Прескочи до съдържание

Въпрос за Мианмар


Препоръчани мнения

Когато аз ходих, 2012, от никъде не можеше да си купиш самолетни билети онлайн, нито да резервираш хотели, това може и на място, но аз предпочитам да ми е уредено предварително. Билети за автобуса на място също не можеше, защото свършваха предварително. Но тогава беше военно положение и всичко беше с цел парите да отидат при военните, т.е. с агенция. Не знам сега как е, те имаха избори тогава..., затова аз минах през агенция. Пазарих се с 10 агенции и накрая след цял месец разправии се спазарих с една, не и помня името. Свалих доста от цената, не помня точно, но беше над 500$ на човек. Доволна съм също, че се придвижвах с кола с климатик, вместо с каручки, защото беше такава жега, че само колата ме спаси да не припадна. А интернет нямаше в нито един хотел, само в нещо като интернет зали, сядаш там, плащаш си и ползваш. Не знам подробности, аз искарах без нет, не остана време за него.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че Стефан и Стенк са по-близо до истината за финансите. И аз догодина декември мисля да правя нещо подобно - Бирма, Лаос и седмица Тайланд и планирам всичко около 2000 долара за цялото пътуване. Какви са тези агенции... - нали всичко сами ще си правим...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Мисля, че Стефан и Стенк са по-близо до истината за финансите. И аз догодина декември мисля да правя нещо подобно - Бирма, Лаос и седмица Тайланд и планирам всичко около 2000 долара за цялото пътуване. Какви са тези агенции... - нали всичко сами ще си правим...

 

Според мен, трябва да се имат предвид няколко неща:

Цените в Бирма стремително вървят нагоре. Преди няколко години е можело да се спи в приличен хотел за никакви пари, сега вече не е така. Когато пътуваме из Азия, гледам хотелът да е 3+ или 4 зв., защото си е мизерия - така е и в Камбоджа, така е и във Виетнам, така е и в Бирма, така е и в Тайланд. Не искам да си рискувам здравето, заради няколко долара по- малко.

Ние бяхме в октомври и  беше /особено в Янгон/ голяма жега и задух, така че, климатизираният автобус си беше голяма благинка.

Фирмата, която ползвахме беше мъничка, семейна, частна.

Вътрешните полети не са скъпи, а са много удобни . Като им гледам пътищата, не знам за колко време ще се стигне от Янгон до Баган с автобус.Всъщност -  някъде стана дума - нощен преход - ми на другия ден как сте в кондиция?

Но все пак, всеки си преценява за себе си какво може да си позволи. За мен пътуването е удоволствие, Не искам да се мъча с автобусни нощни преходи /на млади години много пътувахме точно по тоя начин и вече не го правя/, не искам да да спя в мизерни хотели, но, естествено - всичко си има цена. Пак си го организирам сама, стремя се да е по- ниска цената, но понякога не успявам, защото искам и удобство.

А  тук нали за това си споделяме - който е тръгнал нататък, да  извади за себе си най- подходящия вариант. Според това, как е свикнал да пътува.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Оги, не четеш всичко, повтарям се, когато аз ходих, 2012, нищо не можеше да се букне без агенция, вътрешни полети, автобусни билети, хотели, коли с шофьор, те колите и без това там са малко. Сега гледам, че вече има онлайн билети за автобуси, за полети има ли? Както и в Лаос, за там къде има билети за вътрешни полети онлайн? Билетите ни за вътрешните полети в Мианмар бяха написани на ръка. Александра, пътищата не са лоши, от Баган до Янгон е магистрала, празна при това, защото както сигурно знаеш, там малко хора имат коли, и те почти не пътуват на дълги разстояния. Въпреки това автобуса с местните си беше малко шоу, но аз така обичам, да се умеся с местните, иначе не мога да усетя една държава, а това става най-добре в транспорта. За нощните преходи, всеки си преценя, на мен не ми пречат, нощни преходи, нощни полети, дрямане по летищата нощем, заради неудобни часове на полетите, това изобщо не го мисля. Вярно всеки си казва, а кой каквото иска това взема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дискусията за стойността на пътуването из Мианмар поне за мен е много полезна. Разбрах, че човек може обиколи страната и да посети набелязаните места и с малко и с много пари. За мен остава единствено въпросът, кога точно да се случи пътуването.

