Прескочи до съдържание

Въпрос за Мианмар


Препоръчани мнения

mililia, отговарям ти веднага, докато не съм забравила. Визи: взех от посолството в Брюксел, 25 евро, готови са за 3 дни. stefanrusev по-горе е описал също. За e-visa четох в местния вестник, така че си струва да се  опита след 01.09.

Програмата: Янгон - 3 дни общо и белите слонове; Голден Рок с преспиване на върха; самолет до Баган, 4 дни  - пагодите и села; Мандалей - 4 дни /Амарапура, Сагаинг, Инва, Мингун и др. по предложения на гида/. Езерото Инле - 4 дни: пещерата Пиндая, 1 цял ден само за плаващите села и доста други.

Организацията: агенция в Бирма One stop tours. Изключително са точни, обаждаха се през ден да проверят дали сме доволни. Имат готови програми, но са гъвкави и можеш да се договаряш допълнително. Имахме гид и шофьор във всеки град, между градовете полети /ранни, за да не се губи време/. Иначе се возихме с всички възможни превозни средства. Ако искаш мога за ти пиша и имената на гидовете - много са съвестни. До Янгон пътувахме директно с тайланските авиолинии със смяна в Банкок.

питай моля, ако имаш други въпроси.              

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Благодаря Ushakal. Ще разгледам сайта на агенцията подробно и вероятно след това ще знам какво да питам по конкретно. Може би за всички тук ще е добре, ако дадеш и имената на гидовете. Все ще има полза от това да са в интернет пространството. Също и евентуално информация за хотели и т.н.

Според това, което ти си видяла кое би запазила в програмата си, кое би променила, евентуално предвиденото време достатъчно ли е било, трябва ли някъде да се удължи или намали времето. Просто с оглед на твоя опит може да дадеш практични съвети по организацията на едно такова пътуване.

Необходими ли са някакви ваксини и т.н.  

Сигурно въпросите ми са доста тъпи, но освен снимки на храмове от тази страна нямам никаква друга представа за нея. Снимките бяха достатъчно основание да пожелая един ден да видя всичко това на живо, та с оглед на това всяка информация ще е добре дошла както за мен, така и за всички други, които биха искали да пътуват до там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

mililia, отговарям ти веднага, докато не съм забравила. Визи: взех от посолството в Брюксел, 25 евро, готови са за 3 дни. stefanrusev по-горе е описал също. За e-visa четох в местния вестник, така че си струва да се  опита след 01.09.

Програмата: Янгон - 3 дни общо и белите слонове; Голден Рок с преспиване на върха; самолет до Баган, 4 дни  - пагодите и села; Мандалей - 4 дни /Амарапура, Сагаинг, Инва, Мингун и др. по предложения на гида/. Езерото Инле - 4 дни: пещерата Пиндая, 1 цял ден само за плаващите села и доста други.

Организацията: агенция в Бирма One stop tours. Изключително са точни, обаждаха се през ден да проверят дали сме доволни. Имат готови програми, но са гъвкави и можеш да се договаряш допълнително. Имахме гид и шофьор във всеки град, между градовете полети /ранни, за да не се губи време/. Иначе се возихме с всички възможни превозни средства. Ако искаш мога за ти пиша и имената на гидовете - много са съвестни. До Янгон пътувахме директно с тайланските авиолинии със смяна в Банкок.

питай моля, ако имаш други въпроси.              

Много се радвам, че пътуването ви е харесало много. :) Бирма е наистина невероятно място с невероятни хора.

Когато тръгвахме за там, аз много се притеснявах как ще бъде организирано всичко. А организацията се оказа толкова перфектна, че много наши туроператори имат да се учат от онези хора.

Връзка към мнение

Благодаря Ushakal. Ще разгледам сайта на агенцията подробно и вероятно след това ще знам какво да питам по конкретно. Може би за всички тук ще е добре, ако дадеш и имената на гидовете. Все ще има полза от това да са в интернет пространството. Също и евентуално информация за хотели и т.н.

Според това, което ти си видяла кое би запазила в програмата си, кое би променила, евентуално предвиденото време достатъчно ли е било, трябва ли някъде да се удължи или намали времето. Просто с оглед на твоя опит може да дадеш практични съвети по организацията на едно такова пътуване.

Необходими ли са някакви ваксини и т.н.  

Сигурно въпросите ми са доста тъпи, но освен снимки на храмове от тази страна нямам никаква друга представа за нея. Снимките бяха достатъчно основание да пожелая един ден да видя всичко това на живо, та с оглед на това всяка информация ще е добре дошла както за мен, така и за всички други, които биха искали да пътуват до там.

