Прескочи до съдържание

Градски транспорт през нощта до летище София


Препоръчани мнения

:) Стенк, защо не сравниш и средните доходи на човек /простосмъртен/...

Защото отдавна съм престанал да съпоставям доходите. Ако го правех нямаше да ходя никъде и щях да съм в постоянен стрес смятайки курса на еврото или паунда. Просто знам , че колкото толкова :-)

 

Примерно такси в Амстердам започва с начална тарифа 7 евро , която включва безплатно първите два километра. ако пътуваш обаче по-наблизо например 500 метра пак ще ти струва 7 евро...

Ако сега има някаква промяна моля да ме коригирате , но последно през 2011 беше такава цената.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ОК Супертранс са ме лъгали само веднъж и то аз се държах като пълен новобранец макар да съм наясно с тарифите. Просто ми беше много крив ден и буквално нямах сили за скандали. От Централна Автогара ми отчете 17 лева до летището на дневна , като спирахме да зареди на газстанция и уж щеше да приспадне от показани ето на апарата.На летището се направи на разсеян и не само не приспадна няколкото лева , но му дадох 20 - тачка и оня каза , че нямал дребни да ми върне -:) Друг път щях да го накарам да излезе и да развали при колега , но както казах беше ми кофти ден и просто махнах с ръка.

Ползвам и 1280 от които също съм много доволен.

Връзка към коментар

Като се замисля, бих ползвал автобус след късен  полет, но не бих ползвал преди ранен. По простата причина, че преди полет времето е ограничено и рискът от закъснение трябва да се сведе до минимум. 

А за такситата препоръчвам Green Taxi с предварителна заявка - обслужването е класи над останалите фирми.

Връзка към коментар

Ако пристигнеш в полунощ на летището и искаш да се придвижиш към София, кое е по-добрия избор: да ползваш такси-компанията на летището или сам да си извикаш такси на друга компания? Имат ли право други таксита да вземат клиенти от летището? Дали външното такси е по-удачния избор като цена, т.е. дали е по-малко вероятно да те излъже, при положение, че си се обадил и си го извикал?

Връзка към коментар

Като се замисля, бих ползвал автобус след късен  полет, но не бих ползвал преди ранен. По простата причина, че преди полет времето е ограничено и рискът от закъснение трябва да се сведе до минимум. 

А за такситата препоръчвам Green Taxi с предварителна заявка - обслужването е класи над останалите фирми.

Първите, както и последните коли по маршрута на 84, са много точни. Поради простата причина, че обикновено в тези часове на денонощието трафика е слаб, и няма задръствания, изчаквания или други пречки. Изпробвано много пъти и от много години насам.

За таксита е много хазартно да се препоръчва една или друга компания. При всичките фирми има и коректни, и цифромани. Работата си е на чист късмет, или нюх и усет ако си ги развил, какъв ще си избереш. ;)

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Ако пристигнеш в полунощ на летището и искаш да се придвижиш към София, кое е по-добрия избор: да ползваш такси-компанията на летището или сам да си извикаш такси на друга компания? Имат ли право други таксита да вземат клиенти от летището? Дали външното такси е по-удачния избор като цена, т.е. дали е по-малко вероятно да те излъже, при положение, че си се обадил и си го извикал?

Другите фирми нямат право да стоят на обособената стоянка на такситата, но би трябвало да могат да минат и да вземат клиент, който ги е повикал.

Мисля, че в момента само ОК супертранс имат право да са там на стоянка, а преди бяха и 1280, но ги изгониха по някаква причина (може би пътник се е оплакал от менте, не знам). Само че на Т2 официалната стоянка е в страни от сградата на терминала, а е пълно с ментета, за които няма воля да бъдат изгонени и чакат точно пред терминала, където чакат и колите на обикновените посрещачи/изпращачи с коли.

Връзка към коментар

Винаги при пристигане, независимо дали на Т1 или на Т2, директно се отправям към гишето на "ОК Супертранс", за да поръчам такси и да получа от служителката бележка с номера на колата. Нямам оплаквания на този етап от тях, ползвам ги принципно при всички случаи, защото бяха първите с опция "запомняне на адрес" и не ми се налага да диктувам адрес на начална точка...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма такова нещо. Направи така, както е написал Duke, с бележката, която ти дават от гишето на летището, винаги можеш да проявиш претенции относно шофьора - как е карал, дали е пушил в купето, дали се е държал невъзпитано, дали ти е дал касова бележка итн, итн.. 

То си е същото, като да се прибираш от някой клуб през нощта, дори в случая си по-защитен.

И не го мисли чак толкова, квото е имало да се случва, ще се случи рано или късно :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нормално - това е огромна фирма със стотици шофьори. А хората са различни. Аз не съм карък, по-скоро съм цербер. Просто ако има да се случва някаква нередност, тя ще се случи на мен и тъй като съм цербер, няма да остане незабелязана :)

Връзка към коментар

Спокойно важно е да не те лъжат в сметката . Пътувал съм десетки пъти с тях и както споменах попаднах само на един тарикат , но и аз бях свалил гарда . Ето Георги в Сингапур го бяха преметнали , та няма място на света дето да си застрахована от подобно нещо.