Естествено, че при организирането на такова пътешествие човек следва да се съобрази със собствените си нужди, възможности и цели. При мен финансовият фактор хич не е за изключване, но пък, ако не спя нормално през нощта през деня съм напълно в невъзможност да обикалям. Хотелът се използва единствено за нощуване, но мърсотията и наличието на разни гадини в него могат да ме извъдят от равновесие и да оставят лош вкус от пътуването. Факторът време също има своето значение, а той обикновено се компенсира с перфектна организация. Тъй че всеки да пътува според собствените си възможности и желания. Ще се опитам да се вместя мужде двете крайности.

Имам обаче следните въпроси към пътувалите до тази част на Азия? Когато търся полети до Бангкок ли да проверявам и след това на отделен билет до Янгон или Мандалай или да се опитам да направя нещата на един билет? Идея си нямам как може да се намери билет за около 550 евро, ако не е някаква промоция, което автоматично изключва предварителното планиране на фактора отпуска. При съвсем елементарна проверка билет София-Янгон-Мандалай-София в края на февруари си стига почти до 900 евро и то при късмет с датите.

И другият ми въпрос е свързан с изхранването там. Всички казвате, че сте се хранили икономично, но не е ли опасна храната в обикновените заведения, да не говорим за храна от улицата? Все си мисля, че с оглед жизнения стандарт на страната си трябва внимателно отношения към това.

Връзка към мнение

При промоциите София-Банкок се движи в тесни граници около 500 евро.

Оттам може към Мианмар с Aia Asia които са лоу кост , но таксите им за чекирана багаж са от порядъка на 3-4 евро , а не като кожодерите в Европа.

Те имат полети до Янгон и Мандалей , та може да планираш примерно Банкок-Янгон с връщане Мандалей-Банкок или обратното.

 

За полетите Янгон - Баган намирам актуална цена от порядъка на 120-130$ и аз лично бих избрал лъскав нощен автобус от тия с 2+1 седалки , който е само 20-ина $  :)

Toва намерих за автобусите между Баган и Мандалей :

 One leaves at 9:30pm and arrives at 04:00 am, another at 4pm which arrives at 9:30pm. Also a morning bus at 8am arrives at 2pm. All cost 7,500 kyat. (8$)

 

Влаковете също са много евтини. Освен , че са по-бавни защо не са предпочитан транспорт ?

 

http://www.seat61.com/Burma.htm#.U_WeY8V_vao

 

С местата за отсядане наистина трябва много да се внимава , защото след тежки обиколки човек иска да се отпусне в приятна , спокойна и чиста обстановка.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази информация беше точна, когато ние бяхме там. Летяхме Янгон-Мандалай с Wings, много точни. Мандалай-Баган с Еър Баган, канцелираха ни полета и ни изядоха половин ден, наложи се да звъним на агенцията,защото колата и гида ни чакаха на летището. После наваксахме, но половин ден от общо 5, си е загуба. После, тази информация е също от агенция, как ще си купите билети без агенция? Автобусните преходи са дълги, ако не пътувате нощем, предвидете 1 ден за 1 преход, т. Е. Изяден един ден. Баган- Янгон е 11 часа. За храна не знам, ние си носим, избягваме да ядем извън Европа, въпреки това седнахме в един препоръчан от гида ни ресторант в Баган, 2 порции, без подправки, бира и мин. Вода - 2.50лв. Излезе, т. Е. евтино. Ядохме в магазин в Янгон Руби се казва европейска храна, няма разлика от нашата, хляб, кашкавал, кашу, десерти, даже торта. Същата като европейската, на горе долу наши цени. Иначе в Тайланд ядохме от 7 - 11. Това, което наистина ще ме извади от равновесие ще е някой стомашен проблем. За билети не мога да помогна, по-довре си открий една тема с желаните дати и начин и ще получиш най-добрия вариант от съфорумци.За хотелите, не съм претенциозна, но мръсотия, несменени чаршафи, и най-вече гадини, бръмбари, комари, че и гущери може не понасям, алергична съм и не мога да заспя спокойно. Нашите хотели бяха много хубави, този в Янгон нямаше само басейн, за да е 4*. За влака вземи прочети малко повече, че ми се въртят някакви не много хубави спомени, от времето, когато аз четох.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Пишат , че все още не може да резервираш онлайн билети , но това е възможно чрез email до авиокомпанията и не е нужно да ползваш агенция.


if you wanna book on-line with an airline I recommend using Air Mandalay...they reply to emails and promptly (other airlines like Asian Wings and Yangon Airways don't seem to reply). Several trips I have booked some flights on-line with AM and no dramas.
You can't book and pay for the ticket using the website.....you simply email them flight details you want (from/to, what day, etc) and they will reply with times and cost...you then book and when you arrive in Yangon collect and pay for the ticket....simple.