Защо да са ти тъпи въпросите? Питай си спокойно, нали за това сме се събрали тук, за да си помагаме :)Аз ще ти напиша за моето пътуване, така ще имаш още едно мнение.

За ваксини - няма изискване за такива. Ние си направихме за Хепатит А, освен това си имаме и за Хепатит Б, но това - по моя преценка.

Аз си носех много репеленти и лекарства, включително и за Малария. За всеобщо наше учудване, не ни ухапа ни един комар,  въпреки, че бяхме на доста места с водни площи. :blink:

А имената на гидовете /тука се позасмях/, но сега и ти ще го направиш:

Йе Ху, Мин Тун, Тин-Тин, Аунг Хтве, Мяо нещо си , Пи-нещо си, и пр.Нямат запомняне а и на нас ни звучат непривично, смешничко и странно. То, сигур и нашите имена така им звучат, ама не казват ;)

Нашата агенция беше тази:

 

http://kotartravel.com/

 

А програмата аз си я бях направила, пратих им я и те ми я организираха точно, както я исках:

 

        

 

9 Days / 8 Nights        Places to visit             : Yangon - Bagan - Mandalay - Heho - Inle Lake - Yangon .                  

 

Day  Date Itinerary Hotel 3* Service Provided  

 

1 16.окт.13 Arrival Yangon and transfer to hotel AK 858 (08:00 a.m ) & city tour Inya Lake Hotel car transfer / hotel / guide  

2 17.окт.13 Yangon - Bagan by flight and sightseeing Arthawka hotel Flight /private  car  / hotel /guide  

3 18.окт.13 Bagan sightseeing Arthawka hotel private car / hotel /guide  

4 19.окт.13 Bagan - Mandalay by flight & visit Ava - Amarapura - Sagaing Ayarwaddy river view hotel Flight /private  car  / hotel /guide  

5 20.окт.13 Mandalay - Heho by flight and visit Pindaya cave & Inle Lake  Shwe Inn Tha floating garden  Flight /private  car  / hotel / boat transfer/guide  

6 21.окт.13 Inle Lake boat excursion  Shwe Inn Tha floating garden  Private boat / hotel /guide   7 22.окт.13 Inle Lake - Heho to Yangon byt flight (pm )and  transfer to hotel Inya Lake Hotel Flight / car transfer /  hotel   

8 23.окт.13 Yangon city tour Inya Lake Hotel private car / hotel /guide  

9 24.окт.13 Departure .AK 859, 8.30 AM    car transfer only.            End Of  service 

                 

  Service Include           8 nights hotel accomodation twin bed room + 1 single bed with daily breakfast        

4 ways domestic flight tickets          

Domestic airport tax          

All car transportation by private car with A/C .          

Boat in Inle Lake           

Boat transfer in Inle Lake           

English speaking station guide          

Visa on arrival  ( service charges ) .                      

 

Service not include          

international airport tax          

Personal expnses , camera tax          

Entrance fees for tour site .          

Insurance                              

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо да са ти тъпи въпросите? Питай си спокойно, нали за това сме се събрали тук, за да си помагаме :)Аз ще ти напиша за моето пътуване, така ще имаш още едно мнение.

За ваксини - няма изискване за такива. Ние си направихме за Хепатит А, освен това си имаме и за Хепатит Б, но това - по моя преценка.

Аз си носех много репеленти и лекарства, включително и за Малария. За всеобщо наше учудване, не ни ухапа ни един комар,  въпреки, че бяхме на доста места с водни площи. :blink:

А имената на гидовете /тука се позасмях/, но сега и ти ще го направиш:

Йе Ху, Мин Тун, Тин-Тин, Аунг Хтве, Мяо нещо си , Пи-нещо си, и пр.Нямат запомняне а и на нас ни звучат непривично, смешничко и странно. То, сигур и нашите имена така им звучат, ама не казват ;)

Нашата агенция беше тази:

 

http://kotartravel.com/

 

А програмата аз си я бях направила, пратих им я и те ми я организираха точно, както я исках:

 

        

 

9 Days / 8 Nights        Places to visit             : Yangon - Bagan - Mandalay - Heho - Inle Lake - Yangon .                  

 

Day  Date Itinerary Hotel 3* Service Provided  

 

1 16.окт.13 Arrival Yangon and transfer to hotel AK 858 (08:00 a.m ) & city tour Inya Lake Hotel car transfer / hotel / guide  

2 17.окт.13 Yangon - Bagan by flight and sightseeing Arthawka hotel Flight /private  car  / hotel /guide  