Относно бакшишите гледай да имаш в теб 20-ина лева примерно едно 10 и другите по 2 левови банкноти. Така няма как да ти излязат с номера с рестото.

Автобусите от летището дори денем редовно излизат с номера , че нямали билети и затова винаги в документите имам и няколко билетчета за градския транспорт .Преди подозирах , че са комбина с таксиметровата фирма. Това , че нямало билети в автобуса не пречи на контролите да глобяват ...

Връзка към коментар

Това , че нямало билети в автобуса не пречи на контролите да глобяват ...

О, в това съм убедена :)

 

 

И не го мисли чак толкова, квото е имало да се случва, ще се случи рано или късно :)

Много успокоително звучи :D

Връзка към коментар

А бе как и се обясняваме на девойката все едно не се е качвала ни на рейс, ни на такси..още повече е в бг.. няма начин да не се оправи! :rolleyes:

Ооо, не съм съгласна със забележката, винаги е полезно да почерпиш от чуждия опит. Нямаше да отварям дума, ако нямах притеснения

Връзка към коментар

Ооо, не съм съгласна със забележката, винаги е полезно да почерпиш от чуждия опит. Нямаше да отварям дума, ако нямах притеснения

Да. Със сигурност. Просто не ми се вярва, че в днешно време има човек, който не си е патил от контрольори в рейс на СКГТ или от такси  шофьор.

Връзка към коментар

Това , че нямало билети в автобуса не пречи на контролите да глобяват ...

Което, според правилника на СКГТ е нарушение. Ако шофьора ти заяви, че няма билети, му искаш името и служебния номер. И ако се качи контрольор, е длъжен той да ти продаде нормален билет на номинална стойност, а той да докладва, че шофьор еди кой си, на автобус по линия..., с рег. номер..., в ...часа не е рзполагал с билети.

И това е за всички автобуси по всички линии, не само от и до летището. Да си го знаете :)

Пътника/клиента няма само задължения, има и права.  Това вече не трябва да е табу за държавната администрация.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Сигурно си прав , но навремето пишеше изрично ,че пътникът е длъжен да се качи с валиден документ за пътуване.

Ако са променили текстовете не съм се зачитал от много време.

Връзка към коментар

Което обаче ако се случи на чуждоземец в 84, си гърми автоматично с глоба на общо основание. Не всички в София си знаят правата при пътуване с градски транспорт, какво остава за чужди граждани.

Който проявява интерес, ето пълният текст

http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=96

Връзка към коментар

Винаги при пристигане, независимо дали на Т1 или на Т2, директно се отправям към гишето на "ОК Супертранс", за да поръчам такси и да получа от служителката бележка с номера на колата. Нямам оплаквания на този етап от тях, ползвам ги принципно при всички случаи, защото бяха първите с опция "запомняне на адрес" и не ми се налага да диктувам адрес на начална точка...

Да разбирам ли, че има дежурен на това гише за поръчка на такси денонощно?

Връзка към коментар

Сигурно си прав , но навремето пишеше изрично ,че пътникът е длъжен да се качи с валиден документ за пътуване.

Ако са променили текстовете не съм се зачитал от много време.

Условието ако нямаш билет, е да се качиш от първата врата до шофьора, и още с качването да го купиш (това в случай, че в превозното средство вече има контролен орган, и евентуално те следи с поглед  :D ).

В трамваите и тролеите има автомати, и казуса "билет от шофьора" е изчестен. Но все още не във всички автобуси има такива, Както все още няма и електронни валидатори в автобусите. А уж още преди 3 години щяха да са въведени в цялата мрежа.

 

ІІІ. ИЗДАВАНЕ И ЗАРЕЖДАНЕ НА ПРЕВОЗНИ ДОКУМЕНТИ

Чл. 15. (1) "Център за градска мобилност" ЕООД има изключителните права да издава, зарежда и продава превозните документи за пътуване по обществения транспорт в СО чрез:

- бюра за абонаментни карти и билети;

- билетни каси;

- билетни автомати в трамваите и тролейбусите;

- разпространители в търговската мрежа по комисионен договор;

- водачи в превозните средства на обществения транспорт, които задължително трябва да притежават билети за еднократно пътуване.

(2) Водачите продават билети при спряло превозно средство и срещу точно приготвена сума.

;)

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Да разбирам ли, че има дежурен на това гише за поръчка на такси денонощно?

За Т2 със сигурност има дежурен при пристигане на самолет по което и да е време на денонощието. За Т1 не знам. Ама те на Т1 по принцип се събират по-кръвожадните кожодери. Схемата просто е неразбиваема.  :huh: .

Връзка към коментар

Аз пък никога не съм имала проблеми с такситата от летището, дори не ходим на гишето да си поръчваме, а направо отпред на стоянката - винаги са ни взимали в рамките на разумното, ама то и колко да ни вземат до Младост  :) ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.