 

 

Иначе за Янгон-Баган през агент го дават 130$ , което не е кой знае каква комисионна.

Връзка към мнение

Като сложиш 2 полета по 120, 130$, автобус 20$, хотели, входни такси и трансфери с такси, няма да паднеш много под моята цена от 430$. Колкото и да избягваме агенциите, понякога не си заслужава, и аз не искам да плащам сега за организирана екскурзия от Мексико сити до Куернавака и Таско, ама сама с автобуси ще загубя 2 дена, а агенцията ще ми го направи за един. Говоря за местни агенции, тези нашите хич не ги броя.

Връзка към мнение

Мандалай-Баган го минахме с обикновен междуградски автобус. Тръгна около 7.30 и пристигна около 14.30 със 45 мин престой на едно селце. Баган-Янгун с JJexpress - тръгва 23.00 и пристигна около 6.00 със час почивка на Найпидо като се движи по новата им магистрала. 

Въобще не се опитвам да сравнявам удобството, загубеното време или комфорта между видовете транспорт - въпросът е кой с какви нагласи тръгва и какво точно иска да види.

Мен лично ме е яд че тръгнахме с доста предразсъдъци и притеснения. Ако аз повторя ( което все по-често се обсъжда) дори бих влязъл през Tachilek по земя , бих обиколил отново всичко с автобус и влак ( особено ако се включи и  виадукта Gokteik) бих отишъл до Mrauk U като отделя 3-4 дни за  Rakhine state и бих се върнал в Тайланд през Mae Sot...

И със спестените пари бих се попличкал в басейна на Марина бей в Сингапур ;) или  бих се размазал на някой плаж в Тайланд.. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това казвам , че само от замяната на полети с автобус се спестяват поне 200 долара и ако ще ден общо да отнеме си заслужава за мен. Това разбира се само от позицията на човек който не е притиснат толкова строго от отпуски и срокове.

С тия 200 долара мога да си летя няколко уикенда наесен из Европа :)

Връзка към мнение

А, стигаме до фактора време, при 5 дни няма как да пътувам с автобус всеки преход, но пък при 10 ще се платят повече хотели, така, че кой как и колко ще похарчи... Аз например не бих дала и 1$ за този хотел в Сингапур. Може да се кача, за да видя града от високо, но за басейна и съответно за спане, заради него-не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като човек притиснат от фактора време и с поставена цел да видя възможно най- много неща реших първо да проуча предложенията на агенциите, пък след това да решавам какво може да отпадне от удобствата и дали мога сама да организирам пътуването. За сега само агенцията на Ushakal, реши да ми отговори, а на Александра -не, но ще им пратя отделен имейл, а не чрез тяхната форма.

Нещата не звучат особено добре от финансова гледна точка, но пък е за висок сезон и хотели, макар и 3 зв. с добри отзиви в букинг и др. сайтове. Ето какво ми отговориха, при зададено време и желани обекти от моя страна:

Thank you for your mail.
Visa on arrival was suspended again in Myanmar. But tourist visa issued with eVisa system will be launched at 06:00 on 1st September 2014. Please see a link
www.myanmarevisa.gov.mm. Also if there is Myanmar Embassy there, you could apply the visa.



Itinerary
Day 1: Arrival Yangon, transfer to hotel
Day 2: Yangon Sightseeing
Day 3: Yangon-Bago-Golden Rock and O/N at the top of the moutain
Day 4: Golden Rock-Yangon and O/N at Yangon
Day 5: Yangon-Bagan (Morning Flight), Bagan Sightseeing
Day 6: Excursion to Mt.Popa and Bagan Sightseeing
Day 7: Bagan-Heho (Morning Flight), Heho-Pindaya-Inle
Day 8: Inle Lake and Indein Sightseeing
Day 9: Visit around Nyaung Shwe by bike and fly to Mandalay with afternoon flight
Day10: Excursion to Amarapura, Sagaing and Inwa
Day 11: Mandalay Sightseeing and Departure
 
Hotels list (3*)
Yangon: Panorama Hotel (Superior)
Golden Rock: Mountain Top Hotel (Deluxe)
Bagan: Bagan Thande Hotel (Deluxe Garden View)
Inle: Inle Resort (Royal Villa(Private Pond View))
Mandalay: Mandalay City Hotel (Deluxe)
 

If proposed hotels are full, similar standard hotels will be provided.

