Прескочи до съдържание

Градски транспорт през нощта до летище София


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Аз пък никога не съм имала проблеми с такситата от летището, дори не ходим на гишето да си поръчваме, а направо отпред на стоянката - винаги са ни взимали в рамките на разумното, ама то и колко да ни вземат до Младост  :) ?

Живея в Младост 1 и редовно ходя до летището за ранния полет до Брюксел. Винаги ми взимат между 6 и 8 лв.

Иначе... относно билетите- в 84 редовно шофьорите не продават билети и съответно редовно вътре има контрольори. Изпатилите си чужденци да много и то точно заради схемите между шофьори и контрольори и най-лошото е, че това е първото впечатление на идващите за пръв път в България.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Живея в Младост 1 и редовно ходя до летището за ранния полет до Брюксел. Винаги ми взимат между 6 и 8 лв.

Иначе... относно билетите- в 84 редовно шофьорите не продават билети и съответно редовно вътре има контрольори. Изпатилите си чужденци да много и то точно заради схемите между шофьори и контрольори и най-лошото е, че това е първото впечатление на идващите за пръв път в България.

 

Между другото, сега се сещам за един казус - с едни гъркини, които се качиха на 84 - жените нямаше откъде да вземат билети и изведнъж шайката ги хвана и почна лют скандал... Отнякъде се появи един чичка, който каза че е от Столичен инспекторат и ги скастри, т.к. било прието решение от Столична община, чужденците в 84 да не се глобяват ако се качат от летището и човекът беше с една друга лелка. Обясниха на чужденките, че могат да дойдат с тях и да подадат жалба срещу контрольорите и жените тръгнаха с тях от една от спирките... Какво се е случило - нямам представа. 

Връзка към коментар

Е явно са имали късмет. Но повечето чужденци редовно си отнасят глобите, защото реално на летището няма от къде да се купи билет и когато контрольорът и шофьорът са в комбина, вероятно чувството не е никак приятно...

Хубава работа, ама българска...

Връзка към коментар

Иначе... относно билетите- в 84 редовно шофьорите не продават билети и съответно редовно вътре има контрольори. Изпатилите си чужденци да много и то точно заради схемите между шофьори и контрольори и най-лошото е, че това е първото впечатление на идващите за пръв път в България.

На същото гостоприемство съм попадал в Будапеща и Братислава. Конкретно в Братислава имаше автомати за билети на спирката. Но те приемаха само шепа дребни местни монети, които нямаше как да се набавят на самото летище. 

Връзка към коментар

Отнякъде се появи един чичка, който каза че е от Столичен инспекторат и ги скастри, т.к. било прието решение от Столична община, чужденците в 84 да не се глобяват ако се качат от летището и човекът беше с една друга лелка. Обясниха на чужденките, че могат да дойдат с тях и да подадат жалба срещу контрольорите и жените тръгнаха с тях от една от спирките... Какво се е случило - нямам представа. 

 

Според мен,горчиво са съжалявали,че са се хванали на тази схема. :D

Връзка към коментар

На същото гостоприемство съм попадал в Будапеща и Братислава. Конкретно в Братислава имаше автомати за билети на спирката. Но те приемаха само шепа дребни местни монети, които нямаше как да се набавят на самото летище. 

 Мда ама в Будапеща има откъде да си купиш освен от шофьора.

Връзка към коментар

Вече има. На предишното ми ходене имах дребни форинти, с които да купя билети за автобуса от летището. Гредата беше на първата метростанция - там нямаха дребни да ми върнат ресто и отказаха да ми продадат билети. Не приемаха и кредитни карти. Направо си помислих, че съм сънувал полета и все още съм в България.

Връзка към коментар

Живея в Младост 1 и редовно ходя до летището за ранния полет до Брюксел. Винаги ми взимат между 6 и 8 лв.

 

От някъде до летището положението е едно, и при него няма проблем в общия случай. Но е съвсем друго от летището за някъде, когато няма алтернатива. Именно тогава се създават рисковите за пътуващите ситуации. ;)

 

Иначе... относно билетите- в 84 редовно шофьорите не продават билети и съответно редовно вътре има контрольори. Изпатилите си чужденци да много и то точно заради схемите между шофьори и контрольори и най-лошото е, че това е първото впечатление на идващите за пръв път в България.

Последното доказателство от днес; Шофьор без билети + банда от трима контрольори, резултат трима свалени в полето чужденци. За съжаление видях какво е станало от автобуса вече като беше тръгнал. Ако бяха се пробвали някъде около мен щях да им цитирам правилника на СОС, и да им предложа ако искат да дискутираме точките пред инспектор. Жалко, малшанс за туристите.

Връзка към коментар

На Т2 - в супермаркетчето на изхода винаги имат билети и има и голяма табела, а на Т1 има автомат за билети... и затова понякога се чудя защо хората се качват без, като има откъде да се купят?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Да повдигна малко темата, с новинка от ЦГМ.

Удължава се работното време на линия 84, което за някой може и да е вариант за по-евтино стигане до центъра.

post-21-0-53672800-1412841316_thumb.jpg

Редактирано от Polina
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

знам, че темата е за градския транспорт, но да си кажа, че аз проблем а такситата не съм имала никога. Живея в Красна поляна, която си е доста далеч от летището и повее от 15 лв не съм плащала. Когато метрото тръгне, може и да се замисля да го ползвам, но автобусите не ми вършат никаква работа, особено ако съм с голям куфар :)

Връзка към коментар

То и аз не съм имала проблем с такситата, но през деня, ако нямам много багаж предпочитам да ползвам автобуса.

С такси цената Люлин-Аерогара е 18 лв. с такса за повикването, а връщането 16 лв.

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
  • 2 години по-късно ...

Срещу 2 лв. за нощен транспорт в София!!!

С карта на стойност само 2 лв., софиянци ще могат да използват всички линии, които ще продължат да се движат след полунощ,

Най-накрая, подобно на много други европейски столици и българската ще се радва на нощен градски транспорт, но засега само пробно. От Солична община обявиха, че ще пуснат услугата от пролетта. 

Еха,. дано да НЕ ги спират....

За повече инфо тук.

Моля, ако темата не е за тук :dancing:да се премести.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нощните линии ще са със съвсем различни маршрути и летището не се спряга като крайна спирка на нито един от вариантите.

 

Виж другото предложение беше крайно време:

 

Цитат

С промените в правилата за пътуване ще отпадне и допълнителното плащане, ако пътуваме с багаж, посочи шефът на ЦГМ Христиан Петров:
 
„Колкото багаж може да си носите, си го взимате и си го носите. По същия начин като отидем в Лондон или Париж и сме на летището, ако имаме два куфара и едва раница, си купуваме билет и се возим от летището до центъра на града, а не ни карат да си купуваме още един документ за багажа“.

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 58 минути , bad kid каза:

Дружба 2 не е точно на летището

Хаха @desislavna обсъждат ни квартала :) Не е на летището, иначе е добре, че ще има нощен транспорт из София, преди години пак го бяха пуснали, но го ползвахме само аз и двама приятели в посока Дружба 2 :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.