3 18.окт.13 Bagan sightseeing Arthawka hotel private car / hotel /guide  

4 19.окт.13 Bagan - Mandalay by flight & visit Ava - Amarapura - Sagaing Ayarwaddy river view hotel Flight /private  car  / hotel /guide  

5 20.окт.13 Mandalay - Heho by flight and visit Pindaya cave & Inle Lake  Shwe Inn Tha floating garden  Flight /private  car  / hotel / boat transfer/guide  

6 21.окт.13 Inle Lake boat excursion  Shwe Inn Tha floating garden  Private boat / hotel /guide   7 22.окт.13 Inle Lake - Heho to Yangon byt flight (pm )and  transfer to hotel Inya Lake Hotel Flight / car transfer /  hotel   

8 23.окт.13 Yangon city tour Inya Lake Hotel private car / hotel /guide  

9 24.окт.13 Departure .AK 859, 8.30 AM    car transfer only.            End Of  service 

                 

  Service Include           8 nights hotel accomodation twin bed room + 1 single bed with daily breakfast        

4 ways domestic flight tickets          

Domestic airport tax          

All car transportation by private car with A/C .          

Boat in Inle Lake           

Boat transfer in Inle Lake           

English speaking station guide          

Visa on arrival  ( service charges ) .                      

 

Service not include          

international airport tax          

Personal expnses , camera tax          

Entrance fees for tour site .          

Insurance                              

Александра, сърдечно благодаря за информацията.

От онзи ден се зачетох в тази тема и взех та проучих малко нещата за тази страна и вече имам някакво виждане какво бих искала да видя там ...... а бе с една думя - всичко. Виждам, че към твоята програма май трябва само да се добави манастирът върху вулкана дето Ushakal е ходила да види и планината Попа и се получава моето желание. Така че вече си имам програма.

С оглед да преценя горе-долу бюджета имам следните въпроси: Какво е действителното ниво на хотелите (виждам че са 3 зв), който сте ползвали откъм чистота ? Въобще не  държа на лукс, но ми е трудно да правя компромис с чистота и евентуалното наличие на местни несекоми, непознати за мен. :) . Нямам представа обаче там категориите доколко отговарят на европейския стандарт. Спомням си, че Стефан Русев се беше изказал зле за един от хотелите, които той е ползвал.

Разгледах ценовата листа на другата агенция, без да имам реална представа от действителното състояние на хотелите, но определено не ми се сториха много евтини (тези от 4 и 5 зв), а за 10-12 нощувки това излиза значителен разход. Тези пък в букинг ми изглеждат някак си неприемливо скъпи или с лоши отзиви.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Категориите на хотелите НЕ отговарят на никакви стандарти, а цените се качат с около 20-30% годишно. Местата които ние избираме въобще не са еталон за цена/качество. За нас е важно да има гореща вода, чисто легло и нет - все пак не отиваме да се мотаме из хотелите им... За да скалъпиш бюджета заложи по около 50$ двойната, а пък после ще помагаме с оптимизирането ;)

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AlexandraKo много подробна информация е дала. Ще добавя само някои неща, които имах много желание да видя и преживея, но не успях поради липса на време /но аз пътувам бавно/,. FlyTraveler е споменал по-напред за круиза Баган - Мандалей, Мраук У и Чин стейт и пагодите в Каку.

 

Ваксини: имам срещу хепатит А и Б, тиф и тетанус. Никога не съм вземала хапчета против малария, защото лекарят в клиниката по екзотични болести винаги ми казва, че няма смисъл, защото е бил нисък процента на превенцията и всеки път ми обяснява, че има инкубационен период и ако се разболея, ще ме лекуват в клиниката. Така че на това разчитам.

 

Хотели: трудно ми е да кажа. зависи от бюджет , комформизъм /аз, за съжеление, съм в тази категория/ и т.н. Мисля, че ще намериш най-подходящото за теб.

Връзка към мнение

Доста хора от форума са ходили до Мианмар и са описали много неща. Това, което не видях описано и според мен е изключително интересно е прехода с кораб по река Иревади от Мандалей до Баган (Ushakal го е споменал/а), както и манастира на Маунт Попа, чието разположение е просто невероятно.

 

Аз не съм си правил труда за никаква превенция с-у малария, не мисля, че риска в туристическите райони на Мианмар оправдава това - лично мнение, не е препоръка. Не е и съвсем да съм безотговорен, в Африка (на местата, където има опаснот от малария) винаги вземам Маларон по схема.