Tour Cost (minimum 2 pax)
USD 1615/person

Include
All transfer, Sightseeing & Excursion with private car and boat
Accommodation ( 1 Double, Including Breakfast, Hotels as stated above )
Domestic Air tickets
English Speaking Guide (Not throughout)
Entrance Fees

Exclude
Visa
Meals & Drink
Personal Expenses
Insurance
Tips

Payment
Full payment has to be made on arrival, please note we only accept USD cash.

Cancellation
Please refer to our cancellation policy @ http://onestop-myanmar.com/terms.html#top

Day 9: Visit around Nyaung Shwe by bike and fly to Mandalay with afternoon flight
After breakfast at the hotel, walking tour around Nyaung Shwe including Nyaung Shwe Market. After that, take a bicycle ride to SHWE-LA-PHONE VILLAGE (about 20 min drive).  Then, explore RED WINE MAKING CENTER and the village life.
After lunch, drive to Heho (about 1 hrs drive) for flight to Mandalay and on arrival transfer to hotel.

 

 

А ето и един пътепис, който само започнах да чета, но ми се струва, че дава и нагледна представа за забележителностите, а има и някои обяснения за тях

http://putepis.wordpress.com/2014/05/25/%d0%bc%d0%b8%d0%b0%d0%bd%d0%bc%d0%b0%d1%80/

 

Служител, как успяваш да намалиш от цената на тур агента? Хич ме няма в това отношение и  нямам идея от къде да тръгна при евентуални преговори с тях.

 

Връзка към мнение

Ами сега пишеш, че цената ти е висока, и трябва да намалиш от нещо, трябва да се направят компромиси, да видите от къде може да се намали, и те ще ти отговорят, било от хотел, било от транспорт, това е общо взето бла-бла. Но все пак внимавай какво се лъжите и от какво си готова да направиш компромис. Поне 10 имейла, а може и повече, разправия си е, но няма как. Ние също спахме в хотел Панорама в Янгон, аз например замених супериорната стая с обикновена при пазарлъка, но там на място не съм сигурна, че имаха разлика, нашата си беше супер, не знам супериорната какво повече имаше. Потърси и други фирми, аз бях намерила сигурно повече от 20. Пазарих се месец докато се разберем с една, те половината и даже повечето отпаднаха още на първо четене де. Отговарят винаги, колкото имейла им ипратих, всички всеки път ми отговаряха, голям пазарлък беше, всяка вечер, като се върна от работа докато си легна на компютъра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами сега пишеш, че цената ти е висока, и трябва да намалиш от нещо, трябва да се направят компромиси, да видите от къде може да се намали, и те ще ти отговорят, било от хотел, било от транспорт, това е общо взето бла-бла. Но все пак внимавай какво се лъжите и от какво си готова да направиш компромис. Поне 10 имейла, а може и повече, разправия си е, но няма как. Ние също спахме в хотел Панорама в Янгон, аз например замених супериорната стая с обикновена при пазарлъка, но там на място не съм сигурна, че имаха разлика, нашата си беше супер, не знам супериорната какво повече имаше. Потърси и други фирми, аз бях намерила сигурно повече от 20. Пазарих се месец докато се разберем с една, те половината и даже повечето отпаднаха още на първо четене де. Отговарят винаги, колкото имейла им ипратих, всички всеки път ми отговаряха, голям пазарлък беше, всяка вечер, като се върна от работа докато си легна на компютъра.

