час трябва да си на входа, предполагам няма опашки, като си с предварително взет билет? допустимо ли е +/-  10-15 минути отклонение?

Untitled.png.4aea2fb742a761a6d63e4ba0d2b04257.png

Връзка към коментар

Не мога да кажа какъв е този символ, предполагам, че е свързан с броя на продадените билети. Наблюденията ми са, че часовете се спазват стриктно и ако отидеш в другия период /което значи закъснение с повече от 15 минути/, рискуваш да не те пуснат. Мисля, че ние влязохме 5 минути преди времето ни, но не съм сигурна. Опашки няма, поне при нас нямаше.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , antea каза:

какво означава този символ 10+ при покупката на онлайн-билети за Саградата? и часът, който е означен, стриктно ли трябва да се спазва -  т.е. в точния час трябва да си на входа, предполагам няма опашки, като си с предварително взет билет? допустимо ли е +/-  10-15 минути отклонение?

Untitled.png.4aea2fb742a761a6d63e4ba0d2b04257.png

Обикновено това означава, че има повече от десет билета. Часовете се спазват стриктно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! На 7 май са много скъпи билетите за връщане, намирам една опция от Жирона до Франкфурт и после София. Проблемът е, че е много рано полета от Жирона, в 8 ч., а аз ще спя в Барселона. Не намирам засега начин за придвижване, много странно. Някой има ли идея? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Пътувко каза:

Здравейте! На 7 май са много скъпи билетите за връщане, намирам една опция от Жирона до Франкфурт и после София. Проблемът е, че е много рано полета от Жирона, в 8 ч., а аз ще спя в Барселона. Не намирам засега начин за придвижване, много странно. Някой има ли идея? 

Най-евтин вариант на 7-ми май излиза през Бергамо:

 

Capture.PNG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Пътувко каза:

Здравейте! На 7 май са много скъпи билетите за връщане, намирам една опция от Жирона до Франкфурт и после София. Проблемът е, че е много рано полета от Жирона, в 8 ч., а аз ще спя в Барселона. Не намирам засега начин за придвижване, много странно. Някой има ли идея? 

 

 има автобус в 5 часа от Барселона http://www.sagales.com/uploads/20180104113325_8416ac37130b457a4143308e838b03fd89afc7de.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

 

 има автобус в 5 часа от Барселона http://www.sagales.com/uploads/20180104113325_8416ac37130b457a4143308e838b03fd89afc7de.pdf

Мерси, само че това е програмата до края на месец март, не е излезнала актуалната за пролет/лято

преди 2 часа, Dian каза:

Най-евтин вариант на 7-ми май излиза през Бергамо:

 

Capture.PNG

Благодаря, има и вариант до Пловдив за под 40 Е. Ще видя дали няма да падне директния полет, сега е над 100 Е. Защото иначе няма да спестя чак толкова много. Ще видя къде ще му излезе края :)

Връзка към коментар
преди 49 минути , Пътувко каза:

Мерси, само че това е програмата до края на месец март, не е излезнала актуалната за пролет/лято


:)

 

 автобусите обслужват само летището и са  съобразени с полетите , така че щом ще има полет 100 % ще има и автобус до там

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, edbloom каза:

Какъв е варианта до Пловдив ? Взимай го него, ако е за 40 евро.

Ами около обяд от Барселона до Бергамо, там няколко часа и после до Пловдив. Пристига се обаче след 21 часа, трябва да мисля оттам как да се придвижа до София или да нощувам. Всички тези гимнастики съответно оскъпяват придвижването, така че все още се чудя кой е най-добрия вариант. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 16.01.2018 г. в 9:05, edbloom каза:

Когато излезете от изхода където спира влака се качвате на горния етаж и ще ви поиска картата, за да излезете първо от там - чекирате си я. След това на самото метро пак ще ползвате картата, но всичко това ще ви струва 1 пътуване в картата от летището до Collblanc. След като сте с Wizz обаче помислете и за L9 метро, вярно че е 4.50 евро в посока, но ще кацнете по късно и може да сте изморени и да искате да стигнете по бързо. То е директно до Collblanc. Района ми е супер любим, защото е едно от последните автентични места без много комерс в града, без много туристи и може да видите как живеят местните. Места няма да ви препоръчвам, просто го обходете и сами ще си намерите :)

Здравейте, на 17-ти този месец пътувам на семейна ваканция до Барселона. Аз съм била там,  но преди 8 години.  Колебая се за най-добрия  и изгоден вариант за да стигнем от летището до апартамента, който наех (близо до Саграда Фамилия, Grassot, 4, Грасиа, 08025 ). Първо бях решила с аеробус до  площад Каталулия и от там пеша (около 30 мин)  или метро. След като прочетох темата тук, се замислих дали да не е по добре с Т10  карта -влакчето -и после метрото до Саграда Фамилия или спирка Verdaguer. Ако правилно съм разбрала комбинацията влакчето и метро ще струва около едно евро на човек с Т10?

Редактирано от denica0407
Връзка към коментар

Един билет T10 може да се ползва не само от един човек.Ние бяхме двама за три дена с един билет вкл. от/до летище.Като се замисля по-евтин транспорт до сега в Европа не съм виждал

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, denica0407 каза:

След като прочетох темата тук, се замислих дали да не е по добре с Т10  карта -влакчето -и после метрото до Саграда Фамилия или спирка Verdaguer.

Да, взимате влакчето до Sants и след това от там се прекачвате на синята линия L5 като няма да ви таксува допълнително и слизате или на Verdaguer или на Sagrada Familia, което ви е по близо. От летището до там ще ви излезе по 1 евро на човек. Можете и да си предавате 1 карта различните пътуващи. Весело прекарване :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хей, благодаря ви antea, Ivko,  edbloom :) Ще се възползвам от съветите ви :) Апартамента го наех през agoda, дано всичко да е наред- Eric Vökel Boutique Apartments,  навсякъде имат отлични оценки. От TripAdvisor,  agoda даваха най-изгодна цена. За 3 нощувки 4 човека 592 лв, много изгодно за Барселона. Ще пиша тук подробности когато се върна. Стискайте палци всичко да е наред, защото това пътуване е за 60-тия рожден ден на баща ми. С брат ми ще ходят и на мач-  Барса и Атлетик Билбао ;) Той е страшен футболен фен и бивш футболист ;) Много се вълнува:)

Поздрави

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, edbloom каза:

Да, става.

Благодаря за отговора! Може ли да обясните как се стига до автобус N18. Ние пристигаме около полунощ с Ryan air от Бергамо.

По-нагоре в темата четох, че билетите Т10 се купуват от автомати до спирката на влакчетата. А до спирката на нощните автобуси има ли такива автомати?

Връзка към коментар
преди 46 минути , alienad каза:

Благодаря за отговора! Може ли да обясните как се стига до автобус N18. Ние пристигаме около полунощ с Ryan air от Бергамо.

По-нагоре в темата четох, че билетите Т10 се купуват от автомати до спирката на влакчетата. А до спирката на нощните автобуси има ли такива автомати?

Честно казано не знам, ползвал съм го 2-3 пъти през нощта, но от площад Каталуня към летището, за някакви полети в 6 сутринта. От летището точно къде е спирката, трябва да се провери. Пътува около 50 мин.  Виж тук са описани различните нощни автобуси до и от летището.

https://www.barcelona-tourist-guide.com/en/airport/transport/night-bus-barcelona-airport.html

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.