 

Забравил съм каква е била точно цената на местната агенция, защото аз ходих в Бирма преди 8 години, спомням си само, че беше изключително евтино, а и да я открия по кореспонденция някъде, едва ли би била актуална, по онова време имаше много малко туристи в страната и цените бяха ниски. Нещо ми се върти в главата, че двама човека обменихме за храна общо към 150 долара и за 10 дни не ги бяхме похарчили.

Връзка към мнение

Тъкмо си мислех, че съм добила някаква минимална представа от това, какво си заслужава да се види в Мианмар и Флай  ми напомни, че си иска сериозно проучване преди това.

Флай, този манастир на Маунт Попа различен ли е от манастира на Таунг Калат ? Аз си бях харесала втория, но пък като видях снимките се замислих дали не са един и същи? И за да е пълна излагацията ми все пак да попитам Голден рок нещо трето ли е?   

Доста хора от форума са ходили до Мианмар и са описали много неща. Това, което не видях описано и според мен е изключително интересно е прехода с кораб по река Иревади от Мандалей до Баган (Ushakal го е споменал/а), както и манастира на Маунт Попа, чието разположение е просто невероятно.

Връзка към мнение

Тъкмо си мислех, че съм добила някаква минимална представа от това, какво си заслужава да се види в Мианмар и Флай  ми напомни, че си иска сериозно проучване преди това.

Флай, този манастир на Маунт Попа различен ли е от манастира на Таунг Калат ? Аз си бях харесала втория, но пък като видях снимките се замислих дали не са един и същи? И за да е пълна излагацията ми все пак да попитам Голден рок нещо трето ли е?   

 

Правилно си видяла, Таунг Калат е манастира на Маунт Попа, едно и също е, Голден Рок е на друго място. Значи може да са го споменавали и другите, аз просто не си спомнях това име.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Правилно си видяла, Таунг Калат е манастира на Маунт Попа, едно и също е, Голден Рок е на друго място. Значи може да са го споменавали и другите, аз просто не си спомнях това име.

Много си приличат, но при описанието на Таунг Калат като забележителност, на едно място прочетох, че не бива да се бърка с връх Попа и че се намира на друго вулканично образувание, та затова се обърках.  :)

Връзка към мнение

Много си приличат, но при описанието на Таунг Калат като забележителност, на едно място прочетох, че не бива да се бърка с връх Попа и че се намира на друго вулканично образувание, та затова се обърках.  :)

 

 

Всъщност си права, не са съвсем едно и също, има някакво объркване с назоваването им, за да съм абсолютно точен, Таунг Калат е това, което имах предвид, много често му казват манастира Попа, но явно Таунг Калат е най-точното наименование.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аха, тогава Стефан Русев би могъл да се включи и да даде пояснение всъщност за какво се ходи на Маунт Попа, ако този манастир се намира в близост, но си е различна забележителност. Прочетох в неговия пътепис, че е ходил на Маунт Попа и че също е мистично място.

Връзка към мнение

Маунт Попа е самият вулкан, на който е построен Таунг Калат - храм на пазителите. Близо е до Баган, много интересно място и много агресивни маймуни. На Голден Рос ходихме от Янгон.  

Цената на ексурзията с местната агенция за нашия пакет беше около 2000 дол на човек вкл. гид и шофьор на различните места - вътрешните полети и хотелите бяха скъпи. Ако са повече хора и по-евтини хотели, е по-евтино. Отделно е билетът от мястото на тръгване до Янгон. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може ли някакви ориентировъчни цени относно пътуванията ви организирани от агенциите ?

Нашата цена беше тази:

USD- 2347 for 1 double USD- 1548 for 1 single

Total  = USD   3895 $  for 3 persons .

30% преведох като аванс.

Това е крайната цена, в предния пост пише какво е включено - визи, хотели, 4 вътрешни полета, транспорт и екскурзовод през цялото време, и  лодки-модки по езерото :)

Хотелите си бяха супер, с изключение на този в Мандалей, старичък, където беше бая опушено и смърдеше. Но беше в много хубав квартал и стаите бяха големи. Ама  аз си ги бях избрала, а те ми ги осигуриха. Ако бях оставила на тях, сигурно щяха да направят по- добър от моя избор.

Освен това, преди да търся местна агенция се опитах аз да си ги букна, но ми излизаха много високи цени.

Май вече написах някъде из форума - опитах да дам същата задача на 3 български туроператора с които съм пътувала.

Освен , че те правят същото - свързват се с местна агенция, цената веднага става двойна. :blink: :blink:

Другото което ме изуми при контакта ми с тези хора от Котар травел беше, че исках да им преведа 30% от сумата предварително, че да е сигурно и за тях, и за нас, че всичко ще е коректно. Много трудно преведох парите - в смисъл - от Уникредит все нещо още трябваше, все нещо не беше точно и пр. И аз дни наред все питах хората за това-онова. А те, милите казаха, че ако за нас е проблем, да не пращам нищо, ами - като отидем, тогава ще платим. :blink: :blink: Това у нас кога ще се случи?