Благодаря за идеите! :)

Връзка към мнение

Ето ти нашите хотели:

 

Янгон

 

http://www.booking.com/hotel/mm/inya-lake.bg.html?aid=368032

 

Баган

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g317112-d665582-Reviews-Arthawka_Hotel-Bagan_Mandalay_Region.html

 

Езерото Инле

http://www.booking.com/hotel/mm/paramount-inle-resort.bg.html?aid=368032;label=paramount-inle-resort-eXTwOWV59T;sid=608d021f3af0af36a85b5ab505bf0ba0;dcid=4;ucfs=1;srfid=ce082f33fe50f6a3143b253385b149e3a3370163X1;highlight_room=

 

Тези трите са супер, ама през Букинга цените не са хич ниски. Препоръчвам ги, този в Янгон е до едно езеро, има страхотни басейни, градина и е вътре направо - разкош. А отвън е малко соц-вю. А пък закуската беше направо фантастична - каквото се сетиш от европейската и местната кухня.

Този в Баган също има басейн и стаите са много хубави, но в основния корпус. Има и нещо като пристройки, където е мизерно. Не зная дали има разлика в цената, ние бяхме в основната сграда. Закуската също беше добра - тип английска, +плодове.

На Езерото хотелът също беше много хубав, закуската - прилична, вечер вечеряхме в ресторанта на хотела/то няма къде да идеш, нали си у сред езерото/ , имаше си рибка, добре приготвена.

Този в Мандалей не го препоръчвам - не ми хареса.

За храната - ние основно ядем супа Том-ян, която по принцип е тайландска, но почти навсякъде  я има из Азия. И нещо рибешко -  в хотелите, където бяхме си имаше и от двете. Супа, риба+биричка - къде 5 долара на човек. Като няма риба, изсърбваме по 2 чорби и сме готови. ;) ;) ;) В Янгон си пазарувахме и от магазина - всичко си имаше - плодове, бирички, джин-тоник, салами - абе - каквото на нашия супер, ама по- евтино. А, до нашия хотел в Янгон имаше страхотен италиански ресторант, него също го опитахме.

От улични сергии манджа не опитвам / то, аз и у нас не ям нищо на улицата, щот съм си профдеформирана с мания за чистота/, вода - само бутилирана, в ресторантите - никакъв лед, щото и той не се знае от каква вода е, вино, бира - само от бутилка. И така, като внимава, човек се опазва от стомашни неразбории, които могат да ти отровят цялото пътешествие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
mililia, ще ти отговорят, хората са много сериозни.

Ти за всеки случай, препратИ писмото няколко пъти, че връзките понякога са много рехави.

И се въоръжи с търпение, аз също изпонаписах една камара мейли, докато всичко се уреди.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Александра, имаш ли някакъв имейл на твоята агенция? Не мога да намеря на сайта им имейл и до сега ползвах само тяхната форма за контакт на сайта, но не съм сигурна, че успявам да я изпратя. Предполагам, че не тъй като са единствените дето не проявяват интерес към мен вече 3 дни.

 

Започнах преговори за намаление на цената с една от агенциите, но веднага ме хванаха на тясно с въпроса, да им кажа колко съм готова да похарча, за да ми дадат оферта според сумата. И сега съм в чуденка как да не отговоря директно на този въпрос.

Връзка към мнение

kotartravels@gmail.com

 

kotartravels@myanmar.com.mm

 

mililia, това са двата адреса. Пращай винаги и на двата едно и също писмо, щото работят по различно време. Ако искаш, пратИ ми твоя имейл -адрес, аз ще има напиша писмо. Или - още по- добре, давай направо твоето писмо, аз ще им го препратя.

Моя адрес ти пращам на ЛС.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се шашкай, така правят, като ти гледам офертата, за 11 дни 1615$, поне с 200 надолу, даже си мисля, че още може, но взимам впредвид, че някой от ходилите скоро, май Александра беше написала, че цените са се вдигнали спрямо преди 2 години, когато аз бях. Не съм чела вече, тогава знаех всяко нещо колко горе долу струва. Напиши им 1400$ приблизитлно и виж какво ще ти предложат, като уточни, че от плана не искаш да режеш, да намалят от качеството, хотели, транспорт и така. Като то отговорят, чети внимателно и виж от какво ще те лешат, има ли за теб нещо съществено, ако изобщо има де и така, приготви се много празни приказки. Те знаят какво искаш, не си първата, боже аз обожавам да се пазаря, обача мъжа ми не всякога ме изтрайва. А то иска и време де, по имейл е по лесно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Особено когато пазарлъка не е очи в очи може да си позволиш и повечко "наглост"

В Азия няма какво да ги жалиш те ще са винаги на печалба :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.