Ама аз, като знам, че трябва да купят билети за вътрешните полети, да букват хотели си настоях и преведох 1200 долара, хем да носим по- малко пари, хем да е всичко коректно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За какви пари пишете,бе,хора!!!  Под 650$ за двама неорганизирани, с наземен транспорт ,  за 11 дни с един нощен преход с автобус. Какви агенции, Какви 5 *... 

Още повече че всички големи хотели, агенции, самолетни компании и т.н. са собственост на военни или наркобарони, а това по никакъв начин не подпомага обикновения човечец.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Е аз затова попитах да се ориентираме и да има база за сравнение. И аз малко подскочих от цените на агенциите, но предполагам настаняването и вътрешните полети оскъпяват доста. Е рабира се агенциите също товарят.

И аз си го представям нещо като за 1500 долара за три седмици барабар с Тайланд ( цена на човек вкл. полетите от София)  :)

Ще се стремя към тази сума.

Връзка към мнение

5 дена, 3 нощувки, Янгон, Мандалай и Баган, 2 полета и един нощен преход с автобус, хубави хотели, може би наши 3+ *, с местна агенция, по наша програма, кола с климатик, шофьор и гид 430$ на човек. Не съм плащала предварително, всичко там на място. Виза при пристигане - 65$ на човек. Да не забравя, че имаше и закуска в хотелите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е аз затова попитах да се ориентираме и да има база за сравнение. И аз малко подскочих от цените на агенциите, но предполагам настаняването и вътрешните полети оскъпяват доста. Е рабира се агенциите също товарят.

И аз си го представям нещо като за 1500 долара за три седмици барабар с Тайланд ( цена на човек вкл. полетите от София)  :)

Ще се стремя към тази сума.

Хм.. ако извадим около 550$ до Банкок + 120$  DMK-RNG-DMK  = това си е 40$  човекоден без визите - напълно постижимо!

Относно наземния транспорт  - Разстоянията въобще не са големи, автобусите доволно удобни, а нощните преходи могат да спестят поне 2 нощувки...

Aз бих се мотал и трите седмици из Мианмар.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно наземния транспорт  - Разстоянията въобще не са големи, автобусите доволно удобни, а нощните преходи могат да спестят поне 2 нощувки...

Aз бих се мотал и трите седмици из Мианмар.

Според теб автобусния транспорт би ли бил удобен за определено висок и едър мъж, около 1,90?

Връзка към мнение

Според теб автобусния транспорт би ли бил удобен за определено висок и едър мъж, около 1,90?

http://www.jjexpress.net/ - това е нощния автобус с който пътувахме от Баган до Янгун https://www.facebook.com/jjexpressbus/info - а това е фейсбук страницата им. 

Мандалай- Баган и Янгун-Киакто-Янгун пътувахме с това на снимката долу което си е мааалко бавничко защото спират на всеки стоящ край пътя, но какъв по-удобен начин да се "омешаш" с местните

post-17-0-17075300-1408540048_thumb.jpg

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е аз затова попитах да се ориентираме и да има база за сравнение. И аз малко подскочих от цените на агенциите, но предполагам настаняването и вътрешните полети оскъпяват доста. Е рабира се агенциите също товарят.

И аз си го представям нещо като за 1500 долара за три седмици барабар с Тайланд ( цена на човек вкл. полетите от София)  :)

Ще се стремя към тази сума.

 

Stenk, при толкова посещения из ЮИ Азия си оформил прекрасна представа за целия район.

Според мен Мианмар е сравним с Тайланд като цени.

Разликите, които бих отбелязал при подобно сравнение са:

- Нямаме роуминг - т.е. предвиди да си купиш местна карта, ако си за по дълъг период

- Интернет свързаността ми се стори по-слаба от тази в Тайланд

- Мусонния период би следвало да се избягва. В Тайланд инфраструктурата е по-добра. Изобщо нещата, които би могъл да правиш, ако вали обилно са значително повече.

- Цените (където има такива) на входовете за забележителности, са по-евтини

- Хотелската база (като брой, а от там и избор) е значително по-малка

- Самоорганизирано, по никакъв начин не е по-сложно от Филипини или Камбоджа, единствено визите са нещо, което следва да се предвиди. От 1 Септември (както беше отбелязано) ще ги издават и online.

Ето официалния адрес (http://www.myanmarevisa.gov.mm/)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.